Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Generacja młodych pokonała pokolenie GG

Wójcikowski: Generacja młodych pokonała pokolenie GG

Wyświetlaj:
!sceptyk / 89.174.214.* / 2007-10-24 12:46
Teza autora o dwóch pokoleniach tak samo przekonująca, co szokująca czytelnika. Do tego jeszcze konsekwentnie prowadzona argumentacja. Nie rozumiem tylko, dlaczego twarz Niesiołowskiego ma być symbolem tego, co nowe a Korwina-Mikke, tego, co stare.
EDiS / 2007-10-24 12:09 / Tysiącznik na forum
Podatek liniowy sam w sobie nie jest zły, ale diabeł siedzi w szczegółach. Jezeli np. zostanie ustalony na 16-18%, to zyska szczególnie Pan J.K. Bielecki(kilkaset tysiecy zł rocznie), Pan D.Tusk( kilkadziesiąt tysięcy zł rocznie), może Jego Pani Mama (kilkaset zł rocznie), a kto straci- stracą renciści i emeryci i wszyscy biedacy, ktorzy zarabiają ok. 700 zł miesięcznie brutto(lub mniej) i dzisiaj odprowadzają faktycznie podatek dochodowy ok.13,2% netto. To jest cała prawda skrzętnie skrywana pod obrusem.
man13 / 2007-10-24 13:28 / Tysiącznik na forum
Podatek liniowy to tylko zysk. Jak mozna stracic jesli sie nie ograbia innego podatnika? Toc to janosikowe wywody. Prawda jest ze wszyscy obywatele powinni klasc na utrzymanie tego kraju w ktorym mieszkaja tyle samo pieniedzy. A podatek liniowy i tak powoduje ze ten co zarabia wiecej placi wiecej a ten co zarabia mniej placi mniej.
Floyd / 2007-10-24 21:06 / Tysiącznik na forum
Ty chyba rzeczywiście masz 13 latek.
Miś Jogi. / 212.160.214.* / 2007-10-24 13:10
EDiS prezentujesz pogląd osoby, która nie ma pojęcia o makroekonomii albo ekonomii.
Przede wszystki, wszytko kręci się dzieki bogatym, bo wydają więcej pieniędzy, dają prace (nawet przy domu), system promuje pracowitych a nie leni, a to daje skolei większe wpływy do budżetu - zasad pareto ma tutaj również zastosowanie.
Itd.
EDiS / 2007-10-24 13:46 / Tysiącznik na forum
Wg Ciebie cała wielka rzesza ludzi prowadzących dzialalność na własny rachunek( rzemiosło, handel prywatny i usługi) czyli sama sól, która dała początek dzisiejszemu kapitalizmowi a dzisiaj ma emerytury 700 zł brutto to byli lenie i nieudacznicy. Tak na marginesie nie mów mi na czym się nie znam , bo mnie nie znasz.
MN2 / 2007-10-24 12:33 / Bywalec forum
Najlepszym sposobem dla bogatych, na radzenie sobie z podatkami, jest podniesienie poborów np. o 30%.
Jeżeli ktoś jest dobry to i tak interesuje go zawsze netto, bo dostanie tyle żeby mu się opłacało. Jeżeli ktoś jest głupi (długa lista urzędników z dwoma ministrami rolnictwa), a może sam sobie ustawić pobory, to weźnie dwa razy więcej, bo okazja się nie powtórzy (vide ostatnie podwyżki Kaczyńskiego).
To dmuchany problem.
Max7788 / 62.69.200.* / 2007-10-24 12:22
Pan Bielecki zaplaci 22% VAT kupujac plazme za 50 000zl. Budzet zyska wiecej na polityke podwyzek pensji w sferze budzetowej owych 700zl. EDiS chyba za bardzo nie rozumiesz podatkow i nie odrozniasz CIT, PIT i VAT. Taki Bielecki juz teraz moze sobie obnizyc podatki do 19% bo kombinuje z ulgami i zmienia system rozliczenia. Zawsze menadzer moze swiadczyc uslugi doradcze jako firma :)
EDiS / 2007-10-24 12:45 / Tysiącznik na forum
Max zapewniam Cię, że odróżniam CIT, PIT i VAT i żeby było jasne nie jestem przeciwko przedsiębiorcom, którzy od rana do nocy pracują dla innych tworząc nowe miejsca pracy. W Estonii 8-śmio krotny wzrost inwestycji nie nastąpił dlatego, że wprowadzono tam podatek liniowy, tylko dlateko że redystypuowanie dochodu w tworzenie nowych miejsc pracy zostało zwolnione z opodatkowania. A Ty mówisz mi o kombinacjach z ulgami.
Max7788 / 62.69.200.* / 2007-10-24 18:30
W Estonii jest podatek liniowy w wysokosci 22% (co roku podatek liniowy spada o 1% z tego co pamietam). Przy okazji uporzadkowano administracje i budzet. Dziwny przyklad podales, bo wlasnie podano, ze liczba Polakow, ktorzy wyjechali tam do pracy przekroczyla 1000 osob. U nas od 10 lat panstwo dotuje miejsca pracy - inwestycje bezposrenie, zwolnienia z podatkow lokalnych, tworzenie miejsc pracy - absolwenci, niepelnoscprawni oraz dla bezrobotnych. Wiesz dobrze, ze gospodarka Estonii rozwija sie o wiele szybciej (ponad 10%) niz Polska (6-6,5%).

W Polsce problemem od dawna nie jest bezrobocie, a prawa pracy (59% pracownikow nie otrzymywalo pensji w 2006 roku - teraz ta liczba troche spadla do okolo 40% w zwiazku z wyjazdem kolejnych osob). Problemem jest rowniez wysokosc wynagrodzen w specjalnych strefach ekonomicznych zamykajaca sie w kwocie 1200zl brutto.

Tak wiec nalezy uporzadkowac podatki, obciazenia parapodatkowe i skladkowe oraz budzet, a szara strefa sama spadnie.

Dane:
-szara strefa 35%,
-zatrudnienie w szarej strefie 1 500 000 osob.
EDiS / 2007-10-24 19:40 / Tysiącznik na forum
Tak, tylko jak napisałem to nie zasługa samego podatku liniowego, tylko sposobu redystrybucji zysków.
izabelka098 / 2007-10-24 12:32
ile kupi tych telewizorów plazmowych?to mialoby sens gdyby pieniadze z Vatu pana bieleckiego poszły na wzrost emerytury pana Kowalskiego ale tak nie bedzie bo przeciez trzeba redukowac wydatki pańswa. Pan Bielecki na tym zyska ale pan Kowalski nie
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 12:20
Nie wiem czy zauważyłeś ale PO ciągle mówi o 15%.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-25 01:19
A to 15% to gdzie wyczytales?
Nie ma tego w ich "programie"
tad / 193.19.124.* / 2007-10-24 11:56
Janusz Korwin-Mikke nie był fałszywy. On zawsze głosił postulaty wolnorynkowe.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 12:10
ale znany i rozpoznawany jest z obyczjaowych
tad / 193.19.124.* / 2007-10-24 14:52
Również im pozostał wierny, choć wiedział, że nie przybędzie mu dzięki temu głosów na wyborach. Swoja drogą poglądy te podziela duża część społeczeństwa, ale nie wyraża tego publiczne, gdyż dzisiaj polityczna poprawność nakazuje być liberalnym i skrajnie tolerancyjnym we wszystkich sferach życia.
Floyd / 2007-10-24 11:20 / Tysiącznik na forum
Idąc tokiem rozumowania pana Wójcikowskiego można by dość do wniosku, że prawdziwe elity intelektualne to kiblują w więzieniach, PO-76% poparcia, PiS-2%. Jeszcze tylko odpowiedni tytulik komentarza w stylu pana Wójcikowskiego
"Generacja kryminalistów pokonała pokolenie moherów."
Oczywiście takie konfrontacyjne podejście jest śmieszne, a w śród młodych jest podobna ilość głupców co wśród starszych.
Chyba, że przyjmiemy tezę, że jeżeli jest się młodym to jest się mądrym, głupieje się dopiero na starość, co pan Wójcikowski stara się delikatnie zasugerować.
Niewątpliwe natomiast jest to, że interesy młodego i starszego pokolenia są często rozbieżne i to jest normalne.
Max7788 / 62.69.200.* / 2007-10-24 12:18
Wiezniowie uwierzyli, ze nawet wieziennictwo przejdzie reformy. Dotychczas Ziobro mowil o opaskach i wypuszczeniu ludzi skazanych za drobne przestepstwa, obiecal rowniez prace dla wiezniow. Przez 2 lata nie zrobil nic. Tusk zaproponowal im resocjalizacje przez prace. Utarlo sie, ze wiezniowie tylko leza. Prawda jest taka, ze oni chca pracowac, aby mogli zyc po wyjsciu z wiezienia. Teraz wychodzi z pudla, dostaje grosze, a po miesiacu znow kradnie i napada. Dlatega mamy wzrost przestepstw ciezkich (morderstwa i napady np: na banki), a spadek przestepstw lekkich (np: prowadzenie roweru po pijanemu - 24 godzinne sady i bojki opryszkow). Wiadomym jest, ze konfiskaty samochodow sie nie powiodly.
man13 / 2007-10-24 12:09 / Tysiącznik na forum
Idzmy dalelej we wnioskowaniu - Kaczynscy dzialali na pograniczu prawa, to powinni byc przylapani przez celnikow. A czy tak bylo?
Czytelniczek / 83.29.66.* / 2007-10-24 11:42
Czyli krótko mówiąc mieliśmy rząd moherowy, a teraz będzie rząd (wybrany przez) kryminalistów i bandytów. Takie olbrzymie poparcie dla PO i SLD w więzieniach - to ciekawe.
Tom1972 / 87.105.185.* / 2007-10-24 10:48
Chciałbym bardzo wierzyć ze Pan Rafał ma rację, ale obserwacja sceny politycznej skłania mnie jednoznacznie do stwierdzenia ze nagonka medialna na PiS (nie pisze tak dla tego ze Kaczyńscy tak uważają ale dlatego ze obserwowałem uważnie zachowanie GW i TVN) spowodowała że bardziej przeszkadzało młodzieży wychowanej w estetyce MTV ciamkanie Kaczyńskiego i jego mało medialny wizerunek ( po prostu brzydki jest) niż program PiS. W rozmowach prywatnych zauważyłem że bycie zwolennikiemPiS jest po prostu niemodne. A na takie rzeczy dużo bardziej uczulona jest młodzież. Tusk był po prostu bardziej trendy i cool. Nawet moja 7-letnia córka stwierdziła że PiS jest "bez sensu". Jaj jej tego nie powiedziałem. Więc kto? Wszechobecna atmosfera krytyki nie poparta żeadnymi dowodami merytorycznymi których nie można by wymierzyć i w LiD i w PO. Zresztą jakie dowody merytoryczne mogłyby trafić do "dzieciarni". Znów bardziej liczył się kolor krawata niż czyny i słowa.
tasza / 2007-10-24 13:25
Nie wiem o jakich mlodych piszesz. Pokolenie mtv nie glosuje bo je to nie obchodzi- znam wielu takich i nawet sliczny medialny wizerunek nie ma tutaj wplywu.
Wierz mi wiekszosc mlodych emigrantow nie oglada polskiej telewizji i nie czyta polskich gazet bo ich tutaj nie ma, cala kampania wyborcza wlasciwie tutaj na wyspy dotarla w formie szczatkowej co nie znaczy ze emigranci na bierzaco nie obserwuja sytuacji w polsce po prostu inaczej patrzy sie na wyczyny naszych politykow z dystansu Europy.
Teza pana Wojcikowskiego jest w duzej mierze trafna
wszelkie koncepcje pana Korwina czy innych nie byly przekonujace dla mlodych bo oni sami nigdy nie widzieli ich wcielonych w zycie, dopiero wyjazd i zycie za granica pozwala ocenic i zrozumiec jak to wszystko dziala - i to o wiele lepiej niz w polsce.
Ja sama przyznam wczesniej glosowalam pod silnym wplywem rodzicow ich zycia i ich przekonan to co bylo dobre dla nich mialo byc dobre i dla mnie - nie widzialam w tym sprzecznosci - teraz bedac w irladii przekonuje sie ze to nie tak ze owszem chcieli dobrze ale zupelnie nie wiedza jak to osiagnac, i nie sa wstanie wyjsc poza pewne ramy -prowincjonalnej polski ktora jest ich domem - moj dom to europa i dlatego chce by polska tam sie znalazla
Floyd / 2007-10-24 21:18 / Tysiącznik na forum
Chyba jednak nie wiele rozumiesz. Przypuszczalnie wydaje ci się, że w Niemczech czy innym kraju Europy Zachodniej mają jakiś inny system ekonomiczny i dlatego jest tam lepiej.
Co zrozumiałeś z tej Europy?
Nie płaci się tam podatków? Są może wielokrotnie niższe?
Najlepszy kawał to mówienie o koncepcjach p. Korwina i ich działaniu za granicą. Koń by się uśmiał.
KH / 194.42.117.* / 2007-10-24 14:31
Już sam bałazen Mikke postarał się o to, aby przedstzawić alternatywę dla soc-etatyzmu w najmniej przystępny sposób - prywatyzacja dróg, zjadanie PITów, pyrlandia itd.
KAP / 2007-10-24 12:37 / Tysiącznik na forum
zdaje sie iz wlasnie rozbieznosc czynów i słów zawazyla.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 11:03
Za dużo oglądasz telewizji zamiast książek ekonomicznych. PiS nie jest "bezsensu" dlatego że mówią to tu i ówdzie, albo że ma gorsze krawaty, ale dlatego że jest paranoiczną partią socjalistyczną. Więcej urzędników i zatrzymanie prywatyzacji to jedyne ich "dzieła". Myślałem że chociaż odnowę moralną zrobią, ale gdzie tam, jaki byłem naiwny, przecież niezrobiona lustracja im jest dużo bardziej na rękę, wtedy można ludzi straszyć jakimś niezidentyfikowanym "układem" który zwalczają poprzez wymianę urzędasów na swojaków, śmiechu warte.
MKT1972 / 87.105.185.* / 2007-10-24 11:15
To czy PiS jest z sensem czy bez ma tutaj 2-go rzędne znaczenie. Problem właśnie w tym że moim zdaniem (bo tylko takie mogę tu prezentować) decyzja wyborców nie była podyktowana analizą poczynań ekonomicznych ale w poważnej jeśli nie decydującej mierze "kolorem krawata". Innymi słowy biorąc pod uwagę że PiS dostał ponad 30%, to jeżeli Kaczyński wyglądałby jak Kennedy a Fotyga jak modelka, bez trudu urwaliby platformie 5-10% a wtedy wygraliby wybory. Zauważ że wystarczyło właśnie te 10% procent a jestem pewien że przynajmniej tyle głosujących na PO kierowało się "kolorem krawata" ewentualnie rzekomym wstydem jaki odczuwali gdy Fotyga się fatygowała za granicę Polski.
man13 / 2007-10-24 12:15 / Tysiącznik na forum
Pamietajmy kto chcial wyborow, kto kierowal publiczna telewizja i radiem i wreszcie kto mial za soba kosciol. Do tego dodajmy brak checi dyskusji rzadu PiS o gospodarce i poziomie flustracji polakow pracujacych za granicami kraju z dala od swych rodzin .... a wynik wyborczy jaki uzyskala PiS jest i tak bardzo wysoki i malo zasadny w kontekscie osiagniec w rzadzeniu.
MN2 / 2007-10-24 11:01 / Bywalec forum
Nie widzisz merytorycznych powodów dla których PiS musi odejść? To wymień jedną sprawe którą potrafili załatwić przez 2 lata. Podaj jeden konkret.
joanna s. / 83.7.211.* / 2007-10-24 20:05
| MKT1972 - 100% zgodnosci. Duzo mlodych ludzi zaglosowalo za PO bo jest dobrze wypromowane przez media. Wszyskie inne partie byly 'obrabiane'. Wlaczam tok fm, rmf, tvn24 rano i sa cytaty z absurdow ministrow pis, potem wspomnienie koszmaru sld ktory jednak byl lepszy od czasu pis. Nastepnie obsmieniwanie Korwina ze z Giertychem w parti, zart odnosnie ewolucji itd...
Bedac w USA zauwazylam ze nastolatkowie potrafili glosowac na kandydata dlatego ze udzielil sie w MTV, wystapil podczas jakies gali i skrytykowal Busha.
Myslalam ze mentalnosc jest tak rozna ze u nas do tego nie dojdzie raczej, lecz widzac co media robia nie trudno zgadnac kto jest faworyzowany.
Pracuje z duza grupa ludzi w wieku 22-28 lat i jesli ktos z nich glosowal na PO (a wszyscy glosowali) to nie dlatego ze maja wprowadzic liniowy podatek, zniesc podatek od zyskow kapitalowych lecz dlatego ze 'kaczor' blazni polske za granica. Dziennie mam 3 maila z jakims kawalem czy prezentacja jakiejs parti, nigdy to nie jest PO.
To jest wlasnie styl MTV
Tom1972 / 87.105.185.* / 2007-10-24 11:19
po pierwsze to nie jest dyskuja na temat tego co ja widzę lub nie, ale na temat tego co zobaczyli wyborcy. Po drugie podaj mi jakie zasługi miały kolejno AWS, SLD itd. Zawsze po rządach jakiejś partii w Polsce widzi się wyłącznie negatywy. Niestety. Jeżeli sądzisz że za 2-4 lata będzie inaczej to muszę powiedzieć że na prawdę bardzo bym chciał, ale wątpię.
MN2 / 2007-10-24 11:59 / Bywalec forum
AWS z UW wprowadził 5 reform, z krórych dwie (ubezpieczeń, emerytur) były kluczowe dla finansów państwa. SLD, nic mi nie przychodzi do głowy.
Tom1972 / 87.105.185.* / 2007-10-24 12:12
Zgoda. Ja sądzę że chociaż rządy SLD oceniam negatywnie, oni też mieli jakieś zasługi. Chodzi jednak o to że wyborcy w Polsce widzą z reguły SAME wady. Dlatego przystojniejszy Tusk ze swoimi obietnicami jest bardziej atrakcyjny niż brzydki Kaczyński który jest już rozpoznany. Nadzieja jest potrzebna każdemu a tylko nieliczni patrzą trzeźwo i bez zbędnych emocji. Co do reform AWS jestem za. Ale jakbyś spytał "przeciętnego" Polaka to nawet nie wie na czym one polegały. Reformy sa zawsze bolesne a ich efekty jakie przychodzą ludzie przyjmują jak coś naturalnego co zdarzyłoby się i bez reform. Jak Kaczyńscy chcieli ukrócić działanie korporacji prawniczych to było wielkie halo w gazetach. Dla części ludzi oznaczałoby to wielotysięczne oszczędności z tytułu opłat notarialnych. Ale o tym wiedzą tylko ci których stać np. na mieszkanie lub działkę. Większość nie chce o tym słyszeć ale znakomicie widzi że premier jeździ wypasioną furą i to ich w oczy kole. A czym ma jeździć? I ile to kosztuje? Promil tego co mogli ludzie zaoszczędzić na mocy decyzji Ziobry dot. notariuszy. Tak działa niestety demokracja w kraju odmóżdżonym przez komune. I to jeszcze potrwa. Dlatego nie wróżę PO sukcesów tym bardziej że zaczynają od niepopularnych decyzji jak zniesienie obniżki składki rentowej.
MN2 / 2007-10-24 12:44 / Bywalec forum
Marketing polityczny istnieje i już, nie obchodzi ,mnie coś na co nie mam wpływu. Problem Kaczyńskich to właśnie ten, o którym piszesz (a go nie widzisz) - oni nie potrafili nic dokończyć. Rozbabrali, pokrzyczeli i nic. Dobre chęci są ważne, ale mówią, że jest nimi piekło wybrukowane.
SBckie emerytury, korporacje, lustracja, Rosja, USA, wielkie korupce. Czasu nie mieli? Nawet nie zaczęli tego porządnie robić.
EDiS / 2007-10-24 10:46 / Tysiącznik na forum
Co Tusk powie za 2-3 lata,tej młodzieży, którą tak naprawdę wysłał do wyścigu przy zmywaku pozbawiając ich rodziców pracy jak rządził KLD? Witajcie, a gdzie są wasze zmywaki?
Filozof G. Santayna powiedział:"ludzie, którzy nie potrafią zapamiętać przeszłości muszą ją powtarzać".
MN2 / 2007-10-24 11:02 / Bywalec forum
A ty byłeś troche na Zachodzie? Popracowałeś tam przy zmywaku? Warto.
EDiS / 2007-10-24 11:09 / Tysiącznik na forum
Na zachodzie bylem(tak przypuszczam) jak ciebie nie było jeszcze na swiecie i to troszke dalej jak za Odrą. Przy zmywaku napewno nie warto, jeżeli w Polsce zdobyło się wysokie kwalifikacje i wyższe wykształcenie i tu jest podstawowy problem, którego ty nie rozumiesz..
MN2 / 2007-10-24 11:21 / Bywalec forum
Wyższemu wykształeceniu zmywak nie zaszkodzi. Za wyższe wykształcenie nikomu się nie płaci (nie powinno). A jeżeli nie można w Polsce wykorzystać wysokich walifikacji, to nie przez PO tylko przez czerwone tałatajstwo i populistów wszelkiej maści.
Przy okazji długo szukałem definicji wykształciucha i wymyśliłem: wykształciuch czyli urzędnik IVRP. Odmużdżony, nadęty, niepotrzebny.
EDiS / 2007-10-24 11:43 / Tysiącznik na forum
Odbiegasz od sedna sprawy, nie interesuje mnie taka czy inna definicja.
EDiS / 2007-10-24 11:50 / Tysiącznik na forum
Na marginesie: to interesuje mnie ile i jakie jezyki obce zna D.Tusk. Jest to chyba ważniejsze niż chwalenie się stażem na budowie na czarno.
myślący / 82.195.186.* / 2007-10-24 10:46

np. taka LPR, której program był w kwestiach gospodarczych zbliżony do PO, wystawiając twarze Romana Giertycha czy Janusza Korwin-Mikkego brzmiała po prostu fałszywie.


Tak z ciekawości się zapytam, zna pan może kogoś kogo można bardziej identyfikować z wolnym rynkiem niż JKM?
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 11:54
chodziło mi o to ze program LPR był zbliżony do oczekiwań Młodych - ale młodzi nie mają zaufania do RGierrtycha i JKM niezaleznie od tego z czym nam się oni kojarzą

Giertych kojarzy sie z mundurkami
JKM z łańcuchem w kuchni

i to grzebie plan
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-24 15:45
bez urazy - jeżeli ktoś wyławia sens z wypowiedzi JKM "przymus łańcucha w kuchni" tzn że NIC nie zrozumie
Byś / 83.26.234.* / 2007-10-24 11:28
JKM to nie jest wolny rynek tylko wolna amerykanka.
Ten facet to folklor polityczny albo jak kto woli kabaret .
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-24 15:42
żeby komentować - nie wystarczy tylko przepisać coś z Wyborczej
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 11:08
Masz rację, akurat JKM to rzeczywiście wolny rynek. Może autorowi chodziło o to że JKM jest śmieszny z jego konserwatywnymi poglądami na tematy wolności osobistych, ale na pewno nie jest fałszywy jeżeli mówi że chce liberalnej gospodarki.
maa / 2007-10-24 10:34 / Tysiącznik na forum
Generacja GG?
Szef zakładu na Politechnice z generacji GG nie chce przenieść sie na łono Abrachama i zwolnić miejsca dla młodego, zdolnego i przenikliwego dr Wójcikowskiego?
Nie lubimy starych zgredów, rajtuzy uwierają...

Popatrz Panie doktorku najpierw na rozkład statystyczny wieku wyborców poszczególnych partii i korelacje między wykształceniem a preferencjami wyborczymi. Potem zacznij klepać swoją cotygodniową chałturę na klawiaturze.
Piszę to zakłądając, że któs kiedyś powiedział do doktorka: "Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas" i że doktorek zrozumiał, co to znaczy.

A na większość twoich "pytań" odpowiedź jest jasna, Panie doktorku: nie, nie, nie.....
Przełam się i raz pomyśl dlaczego.
Bo ja wiem, dlaczego nie, i pomimo, że mam identyczne postulaty, to głosowałem na PO. Na mniejsze zło.

I mam nadzieję, że mimo wszysko choć część z nich częściowo zostanie zrealizowana.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 12:05
Puknij się Pan w czoło...- jak mawia moja Babcia

1) pierwszy akapit pachnie bolszewicką pogardą dla rzeczywistosci i wartości

2)nie ma danych o których mowa w drugim akapicie - ale nie trzeba ich zeby wyciągnąc wnioski dlaczego PO tak wysoko wygrała, frekwencja była rekordowa, a młodzi stali w kolejkach aż kart zabrakło - i choć by rzucał Pan inwektywami na przemian z łacinskimi sentencjami - to faktów nie da sie zmienic

3) trzeci akapit - brak logiki

4) czwarty akapit zaprzecza trzeciemu

a gdzie jest kultura... nie uczyli na łacinie nic o cnotach ???
maa / 2007-10-24 10:50 / Tysiącznik na forum
No i zapomniał Pan o generacj do której należy np. prof. Bartoszewski, należał JanPaweł II - "generacjiI HS":
Hitlera i Stalina (i). Jak tak wielki naukowiec jak Pan naukowiec może to przeoczyć?!

Dupek z Pana.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 12:08
ta genercja nie ma wpływu na wynik wyborów - sam Pan zauważył ze to jednostki choć wybitne a w dodatku z racji śmierci czesc z nich nie ma juz prawa głosu...

a obelga - cóż podpisana anonimowo wiele mówi o cnotach autora
maa / 2007-10-24 12:27 / Tysiącznik na forum
Chyba jest Pan zwyczajne głupi.
I dosyć bezczelny, by po takim chamskim bzdecie domagać się kultury.

Prosze porównać swoje dzieło z dzisiejszym felietonem Pacewicza (GW) na ten sam(!) temat .

Czy poziom nauczania na Uniwersytecie Łódzki jest aż tak niski, by uzasadnić dawanie doktoratu osobom z takim warsztatem naukowym, jaki Pan prezentuje w swoich felietonach? A może zdobył go Pan "interdyscyplinarnie" , na politechnice, np. jako najlepszy ekomista wśród automatyków i najlepszy automatyk wśród ekonomistów?
U mnie w Krakowie to specjalność "naukawców" z AGH.

Szczerze mówiąc, na miejscu redaktora naczelnego, wywaliłbym Pana z Money na zbity pysk...
MN2 / 2007-10-24 11:05 / Bywalec forum
A może należą do generacji DP (Dmowski, Piłsudski), albo SM (Sikorski, Mikołajczyk)?
Cspostrzegawczy / 2007-10-24 10:31 / Tysiącznik na forum
Bo starsi nie poszli, a młodzi dali się ponieść emocjom owczego pędu i nadziejom na cud.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 10:49
Pamiętaj że nie tylko wiek ale takze poziom wykształcenia decyduje na kogo się głosuje. Wyksztalcenie podstawowe i zawodowe to w wiekszosci PiS. Wyksztalcenie srednie i wyzsze to PO. Wedlug twojej logiki, skoro im wyzsze wykstalcenie tym bardziej ludzie nie potrafia samodzielnie myslec i poddaja sie owczemu pedowi oraz propagandzie mediow, mysle ze w takim razie powinnismy zlikwidowac wszystkie licea i szkoly wyzsze w Polsce. Co by bylo zgodne z socjalistycznymi ideami np Mao.
Cspostrzegawczy / 2007-10-24 12:03 / Tysiącznik na forum
wiąze się to z oceną sytuacji w kraju.
Ludzie mniej wykształceni patrzą bardziej prosto na życie, jak im sie polepsza to głosują za, a wykształceni myślą jak będzie i tu ich łatwiej zmanipulować, przedstawiając nierealną obietnicę.
raqq / 2007-10-24 13:18 / Bywalec forum
Różnica polega na tym że tym razem ktoś obiecał społeczeństwu więcej niż Jarosław Kaczyński. Nie mam wątpliwości że PO nie spełni wszystkich obietnic, tak jak nie miałem wątpliwości że nie spełni ich PiS.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 12:18
Ludzie mniej wykształceni zagłosowali 2 lata temu na PiS bo im się polepszyło?
Cspostrzegawczy / 2007-10-24 16:30 / Tysiącznik na forum
nie, bo im sie pogorszyło za SLD
man13 / 2007-10-24 10:02 / Tysiącznik na forum
"zniesienie większości opłat oraz podatku od zysków kapitałowych" - co z tym maja wspolnego mlodzi, dorabiajacy sie ludzie? Czy to nie aby lekkie przegoecie i lansowanie pod plaszczykiem liberalizmu typowo konserwatywnych pogladow tracacych skostnialymi przywilejami? Mysle ze takie widzenie zmian nie odpowiada idei panstwa liberalnej demokracji. Placic powinni wszyscy uczestnicy rynku, bez wzgledu gdzie wypracowywuja swoj dochod,
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 10:14
co to za liberalizm Pan pokazuje - Pan mówi jak socjaldemokrata

podatek od zysków kapitałowych jest podatkiem płaconym drugi raz (przeciez spolki zaplacily juz podatek cit od od dochodow osiagnietyxch przez kapital swoich akcjonariuszy...
man13 / 2007-10-24 12:06 / Tysiącznik na forum
Podatek od zyskow kapitalowych jest podatkiem od ZYSKOW
... a od zyskow placa wszyscy uczciwi ludzie poczawszy od spszetaczki a skonczywszy na wlascicielach kapitalu latajacego po calym swiecie za..... zyskiem.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 12:14
a CIT płacony przez spółkę to co to jest ???

dlaczego wlasciciel spolki ma placic 2 razy - 1 raz gdy spolka placi podatek od zysku drugi raz gdy placi podatek od wzrostu wartosci akcji bedacego pochodna zysku spolki
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-24 13:43

pochodna

Czyli nie sa to te same pieniadze a wiec nie mozna mowic o podwojnym opodatkowaniu.
man13 / 2007-10-24 12:22 / Tysiącznik na forum
Problem wzrostu wartosci akcji tak jak spadku ich wartosci, powinien byc oddzielnie traktowany i uregolowany. To jednak nie powinno przyslaniac problemu jakim jest placenie podatku od zyskow jako Swietw Swietosc wszystkich obywateli i uczestnilow gry rynkowej. Toc to ooczym mowimy to rynek kapitalowy z ktorego zalkiem niezle zyja ... rentierzy.
nadobny maciek / 2007-10-24 09:49
Do parlamentu weszły cztery partie. Może ta tendencja się utrzyma i w końcu doczekamy się tego że w Sejmie zasiadać będą tylko dwie partie, Duża Prawicowa (PO United) i Duża Lewicowa (LiD United). To chyba najzdrowszy układ który wyklucza możliwość obecności w Sejmie politycznej hołoty.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 10:15
wolę sie tego nie doczekać

dla mnie LiD jest większą "hołotą" niż np. nieobecne LPR
man13 / 2007-10-24 12:53 / Tysiącznik na forum
holota to nie faszysci, to czesc spoleczenstwa tak a nie inaczej wychowana, majaca jednak swe zasady zgodne z ogolnymi zasadami demokracji.
KAP / 2007-10-24 12:40 / Tysiącznik na forum
tu Pan przegial. Jesli dla pana goscie zamawiajacy smiesznym gestem piwo z poparciem na poziomie partii Krasnoludków ze swym liderem, który dla zdobycia glosów jest w stanie wypowiedziec kazda bzure,sa wieksza holota od w wiekszosci zdekomunizowanej lewicy polaczonej z opozycjonistami z UD....No coz. Chyba musz Panu zaproponowac przejscie do Radia Maryja :)
Byś / 83.26.234.* / 2007-10-24 11:19
Szanowny Panie Redaktorze cała była koalicja jest znacznie większą ,,hołotą" niż LID, który pod różnymi nazwami przeprowadził pokojowo nasz kraj z obozu sowieckiego do UE i NATO a współrządził dwukrotnie (sześć lat wstecz zaklejał skutecznie tzw dziurę Bauca przez prawie całą swoją kadencję za co zapłacił wysoką cenę - no może nie tylko za to). Niestety LID nie jest partią centrolewicową (chyba, że mówimy o kwestiach światopoglądowych) a raczej jest partią centroprawicową (gospodarka) - należy patrzeć na to co kto robi, a nie na to co mówi i tylko działanie jest podstawą do ocen. Nasza scena polityczna jest pokręcona ale niewątpliwie zachodzą na niej powoli pozytywne zmiany i być może kiedyś zbliżymy się do modelu 2 do 3 partii o w miarę stabilnym elektoracie. Wymieranie generacji GG (określenie jednak obraźliwe - chociaż niewątpliwie coś w tym jest) powinno spowodować ewolucję w kierunku postulowanym przez ,,nadobnego maćka", chociaż może to wyglądać zupełnie inaczej niż to sobie dzisiaj wyobrażamy. Bardzo proszę Panie Rafale niech Pan żyje zobaczymy co będzie. Może nasze życie dzięki Panu będzie ciekawsze.
MN2 / 2007-10-24 11:37 / Bywalec forum
LiD (raczej SLD) jest centoprawicą na miarę Komunistów Chińskich. LiD tak naprawdę nie istnieje. Jeżeli posłuchasz Olejniczaka i Mazowieckiego, to nie wiadomo o co w tym chodzi. Wygląda to jak syndrom sztokholmski.
Byś / 83.26.234.* / 2007-10-24 13:00
W Chinach nie ma komunizmu, ale jest za to kapitalizm państwowy.
Jedynym komunistą o którym słyszałem ale niestety nie znałem był Chrystus.
Nie wiem po co SLD wiązał się ze zbankrutowanymi politykami UW -być może dla zmiany tzw facjaty.
nadobny maciek / 2007-10-24 10:19
panie redaktorze, pożyjemy , zobaczymy. W końcu to nie USA, ale nie da się zrobić tak że tylko prawica będzie zasiadać w ławach sejmowych.
POPSLwon / 84.234.0.* / 2007-10-24 09:57
jeżeli PO i LiD nie jest hołotą i pokomunistyczną szumowiną rodem z rynsztoka to nadobny maciek jest gównem udającym jadowitego wężą. Czy maciek mjest gównem udającym jadowitego węża???
Merry / 145.237.50.* / 2007-10-24 11:40
Szybciej piszesz niż myślisz. To niedobrze.
nadobny maciek / 2007-10-24 10:11
POPSLwon- Nie ciesz się chamie , twój post długo tu nie pobędzie. Osoba twojego pokroju nie jest w stanie mnie obrazić więc się nie wysilaj. Sądzę że lepiej wychowani zwolennicy PiS abstrahują od twojej wypowiedzi .
ps: Słowo na g udało ci się napisać gramatycznie, brawo!
cheapczad / 2007-10-24 10:08 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wyjatkowo glupie i tepe scie.rwo z ciebie
wernyzdrowa / 84.234.0.* / 2007-10-24 09:37
Jak można pisać takie bzdury. Kampania już się skończyła. Natomiast ogłupiono młodzież bo starego wróbla na plewy nie złapiesz. Ogupiono młodzież już nie na drugą Japonię tylko drugą Irlandię i niesamowitym atakiem na PiS od dwóch lat. Panie Wójcikowski prostytuuje się pan jako redaktor za srebrniki a Polskę ma pan tam gdzie PO i LID z PSL-em do kupy. Ten młody elektorat zostanie obłupiony przez POPSL i w następnych wyborach zagłosuje na PiS. Ten młody elektorat będzie miał Irlandię z Polski w tym sensie, że do garnka nie bedzie co włożyć, oprócz zieloniutkiej irlandzkiej trawy panie antypolski propaandysto za być może niemieckie i rosyjskie srebrniki. Wstyd panie antypolski propagandysto.
prawiezaratustra / 2007-10-24 10:45 / _

Ogłupiono młodzież już nie na drugą Japonię tylko
drugą Irlandię i niesamowitym atakiem na PiS od dwóch lat.

Zgadzam się z Tobą, ale to tylko inny punkt widzenia tego samego. Metoda to metoda, skutki są już faktami i nie podlegają dyskusji.
Ja nie wyciągałbym takich opinii wobec motywacji tego Wójcikowskiego. Felieton plus komentarze (o ile to Jego) wskazują, że to bardziej normalny, wyważony, spośród tu zatrudnionych komentatorów. Przeczytaj Płaskonia...
Poza tym nie jestem przekonany czy ten młody elektorat po tym, jak niewątpliwie rozpozna oszustwo, zagłosuje już na PiS. Liberałowie przerwali brutalnie odnowę moralną Polski i Polaków. Biorę pod uwagę, że może nastąpić (następuje, nastąpiło?) przesilenie w takich potrzebach konserwatywnej części "pokolenia GG" - jak On to nazwał. A dla młodych za 4 lata to już będzie głęboka historia..
Młodzi akceptują obecnie osłabienie Polski na arenie międzynarodowej. Wolą podległość liberalnemu prawu federacyjnemu. Po 30-tce zmądrzeją. Za 8 lat lat zmiotą sprzedawczyków. Pozostaje nam tylko odliczać jaki majątek odpłynie w tym czasie z kraju i co gorsze jakie trudne do zniesienia mechanizmy zaczną drenować lokalną "wartość dodaną.
Mimo wszystko jestem optymistą.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 10:57
W sprawie tej niby odnowy moralnej Polski, prawda jest taka że dopiero może PO zrobi lustrację, bo PiS jedyne co zrobił to wymienił urzędasów na swoich, oraz dodał kilkadziesiąt tysięcy nowych. Może i socjaliści z PiSu są uczciwsi od innych (choć jakoś po liczbie afer nie wydaje mi się), tylko co mi po uczciwych SOCJALISTACH, pasożytach żyjących za moje podatki?
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 10:18
- młodzież nie ogłupiono - ona ma alternatywę - emigrację

- ogłupione i uzaleznione od obietnic jest pokolenie GG...ono nie emigruje ...

- nieprostytuuję się - nie dostaję z tego tytułu żadnych srebrników - to Pan jest ślepy i dogmatyczny - jest Pan przykładem martwej wiary bez rozumu (sw. Pawełi Augustyn)

a Polskę kocham ale nie socjalistyczną tylko wolnorynkową ... ktorej ciagle nie mogę sie doczekać...
man13 / 2007-10-24 10:05 / Tysiącznik na forum
W tej cwili trzeba rozliczyc poprzednia ekipe rzadowa. Na obecnych przyjdzie czas na ocene. Straszyc w tej chwili nie trzeba oni tym ani poprzednim rzadem. A o madrosci wyborcow niech sadza fakty a nie domniemanie przyszlej winy w stylu Zebrowatych Kaczek
nadobny maciek / 2007-10-24 10:04
A ten znowu to samo. Stary wróblu, weź się do jakiejś roboty, jeżeli nie zauważyłeś to miałeś już szansę głosować. Teraz odpuść sobie i nam.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 09:44
Nie da się ludzi "ogłupić", albo są mądrzy i potrafią poprawnie analizować rzeczywistość albo nie. Ja się już pogodziłem że ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym głosują na PiS, tak było w poprzednich wyborach i jest tak samo w tych, bo ta partia reprezentuje ich przeciętny poziom umysłowy (czyli przesadna religijność + antysemityzm + ekonomia spod budki z piwem) . Ale nie kombinuj że nagle inteligentni ludzie zostali jakimś cudem "ogłupieni" przez media i dlatego głosują na PO, bo tylko się ośmieszasz.
wernyzdrowa / 84.234.0.* / 2007-10-24 09:55
Dlaqczego Jliber, logiku od siedmiu boleści Polska jest najbiedniejszym krajem w eurokibucu? Bo od 1989 roku Polską rządzą różne poczwarki PO. Ludzie wyksztaceni są w PiS a w PO tylko wykształciuchy czyli idioci z dyplomami. Wielkie miasta głosują na PO bo ludzie siedzą przed telewizorami i są ogłpiani przez TVN-y i POLSAT-y. Na wsi ludzie mają ciekawsze zajęcie od gapienia się w ekran TV i dlatego nie mają skażonego oglądu świata logiku Jlibert. Logiku Jliber, czas w którym gapisz się w TV przeznacz na spacer po parku. Wtedy świat wirtualny budowany przez MIchnika zniknie i poczujesz się naprawdę lepiej.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-24 11:54
Ja mieszkam z wyboru na wsi, chociaż pracuję w mieście. Nie oglądam TV bo tego nie potrzebuję, nie czytam gazet bo mnie nie interesują, wolę czytać książki.
Mam wyższe wykształcenie.
Głosowałem przeciwko PIS na PO.
Obserwuję rzeczywistość i wyciągam wnioski.
To co proponował PIS mi nie odpowiadało.
Liczę na to, że PO zrealizuje chociaż część swoich obietnic wyborczych. Życzę tego nam wszystkim i tym, którzy PO poparli (z różnych powodów) i tym którzy głosowali na inne partie.
Mam nadzieję, że nie uważasz się za człowieka lepszego i mądrzejszego od innych, który myśli samodzielnie, a inni są głupsi i kierują się gotowymi ocenami przekazywanymi przez media.
Z ocenami warto zaczekać na pierwsze posunięcia nowego rządu.
nadobny maciek / 2007-10-24 10:21
Jak ci się nie podoba w Polsce to adios!
Kuba czeka na ciebie:-)
man13 / 2007-10-24 10:08 / Tysiącznik na forum
A moze na wsi maja tylko TV rzadowa i demagogow pokroju Kurskiego?
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-24 10:07
Heh, nie oglądam telewizji, nie czytam w ogóle polskich gazet. Dla twojej informacji, oglądam właściwie tylko seriale amerykańskie ściągnięte z amazona (aby ćwiczyć angielski) a czytam tylko The Economist. To prawda że mieszkam w mieście, ale jakoś nie wydaje mi się że mamy tutaj mniej ciekawych rzeczy do roboty poza telewizją niż na wsi... Masz stary jakiś wypaczony obraz rzeczywistości. A co do twojego pytania na temat najbiedniejszego kraju jakim jest Polska, to zawdzięczamy to socjalistom różnej maści, zarówno z lewa marksistowskim jak i z prawa narodowym. Po ustawach Wilczka tak naprawdę było tylko psucie gospodarki, coraz więcej podatków, regulacji, biurokracji (liczba urzędników jest teraz ponad 2 razy większa niż pod koniec PRL), dzięki głosom SLD/AWS/LiD/PiS (popatrz na statystki głosowań gospodarczych zamiast na retorykę partyjną, głosują właściwie identycznie).
MN2 / 2007-10-24 09:27 / Bywalec forum
Generacja komunistyczno-populistyczna, zdefiniowana za Jaruzelskiego: my możemy podzielić tylko to co wy wypracujecie, czyli Folwark Zwierzęcy, nie odejdzie tak łatwo. Umysły wielu młodych skutecznie zatruły rządzy SLD, PiSu, SO i LPR. Wielu młodych kojarzy patriotyzm: za SLD jako tolerancję, za AWS jako sprawiedliwość, za PiS jako lustrację, za SO jako janosikowanie, za LPR jako nacjonalizm. A wszystko to, chociaż ważne, może być żródłem populizmu.
Kontrewolucja populizmu musi przyjść i wiele jeszcze zniszczy.
Trzeba do tego tego czasu zrobić ile można i dlatego oczekiwania (moje) do PO są i powinny być jeszcze większe niż te wymienione w punktach przez W. Np. spłacić połowę długów, abym nie musiał się wstydzić przed moimi dziećmi.
slepcze won / 84.234.0.* / 2007-10-24 09:40
To ty ślepcze nie widzisz mega populizmu wśród ferajny Tuska??? To mpo co się tu nadymasz?
Sabre / 2007-10-24 08:58 / Tysiącznik na forum
Prawda że miło? Tak czekać na zniesienie opłat i podatków, niskich stawek PIT i CIT, redukcji etatów, prywatyzacji? Lepiej niz zastanawianie się, kogo tym razem będą podsuchiwać, czy Lepper wejdzie ponownie do rządu, jakiego to znowu aparatczyka z PZPR wciągnie PiS do swojego rządu?
No i oczywiściei 13 grudnia nie nastąpił. Codziennie rano wyglądałem czołgów na ulicach, ale nic takiego nie nastąpiło.
Najbardziej jednak zdziwiło mnie zachowanie Tuska na konferencji prasowej - żadnej pogardy wobec przegranego PiS, żadnych kpin, żadnego wyglądania spisków, żadnego kaczolenia mozna powiedzieć. Towarzysz Jarosław Wiesław tak przyzwyczaił nas swojej "retoryki", że ktoś kto okazuje szacunek wobec innych, jest politycznym nowum.
P.S.
Bardzo się cieszę, że Pan Rafał zaakceptował "likwidację większości licencji i pozwoleń", zamiast polityki zastraszania w walce z korupcją (co tak wcześniej chwalił).
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 10:21
ja nie zmieniam poglądów - to partie jest zmieniają :)

PiS chwaliłem za walkę z korupcją i zamordyzm - dopóki on slużył moim ideom (wolnemu rynkowi) a jak zaczął służyć neosanacji to krytykowałem...
KAP / 2007-10-24 12:44 / Tysiącznik na forum
za zamordyzm? mamy jednak kompletnmie inne systemy wartosci Panie Rafale. Zamordyzm sluzacy slusznej sprawie to przeciez tez faszyzm, komunizm, maoizm, polpotyzm i pare innych tzw slusznych utopii. Wolny rynek jest wazny bardzo. Liczy sie jednakowoz i cel i srodki.
Sabre / 2007-10-24 10:38 / Tysiącznik na forum
Tylko że PiS walczył z korupcja na pokaz. Zniesienie wiekszości licencji i pozwoleń będzie skuteczniejsze niż 100 agencji i 1000 konferencji prasowych.
erbas / 84.234.0.* / 2007-10-24 09:44
Czytając Sabre, można odnieść wrażenie, że cud już się dokonał. Bo jak można zrobić z kiompletnego idioty jeszcze większego idiotę. A Tuskowi w wypadku Sabre i nie tylko to się udało.
Sabre / 2007-10-24 10:03 / Tysiącznik na forum
Jestes za głupi by z kimś normalnie rozmawiać i zbyt chamski by kogokolwiek obrazić.
Możesz byc przydatny jedynie jako wzorzec moralnego upadku - czytając twoje podłości, każdy w głębi ducha dziękuje że nie jest taką kreauturą jak ty.
Floyd / 2007-10-24 09:31 / Tysiącznik na forum

Najbardziej jednak zdziwiło mnie zachowanie Tuska na konferencji
prasowej - żadnej pogardy wobec przegranego PiS, żadnych kpin,
żadnego wyglądania spisków, żadnego kaczolenia mozna powiedzieć.

(To zabawne jak widzimy to co chcemy widzieć.)
To prawda, że w porównaniu z retoryką wojenną charakterystyczną dla pana Tuska w okresie przedwyborczym to obecne jego wypowiedzi są zdecydowanie łagodniejsze. Na razie?
Kto by tam zwracał uwagę na szpileczki typu: " Mam nadzieję, że PiS zna konstytucje tak jak my ją znamy........"
Oczywiście, że rządy zaczniemy od powołania komisji śledczych.
Tym samy skończy się okres powyborczej sjesty, a w każdym bądź razie nie będzie nudno. :) :)
Sabre / 2007-10-24 09:52 / Tysiącznik na forum
Nie porównywałem Tuska przed do Tuska po, tylko Tuska z Kaczyńskim. Zestawienie "szpileczek" Tuska do jawnej pogardy okazywanej przez Kaczyńskiego, jest po prostu śmieszne.
PO obiecało powołanie komisji śledczych w swoej kampanii, tego też domagaja sie ich wyborcy.
Z pewnościa nie będzie nudno.
prawiezaratustra / 2007-10-24 11:31 / _
Tak, to była pogarda, na dodatek z brzydkim protekcjonizmem. Jako kibic PiS-u byłem zażenowany postawą Jarosława w czasie debaty. (Nie mówiąc o całej telewizyjnej ekipie) Tłumaczenie dzisiaj tego chorobą jest niewiarygodne. Przegiął i zapłacił wysoką cenę.
Co się jednak tyczy komisji śledczych, to nie sądzę aby ich potrzebowali liberałowie. To był chyba tylko haczyk na wyborców z grupy czytelników brukowców, elektorat złodziei łapówkarzy i innych niegodziwców. Jeśli powstaną komisje śledcze to będzie oznaczać tylko mącenie wody.
Sabre / 2007-10-24 12:00 / Tysiącznik na forum
Więc uważasz że "amnezja" odnośnie tych wszystkich kontrowersyjnych spraw byłaby czymś właściwym, czemu przyklasneliby wszyscy uczciwi i szlachetni? A propos, PiS chciał komisji związanej ze sprawą pani Sawickiej.
Wjaśnianie nigdy nie jest mąceniem.
Handel wyrokami / 83.21.42.* / 2007-10-24 08:38
Mlłodzież bardzo szybko rozczaruje się co do Donka.
Oczywiście nie będzie zadnego cudu. Będzie za to erupcja korupcji. Z wielkiej miłości narodzi sie wielka nienawiść.
Przypomnę że swoje rządy KLD rozpoczeło od wprowadzenia korupcjogennych koncesji na handel paliwem !!!! To właśnie Tuskowy KLD pogrązył gospodarkę w korupcji wprowadzajać koncesje, zezwolenia i limity.
Bez łapówki nie było biznesu.
Stauffenberg / 193.164.157.* / 2007-10-24 11:04
Synciu, autorem koncesji paliwowych był Glapiński! Jeśli on był w KLD, to na tym forum są sami arcybiskupi. I dalej - najwieksze koncesjonowanie zaczęło się za rządu Olszewskiego (Glapiński raz jeszcze).
KLD to próba (nieudana) wprowadzenia koncesji na handel alkoholem, który wlewał się do Polski dosłownie rzeką...
No ale to tak jest jak ideologia przeważa nad rozsądkiem...
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-24 13:39
"Rząd Bieleckiego wprowadził pierwsze zezwolenia i koncesje na import, produkcję, prowadzenie odpowiedniej działalności. Zezwolenia zaczęli dostawać ci, którzy „sponsorowali” rozwijające się polskie partie czekami z wystarczającą ilością zer. W rządzie byli już prywatni przedsiębiorcy, więc wszystko załatwiało się jak w rodzinie, nie było żadnych nieporozumień, mechanizm zaczął funkcjonować coraz sprawniej."
(„GAZETA WYBORCZA” 16-17.02.2002 r)

Przypomne tylko ze Tusk i Bielecki to koledzy partyjni z tego okresu.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-10-24 10:21
jeśli tak będzie to kolejne 2-3 mln wyjdedzie w jedną stronę...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy