Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Wójcikowski: Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Wyświetlaj:
POPIERAM LEKARZY!! / 89.78.205.* / 2007-05-30 17:04
Ludzie, co za paranoja!! Lekarze strajkują bo są zmuszeni do ciągłej kalkulacji: czy starczy na gaz, czy starczy na chleb.. a ich praca jest ciągłą walką o życie i zdrowie innych ludzi... sami jednak traktowani są jak "podludzie"- płaci sie im tyle, żeby jakoś przeżyli...
jura48 / 83.238.182.* / 2007-05-30 20:56
Jakoś do tej pory nie strajkowali, dziwnie się to zbiegło z aferami korupcyjnymi w tym świecie tzw. "półbogów" i niedouczonych konowałów, których pełno w naszym biednym kraju. Niech się zwalniają i wyjeżdżają, będzie ich mniej do podziału i wreszcie może zaczną szanować rzeczywistych chorych,a nie produkować i popierać hipochondryków, którzy im napełniają kieszenie dowodami wdzięczności.
G / 80.225.183.* / 2007-06-01 10:52
najpierw byly zapowiedzi strajkow a potem akcja przeciwko (kilku) lekarzom lapownikom. Z faktami sie nie dyskutuje. Ale mozna jak widac napisac artykul oparty o zmyslone dane i do tego opublikowac go w powaznym portalu.
niedouczony konował / 213.158.196.* / 2007-05-30 21:31
bzdura goni bzdurę. Poczytaj, jura48, na www.ozzl.org.pl historię związku i historię protestów a nie powtarzaj komunałów z forum onetowskiego czy innego. Może wyczytasz , że strajk nie jest polityczny i wymierzony przeciw PIS. Po prostu mają pecha, że rządzą akurat teraz ;-). Radzę Ci, abyś nie wysyłał lekarzy za granicę, bo i tak dużo ich wyjechało, a od 1.01.2008 (czas pracy wg regulacji unijnych) możesz mieć problem z poradą medyczną jeszcze większy niż teraz (chyba, że chodzisz do gabinetów prywatnych i płacisz na "wiile", "baseny" i :"merole"). Pozdrawiam
popierampopierająceg / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:31
a na dodatek wytyka im się łapówkarstwo - skandal
x-trade / 198.28.69.* / 2007-05-30 16:33
Wydaje się że przyczyną ostatnich strajków jest raczej powrót do polityki byłego prezydenta, który poprosił związkowców ze swojego zaplecza o małą przysługę. Odebranie mozliwości brania łapówek może wyglądać na przyczynę w przypadku lekarzy, ale co w przypadku kolejarzy ???
Pozdrowienia.
marek 19-53 / 83.24.60.* / 2007-05-30 18:51
Słynne strajki i marsze pielęgniarek też były "bardzo na czasie"

A jeżeli się popatrzy na dość dziwne postępowanie szefa OZZL, który po zerwaniu rozmów leci w te pędy na konsultacje do Olejniczaka to możemy przypuszczać, że istotnie chodzi o małą przysługę.
Wac / 81.186.232.* / 2007-05-30 15:07
Przed operacją zeszycia ścięgna Ahillesa anestezlolog powiedział prosto o oczy że może mnie boleć.... o ile on nie będzie zmotywowany.
No więc go zmotywowałem... jego połmiesięczną pensją.

Nie spotkałem w życiu biednego lekarza, choc hałasują od lat najbardziej i nie rozumiem dlaczego ta kasta uważa się za uprzywilejowaną bardziej niż inne zawody w Polsce.
Lekarze uważają szpitale za prywatne folwarki - tak jak nasi politycy nasze Pańswo. Obydwie grupy harakteryzują się tym że zwykle nie odpowiadają za swoje błędy. Obie grupy sa najbardziej skorumowane.

Sa wyjątkiem w naszym społeczeństwie. Bardzo złym wyjątkiem.

Powinniśmy pozwolić pracowac w polsce lekrzom z ościennych krajów. I sprywatyzowac szpitale.
Pozwolić utworzć prywatne Fundusze Zdrowia. Otworzyć rynek i dać działac mechanizmom rynkowym.
mysia / 213.134.151.* / 2007-05-30 15:30
Zgadza się.
Tak to jest (taki szum), gdy się uderzy w kastę.
PIS zbiera cięgi za uderzenia w kasty lekarzy, adwokatów, gieremszczyzne itp.
hannibal / 2007-05-30 15:18 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ty za to masz ościenny rozum.....zobaczyłbyś jaka jest korupcja u naszych sąsiadów......jakby Ci kazał płacić Ukrainiec lub inny Rusek to byś wyskoczył z kapci
jura48 / 83.238.182.* / 2007-05-30 20:58
guzik mnie obchodzi korupcja u sąsiadów, to żadna pociecha
G / 80.225.183.* / 2007-06-01 11:06
lekarzy? i robia za 1200 miesiecznie?
lorunia / 91.94.59.* / 2007-06-01 12:14
Szanowny G ! Czy w moim komentarzu było coś na temat terminu zaczęcia lub skończenia punktacji za pochodzenie ? Nie ! moim celem było ujawnienie szczególnego stosunku i modelu myślenia człowieka który szydził z pracowników i rolników Sądzę że myślenie dla niektórych skończyło się jeszcze wcześniej A jak by się tak zastanowić może nie zaczęło się nigdy !
wac / 81.186.232.* / 2007-05-30 15:34
Zatrudniam w Polsce ukraińców i nie pałce im łapówek.
I są zadowoleni.

Dziwne że czytacz money.pl.
Z twoimi poglądami i wiedzą ekonomiczna powinieś kupić sobie serię DVD "Najlepsze Kroniki Filmowe PRL".
Polecam ci - poczujesz się lepiej bez konieczności dawania w łape lekarzowi od głowy...
hannibal / 2007-05-30 16:59 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na głowę to ja cię mogę leczyć ...synku....a chodziło mi o lekarzy z Ukrainy a nie o jakiś prostych roboli których wynajmujesz
Poza tym czeka was wszystkich niemiła niespodzianka po rzekomym zalegalizowaniu do pracy Ukraińców.....zgoda na pracę w Polsce jest jednocześnie zgodą na pracę w Unii......oczywiście Ukrainiec tylko na to czeka.....dostanie zgodę ...zagra wam na nosie i wyjedzie do np: Wlk.Brytanii........więc skończcie już te teksty o tym ,że ktoś tu przyjedzie ,bo już mnie to nudzi okrutnie....hahahhahhaaaaaaa
Smutny Piotr / 80.54.10.* / 2009-11-18 19:12
Pozdrawiam wszystkich ,którzy tak zapalczywie wypowiadają się o Lekarzach ,jeden pisze ,nie dawać poprawy drugi krzyczy dać ,wszyscy by chcieli tylko nie ma skąd brać Kochani Polacy ,bieda była zawsze przed 2-wojną światową ,ja już byłem na świecie służyłem u gospodarza i pasłem krowy i robiłem wszystko ,co mi gospodarz kazał ,ponieważ byłem normalnym pracownikiem ,pracowałem za jedzenie i liche ubranie ,tak wyglądała przed Wojenna Polska , do szkoły wcale nie chodziłem dlatego pisać,i czytać uczyłem się sam z przepisywania gazet jak gdzieś znalazłem ,dlatego piszę jak słyszę , a nie jak trzeba to była bieda Ludzie obecnie mają się za dobrze ,i dlatego tak narzekają nie mają pojęcia co to jest bieda jak człowiek zranił palec u nogi to czekał aż krowa zacznie sikać ,to włożył nogi do sików i to był lekarz i Panowie nie jestem nawiedzonym człowiekiem przeżyłem ,bardzo dużo i nie narzekajcie ,że jest bieda !!Z Poważaniem ,jak się ktoś obraził to go przepraszam Z Panem Bogiem
felczer / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:44
wiesz mnie też, ale tak na marginesie mówią, że są lepiej od nas przygotowani do tego zawodu. Jak przez Polskę pojadą w Unię, to i na tamtym terenie nas wyrolują. Stary, same kłopoty, jak my to bidulki zniesiemy.
bażant / 83.17.92.* / 2007-05-30 14:49
czy łódzkie pogotowie też strajkuje ?
Śląsk / 83.30.100.* / 2007-05-30 14:29
Kim Pan jest - wytaża Pan opinie, które dowodzą iż Pan nie pojęcia o trnościach ochrony zdrowia w Naszym kraju
Prosze szczególowo zapoznać się w warunkami kontraktowania, zróżnicowania wyceny w skali karaju dochodzącej do 100% różnicy wyceny punktu - a pzrecież mieszkamy i zyjemy w jednym solidarnym Państwie
Proszę powstrzymać się od podawania błędnych i nieprawdziwych informacji
Studia skońćzyłem bez udzoału jakiejkolwiek partii !!!
egzaminator / 83.24.208.* / 2007-05-30 18:52
a punkty za pochodzenie - to pikuś?
zoolog / 84.234.10.* / 2007-05-30 13:30
Ewentualna podwyżka dla lekarzy bez prywatyzacji służby zdrowia i prywatyzacji potencjalnych pacjentów ( czytaj zakaz grzebania fiskusowi w kieszeni obywatela) spowoduje tylko to, że KONOWAŁY ( BO PRZECIEŻ NIE LEKARZE) STANĄ SIĘ JESZCZE WIĘKSZYMI PANISKAMI I BĘDĄ TRAKTOWAĆ BIEDNYCH PACJENTÓW Z JESZCZE WIĘKSZYM LEKCEWAŻENIEM I POGARDĄ. Prywatyzacja odsieje lekarzy od konowałów. Konowały muszą zmienić zawód np. na specjalistę od rozpoznawania i leczenia świnek morskich. Służba zdrowia to białokitlowy gang gdzie lekarzy z powołania i poczucia misji jest 15%. Reszta to konowały, ludzka szumowina. Szumowina, która szła na medycynę bo tatuś był sekretarzem PZPR czy SLD. Jak im się udało przebrnąć 6 lat studiów, tego nie wiem. Wiem natomiast, że to nie świadczy najlepiej o kadrze wykładającej na AM.
jura48 / 83.238.182.* / 2007-05-30 21:09
w 100% zgadzam się z tą opinią. Pracowałem ok. 10 lat w obsłudze techn. dużego szpitala na śląsku i miałem okazję się im przyjrzeć z bliska. Wśród nich są po prostu tak jak w innych
zawodach partacze, dobrzy fachowcy i bezczelni cwaniacy.
Trzeba aby ludzie wreszcie to zrozumieli.
mysia / 213.134.151.* / 2007-05-30 13:03
Zgadzam się z tym stwierdzeniem, że przez 17 lat transformacji funkcjonowała swoista umowa "mało nam płacicie, ale przymykacie oczy na łapówy". Sprzątanie tego bagna gieremkowsko-mazowieckiego będzie jeszcze nas wiele kosztować, ale jest to KONIECZNE dla dobra Polski.
wermont / 83.17.92.* / 2007-05-30 12:25
ten strajk niezgodnyh z Konstytucją, gdzie jest Stępień co robi Trybunał Konstytucyjny.

Art. 68.

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
niedouczony konował / 213.158.196.* / 2007-05-30 21:39
człowieku, mylisz obowiązek państwa polskiego z wolnością wykonywania zawodu i możliwością jego wyboru. Państwo ma zapewnić OCHRONĘ zdrowia, ale to nie znaczy, że lekarz jest Twoim niewolnikiem i ma pracować poniżej stawki sprzątaczki w Warszawie (9PLN/h vs. 12PLN/h - cyt. za The Guardian i BBC). Miej pretensje do "władzy publicznej", że nie robi niczego, aby Ci zapewnić "równy dostęp"
zuzanna02 / 83.17.92.* / 2007-05-30 12:38
no właśnie, zakładajcie togi i smażcie oświadczenie dla mediów, organizatorzy strajku nie tylko łamią konstytucje ale zmuszają do łamania przysięgi lekarskiej !
S ł u ż b a zdrowia !
Moze teraz wojsko i straż pożarna.
A co robi pogotowie >ratunkowe< w Łodzi ?
mdk / 194.7.114.* / 2007-05-30 12:29
To nie strajk nie zgodny, to wladze publiczne. To one "zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej
finansowanej ze środków publicznych"
pieknylolo83 / 2007-05-30 11:32 / Bywalec forum
Może jeszcze ktoś sobie przypomni, że chciałby jakiś pieniędzy?

Ja chcę bo mało zarabiam !! Może podam numer konta i ludzie będziecie wpłacali ?
szczery / 83.24.208.* / 2007-05-30 18:54
jeżeli rzeczywiście jesteś pięknym lolem, chętnych nie zabraknie.
marlone / 83.27.43.* / 2007-05-30 00:19
Moja babcia miala raka. W zamian za udostepnienie do lamp, ktore pozwolilyby ratowac jej zycie lekarz zarzadal lapowki..
Czy lekarz nie powinien poprostu ratowac zycia?
Czy nie nalezy do jego obowiazku ratowanie i dawanie nadzieji innym?
A co z przysiega Hipokratesa, ktora kazdy lekarz sklada?
Taka prawda, ze ludzkie odruchy zginely kiedy chodzi o pieniadze.
"Ludzie ktorzy nie daja gina, ci co daja zyja dluzej.."-uslyszalem kiedys.

Czy lekarze zapomnieli o 30% podwyzce?

Ostatnio slyszalem jak lekarz porownywal sie do fryzjera. Porownaj sie pan do kobiety co pracuje w sklepie.
700 zl na reke przy dobrych wiatrach. Ile sie musi nasluchac taka kobieta? Ile nanosic caly dzien, miesiace? Ile musi stracic nerwow?Moze ona tez powinna zaczac strajkowac?
Ile zarabia zwykly robotnik pracujacy w fabryce na trzy zmiany zeby utrzymac rodzine?

Boicie sie o swoje "zarobki". I bardzo dobrze. Powinno wam starczyc tyle ile macie.

Nie jestem za PiSem ani zadnym rzadem.
Uwazam, ze NFZ i ZUS to zlodzieje. Jak uslyszalem rozmowe specjalisty z ZUSu i redaktorem w radu:
ZUS:"Ludzie placa skladki, lecz jest ich mniej od tych co sa na emeryturze."
Red:"A czy obywatel nie odklada sam na siebie tych pieniedzy?"
Z:"Tak, ale te pieniadze ida na emerytury"
O malo auta nie rozbilem jak to uslyszalem. Sami sobie zbieramy przeciez na emerytury. I tak wiekszosc z nas tego nie dozywa. Wiec gdzie te pieniadze ida? Na budynki ZUSu i w ZUSowcow.
Dam wam rozwiazanie.

Niech szpitale prywatyzuja, a 3/4 ludzi zbednych z NFZ wywalic. ZUS rozwiazac, a obywatele niech wplacaja sobie pieniadze na fundusze emerytalne lub konta, gdzie duzo lepiej na tym wyjda.

I tak co napisalem to mozna o sciane rozbic bo nikogo nie interesuje zdanie pojedynczego obywatela. A pewnie i tu znajda sie jacys madrzy co sie przyczepia do tego wszystkiego co napisalem.
hannibal / 2007-05-30 15:15 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie wierzę w to,że odmówiono jej naświetlań jeśli miało to ją "uratować"..ale wy pewnie sobie sami wymyśliliście ,że te naświetlania ją uratują.....bo wy wiecie najlepiej.....pewnie był to nowotwór niewrażliwy na radioterapię....albo bardzo zaawansowany i skutek byłby żaden....ale wam lepiej powiedzieć ,że jej odmówiono.....czyli lepiej żeby wasza babcia naświetlała się bez sensu a inny chory rokujący na wyzdrowienie tą terapią miałby czekać w kolejce i zmniejszać swoje szanse na wyzdrowienie.....czyli jak zwykle Polak laik zna się lepiej na medycynie od lekarza i jeżeli nie dostanie tego co jemu się wydaje ,że powinien dostać to lekarz jest zły i niedobry....sami pewnie wciskaliście te pieniądze.....i słusznie ....powinniscie za to zapłacić i to dużo---to kara za paraliżowanie systemu opieki zdrowotnej przez takie nieuzasadnione żądania.....oto solidarny naród debili....zdrówka życzę
cozalogikanie? / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:41
aby tylko debile !. Popatrz - zeznają śledczym że dawali, co się dzieje stary - d o n o s z ą. Debile za nic nas już nie mają - jaki wniosek, czy jest coś pośledniejszego od debila, jeżeli tego nie było, to właśnie to wymyślono.
gruby rychu / 83.8.206.* / 2007-05-29 19:03
dopóki wymiana rozrządu kosztuje w serwisie 1000 zł a założenie rozrusznika serca 40zł / 2h pracy kardiologa interwencynego/ dopóty będą łapówki, albo edgar g....sam zacznie zakładać na dworcu we Włoszczowej
trebor73 / 81.190.41.* / 2007-05-29 19:54
Ja osobiście żadnego biednego lekarza nigdy w swoim życiu nie spotkałem. Nigdy też nie przyznali się że mają "mało" bo to groziło wybuchem śmiechu słuchających, zwłaszcza w konfrontacji z dobrami materialnymi takiego bohatera. Ciekawe też dlaczego gdy ktoś jest lekarzem lub adwokatem ma bardzo korzystne warunki uzyskania kredytu w banku? Czy to czasami nie jest dziwne że bank wie/ufa iż taki początkujący "biedny" lekarz spłaci zaciągnięty na prywatną inicjatywę kredyt , a taki już świeży absolwent Politechniki to już niekoniecznie. Inżynier może tylko pomarzyć o tak szybko uzyskanym kredycie, mimo iż podobno początkujący inżynierowie zarabiają min.3000PLN? A co do chęci wyjadów to niech jadą, jeśli myślą że tam będą na nich wszystkich czekać z otwartymi ramionami to się grubo mylą, tylko jeszcze gwoli ścisłości i dla spokojnego sumienia wcześniej warto by było oddać pacjentom szacunek za to iż pozwalali oni uczyć się szanownym medykom na swoich organizmach /żywych i martwych/ w czasie gdy student medycyny miał taką samą /poza maturą w niektórych przypadkach/ wiedzę jak salowa z 10 letnim stażem pracy.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz / 82.210.132.* / 2007-05-30 11:12
tak wyjada ale nie zeby tam na nich czekali z otwartymi reakami bo na to nikt zdrowo myslacy nie liczy.beda pomagali ludziom w warunkach ktore nie uwłaczaja pacjentowi. za granica przynajmniej szanuje sie czas specjalisty!!!!
jacmar3 / 89.78.68.* / 2007-05-30 10:30
3000 miesiecznie na reke zarobi lekarz poczatkujacy po przepracowaniu pelnego etatu w szpitalu(40h/tydzien), a do tego wezmie 10 dyzurow. Chcialbym przypomniec,ze sa to dyzury po 16,5h x10 = 165h...czyli w sumie dwa pelne etaty.

Mysle,ze nic nie stoi na przeszkodzie,zeby swiezy absolwent politechniki wzial sobie drugi etat i nocami pracowal na drugie 1500pln. Jesli nie moze znalezc pracy w swoim zawodzie, ktora mozna byloby wykonwyac w nocy to mozna isc do kopalni, jezdzic taksowka itp. Wedle wlasnych umiejetnosci.

Wiec - mlody lekarz zarobi 3 tysiace na reke. Ale pracujac na pelne 2 etaty!
Staś1 / 82.115.76.* / 2007-05-31 11:23
Drobna różnica istnieje między pracą, a pełnieniem Dyżuru.
W czasie pracy (np. jazdy) nie można spać, zjeść obiadu, pooglądać telewizji itp.
lorunia / 87.96.64.* / 2007-05-31 12:39
Można wyrównać bilans braku snu i wyspać się na dyżurze A w razie potrzeby pielęgniarka obudzi lekarza Kto powiedział że podczas pracy nie można oglądać telewizji Lekarze mają pokoje wyposażone jak w domu Ciemnota może być kierowana do ludzi co nie mają zielonego pojęcia na ten temat Za pełny obiad na miejscu lekarz płaci ok . 5 zł Ma możliwość spożycia posiłku w szpitalnej stołówce lub ktoś z personelu przyniesie Panu doktorowi jedzenie do jego pokoju Jak można dłużej wytrzymać w tak skrajnych warunkach !
maria 2 / 83.27.111.* / 2007-05-30 00:40
lapowke daje sie ordynatorowi anie lekarzowi ,oni naprawiaja nasze zdrowie,- to cos co mamy najcenniejsze ipowinni zarabiac najwiecej z.e wsyzstkich zawodow nie upokarzac ich posadzajac o branie lapowek. domy auta maja najczesciej od rodzicow
hannibal / 2007-05-29 23:04 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co powiesz na to,że mój kolega lekarz z pensją 1200 zł nie dostanie żadnego kredytu ,bo nie ma zdolności kredytowej
ciężkadolalekarza / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:37
fakt, jest kłopot. Chce np. wybudować dom, szmal z łapówek ma, ale jedynie kredyt uwiarygodniłby przed fiskusem taki spory wydatek. Wiesz co, musi kupić los z wygraną od jakiegoś frajera. Przepłaci, ale będzie kryty w skarbówce.
opcja zero / 83.17.92.* / 2007-05-30 09:53
powinien iść na weterynarię. Kto blokuje mu dostęp do specjalizacji ?
loop / 84.234.10.* / 2007-05-29 18:11
W celu zniszczenia Polski hitlerowcy a potem bolszewicy systematycznie i metodycznie działali i DZIAŁAJĄ wg. opracowanego planu aby z Polaków zrobić ogłupionych niewolników. Trzy pierwsze punkty planu to: 1. Wymordować całą inteligencję polską co się dokonało i
dokonywało na małą już skalę aż do okrągłego stołu. 2. Upokorzyć i upodlić nauczycieli ( przed wojną zarabiali godziwe pieniądze) bo przecież jakie młodzieży chowanie takie RZECZYPOSPOLIKTEJ stanie. Konsekwencją niskich płac było i jest sfeminizowanie zawodu i negatywna selekcja do owego zawodu. Efekt, Polska jako duży kraj, jest najbiedniejszym krajem a wynalazki, patenty to na palcach jednej ręki zliczy. W sferze kultury także posucha jak za "Młodej Polski" w Warszawie. 3. Lekarzy także potraktowano po bolszewicku bo przecież chory Naród nie sprawia kłopotów zaborcom. Na koniec można powiedzieć, że siły, które rządzą Polską od 1939 roku oraz od 1945 roku rządzą nadal. I przyświeca im ten sam plan. Polska ma być krajem ogłupionych niewolników. Czyż tak nie jest!!!. Czyż nie trwa systematyczne i metodyczne ogłupianie i tresura Polaków przez antypolskie, polskojęzyczne merdia? Pan Rafał ma rację, że lekarze strajkują bo korupcja jest podobno be! A jeżeli jest be ( w co do końca nie są przekonani) to płaćta.
jliber / 212.180.147.* / 2007-05-29 17:49
Oczywiście że tak, to po prostu ekonomia. PiS tego nie rozumie bo jest partią socjalistyczną, myśli że jak ustanowi że nie można brać łapówek i należy pracować za 1500 zl miesiecznie to tak bedzie. Zadne ludzkie dzialanie nie narusza praw ekonomii bo ekonomia to tak naprawde nauka o ludzkim dzialaniu.
historyk / 80.50.180.* / 2007-05-30 14:01
partia socjalistyczna to lewica a PiS to prawica, a jeżeli PiS to partia socjalistyczna to kto to jest lewica w Polsce czyżby LID czy SLD to była prawica, a może to socjalizm jest ideologią prawicową
aaaaaa / 87.105.244.* / 2007-05-29 23:43
Myslenie nie boli. Przeczytaj co napisalec i przespij sie z tym.
Czy PIS kaze im pracowac? Nie. PIS daje im wolna reke, niech wyjezdzaja jak im tak spieszno, przeciez rynek pracy jest otwarty - nie ma tutaj zadnego zwiazku z socjalizmem; tylko od ciebie zalezy gdzie i czy bedziesz chcial pracowac.
Walka z korupcja/lapowkami - nie ma tutaj zadnego zwiazku z socjalizmem.
Szukam tego socjalizmu i nie moge go odnalezc. Moze mi pomozesz? Ale gdzie tam. Zaloze sie, ze zmienisz temat na homofobia, mohery, p***** p*****, aby tylko wyjsc z twarza, bo przeciez jak to by bylo gdyby PIS okazal sie nie byc takim beee jak to sie glupim ludziom wmawia.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-29 17:26
Każdy w tyum kraju, nie wyłaczając piszącego te słowa, chciałby zarabiać więcej. Nic nowego. Wg moich zasad, podstawą do wyższych zarobkóow są wyższe kwalifikacje POTWIERDZONE PRAKTYCZNYMI umiejętnościami. I w przypadku lekarzy jest to możliwe do zweryfikowania. Dla poszczególnych lekarzy, a nie całej grupy. Bo niestety moje doświadczenie wskazuje na kompletny brak kompetencji dla przynajmniej 60-70% lekarzy. Więc niby za co mieliby doatać te podwyżki? Może w imię socjalistycznych zasad równoości? Przeciez to przerabialiśmy i wiadomo czym sie to skończyło.
Jeszcze gorzej ma się sytuacja w szkolnictwie. Te pojawiające się żądania podstawowej płacy dla nauczycieli na poziomie 3000 zł zdecydowanie rozmija się z rzeczywistością. Przy systemie dodatków pensje wywindowane zostałyby nawet do 5.000 zł.
Co w tej sytuyacji ma powiedzieć pracownik zatrudniony w firmie "lekko powyżej" płacy minimalnej np. za 1000 zł brutto? On tak samo jak inne grupy społeczne ma potrzeby i ambicje. I nie mniej ciężka, a może bardziej pracuje na swoją wypłatę. I często ma wyższe kwalifikacje od niejednego nauczyciela...
NIech zatem cała Polska jak długa i szeroka zapełni się strajkującymi domagającymi się godziwej pracy, niech wyciągną czerwone sztandary i spiewają międzynarodówkę....
TinkyWinky / 2007-05-29 17:52
1. "Bo niestety moje doświadczenie wskazuje na
kompletny brak kompetencji dla przynajmniej 60-70% lekarzy" może poda mi Pan swoje namiary, potrzebuję dobrego specjalisty lekarza. Jeśli jest Pan tak kompetentny by ich tak precyzyjnie ich oceniać, pewnie jest Pan lekarzem, prawda?

2. Jak Pan chce oceniać "PRAKTYCZNE" umiejętności?
a) każdy lekarz może (i ma prawo sie mylić)
b) lekarze od leczenia kataru i rozwolnień u emerytów też są potrzebni.
itd..

Co do nauczycieli:
Jak Pan myśli, dlaczego przedwojenni nauczyciele zarabiali tak dużo? A przyzna Pan, że nieźli byli.

Czy nie jest Pan czasem typowym sfrustrowanym pisowskim nieudacznikiem?
strzykawa / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:47
dobre pytanie - frustrat lekarz, nawet bez specjalizacji, no wiesz taki lekarski frajer, powinien obecnie frustrata rozpoznać, nie?

Najnowsze wpisy