Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Krowa, co duży ryczy...

Wójcikowski: Krowa, co duży ryczy...

Money.pl / 2007-11-28 07:31
Komentarze do wiadomości: Wójcikowski: Krowa, co duży ryczy....
Wyświetlaj:
PMP / 83.21.231.* / 2007-11-30 21:00
gratulacje- strzał w 10. dla ludzi bez wiedzy www.pmp.strona.pl
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-28 22:59
Ta krowa, którą Pan ma na myśli tylko ryczeć potrafi i prezentować się ładnie w mediach.

Sam wynik wyborów przyniósł jej takie zaskoczenie, że teraz na gwałt próbuje dopasować obietnice do możliowości.

Ale nijak się nie da. Nie ma cudów.

A kto wierzy .. jego sprawa..
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-29 07:17
A ja kilka cudów w życiu widziałem. Zaś ci co ich nie doświadczyli mają czego żałować.
ch / 79.187.35.* / 2007-11-29 15:25
pewnie o objawieniu Matki Boskiej prawisz
wojcher / 2007-11-28 21:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie śmiem dyskutować z doktorem nauk ekonomicznych, ale ...qrcze, nie wytrzymałem

Spadająca giełda, jak kania dżdżu oczekiwała zapowiedzi zniesienia, albo chociaż redukcji podatku Belki

hmm, na szczęście ostatnie 2 lata pokazały, że giełda jest oderwana od polityki. To w/g Pana od dzisiaj politycy ustalają trendy indeksów swoimi wypowiedziami? Jakakolwiek wypowiedź jakiegokolwiek polityka może co najwyżej opóźnić (lub przyspieszyć) to co nieuchronne.

...jednohektarowych rolników ...

A co to za twór? Jak bym nazwał to lepiej-działkowiec. A dlaczego ktoś kto obrabia kilka doniczek ze zbożem ma w ten sposób wypracować sobie emeryturę ( a raczej prawo do niej)?

Czym zajmują się chłopi? Ano, kupowaniem samochodów i mebli.
Dopłaty w znikomej części idą na inwestowanie w gospodarstwo

A piramidę Maslov`a Pan zna? Tylko się cieszyć, że kupują tzw dobra luksusowe - to oznacza, że nie jest aż tak źle na wsi jak to chłopi pisz(cz)ą. No chyba, że postępują nierozważnie i nie patrzą w przyszłość (tzn nie inwestują w swój warsztat pracy), ale to już ich sprawa
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-28 22:56
Ani doświadczenia ani wiedzy o zyciu rolników pan z pewnością nie posiadł. Lepiej niech pan zajmie się kwiatkami w dioniczkach. Będzie mniej nieporozumień i absurdu.
wojcher / 2007-11-29 16:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak się składa, że posiadłem. W tej chwili oprócz pracy zawodowej prowadzę również dział specjalny produkcji rolnej i gdy przychodzi rok klęski (tak jak w tym roku) to nie narzekam; poprawiam przedziałek i mówię sobie: "w przyszłym roku będzie lepiej". Nie oczekuję dopłat do ubezpieczeń ani dodatkowych kredytów "suszowych" , "mokrowych" itp.
Ale coś mi się wydaje, że ugryzło cię określenie rolnik-działkowiec. Czyżbym trafił w twój czuły punkt?

Będzie mniej nieporozumień i absurdu

??? Może coś więcej, bo chętnie podyskutuję. Wszak (jak napisałem) z obawą podważyłem słowa szanow(a)nego Pana Doktora.
man13 / 2007-11-28 20:31 / Tysiącznik na forum
I takie pitolenie plynie z Pana wypowiedzi. Podatek Belki doskwiera Panu jak PRYMASOWI Karta Praw Podstawowych i stara sie `Pan pitolic na oslep.
jakimaszkryptonim? / 83.24.214.* / 2007-11-28 22:13
można było bardziej obrazowo, np. tak doskwiera, jak np. dla man13 fakt, że istnieje jego teczka w zasobach IPN. To dopiero wzrusza, nie?
historyk / 80.50.180.* / 2007-11-28 19:15
Premier Tusk zdaniem niektórych polityków szykuje sie do udziału w wyborach prezydenckich, z zamiarem ich wygrania. Niesiołowski już zapowiada zmianę prezydenta. Człowiek o takich ambicjach wie co mówi i napewno zrealizuje wszystkie obiecane reformy. To ze musiał ustąpić z podatku liniowego to nie znaczy że nie da lekarzom 8 już tys pensji, pielęgniarką tez po 3,5 tys. Zapewni miejsca pracy wszystkim wracajacym z zagranicy. Będziemy mieli w Polsce Irlandie. Trzeba mieć zaufanie, no i kirować się miłoscią. Tysk przekona nawet Rydzyka do liberalnych poglądów tak jak sam został katolikiem.
Takze nie marudzcie naukowcy wszystko co zostało obiecane będzie zrealizowane tylko nie teraz nie od razu, i nie za 100 dni tylko za parę lat, najpirw trzeba wejsc do strefy euro. Poczekajcie i ufajcie. A o emerytury sie nie martwcie po co one odłożycie w trzecim filarze przy tak dobrych zarobkach że ta emerytura z ZUS te marne 1 tys zł oddacie na głodujących w Irlandii, no bo równowaga musi być ktoś bogaci się , ktoś biednieje. A i tak po przesunieciu wieku i przy tak wspaniałej słuzbie zdrowia emerytury nie doczekacie
A już porównywać idola do krowy to całkowicie chybione i niesmaczne.
Morsik / 195.117.24.* / 2007-12-01 08:30
Ambicje... "ambicje u polityka, to najgrożniejsza bron masowej zagłady" (Konfucjusz) ale do pana Donalda pasuje moja interpretacja: ambicje TEGO "polityka" to środek do samozagłady...
@@@ / 195.90.107.* / 2007-11-28 16:20

Na razie z obniżania podatków mamy dwie konkretne zapowiedzi: "uszczelnienie KRUS" oraz równouprawnienie płci w wieku emerytalnym.

A gdzie Pan tu widzi konkrety?
Przeciez stwierdzenie ze "uszczelnimy KRUS" niczym sie nie rozni od "obnizymy podatki" a "zrownanie plci w wieku emerytalnym" rownie dobrze moze oznaczac ze znosimy emeryture i kazdy pracuje az do smierci.
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 15:50
W ogóle rozkazywanie ludziom czy i gdzie sie maja ubezpieczyc to moim zdaniem lamanie podstawowych praw czlowieka do dysponowania swoja wlasnoscia, w tym wypadku zarobionymi przez siebie pieniedzmi. ZUS trzeba sprywatyzowac, zniesc przymus ubezpieczen, i zapomniec o calej sprawie. Kazdy niech decyduje czy sie ubezpieczyc, gdzie sie ubezpieczyc, i kiedy przejsc na emeryture, a nie robic cyrki ze wszystkim kaze sie na nia przechodzic bo skonczyl tyle i tyle lat. Panstwo niewolnikow teraz mamy, tym sie koncza wszelkie socjalistyczne idee, sprowadzanie ludzi do maszyn wykonujacych polecenia bo inaczej kula w leb.
acomitam / 83.25.193.* / 2007-11-29 13:33
W demokracjach liberalnych, czyli tzw socjaldemokracjach prawa człowieka są podporządkowane potrzebom państwa i jego urzędników. W tym sensie są wtórne i mniejszej wagi, niż prawa, które ustanawia na swój pożytek państwo. Tak jest np. z prawem własności. Niby jest, ale gdyby ktoś zaczął się dopominać o np. zwrot składek ZUS, wtedy państwo pokazałoby mu figę, albo nawet użyłoby aparatu przymusu, aby delikwenta przywołać do porządku i posłuszeństwa. Zdarzały się przecież wypadki, że państwo pobrało od swoich obywateli nienależną daninę (czytaj: okradło obywateli), ale ze względu na potrzeby budżetu, dostrzeżone także przez niezawisły sąd, do którego sprawę zgłosił naiwny obywatel, nieświadom faktu, że sąd jak zwykle reperezentuje interes silniejszego, państwo nie zamierzało oddać tego, co ukradło. Podobnie jest też z prawem do swobody wypowiedzi. Niby jest, ale niech ktoś spróbuje publicznie napiętnować homoseksualizm nazywając go zboczeniem, albo zaprzeczy uświęconej nakazami państwowymi tezie, że w Oświęcimu ginęli Żydzi, albo wreszcie wyrazi publiczne zdziwienie, że tak wielu Żydów działało w aparacie bezpieczeństwa naszego państwa po 1945 roku i że za ich sprawą, tak wielu naszych wybitnych i zasłużonych rodaków zostało zamordowanych. Wtedy się okaże, że te niby podstawowe prawa są prawami wtórnymi, mniejszej wagi, bowiem to państwo określa, czy faktycznie są prawami, kiedy nimi są i w jakim zakresie należy je stosować.
Taki sobie wykształciuch / 83.22.205.* / 2007-11-28 14:27
Przyznaję że z coraz większym trudem czytam te felietony. Wygląda bowiem to tak jakby reforma systemu emerytalnego ,skądinąd konieczna, miała stanowić cudowne lekarstwo na wszelkie problemy polskiego życia gospodarczego. Nasz system emerytalny jest w złej kondycji lecz jest też i wiele innych problemów zaś Pan czepił się tego problemu jak rzep psiego ogona ,że pozostaniemy w przysłowiowo-wiejskim klimacie.
Służby mundurowe-trzecia płeć. Skąd Pan to wziął? Przecież to jakiś absurd. Po pierwsze jest to służba a nie praca.Służba niezwykle odpowiedzialna i częstokroc niebezpieczna ;żołnierze, policjanci ,strażacy. Ze stosunkiem służbowym wiąże się sporo ograniczeń jak choćby zakaz dodatkowego zarobkowania ,należenia do partii politycznych itd. Sądzę że w swej konsekwencji domagał się Pan będzie rozszerzenia wynikających ze stosunku służbowego zakazów i nakazów na pozostałe dwie płcie ( konkrety w odpowiednich ustawch i przepisach regulujących funkcjonowanie tych służb). Przecież źle pojęta poprawność polityczna nie może stać na drodze np.możliwości delegowania fryzjerki na sześć miesięcy w drugi koniec Polski ,do miejsca gdzie diabeł mówi dobranoc , zgodnie z wolą przełożonego. "Argumentem powinna być ...równość".
Chyba we wszystkich cywilizowanych krajach świata służby mundurowe mają odrębne przepisy emerytalne ( w tych cywilizowanych inaczej pewnie też choć tam z pewnością mają większe przywileje). Dopiero porównanie przepisów emerytanych dla służb mundurowych w różnych krajach daje prawdziwy obraz sytuacji. Okazuje się bowiem że polskie przepisy w tej materii nie odbiegają od innych co do zasady za to ,na ogół, są mniej korzystne dla polskich świadczeniobiorców. Wystarczy zapoznać się z przepisami takich państw jak choćby Niemcy , Francja , Portugalia , Węgry czy USA ( choć to jest nieco trudniejsze). Zestaw krajów może być zresztą inny.
Problem leży równiez gdzie indziej. Według zapowiedzi rządowych polska armia ma być zawodowa. Polska bierze aktywny udział w misjach wojskowych. Czy chodzi o to aby potencjalnych polskich żołnierzy wyeksportować zawczasu do krajów gdzie znajdą lepsze warunki do służby? Policja boryka się z brakami kadrowymi w skali niespotykanej od wielu już lat , w niektórych rejonach problem wakatów jest prawdziwym dramatem ( wystarczy sięgnąć po odpowiednie dane Głównej Komendy Policji). W tym przypadku też może się okazać że młody człowiek wybierze patrolowanie ulic w Berlinie niż w Warszawie. W Berlinie bowiem otrzyma lepsze uposażenie oraz lepszą perspektywę emerytalną a także rzeczy bezcenne : prestiż i stabilność.
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 15:46
Tak, jasne, są inne ważniejsze problemy niż KRUS, na przykład ustanowienie Jezusa Królem Polski. Tobie juz naprawde dziekujemy, nie widzisz ze sie zmienil rzad a wiec takze i jego priorytety?
Także masz widac problemy z czytaniem. Nie interesuje mnie kiedy mundurowy przejdzie na emeryture. Powinien przechodzic wtedy gdy chce lub nie moze juz znalezc pracy, i tak samo kazdy inny. I o tym byl ten artykul, czytaj uwaznie. Nie mowiac juz o tym ze mowienie ludziom czy i gdzie sie maja ubezpieczac to lamanie praw czlowieka.
Taki sobie wykształciuch / 83.22.205.* / 2007-11-28 16:07
Wy nam dziękujecie to znaczy kto? Jest was kilku czy jesteś jeden towarzysz jiber ( towarzysz gdyż to towarzysze mieli w zwyczaju zwracać się do ludzi przez wy). To raczej Ty/Wy czytaj/czytajcie uważnie. Mnie dla odmiany nie interesuje to co Ciebie interesuje bądź nie. Artykuł zawiera sporo bzdur podobnie jak i Twoje wywody ( co ma do meritum sprawa Jezusa ???Czy Ci się w głowie całkiem poprzestawiało???). Mnie akuart interesuje kiedy służby mundurowe mają przechodzić na emeryturę. Nie dlatego że w nich pracuję lecz dlatego że chcę żyć w normalnym państwie z dobrymi przepisami ,ze sprawną policją i wojskiem. Jeśli ktoś porusza temet to powinien wykazać się jego elementarną znajomością a nie opowiadać o biologicznych dziwolągach.
P.S. To ja Tobie dziękuję. Zauważ że kampania wyborcza się skończyła zaś JKM i jego partia do Sejmu nie weszli. Teraz trzeba rozsądnych posunięć a nie pseudoliberalnych fantasmagorii niemożliwych do spełnienia w realnym świecie.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-28 15:01
reforma systemu emerytalnego to może nie lekarstwo na wszystko , ale jej brak rozłoży wszystkie inne osiągnięcia i dlatego musi byc podstawą działania
Taki sobie wykształciuch / 83.22.205.* / 2007-11-28 15:50
Według mnie podstawa działania to reformy zmierzające do poprawy tworzenia i funkcjonowania biznesu ( kłania się sławetny pakiet Kluski). Reforma systemu emerytalnego jest rzeczą niezwykle istotną lecz powtarzam : to nie panaceum na wszystko. Zostają jeszcze takie "drobiazgi" jak reforma finansów publicznych ,wejście do strefy euro,reforma podatkowa, reforma służby zdrowia i jeszcze kilka innych. Ewentualne wysypanie się systemu emerytalnego to perspektywa conajmniej kilkuletnia zaś zapaść służby zdrowia grozi nam już teraz.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-28 16:21
Ty nie jesteś "taki sobie" ale "pełną gębą wykształciuch". Nawrzucałeś sloganów ( wyczytanych w nagłówkach gazet )do wora ( reforma, reforma ,reforma ) i myślisz , że to wystarczy. Pakiet Kluski to przykładanie plastra na ranę z gangreną. Nigdzie nie napisałem o panaceum , natomiast system emerytalny już sie sypie bo ZUS pożycza w bankach , a przelewy robi po kilku latach i to w obligacjach.
Taki sobie wykształciuch / 83.22.205.* / 2007-11-28 17:42
To raczej Ty czytasz same nagłówki zaś resztę treści to już niekoniecznie. Pożyczki w bankach , obligacje ....Przecież to ogólnie wiadomo. System w tym kształcie jest niewydolny bo wydolnym być nie może. Do kogo więc ta mowa?
To co pisałem to nie żaden wór. To po prostu pilne potrzeby wynikające z zaniedbania kolejnych rządów , zwłaszcza ostatniego. Reforma zdrowia ( którego Ci zresztą życzę) jest pewnie sprawa najpilniejszą. Poczytaj dokładnie o sytuacji w służbie zdrowia ( nie tylko ograniczając się do haseł ) a będziesz świadom jakie zagrożenia i to niebawem są z tym związane. Reszta to też nie żaden zlepek haseł. To pilne i konieczne działania które powinny poprawić klimat dla biznesu, doprowadzić do zdecydowanej redukcji deficytu budżetowego.
Pakiet Kluski to rzecz inna. Sam w sobie nie był ( piszę o nim w czasie przeszłym gdyż jak widać zdechł on jak pies) ani nowatorski ani rewolucyjny. To również wiadomo. Jednak na bezrybiu i rak ryba. Niestety poprzedniemu rządowi nie starczyło determinacji aby choc to wprowadzić.
Czy myślę że to wystarczy? Myślę że tak. Ja nie jestem ministrem finansów a przeciez to on będzie wprowadzał ( mam przynajmniej taka nadzieję) te reformy. Jeśli więc chodzi o szczegóły to pytania raczej do niego. Wiem tylko tyle jaką wartością jest nadwyżka budżetowa. Wiem ile kosztuje obsługa długu publicznego ,długu generowanego w imię radosnego rozdawnictwa. Wiem jak wyglądała sytucja budżetu na Słowacji po wprowadzeniu podatku linoiowego i wiem że podatek taki ( 10%!!!) wprowadzają obecnie Bułgarzy. Tak więc co zrobić i w jaki sposób to zrobić doskonale wiadomo ,tym bardziej że są wzorce i doświadczenia . Wszystko jest tylko kwestią woli politycznej oraz właściwej komunikacji ze społeczeństwem.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-28 18:07
Jedyna skuteczna reforma służby zdrowia to 99% prywatyzacja. 1% można zostawić na przypadki losowe. To samo z innymi koniecznymi wg Ciebie reformami. Sądząc po Twojej wypowiedzi - ufasz w stopniowe dążenie do ideału - ja jednak po kilkunastu latach zwodzenia już w to nie wierzę. Żaden urzędnik nie wyjmie sam krzesła spod siebie. Nie zmienimy ludzkiej natury. Chcę dożyć czasów gdzie nie będzie mnie obchodzić "nadwyżka budżetowa" a obliczanie PKB będzie zajęciem dla ekonomistów - hobbystów. Wydatki Państwa będą pokrywane z prostych do obliczenia i pobrania podatków - możliwie równych dla wszystkich. Natomiast obecnie tematem staje się "zakładanie firmy w jednym okienku" , czego oczywiście brak jest jakąś bolączką , ale jak sie ma to prowadzenia firmy w warunkach dość konkurencyjnych ???`
Taki sobie wykształciuch / 83.22.205.* / 2007-11-28 22:45
Oczywiście że prywatyzacja jest w przypadku służby zdrowia najlepszym rozwiązaniem. Budżet powinien zadbać o osoby które nie są w stanie płacić składki zdrowotnej ( w tym bezrobotnych ) oraz wspomagać chorych w przypadkach kosztownych a niezbędnych zabiegów medycznych. Problem jednak w tym, że jest to w chwili obecnej niewykonalne. Polscy politycy ( niektórzy oczywiście lecz liczni i znaczący) przez całe lata pracowali w pocie czoła nad tym aby obrzydzić społeczeństwu prywatyzację . Działanie te były na tyle skuteczne ,że obecnie duża część społeczeństwa stawia znak równości między prywatyzacją i złodziejstwem. Ludzie karmieni są bajkami o "bezpłatnej służbie zdrowia" i strachem oraz gniewem reagują na hasło "prywatyzacja".
Nie ufam w żadne stopniowe dążenie do ideału. Jestem po prostu realistą i wiem że takie rozwiązania w chwili obecnej ( i jeszcze przez długi , długi czas) nie przejdą, niestety. Co do urzędników też nie mam złudzeń . Faktycznie żaden z nich ( no może prawie żaden) z własnej inicjatywy od korytka nie odejdzie. Problem jednak w tym że coś zrobić trzeba bo inaczej się rozsypie.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-29 10:20
no i właśnie ujawniłeś nie rozstrzygalny problem , kto np definiuje "niezbędny kosztowny zabieg medyczny" - twierdzę ,że jest ich nieskończenie wiele.
jliber / 212.180.147.* / 2007-11-28 15:55
Usunięcie każdej formy przemocy państwa samej w sobie wydaje się nie być "panaceum na wszystko". Ale jak podsumujemy wszystkie formy tej przemocy, okazuje się że mamy państwo niewolnicze, gdzie przykładowo urzędnik decyduje za ciebie czy w ogole masz sie ubezpieczyc, gdzie masz sie ubezpieczyc (oczywiscie w panstwowym molochu z cieplymi posadkami dla znajomych urzedasa) i kiedy masz przejsc na emeryture (tak abys umarł wystarczająco wygodnie dla urzędasa, co byś za dużo nie otrzymał z powrotem własnych pieniedzy). Łamanie praw człowieka do dysponowania wlasnymi pieniedzmi w pełnej krasie. Jasne, tak jest prawie wszędzie, ale czy nie możemy być lepsi?
hosiak / 2007-11-28 13:12 / Bywalec forum
kazdy,kto byl na wsi wie,ze krowa ryczy wlasnie wtedy,gdy ma duzo mleka i prosi o wydojenie.
Ja sluchalem expose z przyjemnoscia i wszystko tam bylo tak jak trzeba.
proponuje wziac urlop,buzke pod przysznic i PO czekac.
Inaczej nieboraku bedziesz jak ten nieszczesny uczen ,biedzacy sie nad tematem z polskiego ;"Co mial na mysli autor piszac nastepujace zdanie".
POczekaj,ten rzad dopiero zaczyna dzialac,nawet jeszcze nie wie,co dostal w spadku.Poczekaj.I jeszcze jedno
zatroskany felietonisto:
po nieudanym falstarcie.

a sa udane falstarty ???
Pomijajac fakt,ze to byl akurat SUPER start.
Jestem przedsiebiorca i inwestorem i takie wlasnie jest zdanie moje i moich kolegow,tez praktykow
xxxyyyzz / 83.151.38.* / 2007-11-28 12:44
Panie Rafale czas który poświecimy na oczekiwanie na sensowne działania ze strony obecnego rządu będzie czasem straconym.Co do tego nie mam wątpliwości,bo wiem że Tusk to marionetka,a marionetka ma to do siebie że sama się nie porusza.Za pomocą mediów w Polsce i za granicą wypromowano osobę i partię,a teraz przyszedł czas zapłaty za poparcie.I to jest priorytetem obecnego premiera a nie gospodarka.Gospodarka jest w rękach PSL i to oni poniosą odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia.Kozioł ofiarny już jest więc poloneza czas zacząć.Przykład pierwszy z brzegu - nowy minister sprawiedliwości.Osoba znająca prawo jak niewielu, jednak broniąca ludzi o reputacji bardzo wątpliwej.Broniąca skutecznie a przecież żeby skutecznie bronić trzeba poznać dogłębnie przedmiot bronienia.Więc gdzie jest etyka i moralność?Od kogo jej wymagać jak nie od ministra sprawiedliwości?100 dni minie i przyjdą kolejne 100 dni tylko co z tego?
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-28 13:43
Ludzi o reputacji wątpliwej bronią marni prawnicy. Ludzi o reputacji nie wątpliwej bronią dobrzy prawnicy. Sprawiedliwość wg Pana XYZ.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-11-28 14:18
MN3 - udajesz?ministrem sprawiedliwości zostaje człowiek który bronił ikony korupcji.Jeden z nich "przypadkowo"daje się złapać na wieść kto zostanie ministrem. Etyka, moralność, uczciwość mówi ci to coś?Kto ma je wypracowywać jak nie pierwszy sprawiedliwy?Proponuję ci test który może ci uświadomi trend którym poszła medialna polska a za nią społeczeństwo.Zadaj pytanie ludziom czy wiedzą kto to jest Stokłosa ,a zaraz potem kto to jest np.Jacek Karpiński i zobacz jaka jest odpowiedź.Zacznij od siebie.Jak już sprawdzisz to może po części zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi.
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-28 17:37
Chodzi o Prawo. Chodzi o Sprawiedzliwość. A tobie chodzi o Prawo i Sprawiedliwość.
To złośliwe, ale tak to wygląda, że są reguły np. nie wolno oczerniać ludzi bez dowodów i są twierdzenia typu: Etyka, moralność, uczciwość ... bo bronił ikony korupcji. Jestem za zwykłą Sprawiedliwością i zwykłym Prawem a nie za niezwykłymi twierdzeniami powstałymi w PiS.
xxxyyyzzz / 85.31.248.* / 2007-11-28 19:20
Stosujesz metodę:to jest ładnie powiedziane bo moje a tamto już nie ładnie bo twoje.To jest relatywizm.Czy ta twoja zwykła sprawiedliwość i zwykłe prawo to to samo co sprawiedliwość i prawo?Bo jeśli tak to po co tracić czas na słówko "zwykłe", a jeśli to nie to samo to ja to nazywam niesprawiedliwość i bezprawie.
maa / 2007-11-28 10:05 / Tysiącznik na forum
Mam dylemat. Przestać czytać Wójcikowskiego, albo przestać czytać poważniejszych komentatorów.
Jak zwykle nasz doktor ekonomii, pracownik Politechniki Łódzkiej ( nie Uniwersytetu, jak pisze w stopce, chyba że zmienił ostatnio pracę) osłabia mnie swoim chłopskim rozumowaniem à la Mikke czy Michalkiewicz.

Co wart jest felietonik, którego autor rozważa logicznie spójny, system, jak np. i wyciąga z niego a to "trzecią płeć" (to przecież dla niej, dla armii ten system był tworzony przez Otto Bismarcka!), albo zaczyna rozważać wady chłopskiego KRUSu, o którym chyba wie, że jest nie do ruszenia z powodu takiego, a nie innego wyniku naszego głosowania i wynikającego z niego układu politycznego w Sejmie. Może jednak nie wie?
Jego felietonik trzyma się jakoś logiki, gdy założy się na przykład, że Pan dr Wójcikowski apeluje o wzniecenie rewolucji, obalenie obecnych władz i ustanowienie dyktatora Ubu Fiki Miki, a może nawet króla Korwina I?
Bez przyjęcia tego lub podobnego założenia jest to kolejna cotygodniowa porcja banalnego p[ierdu]- p[ierdu].
acomitam / 83.25.193.* / 2007-11-29 13:46
Pan to masz obsesję na punkcie JKM. Prawie jak red. Płaskoń na punkcie PiS. Niezależnie o tematu, zawsze wpłata Pan jakieś aluzje do Korwina i kończy, święcie zapewne przekonany o swoim nieprzeciętnym i zachwycającym poczuciu humoru, jakimiś drwinami z UPR, Michalkiewicza, itd. Nie wiem co Panu poradzić. Może głębokie oddechy?
Marqus / 79.187.251.* / 2007-11-28 15:07
wczoraj podobały Ci się przenośnie "samochodowe" to czego się czepiasz trzeciej płci ? może nie każdy jest niewolnikiem status quo jak Ty ?
............................. / 213.158.197.* / 2007-11-28 10:29
ty bandziorze maa umiesz czytać? cóż, skoro bez zrozumienia... ;-)))
maa / 2007-11-28 11:21 / Tysiącznik na forum
Ja jestem prostym wyksztaciuchem-ścierwojadem.
Sens wywodów Doktorka jest zapewne zrozumiały tylko dla umysłów tak głębokich jak twoje - wyćwiczonych na czytaniu Tory, Kabały, Dzieł Wszystkich J. Korwina-Mikke, Michalkiewicza i W. I. Lenina.
reinkarnacjatojestto! / 83.24.214.* / 2007-11-28 22:16
mocno zabrzmiało, myślę o tym ścierwojadzie. Idziesz w dobrym kierunku, później już tylko krok do ujawnienia bycia tajniaczkiem, przeprosiny i nowy człowiek się narodzi.
......... / 195.205.44.* / 2007-11-28 09:43
kto to jest ten wójcikowski?
maa / 2007-11-28 10:15 / Tysiącznik na forum
Najlepszy ekonomista wśród inżynierów i najlepszy inżynier wśród ekonomistów.

Przypuszczam, że zajmuje się tym, czym zajmowali sie ekonomiści w PRL - pracami typu tworzenia ekspertowych systemów dystrybucji pieczywa do sklepów PSS "Społem", opartego o teorię grafów, grup i katastrof, ze szczególnym uwzględnieniem procesów Markowa.
Oczywiście, to tylko moje przypuszczenie.
........................ / 213.158.197.* / 2007-11-28 10:28
R. Wójcikowski słusznie prawi. A takim pajacom jak ty naraził się tylko tym, że napisał oczywistą oczywistość - tj. że expose Tyfuska było jak papier toaletowy (czyli szare, długie i do dupy)
Sabre / 2007-11-28 09:07 / Tysiącznik na forum
Rany, to przecież tylko expose! Rozumiem że można je oceniać pod kontem jego długości, elokwencji mówcy (ostatnim wielkim polskim mówcą był Paderewski), czy też ogólnego zarysu. Ale ocena expose jako przyszłych rządów przystoi raczej politykowi, niż dziennikarzowi.
Faktycznie, brak zapowiedzi zniesienia podatku Belki jest błędem, tu ma Pan rację. Ale dalej jest już gorzej.
KRUS jaki jest, każdy widzi. Ale gdyby Tusk zapowiedział radykalną reformę (która tak naprawdę jest konieczna), to byłby jego koniec. Koniec koalicji, brak poparcia opozycji a veto prezydenckie już będzie czekać.
Sama dyskusja o tym, kto kiedy ma przechodzić na emeryturę za własne pieniądze, jest już wystarczająco absurdalna? To ma być zarzut? Dyskusja nigdy nie jest absurdalna.
Służby mundurowe - słuszna uwaga. Ale po raz kolejny, gdyby Tusk np. w expose ogłosił zrównanie wieku emerytalnego górników z przedstawicielami innych zawodów, to co by się stało?
Nie wiem czy zamierza Pan się brać za politykę, ale z tego felietonu można wyciągnąć takie wnioski.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-11-28 09:06
Proszę poprawić literówkę w tytule... troszkę nieładnie coś takiego wygląda w tak eksponowanym miejscu.
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-28 07:31
To, że mówi, to dobrze. To, że się spuszcza na dziennikarzy - dobrze. To, że go mierżą podatki - to dobrze. To, że KRUS, go wnerwia, to dobrze. To, że nie będzie machał szabelką, to dobrze.
Reszta jest ryzykiem biznesowym. Zainwestowałem i juz się boję czy coś z tego wyjdzie. A wyjdzie pewnie jak zwykle.
Gov / 83.14.226.* / 2007-11-28 10:43
Kto roasądny inwestuje w śliskiego pajaca , ktory jest opłacany przez ukryte grupy interesów, na pweno nie polskich.
Już przywraca Polską Republikę Bananową !
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-28 10:52
Inne firmy miały fatalną płynność finansową, centralistyczne zarządzanie, braki w wykształceniu, niedopracowaną technikę, fatalny marketing.
Mogłem przenieść kapitał na firmy zagraniczne, ale jestm patriotą.
Manek / 212.160.228.* / 2007-11-28 11:41
Pan Wójcikowski przytoczył bardzo trafne przysłowie.Obawiam się,że może być jeszcze gorzej.Zachodzi obawa,że ta krowa narobi do wiadra z mlekiem!I wtedy nie będziemy mieć ani mleka ani nawozu.
MN3 / 80.51.231.* / 2007-11-28 12:37
Inne krowy już narobiły do mleka i teraz musimy pić to piwo czy raczej "białego rosjanina"
szarak / 83.24.150.* / 2007-11-28 17:05
Co będzie z ludźmi , którzy teraz pracują , za 20 lat przejdą
na emerytury a już słychać głosy , że będą otrzymywać tylko 50 % świadczenia, bowiem nasze pieniądze idą na
bieżące wypłaty dla emerytów i rencistów. Czy Państwo
sprawuje kontrolę nad funduszami emerytalnymi , czy może znowu okaże się , że nasze pieniądze gdziś wypłynęły
- tylko nikt nie będzie wiedział gdzie , bowiem obecna opcja polityczna to wiadomo kto- wróciło stare ?
Podziękujmy p. Tuskowi za propozycję płatnego szkolnictwa wyższego - pewnie za dużo Polaków się kształci - lepiej, żeby byli robolami i czyścili buty lub pracowali przy zmywaku za granicą oczywiście!!!!
Podziękujmy p. Tuskowi za propozycję płatnego szkolnictwa wyższego - pewnie za dużo Polaków

Najnowsze wpisy