Forum Polityka, aktualnościKraj

Włochy: Andrzej Wajda: Kaczyński pozostaje niebezpieczny

Włochy: Andrzej Wajda: Kaczyński pozostaje niebezpieczny

Wyświetlaj:
misiek75 / 77.253.69.* / 2010-07-09 20:00
Wajda -wszyscy znamy to nazwisko a szkoda ze nie wszyscy znaja zyciorys szczegolnie ten z PRL ..........(wpisz w google kim jest i był Wajda) ,nie dziwie sie ze boi sie Kaczynskiego....
jot-24 / 178.183.237.* / 2010-07-07 21:46
a czy kiedykolwiek był? a jeśli był , to dla KOGO ?
acomitam / 83.25.33.* / 2010-07-07 10:38
Pupilek komuszków, Andrzej Wajda, nie może pogodzić się z faktem, że inni mogą mieć inny punkt widzenia i - co gorsza - publicznie go prezentować. Przecież kiedyś, gdy Wajda święcił największe swoje tryumfy, było inaczej i było dobrze. Totalniacka dusza wyłazi z totalniaków co rusz.
klucznik Gerwazy / 178.36.124.* / 2010-07-06 23:32
Ja jestem akurat wykształcony, ale poparłem Kaczyńskiego. Dla mnie Polska jest najważniejsza. Wygląda na to, że pana Andrzeja nie miał kto nauczyć patriotyzmu. Komorowski szedł do wyborów z hasłem "Zgoda buduje". Jaka zgoda? Jak to hasło ma się do słów Wajdy, Palikota (o krwi na rękach śp. Prezydenta). To PO doszło do władzy dzięki dzieleniu społeczeństwa i populizmowi.
Nie jestem przeciwnikiem Unii, ale chciałbym aby Polska miała równie silny głos jak Niemcy czy Francja. Oni potrafili uratować swoje stocznie, my - nie. Zgadzam się z ertyu, w Polsce do głosu doszła Targowica.
Elendir / 2010-07-07 07:48 / Łowca czarownic
Czy dla Ciebie patriotyzm to na prawdę tylko hasełko wyborcze? Czy na prawdę to tylko puste słowa?

A odnośnie stoczni, to zapytaj Kaczyńskiego dlaczego zaprzepaścił szansę na ich prywatyzację i uratowanie jak rządził.
jot-24 / 178.183.237.* / 2010-07-07 21:44
Ile rządził ? Masz wymagania, jak ggdyby miał władzę co najmniej 5 lat. PO po 3latach jeszcze chce 500 dnispokoju . A sami jak się wtedy zachowywali?
Jestem obiektywny , bo nie głosowałem na Kaczora
Elendir / 2010-07-08 06:12 / Łowca czarownic
W przypadku stoczni to była dość konkretna oferta z której nie skorzystał. Tak więc nie ma znaczenia ile rządził.

Ponadto sam wybrał ile rządził mając w rękach rząd i prezydenta. Był po prostu jeszcze bardziej zachłanny i chciał rządzić zupełnie samodzielnie, bez LPR i Samoobrony.
ertyu / 85.89.183.* / 2010-07-06 22:41
Moja babka 30 lat temu mowila, ze jak Niemcy i Ruscy ciesza sie z polskiego rzadu to jest bardzo zle. Historia lubi sie powtarzac. Abysmy nie musieli przezywac tego co nasi pradziadowie w 1772 r. kiedy to nastapil pierwszy rozbior Polski.
acomitam / 83.25.33.* / 2010-07-07 10:51
Święte słowa! Historia lubi się powtarzać, ale czasami efekt osiągany różnymi metodami. Tym razem strategia naszych niemieckich i rosyjskich przyjaciół jest inna bo i czasy się zmieniły. Po znieczuleniu Polaków uzależni się ich tak, że nie będą mogli nawet pisnąć, a to wszystko w atmosferze przyjaźni i szczerego zrozumienia. Polskie (he, he...) sądy będą przychylnie rozpatrywać niemieckie wnioski o zwrot mienia (gdyby któryś z niezlustrowanych sędziów zaczął wierzgać, to już by popamiętał), energetycznie uzależni się Polskę od Rosji, bo wiadomo że rurociąg północny głównie temu ma służyć, kraj zostanie zadłużony tak, że nie będzie nas stać nawet na odsetki, a organizacje d/s holokaustu w końcu wyłudzą od nas te 65 mld USD, o co zadbają nasi amerykańscy przyjaciele. Ten właśnie scenariusz jest realizowany a na straży jego powodzenia stoi dzielnie sam Donald Tusk wespół z kolesiami. Nie na darmo PO nazywają obozem zdrady i zaprzaństwa.
jot-24 / 178.183.224.* / 2010-07-06 22:04
Wajda poza robieniem filmów nie zna się na niczym, po prostu głupio gada. Przecież każdy inteligentny psycholog potwierdzi, że najbardziej podatni na manipulacje są ludzie wykształceni . To prawda znana wszystkim specom od technik wpływu. Jest to wpływ wieloletniego treningu w szkole. Im kto dłużej się uczył tym łatwiej wierzy mediom. Zauważył to już Einstein...
St. / 77.252.247.* / 2010-07-06 19:25
Po zaciekłości z jaką PiS-uary atakują artystę, można wnioskować, że prawda mocno zabolała :))) Ciekawe czy kler też ma swoich cichociemnych na tym forum.
acomitam / 83.25.33.* / 2010-07-07 10:41
A ten stary nudziarz Wajda, to artysta? Dla mnie to zwykły nudziarz koniunkturalista. Tych swoich chłopaków z żelaza czy marmuru pewnie kręcił na zamówienie biura politycznego PZPR.
mieczman / 83.5.83.* / 2010-07-06 18:54
To jednego z nich należy znieczulić i wiem którego.
normalny / 83.26.50.* / 2010-07-06 17:57
filmowego którzy zdecydowali się na samodzielne wystapienie w filmie autorskim pt "Męczeństwo Jacka i Placka w walce z komuną i III RP". Film niestety spotkał się z aplauzem w licznych wsiach i ziemiankach Polski D.
maniek11111 / 217.172.240.* / 2010-07-06 17:44
I tylko to ma znaczenie.
Czy w Polsce mieszkają Polacy? / 89.200.210.* / 2010-07-06 17:30
To, że tak wypowiada się Wajda, doprowadzili z krwi i kości Polacy nie zdający sobie sprawy z tego, jak ważne to były wybory i pozostali w domu albo oddali głos nieważny. Krytykowanie Kaczyńskiego, Kościoła czy Radia Maryja jest to strzał wymierzony w Polaków, którzy w większości są wierzący. W Polsce społeczeństwo ma 20% wyższe wykształcenie, a 80% średnie, zawodowe i inne. I tu nie można mówić, że na Kaczyńskiego głos oddali ludzie niewykształceni, po prostu jest ich więcej niż z wyższym wykształceniem. W opolskim mieszkają ludzie pochodzenia niemieckiego i tam Komorowski dostał większość głosów. Jakie korzenie ma Wajda obrońca Polańskiego, a plujący na Kaczyńskiego. To byłaby odpowiedź, jakie nacje zrobiły wynik wyborów, stąd: "Polak mądry po szkodzie". Niestety Polacy, nie posłuchaliście kościoła, nie poszliście na wybory, to teraz słuchajcie Wajdy, Bartoszewskiego i patrzcie jak Komorowski ściska Mazowieckiego. Nie tylko Kaczyński niebezpieczny-dodam: każdy Polak niebezpieczny był przed wyborami, a teraz jest "przegrany"-słowo Wajdy.
bulba1 / 2010-07-06 17:29 / Bywalec forum
Znam duzo ludzi wyksztalconych i inteligentnych z Polski i UE ktorzy glosowali na Kaczynskiego. Wiec prosze nie wciskac kitu ludziom ze za Kaczynskim glosowali ludzie prosci, ktorymi latwo manipulowac.

Zan duzo ludzi prostych ktorzy sa patriotami i ktorzy zdrowym polskim rozsadkiem potrafia odroznic dobro od zla i nie potrzebne im sa magistry czy doktoraty.

To Polska pseudo-inteligencja poddala sie manupulacji. Polak glupi przed szkoda i po szkodzie, niestety.

starość jest nieobliczalna i smutna szczegolnie u Kuza,Bartoszewskiego,Wajdy
astartis / 81.190.155.* / 2010-07-06 16:54
A co do tych "inteligentnych".
Jeśli inteligent to tylko z GW w ręku.
Są tak samo inteligentni jak i ........ np Walesa.
bulba1 / 2010-07-06 17:27 / Bywalec forum
Zabawne co piszą o zwolennikach Jarka i całego PiSu, cóż ja wybijam się z ustawicznie budowanego schematu, jestem młodym doktorantem, mieszkam w Wielkopolsce i co najzabawniejsze mam poglądy konserwatywne no i do tego głosuje na PiS...straszne prawda, ale co tam najlepiej jest siać propagandę POwską.
Drań / 82.177.16.* / 2010-07-06 16:43
Pirmo: Od kiedy osoba która łamie przysięgę jest autorytetem moralnym?
Secundo: Pan Wajda sam jest niewykształcony ponieważ nie zna języków obcych.
Tercio: Mieszanie kościoła w wybory, to tworzenie kolejnego wroga narodu. Kolejny podział, ktory ma
osłabić Polaków.

Na zakończenie powiem, że nie wierzę już w ani jedno słowo tego człowieka. Słowa o tym, że każdy
może być podejrzany to największy populizm. Wypowiedzi Pana Wajdy abstrahują od wyników wyborów.
Podobnie jak Lech Kaczyński tak i Jarosław Kaczyński ma być wrogiem Polski. Obaj niestety mają
lepsze wykształcenie niż Pan Wajda i szanują dane słowo.

A co to są wartości europy? To jakaś nowo mowa. Może mówimy o Hiszpanii gdzie dzieci mają decydować
czy mieć aborcję czy nie bez pytania rodziców. Polska jest i była w Europie wbij to sobie człowieku
do łba. Mimo, że Polska nie przystaje do Twojej wizji, była jest i będzie w Europie. A jeżeli masz
coś do Polaków to zapraszam na podróż po Europie może wtedy zobaczysz jak tam się zachowują ludzie -
Krakusy już poznały Anglików z ich europejskimi wartościami.

A co do dziennika La Repubblica to wstyd dawać im wywiad. To komuchy, a do czego prowadzi komunizm
Polakom nie trzeba tłumaczyć.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy