Forum Forum prawneKarne

Wniosek u usunięcię danych z KSIP

Wniosek u usunięcię danych z KSIP

BartekRos / 2015-01-15 14:52
Witam. Dwukrotnie starałem się do policji jednak moja rekrutacja kończyła się na złożeniu dokumentów i dostawałem list w którym napisano o zakończeniu procesu rekrutacyjnego: "z powodu niespełnienia wymagań określonych w art. 25 ust. 1 ustawy o Policji". Chodzi o to że, pod koniec 2007 roku miałem zabrane prawo jazdy na rok oraz karę grzywny, miałem 0,56 promila. Po trzech latach składałem wniosek do sądu o zatarcie skazania, które zostało zaakceptowane i właśnie potem starałem się o przyjęcie do policji. Jeżeli jest jakakolwiek minimalna szansa na usunięcie danych z KSIP to chciałbym spróbować jednak nie wiem gdzie to składać czy wysyłać oraz jak powinien wyglądać dany wniosek, do kogo go w ogóle adresować. I tu proszę Was o pomoc. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
BartekRos / 2015-01-15 23:33
Czyli listownie mogę przesłać to na adres mojej komendy powiatowej? W tym temacie: http://www.money.pl/forum/czy-do-policji-mozna-dostac-sie-z-wyrokiem-t3172065.html?_rfr=1 jeden z użytkowników napisał, że wniosek należy kierować do Dyrektora Wywiadu kryminalnego Komendy Głównej Policji, dołączając ksero Wyroku, Aktu oskarżenia i wniosku prokuratora. Czy wystarczy do swojej komendy?
Dzięki, że choć jedna osoba napisała normalną odpowiedź.
mlody2203 / 2017-12-11 18:01
Cześć
Jeśli mogę zapytać to udało Ci się dostać do policji? Bo mam ten sam problem co Ty i chciał bym się poradzić:)
wiwan / 2015-01-16 13:37
Adresowanie do kogoś w KG, a złożenie w KP da ten sam skutek- po prostu zostanie przekazane do KG.

Przyznam, że nie wiem kto konkretnie. Ten użytkownik pisze o tym Dyrektorze, z kolei w przytoczonym przeze mnie wyroku- pada 'adresat' Biuro Wydziału Kryminalnego Komendy Głównej. Tyle, że wyrok z 2011. Pewnie tam też zmiany organizacyjne.

Jest w wyroku (po sygnaturze znajdziesz w necie bez problemu) również mowa o rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 5 września 2007 r. w sprawie przetwarzania przez Policję informacji o osobach.

Od 5.01.2013 jest uchylone, bo weszło nowe:

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 31 grudnia 2012 r. w sprawie przetwarzania informacji przez Policję, wg. którego podmiotem tym (czyli m.in. administratorem) jest jednak Komendant Główny.

Linkuję, może się przyda:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;spraw;wewnetrznych;z,dziennik,ustaw,2013,000,8.html
BartekRos / 2015-01-20 10:28
Powoli zacząłem sklejać wniosek. Warto podpierać go argumentami tj. przynależność do osp, pracowanie nad poprawą sprawności fizycznej itp.?
Czytałem te rozporządzenie. Mogę bezpośrednio przesłać ten wniosek na adres z tej strony? http://www.policja.pl/pol/kontakt/skargi-i-wnioski/895,Informacja-dotyczaca-sposobu-zlozenia-skargiwniosku-w-Komendzie-Glownej-Policji.html
Grzech952 / 31.41.140.* / 2015-02-01 13:23
BartekRos możesz się odezwać na PW??? Mam pare pytań grzesiekw1985@o2.pl
wiwan / 2015-01-20 11:30
Nie wiem, czy jednak nie lepiej w formie analogowej- jako bardziej osobistej. Listem poleconym.
Poza tym tamta zakładka informuje, że w zakresie wniosków raczej dotyczy tych...'racjonalizatorskich' tj. usprawniających pracę policji.
Twój będzie raczej...prośbą.
Z maila- nie wiadomo, czy 'schodzi' zwrotne potwierdzenie odebrania.
Argumentacja- no taka, by odbiorca stwierdził, że głupotą pozbawić jest wnioskodawcę szansy w 3 już aplikacji o pracę w Policji, bo z tym były przewinieniem i tak będzie lepszym kandydatem niż kandydat dziewiczo czysty.

Niezależnie od powyższego- może przy kolejnej aplikacji startować do innej komendy. Oczywiście procedura i odpytanie KSIP będzie identyczne, ale podejście komendanta powiatowego inne- zwłaszcza w powiecie, gdzie niedobór kandydatów jest dużo większy.
BartekRos / 2015-01-20 12:01
Tak tak w formie analogowej innej opcji nie brałem pod uwagę tylko czy na ten adres podany w linku? Jakiś dopisek na kopercie dodatkowy musi być, że to adresowane do komendanta głównego czy po prostu Komenda Główna Policji, a dopiero na wniosku wpisać, że do komendanta?
wiwan / 2015-01-20 12:14
Ten adres. Grzecznościowo może być, że komendant.
Przecież i tak osobiście nie otwiera tej taczki poczty codziennie, jak też wątpię by osobiście prośbę rozpatrywał. Poza jego osobą to przecież sztab ludzi, których decyzje firmuje swoją funkcją.

PIT też adresujesz do naczelnika US :-))
BartekRos / 2015-02-02 19:33
Witam ponownie. Dopiero dziś wysłałem wniosek. Dam znać jeżeli otrzymam jakąś odpowiedź.
wiwan / 2015-01-15 15:27
Wniosek do komendanta powiatowego, rozpatruje komendant główny. Nie ma formularza, ani obowiązku uwzględnienia wniosku.

Co ma być- określenie wnioskodawcy, adresata, wskazanie konkretnego skazania/wyroku no i ....powodu wniosku.

Nieco na temat pojawia się kilka razy w wątku:

http://www.money.pl/forum/krajowy-rejestr-karny---kiedy-nastepuje-zatarcie-skazania-t1220827.html
Marcin 85 / 88.199.45.* / 2015-03-10 12:54
A moze ktos podpowie jak taki wniosek napisac,czy jest jakis wzor?prosze o pomoc i z gory dziekuje.
wiwan / 2015-03-10 14:05
Wzór ??? A ile takich wniosków niby trafia do KG rocznie, by ustalił się wzór.

Wzoru jako załącznika do ustawy czy rozporządzenia nie ma. Czy jakiś na zasadzie wewnątrzpolicyjnego zarządzenia funkcjonuje- nie wiem, ale nie sądzę.

Po prostu należy w pełni uargumentować powód, przyczynę, zasadność, cel tego wniosku. No i zmiany na lepsze w postępowaniu, stosunku do prawa osoby wnioskującej.

Tak, aby KG dokonała czegoś, czego czynić w rejestrze nie musi. Innymi słowy, by się skalkulowało - jak w tym wątku - możliwością przyjęcia do służby zaangażowanego wielce kandydata, mającego szereg zalet i predyspozycji.

Najnowsze wpisy