Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Wójcikowski: Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Wyświetlaj:
paul11 / 89.187.232.* / 2007-06-02 09:39
To prawda, lekarze wzięli się za strajk w momencie gdy ktoś wreszcie rozpoczął walke z łapownictwem. Wprawdzie lekarzom się nic nie dzieje, żyją sobie lepiej niz przeciętny Polak może sobie zamarzyć. Jednak zarabiać powinni lepiej. Tylko dlaczego nie chcą się dogadać z rządem i żadają natychmiast ogromnych pieniędzy. Na pewno wiedzą że nikt nie moze spełnić ich żadań i o ot im chyba chodzi.
Panie Wójcicki pomylił się Pan trochę pod konieć tego artykułu i niesprawiedliwie ocenił Pan kolejarzy i nauczycieli. Znam akurat te dwie grupy zawodowe i poznałem smak pracy w szkole i w pociągu. Jestem przekonany że ich postulaty są słuszne. Nie stawiają nikogo pod ścianą i nie żadają też natychmiast góry pieniędzy jak lekarze. Dlatego trzeba ich poważnie traktować a nie żartować z nich.
Judyta May / 83.21.68.* / 2007-06-01 20:10
Kiedy wreszcie lekarze (i prawnicy!) będa musieli mieć kasy fiskalne? Wszyscy już mają , tylko te dwie grupy zawodowe są jakoś dziwnie uprzywilejowane.
Ewa Porat / 83.21.68.* / 2007-06-01 20:07
Nic dodać, nic ująć. Niestety...
waz(USA) / 84.216.64.* / 2007-05-31 22:39
Autor jest najwyrazniej osobnikiem zdrowym na ciele i umysle i nie musi chodzic do lekarza.

A ja popieram lekarzy i radze im jak najszybsza emigracje z z poldoczwartej RP, gdzie panuje mentalnosc homo sovieticus. To wlasnie w peerelu uwazano cala inteligencje za cos gorszego od robociarza i chlopa. Przetrwalo to do dzisiaj, najlepszy przyklad to epitetety ktorymi obdarza sie ludzi wyksztalconych, podobno wymyslone przez Dorna, tego *zaplutego karla reakcji IV RP*. Juz pisalem na tym forum, ze mam w dupie sojusz robotniczo-chlopski. Lekarz w USA zarabia pol miljona dolarow rocznie, moj przyjaciel lekarz w Szwecji - 500 zl dziennie na reke po zaplaceniu podatku.

Gornik i chlop beda mogli zajac sie w IV RP znachorstwem, to lzejsza praca niz kopalniana. Lekarze uciekajcie na Zachod. Rodakow nie nalezy pozbawiac mozliwosci samoksztalcenia sie.
lorunia / 91.94.37.* / 2007-06-01 08:16
O czym ty piszesz przecież to sami lekarze chcą być traktowani jak w socjalizmie pięć i siedem tysięcy na przysłowiową głowę Bardzo dużo pogardy w twoim tekście Dużo studentów idąc na medycynę dostało punkty za pochodzenie zostali lekarzami Sądząc po twoim rozumowaniu powinni zerwać natychmiast z hołotą myślę o ich rodzicach i całej rodzinie Przemawia przez ciebie mania wielkości Nie pogardzaj ludzmi którzy pracują fizycznie Bo to oni są twórcami tego z czego co dzień korzystasz Siądziesz przy stole i wyciągasz rękę po produkty które wyprodukował ten pogardzany przez ciebie chłop Siedzisz na krześle które zrobił jakiś robol Lekarze bez tych chłopów i roboli mogą wyleczyć tylko katar który jak wiemy sam ustępuje po siedmiu dniach
Smutny Piotr . / 80.54.10.* / 2009-11-17 15:58
Pozdrawiam wszystkich ,nie jestem za obecnym rządem ,ponieważ jestem za partiom PIS ,Ale Lekarze przesadzają ,nie znam biednego Lekarza powinni ,ich potraktować odpowiednio ,czyli nic nie dać ,żadnej podwyżki .Z Poważaniem .17-Listopada -2009r
G / 80.225.183.* / 2007-06-01 10:49
punkty za pochodzenie skonczyly sie 35 lat temu. Ale dla niektorych zdobywanie wiedzy o swiecie wtedy sie wlasnie skoncylo.
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2007-06-01 20:11
brawo, brawo, brawo ... niestety Twój głos ... to głos na puszczy ...
hmmm... / 84.10.244.* / 2007-05-31 22:06
Pomijając kwestię płacy, która powiedzmy sobie nie jest najlepsza... to czy normalne jest, że np. pacjent przychodząc do przychodni we chirurgicznej we wrześniu z przepukliną- niezbyt dużą, taką, że nie wymaga natychmiastowej operacji- usłyszy, że niestety, ale limity na ten rok się skończyły, proszę pytać w grudniu, chyba zeby się coś działo to się zoperuje na ostro?? i to mają być godne warunki a) leczenia dla pacjenta b) pracy dla lekarza. Nie sądzę... System opieki zdrowotnej jest jaki jest i póki nie będzie jakiegoś 'przewrotu' to się nic nie zmieni. A skoro rząd się jakoś nie kwapi żeby coś zmienić to robią to lekarze... ktoś musi.
Staś1 / 82.115.76.* / 2007-05-31 11:21
Jak zwykle wszyscy na wszystkim się znają. Czyli normalka. Jak zwykle pełno chamstwa. Też normalka.
Fajnie jest wrzaskiem wywalczyć pieniądze. I jeszcze zrobić przy tym karierę. Lekarz uczy się za darmo. Czyli my za to płacimy. Służba zdrowia zarządzana jest fatalnie, nawet nie źle, ale FATALNIE. Który "nielekarz" może miesięcznie pracować 450 godzin? Przecież dałoby to 15 godzin PRACY każdego dnia włącznie z sobotami i niedzielami. A przejazdy między miejscami pracy? Lekko licząc co najmniej 2 godziny dziennie. A jedzenie? Wystarczy godzinka? Nic już nie dodając z doby zostaje 6 godzin na resztę: sen, rodzina, dzieci, życie towarzyskie. Jeżeli naprawdę tak by pracował to nawet nie miałby czasu na wypowiedź dlka telewizji.
Pacjenci wiedzą jak wygląda czas pracy lekarza! I nawet nic nie potrzeba dodawać.
trebor73 / 81.190.41.* / 2007-05-31 18:56
W naszej TV obejżałem jakiś miesiąc temu reportaż o lekarzach, którzy wyemigrowali z Polski do krajóew starej Unii. Zapamiętałem jak lekarz pracujący już w Szwecji opowiadał otym że zarabia oczywiście dużo więcej, ale nie do pomyślenia jest żeby spóźnił się tam choć na chwilę. W Polsce lekaż na drzwiach gabinetu w przychodni przyjmuje od np. 08.30 a tak naprawdę jak przed 09.00 pojawi się to już można mówić o sukcesie czekających pacjentów. Nie chcę uogólniać i generalizować, wrzucać wszystkichh do jednego kotła ale takie są "społeczne odczucia" na temat tego zawodu. Moim zdaniem to że lekarze będą zarabiać więcej nie uczyni ich z dnia na dzień mądrzejszymi, światlejszymi i wydajniejszymi medykami. Czas się obudzić, że zawód lekarza to nie jest mandat poselski i jak Cię wybiorą to już nic Ci nie mogą zrobić, ja mogę ściemniać /bo jak można pracować na 3 etatach?/ i będę chodzić ze stetoskopem na szyi (z tego to po prostu leję, w Europie Zachodniej i w Stanach a i u nas powoli jest to narzędzie pielęgniarki, zwłaszcza w szpitalach i klinikach). Sytuacja braku odpowiedzialności / tylko 3% oskarżanych lekarzy zostało ukaranych przez ich korporacyjny sąd za błędy w sztuce/ za swoje diagnozy i lekkomyślność ferowania osądów sprawia że ludzie nie czują potrzeby pomagania lekarzom. Jeszcze raz powtarzam, Ci wszyscy, którzy tak na pacjentów narzekają zapominają, iż zaczynali kiedyś od zera i gdyby nie praktyczna nauka zawodu na organizmach żywych i martwych obywateli tego kraju, do tej pory mogliby tylko mażyć o karierze i poszanowaniu opinii publicznej. Tak, choć krytykuję społeczność lekarską to wiem, jestem o tym przekonany, że prawdziwy lekarz zasługuje na wielki szacunek. Ja osobiście jestem pod wielkim wrażenien gdy spotykam się z moim kolegą neurochirurgiem, trzydziestoparoletni człowiek przeprowadza operację mózgu ludzkiego, kręgosłupa...Wielki szacunek, nigdy jednak nie powiedział, że ma "mało", basenu nie miał, klikutetni samochód i mieszkanie. Opowiada że jego rówieśnicy w USA zarabiają krocie więcej, ale też studia medyczne w USA to kredyt nie do spłacenia dla średniozamożnego Polaka. Sam mówił że wśród jego grona w pracy wielu nie przyszło leczyć ludzi tylkoo zgarniać kasę. Jeżeli tak to niestety ale samo bycie nie upoważnia do takich zarobków jak na zachodzie Europy, bo tak samo mógłby powiedzieć każdy z nas. Nasi lekaże wyjeżdzając na "Zachód" muszą się liczyć z tym, że pomimo, iż zgoda na operację to kilkustronicowa dokumentacja prawnicza, nie są zwolnieni z odpowiedzialności za swoje błędy a tamtejsi prawnicy mają doświadczenie w egzekwowaniu odszkodowań i większość lekarzy ubezpiecza się od błędów w sztuce. Ja jestem w stanie zrozumieć, że lekaż z osiągnięciami naukowymi i doświadczeniem może zarabiać nawet 10000 PLN netto miesięcznie, bo będzie budował zespól , któremu przekaże doświadczenie i wiedzę i klilku jego asystentów być może pójdzie jego drogą i jeszcze być może prześcigną mistrza i też będą zarabiać po 10000PLN i więcej. Nie akceptuję jednak młodego absolwent po studiach z pensją 5000 /tyle chcą mieć lekarze po studiach/ bo on na razie to wie jak rozróżnić grypę od kataru i jeszcze długo powienien się uczyć żeby zarabiać 5000PLN miesięcznie. Chyba ze konserwacja i obsługa techniczna polskiego atrybutu lekarza - stetoskopu- kosztuje 2500PLN miesięcznie.
samantha / 195.116.183.* / 2007-06-04 10:53
Do autora trebor 73 Masz sluszna racje zgadzam sie z toba. Jeszcze lekarzom praktykujacym prywatnie powinni wprowadzic KASY FISKALNE.
gryheka / 80.225.183.* / 2007-06-01 10:57
w polskim szpitalu lekarz spoznia sie do przychodni bo wlasnie wraca z dyzuru, ktory musi brac zeby zarobic wiecej niz 1200 zl bo tyle wlasnie placa w szpitalach. 90% lekarzy zarabia w publicznym szpitalu mniej niz 2000 zl, a place w sluzbie zdrowia sa najnizsze ze wszystkich branz. Podwyzka o 100%: 1200 na 2400 zl - nie sadze zeby wtedy lekarze dalej strajkowali. Chociaz mysl ze absolwent SGGW ktory doglada chleba w piekarni zarabia 2500 a lekarz ratujacy zycie z takim samym sazem pracy zarabia 2400 - cos tu jest nie tak moim zdaniem.
bubu / 2007-05-30 22:10 / Bywalec forum
Pomijając kwestię motywu jaki kieruje strajkującymi lekarzami ( innymi związkami zawodowymi) a także skalę podwyżki (sic!) warto zwrócić uwagę na konsekwencje jakie przyniosą gospodarce ewentualne ustępstwa ze strony rządu. Są one coraz bardziej prawdopodobne biorąc pod uwagę dzisiejsze komentarze odnośnie możliwości rezygnacji z drugiej części planu redukcji klina podatkowego. Najwyraźniej te kilkanaście mld pln będzie koalicji potrzebne by uciszyć niezadowolonych tym bardziej że zostały zaledwie dwa lata obecnej kadencji. Tym bardziej dziwić może reakcja ze strony opozycji - jeżeli na serio myślą o przejęciu władzy to natrafią na spore problemy jakie te decyzje (o ewentualnych podwyżkach) przyniosą. Jest niemal pewne że nie będziemy wówczas w stanie spełnić kryteriów konwergencji w obszarze deficytu finansów publicznych, inflacji (wczytajcie się w to co mówią członkowie RPP na temat płac) i poziomu stóp procentowych. A to oznacza że możemy zapomnieć o przyjęciu EUR w roku 2012. O ile obecnie rynek mówi o 3 podwyżkach w tym roku (do poziomu 4,75%) może się okazać iż na koniec roku 2008 stopa wyniesie 5,5% lub więcej. Z pewnością uderzy to we wzrost gospodarczy ograniczając konsumpcję która była powodem tak dobrych wyników przez 3 ostatnie kwartały. Wyższe stopy uderzą też w rynek nieruchomości poprzez dalszą redukcję ilości klientów z odpowiednia zdolnością kredytową a także dlatego iż wzrost kosztów obsługi spowoduje iż część kredytobiorców utraci zdolność spłaty swych zobowiązań. Ci którzy zadłużali się w walutach będą ponosili wyższe koszty ze względu na rosnące stopy SNB lub EBC a także ze względu na fakt iż słabnąca gospodarka może przestraszyć część inwestorów i spowodować osłabienie złotego. Oczywiście nie ma mowy wówczas o wprowadzaniu podatku liniowego a liczyć się raczej można z PODWYŻKĄ podatków w celu równoważenia deficytu (mniejsze będą wpływy z podatków pośrednich). Tak więc w sprawie podwyżek dla sfery budżetowej wymagana jest duża ostrożność i odpowiedzialność wszystkich sił politycznych. Jak skrewią to wszyscy dostaniemy po d.......
hannibal / 2007-05-30 21:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
83.24.208......83.24.239 ....człowiek o nieszkończonej ilości nicków..... nawet nie masz odwagi się zarejestrować....chętnie bym się z tobą spotkał teletubisiu na żywo.....biedny chłopczyk -chociaż wyleje swój sarkazm w internecie.....ale to tyle......wybierz sobie rozpoznanie psychiatryczne jakie chcesz.....podaj sobie rękę z misterem Wójcikowskim---dziennikarze powoli zaczynają rozumieć ,że dali się zmanipulować przez PIS uczestnicząc w nagonce na lekarzy....autor tekstu jak widać nadal tkwi w przekonaniu ,że robi dobrze...czas pokaże kto miał rację.....wiem ,że stoję po słusznej stronie.....i wiem ,że będziecie nas jeszcze przepraszać za takie traktowanie......co nas nie zabije to wzmocni--znasz tę maksymę zapewne.......jesteśmy świadkami przełomu.....jeśli teraz nie będzie woli poprawy z waszej strony to równia pochyła z ilością kadry medycznej jeszcze bardziej się pochyli ku upadkowi.....chcecie czy nie ,sprawa jest przesądzona.....
ANET_36 / 83.30.227.* / 2007-06-03 13:08
Miałam wątpliwą okazję poznać "pracę" polskich "lekarzy". W ostatnim czasie straciłam dwie bliskie osoby. Wiem jak pracują. Zarobki na poziomie 2,000zł to zdecydowane marnotrawstwo. Poziom pracy lekarzy i pielęgniarek nie zasługuje nawet na 1/4 ich pensji o podwyżkach nie wspomnę. A co do przepraszania to zapomnij. Nawet gdyby personel medyczny zniknął ze szpitala to pacjenci nawet by tego nie zauważyli. I tak wszystkie czynności wykonuje rodzina. Z LEKARZAMI spotkałam sie dopiero w hospicjum. Troska i wszechstronna opieka i pomoc. Reszta naszych lekarskich znachorów to DARMOZJADY!!!!
M P / 195.90.107.* / 2007-06-03 14:18
W pewnym poludniowym kraju, ktorego nikt nie odwaza sie krytykowac, lekarze strajkowali ponad miesiac. Jedynym skutkiem tego strajku bylo bankructwo wielu domow pogrzebowych.
pieknylolo83 / 2007-05-30 22:22 / Bywalec forum
O w morde ..... brzmi jak NOSTRADAMUS !! buhaha
hannibal / 2007-05-30 22:30 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zaiste....mój "piękny"
Jarkt / 83.238.236.* / 2007-05-30 21:19
Prymitywny, obraźliwy i zwyczajnie chamski tekst. Autorowi gratuluję intelektu i poglądów. Portalowi money.pl- autora. Warto czasem zaglądać na to forum- w poszukiwaniu poziomu zero :-)
PYTAJNIK / 83.8.236.* / 2007-05-30 21:12
ta lawina idiotycznych "ROSZCZEŃ" -JEST INSPIROWANA PRZEZ UNIĘ WOLNOŚCI SLD I PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ -PYTANIE -CO ROBIĄ SŁUŻBY ABY WYKRYĆ TYCH"Z D R A J C Ó W"???
Bushiiiii / 62.87.140.* / 2007-05-30 19:47
Tak w ogóle to studiuję medycynę i po skończeniu studiów nie będzie mnie stać na żaden kredyt, bo będę zarabiał około 1000 zł. Bez możliwości otwarcia prywatnej praktyki bo nie mam specjalizacji. Specjalizacja trwa 6 lat, w tym czasie nie ma możliwości awansu jak to jest innych krajach. Nie będzie mnie stać na założenie rodziny. Więc przestańcie gadać głupoty, że nikt nie widział biednego lekarza.

A jeśli chodzi o tych, którzy mają domy i samochody, mają koło 50-tki pracowali w czasach kiedy mało kto miał studia, byli elitą i pomimo trudnych czasów przez całe życie uzbierali na to... ale wyłącznie z prywatnej praktyki. A przez to, że tak a nie inaczej musieli dorabiać wszyscy tracili, bo lekarz pracujący 12 h dziennie nie jest w najlepszym stanie umysłowym.
Smutny Piotr / 80.54.10.* / 2009-11-17 16:18
Pozdrawiam jeszcze raz Paweł ,myśmy pracowali w w P R L za marne grosze ,Elita Lekarzy kształciła się za darmo ,albo pół darmo ,a dzisiaj chcą zarabiać 20 -ty..,ja mam za 35-lat pracy 1100,zł pracowałem jako lakiernik i co Panie Doktorze mam 80- lat i nie wykupuje lekarstwa .Z Poważaniem Z Bogiem ,Proszę nie wypisywać bredni że Lekarze są biedni ,żeby ich Bieda jeszcze nie spodkała tak jak mnie i wielu mi podobnych ,17-Listopada 2009r
jGazz / 83.26.218.* / 2007-05-30 22:14
W wielu sprawach mogę się zgodzić z panem, ale jest też ciemniejsza strona medalu, a mianowicie : ilu lekarzy wystawia zwolnienia chorobowe tylko na sama prośbę pacjenta, a bo ma ciężką głowę lub bolą go łydki?
Ile lekarzy wynosi ze szpitali, gdzie pracuja oficjalnie różnorakie specyfiki, lekarstwa, a nawet gaz anestezjologiczny do prywatnego gabinetu lub prywatnej
praktyki?
Reformować trzeba, a i owszem ale najpierw trzeba zreformować swoje środowisko.
Znam wielu lekarzy, i tak z ręką na sercu tylko mały ułamek z nich to Ci prawdziwi "z powołania", pozostała część niestety to osoby o zbyt wybujałych ambicjach dorobienia się za wszelką cenę!
Inna sprawa, że Rząd obecny nie zrobił nic i nadal nie robi, by rozwiązać ten istnie gordyjski węzeł. Może by tak zacząć od tego, że lekarz pracujący w szpitalu już nie może wykonywać prywatnych praktyk- może unikniemy wielu niajasności, a wówczas taki lekarz niech pracuje 8 godzin dziennie i zarabia po 4, 5 tys zł m-cznie ( piszę 8 godzin pracy, a nie przebywania w pracy).
G / 80.225.183.* / 2007-06-01 11:01
Lekarz to zawod. Ksiadz to powolanie. Wbij to sobi do glowy. A jesli chodzi o zakaz pracy po godzinach to taki komunistyczny wymysl powinienes proponowac raczej na innym portalu niz money.pl
Bushiiii / 62.87.140.* / 2007-05-30 19:36
Felieton poniżej jakiegokolwiek poziomu. Typowa gadka słuchaczy Radia Maryja i fanów serialu Moda na sukces. Prawda jest taka, że lekarze zarabiają grosze, dla niektórych samochód, dom 3000 zł z pracy na 3 etatach to luksus. Gratuluję autorowi felietonu poziomu intelektualnego.
lekarzspecjalista / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:55
Bushiii nie trać wiary i ty się kiedyś rozkręcisz w łapówkarskim światku. Tylko pamiętaj podstawową zasadę bzedety zatrzymuj, resztą się dziel z tymi od których zależysz. Od razu pozyskasz ich sympatię, a w przypadku wpadki zawsze ci pomogą. Cześć brachu i nie załamuj się. Przy okazji skombinuj sobie jakąś zamożną laskę, to w środowisku się ceni i zawsze można inwestycje wszelakie tłumaczyć zamożnością teściów.
lekarz z maybacha / 83.17.39.* / 2007-05-30 19:33
panie Wójcikowski zapraszam do mojego 2 pokojowego mieszkania lokatorskiego( sorry ale nie mam basenu) jak również mogę powozic pana moim 10 ;letnim Clio(kupionym przed kilku laty z Niemiec oczywiście rozbitym). Pracuję w mieście wojewódzkim, w dużym szpitalu, 12 lat, mam 2 stopnie specjalizacji i 1500 zł pensji netto. Jakoś nie chcą mi dawać łapówek chociaz podobno dobry ze mnie internista. Mam 10 dyżurów miesięcznie . W sumie zarobię około 3-3,5 tys. zł. Aca zapomniałem dodac że połowę tych dyżurów mam w Szpitalu Powiatowym odległym 40 km. bo mtam lepiej płacą.
blade / 83.12.123.* / 2007-06-01 21:23
wprawdzie nie jestem lekarzem ale dojeżdżam 100 km dziennie i zarabiam o połowę mniej.... dlaczego lekarzy należy wyróżniać... też kończyłem studia.....
zdegustowana / 195.117.44.* / 2007-05-31 09:41
Nie gadaj głupot ,ze przy 2 stopniach specjalizacji masz 1500 zl tym bardziej ,ze nie pracujesz na prowncji... Ciemnote to mozesz wciskać babci ,która nadal wierzy ,ze lekarz to Bóg!!!!!!!!!!
Sisi / 84.10.70.* / 2007-06-02 00:21
Zapraszam niech się Pani zatrudni w szpitalu i popracuje jako lekarz. Może to pomoze przejżec na oczy.???
G / 80.225.183.* / 2007-06-01 11:04
akurat w glupotach przescignelas kazdego na tym forum. Moze nastepnym razem wypowiesz sie na temat o ktorym masz jakiekolwiek pojecie?
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy