Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Wójcikowski: Lekarze strajkują, bo rząd ściga ich za łapówki

Wyświetlaj:
oficer lekarz / 83.12.18.* / 2007-05-29 10:28
Tak.......na prowincji.....wieść gminna.....i wszystko jasne !!!!
Chłopek roztropek powiedział co wiedział.....jak już tacy tu piszą to ja dziękuję...autorytet wszedł na salony....łojezu ...co to będzie....
P.S ojciec mi opowiadał ,że tak było za Stalina i Bieruta......ponoć kładą od nowa tory do Katynia .....i deweloper wszedł z inwestycją w baraki w Charkowie......do końca roku wysiedlą tam wszystkich wykształciuchów
dziedzic / 83.24.239.* / 2007-05-29 13:53
oni tam wysłali inteligencję, czyli rodowodowo sprawdzone od wielu wieków towarzystwo, najczęściej herbowe. Natomiast obecnie do roli inteligencji aspiruje pańszczyźniana hołota, w ramach tzw. awansu społecznego przyuczona do wykonywania tego czy innego zawodu. W tym różnica zbuntowany cha.....ie.
oficer lekarz / 83.11.82.* / 2007-05-29 18:01
skoro wywodzę się od hołoty takiej jak ty to czego wymagasz od nas lekarzy..jesteśmy w takim razie tak samo prości jak wy i kierujemy się instynktem.....jak wy zwierzęta .....choć szczerze powiem wolałbym już leczyć zwierzęta prawdziwe....czasem ugryzą,ale dlatego ,że nie rozumieją ,że chce się im pomóc ..natomiast wy hołoto zawsze będziecie ujadać .....lekarze zaradni zawsze mieli dobrze....nigdy nie wziąłem ani nie sugerowałem łapówki....za to pracuję w wielu miejscach-często czas ten sie pokrywa niestety...ale trudno....mam działalność gospodarczą......kupuję coraz droższe i bardziej luksusowe samochody po to tylko ,żeby nie oddawać do skarbówki podatku ,który pójdzie na takie szczekające mendy jak wy....właśnie płynie z USA kolejna luksusowa bryczka....a wy ? cóż ....możecie się obejść smakiem....może pozwolę wam umyć samochód....hahahaaa....żal mi was frajerzy z butelczyną taniego wińska w garści...przegrani od urodzenia....chociaż się wyżalicie w internecie.....żegnam..i do nie zobaczenia się z wami frajerami.....idę sobie zmacać pielęgniarkę :>>>>>>>
higienista / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:01
wcześniej umyj się, chyba że ona także lubi naturalny smrodek
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-05-29 12:01
nie matura lecz chęć szczera - towarzyszu oficerze...
oficer lekarz / 83.11.82.* / 2007-05-29 12:41
Ten tekst też pochodzi z czasów Bieruta...hahaha
Tata ubek ci na pewno mówił :)
saul / 2007-05-29 14:37 / portfel / Pan Owca
Widząc takie wypowiedzi zaczynam wierzyć teksty o "wykształciuchach". Gratuluję znakomitej reprezentacji polskiej siły medycznej, aż się chce dbać o zdrowie...
Polak 2 / 83.21.24.* / 2007-05-29 10:24
Tytuł debilny, jak i ta cała wieść gminna. O strajkach mowa juz była w tamtym roku, a kaczory zintensyfikowali swoje najazdy w tym roku.Otóż trzeba pokazac społeczenstwu, ze przez te łapowki jest niedobór kasy w służbie zdrowia. Przesłanki i wniosek równie kretyński. Już w PRL powieszono gościa , za to że przyznał sie do kradzieży kiełbasy, a kryzys mimo tego nie minął... Kaczory robią to samo, w końcu wyssali komunizm z mlekiem matki i nic innego nie potrafią.
saul / 2007-05-29 14:38 / portfel / Pan Owca
Kolega Polak nr 2 wyssał głupotę na ten przykład?
Polak2 / 83.21.2.* / 2007-05-29 19:38
Widzę , ze zwojów to ty nie masz gościu...
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-05-29 12:02
tytul pochodzi o redakcji ...myślę ze się nie obrażą...:)
alfreda / 83.17.92.* / 2007-05-29 09:58
W I T A M mega szarą strefę w Polsce, witam zuchów w białych fartuchach. Cześć. Który to dzisiaj dzień głodówki ?
Przyjdzie się wycofać z tych leasingów na BMW, Porsche itp. Została goła pensja, korupcja odlatuje do ciepłych krajów. Ciężko zyje sie z pensji ?
Polak2 / 83.21.24.* / 2007-05-29 10:15
Udaj się do psychiatry, póki jeszcze mozesz. Lekarz zawsze sobie poradzi, a jak słysze takie debilne komentarze, jak twój o samochodach i łapówkach, to sobie myśle, ze dobrze ci tak będzie, jak będziesz musiała zapłacić za leczenie i wtedy będziesz się kłaniac w pas byle jakiemu lekarzowi...
Floyd / 2007-05-29 12:06 / Tysiącznik na forum
I to jest prawda znana na całym świecie: "...Lekarz zawsze sobie poradzi....". Jasne, wyssie od umierającego i jego rodziny całą kasę. Nawet nie musi być lekarzem, wystarczy, że jest szamanem.
Lekarze straszą, że będą się zwalniać. W dzisiejszych czasach, lekarz bez odpowiedniego zaplecza technicznego może co najwyżej leczyć katar.
Lekarza ma zarabiać godnie? Interesujące sformułowanie, rozciągliwe jak przysłowiowa guma.....
A kto ma nie zarabiać godnie?
Obawiam się, że od tej części społeczeństwa która najwięcej choruje ale i ma najmniejsze dochody czyli emerytów, rencistów nie uda się lekarzom wyciągnąć zbyt wiele kasy w prywatnych gabinetach.
Nie pozostaje nam zatem nic innego jak skoczyć sobie nawzajem do gardeł.
Polak2 / 83.21.2.* / 2007-05-29 19:46
Ty to masz jakieś fobie chyba albo wypadłeś z kołyski po urodzeniu. Poradzi sobie, bo dużo pracuje, średnio 2,5 etatu / m-c. I nie musi nikogo wysysac , co byś pewnie ty zrobił na jego miejscu ,bo masz dośc zaburzony system wartości i jakąś głupia zazdrość ,że jego stać na samochód i dom. A gumę to sobie kup i strzel z niej w swoje czoło...
blond'asek / 62.148.81.* / 2007-05-29 20:09
Pomyśl czasem - 2,5 etatu to dokładnie 20 godzin. I trochę kultury...
akuku / 83.17.92.* / 2007-05-29 10:29
psychiatra to też lekarz, nie mogę bo strajkujecie.
hannibal / 2007-05-29 10:35 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciebie "akuku" przyjmiemy do psychiatryka w trybie pilnym....jako zagrażającego społeczeństwu i sobie samemu.....poleżysz w kaftaniku to nabierzesz rozumu
bajobongo / 83.17.92.* / 2007-05-29 13:36
chciałbyś , te czasy bierutowskie już minęły. To se ne wrati.

Ale spróbuj swoich kontaktów z parady równości, na pewno kogoś namówisz na swoją ofertę i nie będziesz musiał ubierać go w kaftan.
saul / 2007-05-29 14:45 / portfel / Pan Owca
Wycieczki do homoseksualistów nie rozumiem, akurat z tym to oni nie mają nic wspólnego, Panie/ni bajabongo - nie schodźmy do poziomu bojówek z młodzieży wszechpolskiej.
hannibal / 2007-05-29 18:06 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie mów do chama -"panie",bo się jeszcze podnieci i popuści
zatroskanyokasę / 83.24.208.* / 2007-05-30 20:04
hannibal daj spokój z tym podnieceniem. Teraz na to nie czas. Lepiej pokombinuj i przekaż innym, jak brać i nie wpaść.
TinkyWinky / 2007-05-29 10:10
Szlachetne zdrowie,
nikt się nie dowie
jako smakujesz,
aż się zepsujesz.

Obyś, Droga Alfredo, nie została w samych stringach (barchanowych reformach?), gdy ktoś z twojej rodziny lub Ty sama zachoruje...

Sama się wtedy do jakiegoś Porsche dołożysz!
konieczchamstwem / 83.24.239.* / 2007-05-29 13:58
i to jest właśnie sposób na załatwienie sprawy - dać smieciowi łapówkę, nagrać to i szybko do prokuratury.
TinkyWinky / 2007-05-29 15:05
A matula zemrze bez pomocy...
Nie! Geniusz Ziobro ją uleczy!
M P / 195.90.107.* / 2007-05-29 15:33
Ziobro wsadzi tego konowala do pudla za nie udzielenie pomocy matuli bo synus nie dal w lape.
saul / 2007-05-29 14:47 / portfel / Pan Owca
A on w tym czasie skasuje ci członka rodziny...Ewentualnie w prokuraturze będzie miał kumpla, etc. To nie takie proste, jak wielka jest to "rodzina" widać choćby i teraz po działalności związków zawodowych, notabene mam problemy z policzeniem ich wszystkich...
ciekawerozwiązanie / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:09
czy dobrze rozumiem - proponujesz zatem rozwiązanie w stylu amerykańskiej obrony obywatelskiej, tj wyciągnąć konowała ze śmierdzącego szpitala i powiesić na najbliższej latarni, no skoro władza nie jest w stanie go tylko wsadzić do więzienia?
alfreda / 83.17.92.* / 2007-05-29 10:12
dołozyłam się do wielu, zbyt wielu !
bywaj mądralo.
pancernik / 83.17.92.* / 2007-05-29 09:40
to jest oczywiste, antykorupcyjna dzaiałalność widać przynosi efekty, skończyły sie >boki< została goła pensja ! Trzeba było poruszyć młodszch kolegów aby w interesie dworu medycznego poszumieli. Za Millera i Belki siedzieli cicho widać dobrze zarabiali ! Pensje im odpowiadały. Panie premierze tak trzymać są szanse, że w tzw "służbie zdrowia" skończymy z korupcją i szarą strefą, największa w kraju. Dlaczego przez tyle lat >medyczna szara strefa< cieszyła sie takimi przywilejami. Ile skarb państwa tracił co roku ?
A kto stoi za wszystkimi strajkami w kraju ? Czy pan Donald wie ?
Floyd / 2007-05-29 09:35 / Tysiącznik na forum
Jedynym sensownym rozwiązaniem jest określenie procentowe wydatków budżetowych( w tym płace) na określone dziedziny opłacane z budżetu państwa.
(Wydaje się, a raczej napewno jest coś takiego .)
Oczywiście aby system ten działał musi być bezwzględnie przestrzegany przez wszystkie strony.
Niestety jest on często łamany,a to przez wywalczających sobie pewne przywileje grupy zawodowe(np. górnicy), a to z innych powodów rządy nie dotrzymują umowy i mamy to co mamy.
Sabre / 2007-05-29 09:31 / Tysiącznik na forum
Trochę racji w tym jest, ale tylko trochę. PiS zbiera również plony swojej nachalnej propagandy – jest pięknie, PKB rośnie, bezrobocie maleje, średnia płaca wzrasta, inwestycje rosną. Oczywiście PiS ma w tym taką zasługę jaką miał faraon w wylewach Nilu – ale w obu przypadkach ciemny naród w to wierzy. Wierzy i chce by ten wzrost zawitał też do jego portfela. Lekarz , pielęgniarka czy kolejarz, patrzą jak państwo solidarne składa się solidarnie na wcześniejsze emerytury górników, składki dla rolników i też postanawiają dołączyć się do tego „rwania sukna”. Póki jest jeszcze co rwać.
Lekarze niewątpliwie zarabiają za mało, niewątpliwie też wielu z nich bierze w łapę. Ale pójście w dalszą konfrontację z nimi (zwłaszcza po zabawach ministra Zefirka w wydawanie wyroków) oznacza poważne problemy.
saul / 2007-05-29 14:49 / portfel / Pan Owca
Absolutnie się z Panem zgadzam, prócz końcówki, myślę, że konfrontacja jest jednak nieunikniona.
niemażartów / 83.24.208.* / 2007-05-30 20:08
saul nie strasz. Sabre już mnie wystarczająco nastraszył, a ty gadasz o nieuniknionej konfrontacji. Jakiej konfrontacji - czyżby tej w biurze CBA, z tymi co dawali koperty?
eurydyka / 83.17.92.* / 2007-05-29 09:49
jeżeli dla ciebie walka z korupcją, i rosnące zaufanie do państwa i jego mechanizmów inwestorów zagranicznych nie jest zasługą PiS u, to jesteś ślepy człowieku. W ubiegłym roku padł rekord, inwestycje zagraniczne przekroczyły 14 miliardów dolarów i sa obietnice na jeszcze wyższe w tym roku. Juz inwestor nie musi sie opłacać od burmistrza do ministra ! Kto nas wprowadził na czółówki rankingów korupcyjnych na świecie to kolega chyba wie ?! Kończy sie republika bananowa komuchów i unii wolności i KLD.
Daj sobie spokój z tym uniwesytetem Żakowskiego nie warto również należeć do WszechLisów. To wszystko nie ma przyszłości jak każda inna bzdura i brednie.
Sabre / 2007-05-29 10:28 / Tysiącznik na forum
A jakież to działania rządu, które ustawy, które nominacje, jakie genialne posunięcia wielkiego stratega przełożyły się na tak dobre wyniki gospodarcze, na wzrost inwestycji? Jakie efekty są tej sławnej walki z korupcją, prócz zaaresztowania lekarza który już nikomu krowy nie zabierze i stworzenia CBA, które nic nie robi?
Proste pytania, może znasz odpowiedź? Słyszałaś co to koniunktura? A o tym że jesteśmy w Unii?
Tylko proszę bez propagandowego bełkotu, za dużo już tego.
włączyłem sie / 83.17.92.* / 2007-05-29 10:34
tak koninktura korupcyjna spadła w Polsce. Masz rację. I będzie coraz mniejsza. Czy to są światowe trendy według ciebie ? Bo co będzie z Finladią światowy Nr 1, przecież tam nie ma co spadać w tym zakresie a są tak blisko nas.
TinkyWinky / 2007-05-29 10:16
Ręce opadają - inwestycje to wynik przystąpienia do UE, któremu PiS, LPR i SO były przeciwne.

Nie musi sie opłacać? A skąd to wiadomo? Przecież prokuratura PiSem się nie zajmuje. Nie zapominajmy, że PC (rdzeń PiS-u, dla przypomnienia) zwiększył łapówki 3X!
A "Telegraf", a ucieczka właścicieli Art-B?
A Adam Glapiński i jego korupcjogenne ustawodawstwo koncesyjne?
Poczekajmy jeszcze rok - prokuratura wkrótce zacznie "odzyskiwać" niezależność jeśli będzie perspektywa zmiany rządu...
M P / 195.90.107.* / 2007-05-29 10:36
Klamiesz.
Jakie to normalne dla POparanca.
TinkyWinky / 2007-05-29 11:04
A konkretnie, to gdzie kłamię?

Nie było "Telegrafu"?

Za co wziął łapówke Zalewski, bliski współpracownik Jarosłąwa Kaczyńskiego? Jak udało się Bagsikowi uciec do Izraela?

Glapiński nie wprowadził koncesji? Na paliwo właśnie - to PC jest ojcem mafii paliwowej...

PiS, LPR i SO walczyły o przystąpienie do UE, czy przeciw niemu?

Dla mnie nienormalne jest, że barany wybierają baranów na przywódców. To kiepsko rokuje na przyszłość...
M P / 195.90.107.* / 2007-05-29 11:41
PIS nie byl przeciwny wejsciu do UE a SO byla przeciwna NA WARUNKACH podpisanych przez SLD.
Dlaczego inwestycje nie skoczyly gwaltownie jeszcze za rzadow SLD a przeciez bylismy juz w UE?

Mataczysz w stylu Michnika.
TinkyWinky / 2007-05-29 09:24
To oczywiście oczywista oczywistość.
A zaczęło się od nakazów pracy, które Władza Ludowa w latach 50-tych wręczała każdemu lekarzowi po skończeniu studiów .
Potemjeden z ministrów zrdowia za Gierka na konferencji (więc niemal oficjalnie) stwierdził, że "...po co wam podwyżki, możecie brać łapówki".
Wszystke BEZ WYJĄTKU rządy radośnie kontynuowały tę praktykę.

Aż przyszły Misie O Małym Rozumku - Pisiory i zaczęły walczyć z korupcją, za którą same współodpowiadają.

Ile Pan, Panie Wójcikowski zarabia? Czy Pan, po 6 latach zakuwania i następnych paru latach specjalizacji zgodziłby się zarabiać ok. 1800 na rękę?
Obawiam się, że nie chciałbym być przez Pana leczonym, gdyby Pan był lekarzem.
saul / 2007-05-29 14:53 / portfel / Pan Owca
Czyli pełne przyzwolenie na łapówki, jeśli kogoś nie stać/nie chce dać - niech zdycha, jego problem, a że mamy państwo o korupcji Burgina-Faso, kto by się przejmował. No może ci którzy z niego uciekają.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-05-29 12:04
ile ja zarabiam ... w podstawowym miesjcu pracy 2140 na rękę

ale z tego bym nie wyżył ...

żyję głownie z kapitału...

i proszę z wiekszym szacunkiem
4Vip / 83.17.92.* / 2007-05-29 13:39
umieszczasz te dochody w rocznych PIT ?
M P / 195.90.107.* / 2007-05-29 13:50
A w jakim celu ma je umieszczac skoro sa opodatkowane u zrodla.
TinkyWinky / 2007-05-29 12:37
No widzi Pan.
Niemal 2x więcej niż lekarz. A skończył Pan zapewne jakieś sanatoryjne studia (jeśli kończył Pan dziennikarstwo albo podobnego humanistycznego lub ekonomicznego michałka).
Podejrzewam, że raczej skończył Pan jakąś ekonomię. Mając dwoje dzieci po tych studiach wiem, że praktycznie juz po po 2-gim roku (SGH) zdolniejsi studenci mogą 1/2 swego czasu poświęcać pracy. Student medycyny w tym czasie zakuwa zarywając noce.

A a propos szacunku - radziłbym nie pisać felietonów na kolanie. Może wartałoby napisać je dzień wcześniej, przemyśleć, może dać do recenzji żonie(?). Z czasem szacunek może przyjdzie, bo na razie może Pan o nim tylko marzyć.

Może wspomni Pan swój felieton, gdy dr Gong-Bao wytnie Panu jądra zamiast migdałków (patrz świetny wpis Sabre'e powyżej)...
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-05-29 23:22
zachował się Pan - ja człowiek z gminu - ale odpowiem Panu ...

ukonczyłem doktorat ... uniwersytecki ... uzyskalem go w wieku 26 lat....

byłna tyle dobry że splagiatowano go już po dwóch latach od momentu obrony...

ukonczyłem dwa kierunki studiów z wyróżnieniem
(informatyka oraz ekonomia matematyczna)


w przedmiotach ścisłych i społecznych jezstem gotów sie z Panem zmierzyć...

a Pan jednak spał na lekcjach religii / etyki /kultury... - tak po prostu nie mozna dyskutowac ...

wie Pan, z reguły ludzie mierzą innych swoją własną miarą - to apropo komentarza o moim wykszałceniu
saul / 2007-05-29 14:57 / portfel / Pan Owca
Matematyka wg prawie wybitnego specjalisty, prof TinkyWinky:
2140/1800 = prawie 2
Prawie robi wielką różnicę...
recepta / 83.24.239.* / 2007-05-29 14:03
straszysz nieudolnością konowałów. A przypadkiem pacjent, tak skaleczony, nie jest w stanie owemu specjaliście zrobić podobnej operacji, przy użyciu siekierki?
TinkyWinky / 2007-05-29 13:13
jeszcze jedno:
Nie wiem, czy Pan zrozumiał - lekarze postępują według reguł wolnego rynku. Co lepsi, znający języki, albo wyjechali, albo są obiektem polowań headhunterów. Dobrzy specjaliści w rodzaju Garlickiego nie szukają pracy, to praca ich szuka. Ci gorsi, lub patriotycznie nastawieni, albo zwyczajnie miej odważni, jeszcze tu są. Jak długo?

Mam do nich szacunek, że robią pseudo strajki, nie narażając życia chorych. Przecież górnicy i kolejarze robią strajki zimą, narażając całe społeczeństwo na tragedię.

W końcu mamy jako społeczeństwo wybór rynkowy - nie chcę płacić specjaliście z referencjami, zostanie mi zatrudnienie partacza - lek. Usterkę lub Dr. Gong-Bao. Niestety, za mnie tego wyboru dokonują aktualnie Kaczyńscy.


Lekarz ma zarabiać tyle, by można go było ścigać za korupcję nie powodując nieodpartej chęci emigracji.

PS.
Trochę ad personam:
Cienko Pan zarabia. Moje młodsze dziecko tyle co Pan dorabia na ostatnim roku studiów, starsze hm... Samą premię ma dwukrotnie wyższą od moich zarobków rocznych (SGH, jak wspomniałem).
Ale gdy czytam pańskie felietony, nie dziwię się za bardzo pańskim zarobkom...
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-05-29 23:29
1. nie umie Pan czytać tekstu ze zrozumieniem...

2 . błednie Pan zakłada ze pracuję na Money.pl

3. ataki ad personam - to nie glos w dyskusji - tylko brak podstaw kultury

4. jak sie nie ma czym pochwalić to trzeba dziećmi... - a uwagi o mojej pensji są śmieszne ... nie mam zamiaru spowaidzac sie Panu z moich dochodów - odpowiedzialem Panu tylko na pytanie o zarobek w podstawowym miejscu pracy

ale Pańska natura socjalistyczneog niewolnika każe Pau myśleć o ludizach w kategoriach pracujacych i zarabiajacych niewolnikow... ja preferuję inny styl życia - bardziej konserwatywny - praca to dla mne hobby - robię to co lubię a ze przy okazji dostaję jakieś drobne ... drogi Panie - ja nie muszę po prostu pracować dla pieniędzy...
saul / 2007-05-29 15:02 / portfel / Pan Owca
"Cienko Pan zarabia.(...)Moje młodsze dziecko tyle co Pan dorabia na ostatnim roku
studiów, starsze hm... Samą premię ma dwukrotnie wyższą od moich zarobków
rocznych (SGH, jak wspomniałem)." - brak konsekwencji i logiki, zgodnie z tym co Pan pisze, Pan również "cienko" zarabia. Ale gdy czytam Pańskie (z dużej literki, jako że to zwrot grzecznościowy Panie gruntownie wykształcony specjalisto) wypowiedzi, nie dziwię sie za bardzo Pańskim zarobkom...
oficer lekarz / 83.11.82.* / 2007-05-29 12:51
podpisuję się pod tym również
oficer lekarz / 83.11.82.* / 2007-05-29 18:11
tak....krzyżykiem tobie na drogę...buhhaha
soretto / 83.17.92.* / 2007-05-29 10:11
niech sie dopisują wszyscy pokrzywdzeni przez Rzeczypospolitą, którzy nie zarabiają tyle ile Niemiec, Norweg, Anglik, Irlandczyk, Francuz itd
który informatyk zarabia tyle co inforamtyk w Anglii, który piekarz, który inżynier, który architekt ....

dziziaj najbardziej opłacalna uczelnia wyższa to ta na której wykłada Żakowski, jego wszechwiedza i nieomylność jest powalająca.
TinkyWinky / 2007-05-29 10:23
Kto mówi o Niemcach?
Polski lekarz po studiach jeśli nie bierze łapówek, zarabia tyle co polska sprzątaczka!

Następny pisowsko/gomółkowski demagog.
saul / 2007-05-29 15:09 / portfel / Pan Owca
Każdy kto ma inne zdanie jest pisowko/gomółkowskim demagogiem?
saul / 2007-05-29 15:03 / portfel / Pan Owca
Każdy kto ma inne zdanie jest pisowko/gomółkowskim demagogiem?
scyzoryk / 83.17.92.* / 2007-05-29 13:49
co masz do sprzątaczek, lubisz brud ?
dezodorant / 83.24.239.* / 2007-05-29 14:38
oczywiście, że lubi z tego wyrósł i w tym pracuje. Nie ma nic równie śmierdzącego, jak polskie szpitale, no może jeszcze areszty i więzienia.
4* / 83.17.92.* / 2007-05-29 09:53
przeciez wiedziałeś o tym wszystkim przed studiami, to po co zgotowałes sobie taki los biedaku, po co sie pchałeś do tak zwanej służby zdrowia. To nie fabryka zdrowia tylko służba zdrowia. Po co sie pchałes na medycynę wiedząc o tej sytuacji.
Polak 2 / 83.21.24.* / 2007-05-29 10:28
Nie ma żadnej służby niedouku, przeczytaj sobie tę słynna przysięgę Hipokratesa, to może ci sie oczy otworzą. Za prace ma być godne wynagrodzenie- taki płynie wniosek z przysięgi Hipokratesa jesli chodzi o stronę ekonomiczną tej przysięgi. Kaczory skończyły czytać w miejscu, gdzie jest mowa o służbie właśnie, dalej nie doczytali
TinkyWinky / 2007-05-29 10:06
Nie jestem lekarzem.
Bywam pacjentem.
Czasem staram się myśleć.
A Ty?
niedowiary / 83.24.239.* / 2007-05-29 14:42
czasem myślisz - jednym słowem oświadczenie kretyna i to publiczne, dobre!
taki ktoś / 213.158.197.* / 2007-05-29 14:36
Miło, że się starasz ale musisz się bardziej przykładać.
'Misie O Małym Rozumku - Pisiory ' - co za styl, proponuję przyczepić się jeszcze do ich wzrostu i siwizny na skroniach, a najlepiej oskarzyc o to , że są złodziajmi bo ukradli księzyc, może to doda powagi twoim słowom.
Ręce opadają.

A teraz do meritum. Z Twojej wypowiedzi to jasno nie wynika ale to chyba dobrze, że zaczęto walczyć z korupcją ?
Mozna by powiedzieć, że nareszcie. Powinniśmy ich w tym wspierać a nie wspominać, że poprzednicy przyzwalali na branie w łapy i jak to wtedy fajnie było. Wszystkich łapowników powinni wziąć za d..e i posadzić. W przeciwnym razie nie będziemy mieć moralnego tytułu do łapania np. złodziei, bo im tez brakuje kasy by zyć godnie, jak to ujął Polak2 (no chyba, że trafimy akurat na wypasionego złodzieja, wtedy można go bedzie posadzić z czystym sumieniem).

Co do finansów.
Lekarze to fajne chłopy (baby też). Chcieliby mieć szacunek społeczny, i zarabiać godnie (patrz Polak2) i za bardzo nie odpowiadać za to co robią (patrz samorząd lekarski i te ich sądy zawodowe czy jak tam się to zwierze zwie) - w normalnym świecie od sądzenia są sądy powszechne ale nie u lekarzy, tam najpierw oni sami zdecydują czy jak lekarz zaszył ci igłę w brzychu to pomylił sie bardzo czy może mniej bardzo a może wcale sie nie pomylił, a że pacjent zmarł, no coż, chorowity był przecież. No i jeszcze to blokowanie dostępu do zawodu poprzez ograniczanie naboru na specjalizacje. Czy o czymś zapomniałem ?

Tak na marginesie, kiedyś był taki pomysł aby stworzyć podobny samorząd wsród infomatyków, na szczęście to dziecko upalnego lata umarło szybko, może dlatego, że informatycy to ludzie od zawsze, tzn. od prapoczątków rozwoju tej dziedziny, wystawieni na konkurencję i obce są im wszelkie zawodowe protezy, i jakoś zyją bez samorządów i sądów. Mam nadzieje, że tak już zostanie.

Ja pracuję jako informatyk, szacunku społecznego nie mam, żadne ..ądy mnie nie chronią, jak popełnię błąd to dostaję po d...e (a przeciez nie zabiłem ani nie okaleczyłem żadnego człowieka). Każdego roku przybywa mi tabun konkurentów.
I nie wyjechałem na zachód mimo, że rynek był otwarty na długo przed wstąpieniem do Unii. Uprzedzam komentarze, zostałem nie dlatego że jestem słaby, niedouczony czy nie znam języków.

A teraz trochę pomarzę: jak by to było fajnie upomnieć się o godne życie (cały czas Polak2) i zażądać czterokrotnego zwiększenia pensji. Ale nic z tego, nie mam do kogo wyć, moją pensię ustala podaz(szeroki strumień nowych roczników) i popyt(coraz bardziej ograniczony).

Więc panowie lekarze, wystawcie się na taką konkurencję na jaką są wystawione inne profesje (inżynierowie, biznesmeni, mechanicy samochodowi, kierowcy, księgowi itp). Poruszcie tą waszą skotniałą lekarską górę. Nie liczcie na to , że do waszego koszyka wpadną wszystkie konfitury a inni (motłoch, plebs, frajerzy, nieudacznicy ??) będą na to płacić.
O wartości zawodu decyduje suma wielu czynników: wspomniane szacunek społeczny, bezpieczeństwo, pensja itp. Trzeba zdecydować czego chce się więcej a czego mniej, to wybór jakiego dokonało wielu innych, którzy zamiast lekarzami czy prawnikami zostali inżynierami, księgowymi, biznesmenami, kierowcami itd. Takiego wyboru dokonał Pan Wójcikowski i Ty TinkyWinky.

Do TinkyWinky.
Lekarzem nie jestem.
Pacjentem bywam sporadycznie - strach nim być.
Również popieram myślenie
.
Nie obrażam ludzi.
Nie biorę i nie daję łapówek
A Ty?
TinkyWinky / 2007-05-29 09:30
Może pójdzie Pan w swoich "racjonalnych" dywagacjach dalej?
Po co w Polsce kształcić lekarzy - to cholernie kosztowne a i tak wyjadą do Skandynawii, Szwajcarii, do Wielkiej Brytanii.

Należy zlikwidować studia medyczne i zachęcić WIetnamczyków, Białorusinów, by chcieli leczyć za, powiedzmy 800zł na miesiąc?
To genialny pomysł - a Pan mnie do niego zainspirował.
rozwado / 2007-05-29 13:18 / Tysiącznik na forum
Nie istnieje taka mozliwosc. Zgodnie z prawem., Wietnamczyk musialby zarabiac tyle co Polak, choc moze by mu to na razie wystarczylo. Z powodu inflacji w Polsce mogloby mu to nie wystarczyc na zycie, musialby miec zatem na widoku powrot do Wietnamu.
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2007-05-29 12:06
po co kształcić naukowców wykladowców po co w ogole inteligencja - jakby kazdy nauczył sie kłasc kafelki - tobysmy dzisiaj swiat zwojowali...
4* / 83.17.92.* / 2007-05-29 10:05
Polacy nie powinni opłacać kosztów kszatcenia dla kadry medycznej planującej swoje życie poza granica kraju. Niech tamte kraje płaca Polsce z kształcenie lekarzy. A co do leczenia to przeziembienbia leczę sobie sam bo jak poprzednio chodziłem to i tak zawsze dostawałem ciągle to samo to już wiem sam, wielu członków rodziny mam juz na cmentarzu tak więc za wiele mi nie pomogliście. Nie rozwinę tego bo szkoda mi moich nerwów z obserwacji służby zdrowia z autopsji. A o pogotowiu łódzkim już nie wspomnę.
oficer lekarz / 83.11.82.* / 2007-05-29 12:47
Jak zawracałeś głowę przeziębieniem lekarzom to raczej jesteś debilem pospolitym.....a człowiek nie żyje wiecznie jak wiesz ,więc czasem umiera i znajduje się na cmentarzu....ale skąd debil ma to wiedzieć...od tego jest debilem żeby nie wiedzieć :)
NxY / 83.27.241.* / 2007-05-29 11:40
ahaha :))

-> 4*

w takim razie po co dopłacamy do tych absolwentów studiów humanistycznych którzy sprzedają piwo w pubie w Irlandii :))

Niech też zwracają.

I ty też zwróć pieniadze za swoja podstawówke, skoro nie nauczyli cie tam logicznie myslec.

Lekarze przynajmniej pracują w swoim zawodzie.
TinkyWinky / 2007-05-29 10:31
Zanim zaczniesz pisać na forach, naucz się języka polskiego.

Zanim pójdziesz na następne wybory, zastanów się, czy warto głosować na podobnych sobie. Barany prowadzone przez barana to dla wszystkich baranów niezbyt bezpieczny układ ...
kasawkopercie / 83.24.239.* / 2007-05-29 14:39
nie do prównania z układem łapówkarskim - ten jest teraz niebezpieczny
oficer lekarz / 83.11.82.* / 2007-05-29 18:19
83.24.239.........reprezentant naszego "społeczeństwa".....zalega ci afekcik ...co????
żałosny frajer ......tu ujadasz a jutro ....panie doktorze to..panie doktorze tamto......dla mnie zawsze będziesz numerem pesel lub przypadkiem medycznym....pracuj na takie traktowanie nadal......bye,bye
kijmadwakońce / 83.24.208.* / 2007-05-30 19:19
to nie jest takie proste. Ci szarzy, nie w białych kitlach, też przyjmują, załatwiają sprawy itd. - m.in. lekarzy. Stosunek w ten sposób wyrażony do reszty społeczeństwa może się zemścić, według właśnie tej zasady.... pracuj na takie traktowanie.
immunologia / 148.81.172.* / 2007-05-30 00:06
Studiuję medycynę i z tej strony nie wygląda to tak pięknie. Sama nie znoszę
czekać w przychodniach, ale to wina systemu, nie lekarzy. Pewnie starzy
lekarze zarabiają sporo, ale są doświadczeni, mają tytuły profesorskie,
wykłady i prywatne praktyki a co z nami? Mieszkam w akademiku z ludźmi z
ostatnich lat - czy społeczeństwo zdaje sobie sprawę, że nie ma miejsc
specjalizacyjnych? Że moi znajomi po 6 letnich studiach przez 5 lat tyrają w
szpitalu na wolontariacie łudzeni nadzieją, że może za rok przyjmą ich na
1/4 etatu? Kolega po medycynie fikcyjnie zatrudniony jest na 1/8 etatu
salowego a pracuje pełny wymiar godzin jako lekarz! Że często spędzasz w
szpitalu 24 do 48 godzin na dyżurach, szczególnie jeśli dorobić do
standardowej pensji 1200zł (jeśli masz to szczęście i pracujesz na etacie)?
Dlaczego kierowca autokaru prawnie może spędzić za kierownicą tylko 6
godzin? Nauka też nie jest lekka, książki grube i nie jest to wiedza, którą
możesz zapomnieć zaraz po egzaminie.
Ja wiem, że biorą, ale pozwólmy wchodzić kolejnym pokoleniom w zdrową
rzeczywistość, mogą być kasy fiskalne, byle pieniądze na służbę zdrowia nie
ginęły po drodze i nie wyzywali nas od morderców, nieuków i partaczy.
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2007-05-31 09:17
Nic dodać nic ująć. Życzę powodzenia.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy