Woda z odzysku

Money.pl / 2011-07-01 16:30
Komentarze do wiadomości: Woda z odzysku.
Wyświetlaj:
nemo1 / 195.242.254.* / 2011-07-01 16:30
Interesuje mnie system odzysku wody z umywalki i wanny w łazience do celów spłukiwania wc
Całość musi się zmieścić w toalecie mieszkania blokowego
Czyli tak naprawdę chodzi o system odzysku wody dla mieszkań w blokach
Myślę że przy obecnej cenie wody+ ścieków która właśnie została podwyższona z 7.60 na 9.97 zaczyna mieć to kolosalne znaczenie
Dla 4 osobowej rodziny korzystanie z samej toalety i co się z tym wiąże zużyciem wody już zaczyna mieć duże znaczenie finansowe, więc taki system niewielki ale np. ze zbiornikiem max do 50 litrów na pewno by przyczynił się do obniżenia kosztów zużycia wody a co za tym idzie mniejszych rachunków za nią
Oczywiście gdyby taki system można połączyć z uzyskaniem wody do prania to już by było super+
Ale najważniejsze jest aby to była konstrukcja kompaktowa z automatycznym systemem przełączającym pracująca w takich trybach
Wariant samo wc
1 woda z wanny i kranu zostaje zmagazynowana w spłuczce i zbiorniku jednak kiedy jej brakuje system przełącza się na pobór wody do spłuczki z instalacji ogólnej
2 po napełnieniu zbiornika i spłuczki nadmiar wody automatycznie leci do kanalizacji
Wariant z pralką
1 to samo co w pkt 1i 2 z tym że jeśli chcemy prac to woda przechodzi przez jakiś filtr ( niedrogi ale na pewno jakiś ) i jest zasysana przez pralkę

Wymiary które mogły by być akceptowalne takiego urządzenia to
60x60 x30 czyli objętość by wyniosła 100 litrów z tego zbiornik 50 no może 60 litrów a reszta to pompki i zawory
Cena na poziomie 1500-2000 zł jak dla mnie była by akceptowalna a dla was??
Jak myślicie czy jest realne stworzenie takiego urządzenia???
Bo skala odbiorców jest olbrzymia szczególnie że podobne urządzenia jak wiecie są w cenie 10tek tys
Może ktoś ma w rodzinie Adama Słodowego???
Wiadomo że taki projekt kiedy na siebie zarobi to i ceny pójdą z czasem w dół , tak jak to miało miejsce z odwrócona osmozą kto to ma to wie że na początku kosztowała nawet i 5000 zł a teraz można kupić nawet poniżej 1000 zł ( bez montażu)
krzysboj / 95.160.226.* / 2011-10-31 16:35
Właśnie ostatnio myślałem o tym projekcie,(myślałem że to ja jestem pierwszy)i mam kilka,myśle fajnych pomysłów na system odzysku zużytej wody.

Najnowsze wpisy