Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Pielęgniarki, kataster i katastrofa

Wójcikowski: Pielęgniarki, kataster i katastrofa

Wyświetlaj:
historyk / 87.207.182.* / 2007-06-27 09:10
dywagacje bezprzedmiotowe żadnego katastra nie bedzie, przeciez powiedział to premier wczoraj a chce go unia i pewnie zostanie wprowadzony przez liberałów gdyż trzeba wykonywać zalecenia unii bo inaczej Polska będzie żle postrzegana i będzie miała złą opinię
jaboguś / 83.7.121.* / 2007-06-26 19:27
Moja propozycja jest zgoła inna. Mam żone a to osztuje. Ponieważ premier żony nie ma jest uprzywilejowany i bogatszy niz ja. Az prosi by wprowadzic podatek od braku żony. Premier sie ucieszy. za kota też i za brata również.
rozwiązanieproblemu / 83.24.211.* / 2007-06-26 19:58
a pogoń darmozjada z domu. Zaoszczędzisz i wystarczy ci nawet na odwiedzanie agencji towarzyskich od czasu do czasu.
topkop / 84.234.10.* / 2007-06-26 18:17
Czy to jeszcze demokracja czy już dom wariatów. Polska jest biednym krajem. Zarobki są takie jakie są we wszystkich branżach. Albo podwyższamy uczciwie wszystkim albo wybranym. Jeżeli tylko wybranym to,to już nie jest demokracja. Każdy, kto chce zarabiać od dziś tak jak na zachodzie to musi wczoraj tam wyjechać. Strajki natomiast wiążą się z podwyżką podatków i dlatego powinny być pacyfikowane w zarodku. Albo silna władza albo totalny burdel i toczenie się na dno.
egoista / 83.7.121.* / 2007-06-26 19:31
zastanów się matołku co piszesz. gdyby nie powszechne rozdawnictwo to nikomu by sie nie śniło strajkować. pielegniarki i lekarze chca wyrwać coś dla siebie. później będą nauczyciele a w końcu reszta świata razem z zasiłkami dla bezrobotnych. Kiepski z Ciebie ekonomista. Ulegasz wpływom propagandy rządowej a nie czynisz użytku z szarych komórek. czy Ty jeszcze je masz?
marek 19-53 / 83.24.56.* / 2007-06-26 23:14
Piszesz waść bzdury.Jeżeli jest powszechne rozdawnictwo to ktoś to dostaje - zatem brak powodu do strajku.
topkop / 84.234.10.* / 2007-06-26 20:44
Wiesz matole, wtórny analfabeto co napisałem? Rozumiesz to co czytasz? Czy można matole podwyższyć wszystkim jednocześnie? Wszystkim czyli w domyśle nikomu matole. Albo silna władza albo burdel i toczenie się na dno!
~kazek / 83.29.42.* / 2007-06-26 18:43
Zobaczcie jak PO popiera pielegniarki. Wkrotce wezwie je do blokowania drog.
rozczarowany / 83.27.35.* / 2007-06-26 19:05
odezwał sie kolejny moskiewski pachołek...
rs56 / 82.160.120.* / 2007-06-26 17:25
proponuję wprowadzić podatek od posidania kota-takiego podatku jeszcze nie ma,kota natomiast ma premier.A od osób posiadających kota i nie mających konta oraz mieszkających z mamą podatek powinien być podwyższony o 300%
Adol / 2007-06-26 12:48 / Bywalec forum
ale o co w końcu tym pielęgniarkom chodzi: o kasę, o miejsce negocjacji czy o szum wokół akcji?

A kataster... długa droga. Stworzenie systemu będzie trwało i bardzo dużo kosztowało.
zniesmaczony / 81.168.132.* / 2007-06-26 15:33
ale o co w końcu temu aroganckiemu premierowi chodzi: o załatwienie problemu, o miejsce negocjacji czy o władzę i własne egoi?
smaczek / 83.24.211.* / 2007-06-26 20:00
o własne "egoi" oczywiście, co by to nie oznaczało.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-26 11:59
Wolę podatek katastralny niż dochodowy. A, za leczenie będę płacił, to normalne.
Problem jest jednak w tym, że PiS nie robi podatku zamiast innego, zaś pielęgniarki nie dostaną pieniędzy, bo dostanie je Ministerstwo Zdrowia.
PiS lubi podatki i lubi Ministerstwo Zdrowia, a ja lubię moje pieniądze i lubię pielęgniarki. PiS uważa, że moje pieniądze najlepiej wydadzą w moim imieniu na urzędników w Ministerstwie Zdrowia, ja uważam, że lepiej je wydam na pielęgniarki podczas choroby, czy to w formir ubezpieczenia czy to gotowizny.
maa / 2007-06-26 12:53 / Tysiącznik na forum
Podatek katastralny jest podatkiem lokalnym i nie idzie do budżetu! Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest Szwecja.

Jeśli założyć, że podatek katastralny będzie podobny do tego, który obowiązuje od czasów Napoleona w większości krajów, to pielęgniarki nic nie mogłyby z niego dostać.

Poza tym podatek katastralny nie może być łączony z taką ochroną lokatorów, jak jest teraz. Kto za nich miałby płacić ten podatek (dla małych miast i 60m2 to 100 do 2000zł/rok?!)
Z projektów 2003r: Ministerstwo Finansów wstępnie zakłada, że stawki podatku katastralnego powinny wahać się od 0,1 proc. (budynki mieszkalne) do nie więcej niż 2 proc. (budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej) wartości nieruchomości rocznie.

Nie zapominajmy, że o ostatnie rządy inteligentów (aka wykształciuchów) z SLD zakładały jednoczesne obniżenie PIT, tak, aby zmiany były " zgrubsza neutralne" dla przeciętnego podatnika). Wniosek - płacone z budżetu pielęgniarki miałyby jeszcze mniejsze szanse na podwyżkę.

Podejrzewam, że brak podatku katastralnego jest jednym z powodów masowego wykupu mieszkań przez Irlandczyków, które to mieszkania latami stoją potem niezamieszkałe.
MN2 / 80.51.231.* / 2007-06-26 14:41
Wolę podatek lokalny od krajowego. Wolę sam płacić pielęgniarkom, w formie ubezpieczenia albo gotówki.
Chętnie wyjaśnię dlaczego. Jeżeli w gminie coś mi pokręcą, albo jakaś pielęgniarka mnie oleje, to mam ich na widelcu i załatwię to w ciągu jednego dnia. Jeżeli pokręcą coś w Warszawie, albo w Ministerstwie Zdrowia, to będę musiał obalić rząd, a to zajmie więcej czasu.
obserwator / 2007-06-26 11:19 / Tysiącznik na forum
Komentarz nieubłagalnie prawdziwy, takie jest zycie, ludzie jak owce podazaja za spekulantami, ale taki jest urok zycia w Polsce. Grupy spoleczne zyjace z budzetu państwa mjacego dlugi w wysokości 650 miliardow złowych które bea placic następne pokolenia, rocznie trzeba odprowadzać powyz dwudziestu miliardow odsetek za pozyczone z budzetu pieniądze. Podatnicy z tego nic nie maja, biedacy bedą jeszcze biedniejsi, dziedziczenie biedy stanie sie powszechne. Tylko spekulanci umiejący wskoczyć do budzetowego pieniądza, jak za czasów rozbójniczych, zabiora dla siebie co ugraja a dla reszty to i potop. Takie jest nasze spoleczeństwo. Komuna nauczyła dawać sobie rade w kazdych warunkach: jak trzeba i gdy nie trzeba to nalezy strajkować dla hazardu, dla wymuszenia, dla zabrania innym. Nikt nie analizuje całościowo drogi reform, nikogo to nie obchodzi, ja chce natychmiast tu i teraz. Dla mnie szokiem jest ze 4 pielegniarki które wtargnely do kancelarii moga zagrozic ciągłości przemian, to utopia , ale wszelkie rewolucje na utopii sie pozywiały a miliony niewinych staraciły zycie. Więcej takich wyprzedzających felietonów, a może w głowach Polaków poprzestawia sie na właściwe tory, czego pragne ze wszystkich sil, inaczej na pułkach zagości ocet a inflacja pozre oszczedności, juz to sie dzieje ale jest zamiatane pod dywan, kto tego nie widzi jest ślepy, ale jezeli widzi i jest slepy to tym gorzej.
rozczarowany / 81.168.132.* / 2007-06-26 15:43
no cóż. Taka właśnie jest prawda, jeśli do tego dodać rząd, którego jedynym celem jest utrzymanie władzy, nawet kosztem zniszczenia postaw obywatelskich ogromnej części społeczeństwa, rząd który stosuje stara zasadę: dziel i rządź - marnie przedstawiają się dalsze losy naszej Ojczyzny. Chyba faktycznie przyjdzie na wystapić z tej "nieprzyjaznej" unii europejskiej i po odpowiednim czasie wpaść w upragnione przez niektórych sprawujących władzę polityków "opiekuńcze skrzydła Rosji"
maa / 2007-06-26 12:28 / Tysiącznik na forum
Nie miałbym nic przeciwko temu, by Kaczyńscy i ich zwolennicy stracili życie w rewolucji rozpętanej przez pielęgniarki. Myślę, że nie jestem odosobniony.
Ale by wzrosła mediana IQ w polskim narodzie!

Wreszcie ci się "obserwator" coś inteligentnego udało napisać!
A przyznam się, przeczytanie tego, co napisałeś wymaga nie lada wysiłku, bo nie jesteś polskojęzyczny.
samoobrona / 83.24.211.* / 2007-06-26 20:03
faktycznie, miałbyś z głowy lustrację. Pomóż sobie sam - znasz pewno jeszcze jakiś "nieznanych sprawców" z poprzedniej tzw. firmy. Pogłówkujcie nad jakąś rewolucją.
obserwator / 2007-06-26 16:41 / Tysiącznik na forum
maa> żadnej satysfakcji z pochwaly nie mam, tylko zal do ludzi, a widziałem ich naprawdę wielu w życiu, tylko promil uczciwych, bezineresownych, życzliwych. majacych na sercu i języku te same wartości. Lekarze zniknęli w tłumie pielęgniarek rodem z czasow SLD, to widac po mowie, strojach których sie nie szanuje jakby były własne, żadne argumenty do nich nie trafiajam zadyma polityczna ma trwać i trwać, bo schowani pod ziemię politycy czekaja jak zle psy na kość rzucona na pożarcie. Te psy nie maja zebow, ale kąsaja , bo na uparciuchów nie ma rady, bo po nich i potop. Lekarze jakby się schowali po tym, jak media podały że jeden pacjent ma wycinanych 100 woreczków żółciowych, ale NFZ tego nie może sprawdzić to chroniona tajemnica szpitali i lekarzy rozliczających koszty szpitali. A gdzie jest podatnik ktory zgodnie z PIT placi ze swojego dochodu, po rozliczeniu podatku, danine , składke obowiązkową na NFZ. Jak mi wiadomo budżet nie daje pieniędzy na zdrowie, lekarze i pielegniarki korzystaja z pieniedzy podatników, prywatnych pieniędzy podatników. Art 68 KOnstytucji jest martwy, nie ma prawa obywatel, podatnik sprawdzic co sie dzieje z jego pieniędzmi, dlaczego za jego pieniądze jest rozliczanych 100 operacji woreczka żółciowego a faktycznie wykonano jedną, to jest oszustwo i dziennikarze to ujawniając mogą mieć wpływ na wyprosowanie wielu złych spraw w słuzbie zdrowia i podniesienie poprzeczki dla personelu zatrudnionego w słuzbie zdrowia. Niech to sie stanie jak najszbciej.
obserwator / 2007-06-26 16:56 / Tysiącznik na forum
wymieniona liczba stu operacji jest przerysowana ale jest na rzeczy, bo rzad sprawdza procedury, przygotowuje koszyk świadczeń gwarantowanych, rzeczywiste zarobki lekarzy i pielęgniarek. Jezeli można zaliczać do kosztow wiele operacji a faktycznie wykonano jedną, to rowniez mozna zabierać ze szpitala lekarstwa i opatrunko na swoje prywatne praktyki i np. zon , bo lekarze się żenia miedzy soba żeby interes był w rodzinie, zadna tajemnica nie wypłynie, mąż nie może świadczyć przeciwko zonie i odwrotnie. Czy to juz puszka pandory sie otwiera i niebawem wyjdzie szydło z worka a kije samobije jak w bajce będą karać oszustow.
MarcoP2 / 83.29.39.* / 2007-06-26 11:35
"Dla mnie szokiem jest ze 4 pielegniarki
które wtargnely do kancelarii moga zagrozic ciągłości przemian".
To nie 4 pielgniarki, tylko rozdty szum medialny wychodzcy poza granice naszego kraju!
dizerżyński / 83.17.92.* / 2007-06-26 10:58
czekista, wierny kundel wyborczej.
maa / 2007-06-26 16:45 / Tysiącznik na forum
Autor felietonu jest chyba sympatykiem UPR - czy twoim sojusznikiem!

Nie sikaj na nikogo pod wiatr...
logika / 83.24.211.* / 2007-06-26 20:33
z wiatrem oczywiście możesz
rozczarowany / 81.168.132.* / 2007-06-26 15:47
Człowieku, czy ty nie widzisz dalszych celów politycznych tej ekipy? Przecież wyprowadzenie Polski z unii europejskiej (nie ukrywane zamiary wicepremierów i też troche premiera), to wspaniała okazja aby osamotnionym na arenie międzynarodowej krajem wreszcie mogła zawładnąć Rosja!!! Inne ekipy, inna demagogia, ale cel nadal ten sam!
ali2007 / 194.42.116.* / 2007-06-26 10:34
Felietony masz cięte, tylko trochę nieaktualne.
W jedenastce na Lumumbowie też byłeś ostry.
rafałek / 83.17.92.* / 2007-06-26 10:08
p-o co baranie rozpisujesz sie o podatku katastralnym skoro go nie ma, no po co ? Dobra szkoła śmiecianej wyborczuchy ! Co to ma wspólnego z dziennikarstwem ?
Idź do TVN - u tam takie historyjki z lubościa pokazują w towarzystwie Kalisza, nowej TWARZY stacji.
rozczarowany / 81.168.132.* / 2007-06-26 15:50
Człowieku, czy ty nie widzisz dalszych celów politycznych tej
obecnej ekipy? Przecież wyprowadzenie Polski z unii europejskiej (nie ukrywane zamiary wicepremierów odziedziczone po swoich przodkach), to
wspaniała okazja aby osamotnionym na arenie międzynarodowej krajem wreszcie mogła zawładnąć Rosja!!! Inne ekipy, inna demagogia, ale cel nadal ten sam!skomentuj
Cspostrzegawczy / 2007-06-26 10:14 / Tysiącznik na forum
pan Wójcikowski, albo jest niedoinformowany,albo uprawia typową propagandę i tworzy szum medialny.
konio_kp / 83.29.14.* / 2007-06-26 09:47
Takich to my mamy ekonomistów - żal serce ściska.
Swoją drogą zauważmy, że problem jest wręcz niewiarygodnie wykreowany przez media - zwłaszcza TVN (czyli WSI24) i GW.
Trzysta pielęgniarek i wiele dni transmisja praktycznie non-stop.
Tydzień transmisji non-stop.
Zastanawiam się, że gdyby zachować odpowiednie proporcje, to spodziewając się około 500 tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze na pielgrzymce Radia Maryja, transmisja WSI24 powinna trwać non-sto około 40 lat (proszę przeliczcie to!).
Ciekawe - skoro "cała prawda przez całą dobę", to może faktycznie starając się zachować odpowiednie proporcje tak będzie w WSI24....? :-))
leberał / 83.12.226.* / 2007-06-26 10:22
A w Piasecznie (pod Warszawą, blisko siedziby WSI24) pewna hinduska firma chce zwolnić 4000 ludzi, na razie wysyłając ich na przymusowy urlop. I co? Cisza wszędzie, a w takiej Francji to pewnie by juz rząd poleciał...
veronica / 83.17.92.* / 2007-06-26 10:54
Francja na kolanach przed Islamem, juz bardzo bliska wizja. A chcesz wrócic do początków, do Polkoloru jak Janusz Lewandowski to prywatyzował ? może nie wiesz, że nic za to przedsiębiorstwo nic nie dostaliśmy. Jeszcze musieliśmy furę kasy zapłacić lobbystom.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-26 10:10
"Zastanawiam się, że gdyby zachować odpowiednie proporcje, to spodziewając się około 500 tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze na pielgrzymce Radia Maryja, transmisja WSI24 powinna trwać non-sto około 40 lat "
Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie:
- Czy Ci pielgrzymi protestują przeciwko czemuś i czy ten protest godzi w sferę dotyczącą wszystkich (zdrowie, budżet) ?

Jak już odpowie Pan sobie na te pytanie, to proszę jeszcze raz przemyśleć kwestię 40 letniej transmisji.
konio_kp / 83.29.52.* / 2007-06-26 11:01
Tak, faktycznie, gdyby Ci ludzie na Jasnej Górze zaczęli walić w butelki z monetami albo zaczęli tarzać się w błocie, to dla WSI24 byłby temat :-)
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-26 11:35
Odpowiem w Pana stylu:

Przecież nie ma obowiązku oglądania TVN. Jest to stacja prywatna i nie dokłada Pan jej ani grosza ze swojego abonamentu. Czy to tak trudno nacisnąć wyłącznik ?
paganini / 83.17.92.* / 2007-06-26 13:02
palce bolą od tego wyłączania, Wojewódzki. majewski, szkło kontaktowe, Rymanowski z Kaliszem, cód miód !
Ciekawe kiedy podadzą plan jak zbudowac kieszonkową bombe atomową ?
Pozdrowienia dla Milana, nadal sie męczy na zsyłce do Techniki ?
MarcoP2 / 83.29.39.* / 2007-06-26 11:40
A ja mam inne zdanie. Warto spojrzeć na finansowanie tej stacji u początków jej istnienia.
Pan Walter – agent SB. Jak Polska została rozgrabiona i wysprzedana przez takich ludzi. Majątek NASZ został przez nich przejęty.
Jak pan Walter doszedł do takiego kapitału (ciężką pracą? He, He, He). Teraz występuje przeciw Polsce!
Podobnie Michnik – gazeta, którą otrzymał była przeznaczona dla CAŁEJ Solidarności. Michnik to przywłaszczył – czy to jest OK?
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-26 12:43
Proszę to zgłosić do prokuratury, przedstawić dowody i udowodnić winę. Jeżeli nie potrafi Pan tego zrobić, to prosze przestać pisać pomówienia.
MarcoP2 / 83.29.77.* / 2007-06-26 13:45
Tak pisali też o innych aferach – dajcie dowody. Różni ludzie już siedzą. Wielcy przyjaciele lewicy Dochnale, Pęczaki, Długosze… A potem, gdy przychodzą z zarzutami pozostaje strzał „w łeb”. Dowodów nie zbiera się w 15 minut – dajcie dowody!!! Już!!! To trwa – ale warto się przyglądać, bo efekty już są!
Nie da się tego zrobić bardzo szybko.
Prokuratury działają bardzo powoli.
Wszystkie działania były bardzo sprytnie maskowane – dowodów (prawie) brak.
Jednak powoli wszystko jest wyjaśniane.
Bardzo wiele wyjaśni się po ujawnieniu teczek SB-eckich.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-26 15:12
Tak, w teczkach SB jest cała prawda o świecie. Nawet jest parę informacji pochodzących sprzed jego stworzenia :-)))))))))))))
MarcoP2 / 83.29.68.* / 2007-06-26 15:48
Sam też kiedyś nie byłem przekonany, że to mogą być ważne rzeczy.
Jednak zaciętość, opór z jakim pewne środowiska lewicowo-demokratyczne bronią dostępu do akt mówi sam za siebie.
Jeśli ktoś był agentem, a potem brał udział np. przy prywatyzacji polskich hut (sprzedane za 6 mln, podczas gdy sprawdzający te prywatyzacje określają, że cena powinna być nawet tysiąc razy większa) to musi zastanawiać.
Przy prywatyzacjach takich sytuacji jest bardzo dużo.
Sabre / 2007-06-26 09:38 / Tysiącznik na forum
Pana felieton, panie Rafale, jest idealnym przykładem jak łatwo można być zmanipulowanym. Wystarczy tylko pogrozić nowym podatkiem, który rzecz jasna wprowadzony będzie z winy pielęgniarek, a już podnosi się larum - dziennikarze do dzieła. Mam nadzieję że nie gra pan w pokera, bo ten katastrat to kiepski blef.
Zresztą i tak nie ma co się nie martwić tym "haraczem". Lekarze będą wyjeżdżać, pielęgniarki będą przechodzić na emeryturę (już średnia wieku jest mocno po 40), więc liczba tych odbiorców "haraczu" będzie sukcesywnie maleć.
maa / 2007-06-26 10:54 / Tysiącznik na forum
Pan Rafał chyba nie jest najlepszym felietonistą. Odnoszę wrażenie, że to miłośnik UPR. A w tej partii warunkiem koniecznym (ale niewystarczającym) jest pewna umysłowa hmm...
...no, powiedzmy umysłowa specyfika - kalectwo polegające na nieumiejętności wyboru istotnych przesłanek.

Nawiasem, od paru dni zrwacam uwagę, że propozycja podniesienia podatków przez WOczywistySposóbNajlepszegoMożliwegoPremiera Jarosława jesr nowym "...a dziadek Tuska był w Wermachcie...
Zdaje się, że geniusz Jarosława jest nieco zmęczony.
Sabre / 2007-06-26 11:13 / Tysiącznik na forum
Nawet zmęczony geniusz jest wystarczający gdy naród jest a'la Kurski.
Miejmy tylko nadzieję, że pan Rafał nie zacznie wojować z tramwajami, optować pospołu z jakąś sektą za wprowadzeniem kary śmierci, czy też propagować monarchizm.
wewóra / 88.220.40.* / 2007-06-26 08:31
po pierwsze kolego ekonomisto:szitale sa na wlasnym rozrachunku .. nie są w budzecie i inikt nikomu nic nie ma dawać, ani pielegniarkom ani lekarzom. Trzeba tylko zaplacić
za leczenie według kosztów ponoszonych przez zaklady lecznicze, teraz Pan i inni obywatele płacą za uslugi medyczne
mniej niz wynosi ich koszt... ekonomistapowinienzrozumiec ze jest coś nie tak..prawda? Wystarczy skladka zdrowotna chociazby na poziomie Czech czy Slowacji i po kłopocie,
a kataster nijak niemoze być wykorzystany do finasowania ochrony zdrowia ... bo niby jak? dochody z katastru zasilałyby NFZ? a w jaki sposób?
KAP / 162.27.160.* / 2007-06-26 09:03
place wg kosztów bo nie mam czasu na stanie w kolejkach do specjalistów. Równoczesnie place w skladke ZUS, ale z ''darmowej' (czyli przedplaconej!) sluzby nie korzystam i nie ukrywam ze jak slysze iz mam cos wiecej zaplacic to mnie szlag trafia. Wiem tez ze Panu premierowi wlasnie chodzi op to by mnie trafial na lekarzy i pielegniarki (w ramach panstwa solidarnego szczucia na wzajem) i stad moje wk...wienie pozostake skierowane w kierunku zupelnie innym niz bialy personel.
Wewóra / 83.31.199.* / 2007-06-26 12:05
niestety na "darmową" czyli NFZ owską pomoc teżmoze być
Pan skazany, gdyż za niektóre procedury, czego Panu nie życzę
oczywiście , podejrzewam że nie byłby Pan w stanie prywatnie
zapłacić, np. by-pasy, przeszczep narządów i wiele innych
kosztownych zabiegów na które po prostu wszyscy się zrzucamy .. i tak jest (róznie to się nazywa) w większości cywilizowanych krajów.Pozdrawiam
maa / 2007-06-26 08:30 / Tysiącznik na forum
...Haracz na siostry oddziałowe...
Ładne określenie. Idąc tokiem Pana felietonu lepiej byłoby im dać nakazy pracy. Z uwagi na ciężką sytuację budżetu, np. Euro 2012, autostrady itd. należy dać wszystim 100 zł kieszonkowego i bony żywnościowe do barów mlecznych.
Oczywiście skoszarować wy szpitalach-więzieniach dla lekarzy i pielęgniarek.

Poza tym czy czasem podatek katastralny nie jest wg. prawa unijnego podatkiem lokalnym, na rzecz samorządów? Można za niego np. zbroić teren etc., ale budżetowi i tym ku...om pielęgniarkom nic do niego?Ja ekonomistą nie jestem, Pan tak, i pewnie lepiej niż ja na tym zna..

Najnowsze wpisy