Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Strajk lekarzy to rezultat kryzysu ustrojowego

Wójcikowski: Strajk lekarzy to rezultat kryzysu ustrojowego

Wyświetlaj:
dorota 11 / 213.227.95.* / 2007-05-26 10:36
„OBOWIĄZKOWA" PRZYNALEŻNOŚĆ DO IZBY LEK NIEZGODNA Z PRAWEM !

Czy „obowiązkowa i automatyczna” przynależność do IZBY LEKARSKIEJ jest zgodna z prawem ?
Co „mówi” na ten temat prawo ?
O tym dowiesz się na stronie: www.medicinus.republika.pl

Prześlij proszę tego maila znajomym ( lekarzom) – niech też mają możliwość swobodnego wypowiadania się.
szposzczegawczy / 85.14.126.* / 2007-05-24 08:26
To nie wina jakegoś wydumanego kryzysu ustrojowego tylko wina polityki polegającej wprowadzaniu systemu niedoborów pieniężnych (znana też pod nazwą monetaryzmu). Podobnie jek socjalizm był gospodarką niedoborów (towarowych), obecnie mamy całkowicie inny system, ale efekty te same. I proszę nie mówić o tych kilku procentach osiągających zyski na giełdzie, bo nasza giełda to patologiczny twór służący jedynie londyńskiej giełdzie za źródełko z pieniędzmi.
historyk / 80.50.180.* / 2007-05-23 17:56
rzadania lekarzy społecznej słuzby zdrowia to zwykła polityczna zagrywka Nie widze powodu aby lekarz zarabiał więcej od księgowego, urzednika średniego szczebla, czy innego specjalisty zatrudnionego w państwowej gospodarce. Jak się chce zarabiać to trzeba pracować w firmie prywatnej tam można zarobić i ponad 10 tys jak sie jest dobrym i pracowitym.
Ten strajk ma na celu wywołanie społecznego niepokoju i działanie przeciw Kaczorom.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie płacił wyższej składki na pensje dla lekarzy społecznej służby. To przecież służba. Mam wrażenie że to zemsta za konsekwentne zwalczanie przez Religę korupcji w służbie zdrowia. Nastęni będą nauczyciele potem inne związki w których opozycja ma duże wpływy. Proponuje emerytom strajk na godziwe emerytury jak w starych krajach unii a na ten cel opodatkować lekarzy pogłównym.
klon / 62.21.74.* / 2007-05-26 08:12
Służba???hahahahaha...to już niedługo służył ci bedzie weterynarz ale trzeba będzie ...trochę drożej zapłacić..jak za ...chomika...albo świnke morską...gratuluję rozumku...
cognosticus / 87.205.49.* / 2007-05-23 08:48
Czytając komentarz DA-old widzę, że na każdym portalu są pisowscy dyżurni opluwacze, którzy dzielą świat na swoich - członków i sympatyków pisu i resztę świata: tzw. komuchów, komuszków, bolszewików. To jest sposób myślenia wprost z PPRu, z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, wyrażający się prostą prawdą - tylko my mamy rację (i prawo do wszystkiego), a reszta świata to nasi wrogowie, których trzeba tępić.
boję się bolszewików / 83.12.120.* / 2007-05-23 09:46
bo to prawdziwi bolszewicy
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-22 19:35
Panie Wójcikoowski! Jakiego kryzysu rządowego się Pan dopatrzył?
Bo jedynie widzę konsekwentne podstawianie nogi przez wszystkie środoowiska wspierające liberałów i dawnych komunistów.

A może nie za mało prasy Pan czyta lub wybraźnia szwankuje?..
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-05-22 21:13
a Pan czytać potrafi ???
Popieram strajk / 83.21.32.* / 2007-05-22 19:05
To skandal ze lekarze zadaja 1 mld złotych pensji.
Nasi dzielni żołnierze "stabilizują" Irak za 590 mln złotych rocznie a teraz nawet niosą internacjonalistyczną pomoc towarzyszom afgańskim za 350 mln złotych rocznie.
Za miliarda trzeba kupic - i to juz -czesci zamienne do wspaniałych Fe 16.

Proponuje zwiekszyc nasze kontyngenty dwukrotnie i tam dac ten miliard złotych a reszta która zostanie zostanie przeznaczona na Swiatynie Opatrznosci Kaczej.
Kto to widziała chorowac. Modlić sie polaczkowie a nie chorować.
Tez sie wam zachciewa lekarzy. kto to widział w przedwojennej polsce aby chłop ze wsi mógł pojsc do lekarza. Do koscioła szedł boso i buty zakładał przed świątynią.
W głowach tym polazckom sie poprzewracało. Nie dla was lekarze !
Lekarze niech jada leczyc bogaczy anglików i niemieckich emerytów.
xxl / 89.77.20.* / 2007-05-22 17:22
Ja płacę 600 stówek miesięcznie na ubezpieczecnie zdrowotne- moja propozycja jest taka : 100 PLN do wspólnego wora 250 PLN okładam w ybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej resztę wypłacić do mojej ręki. Jak zachoruję lekarz oficjalnie wystawia rachunek firmie ubezpieczeniowej ja pokrywam ewentualną różnicę z własnej kieszeni. Jeśli lekarz będzie zawodowcem w swojej dziedzinie przypuszczam że bez problemu zarobi zupełnie oficjalnie 5 tys. lub nawet więcej
man13 / 2007-05-22 18:13 / Tysiącznik na forum
Złotko, wszyscy lekarze uścisneli by Cię i okałowali za wprowadzenie takiego mechanizmu. Problem jednak w tym że rząd ani myśli wyrazić na to zgody. Więc kogo chcesz straszyć swymi pomysłami?
kaj / 83.12.130.* / 2007-05-23 11:51
na czym polega OKAŁOWANIE ??? czyżby na tym co się domuyślam??? - fe ......
obserwator / 2007-05-22 20:52 / Tysiącznik na forum
do Man13 zauważ ,że lekarze strajkuja, za nic nie maja zdrowie pacjenta, pacjent jest ubezpieczony, wcześniej zaplacił za usługę, tej uslugi mu się odmawia, teraz wyznaczoną operację nazywa się przesunięciem a to nic innego jak zbrodnicze zaniechanie , które winno być ścigane przez prokuraturę. Prawa nabyte pacjenta są lekceważone bezkarnie przez lekarzy. A może by tak Trybunał Konstytucyjny natychmiast wydałby werdykt, czy to co robią lekarze nie przystępujący do operacji pacjenta ,czekającego na nią od miesięcy, czy to jest zgodne z Konstytucją. Każdy pacjent widział, że jak chce , to Trybunał moze pracować dzień i nic, żeby zdążyć. Uważam że taka sytuacja zagrożenia życia obecnie ma miejsce, konstytucja jest łamana. Kto tego nie widzi to jest ślepy.
man13 / 2007-05-22 23:07 / Tysiącznik na forum
Komu zapłacił pacjent? Kto zobowiązał sie reprezentować interesy pacjenta za wynagrodzenie? Kto odpowiada przed pacjentem za zaniechanie wykonania świadczeń należnych i niezbędnych? zastanów sie zanim coś wymyślisz i opublikujesz.
Wiechs / 87.205.37.* / 2007-05-23 09:35
Dopuki w relacji między pacjentem a lekarzem będzie PAŃSTWO to ZAWSZE będą zgrzyty.
Wiechs / 87.205.37.* / 2007-05-23 09:39
Bardzo rozsądny artykuł, Panie Rafale.
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-05-22 18:02
zgadzam sie ale nie do konca...
Wapniak / 83.28.100.* / 2007-05-22 16:29
...a gdzie nasz gł. specjalista strajkowy, a słynny KOR? Podobno hasła i cele te same... U ha...ha...ha...
Anest / 194.126.147.* / 2007-05-22 16:22
Jestem lekarzem anestezjologiem. Rozumię ,że niektórych może draznic postulat 3 srednich krajowych. Ale wyjasnic mi proszę dlaczego pracujac 148 godzin i bedac specjalista nie zarabiam sredniej krajowej ( brutto czy netto )Była ankieta przeprowadzana przez MZIOS i dotyczaca zarobków w słuzbie zdrowia , której wyniki zmanipulowano podajac zarobki brutto 9 w tym brutto pracodawcy ) no i doliczajac dodatkowe dochody z dyżurów lekarskich czyli dodatkowej pracy. Jako anestezjolog zatrudniony na umowie cywilno prawnej usypiam pacjenta ( czyli pozbawiam go przytomnosci 0 za 20 pln za godzinę. Można więc powiedziec, ze tyle i tylko tyle jest warte Panskie zycie ( tj mniej wiecej tyle ile wynosi obcinanie włosów u fryzjera meskiego ) Jako anestezjolog walczę o Pana zycie na Oddziale Intensywnej Terapii za 20 pln za godzinę i to mnie frustruje i chciałbym coby Twoje zycie było ciut cenniejsze niz te 20 złociszy - moze kupiłbym jakas ksiazke zeby sie zrelaksowac i byc w lepszej formie. Zeby zarobic drugie 8500 biorę 8 dyzurów i koniecznie nusza byc ze 2 swiateczne lepiej płatne. Przepracowałem 26 lat na conajmniej 2 etatach czyli jakby 52 lata i nikt mi nie proponuje przejscia na emeryture i emerytury w wysokosci 75% ostatniego uposażenia ( jak sedziowie )Ty cos tam wiesz, cos usłyszałeś cos ci nakłamali i bładzisz. wprowadz ta swoja gosodarkę rynkowa , a ja nigdy nie pozwole zeby tak nisko cenili Twoje życie. 10 milionów rolników i ich rodzin wogóle nie płaci zadnego ubezpieczenia , a jak przyjedziesz do nich karetka pogotowia to nie pytani krzyczą ze im sie nalezy bo tyle lat płacą ( skad ta mentalnośc komunistyczna, że prawda to nieprawda i odwrotnie ). uwagi luzne : 4 miliardy potrzeba na podwyzki dla lekarzy, 11 dla wszystkich pracowników śłuzby. Do swidania.
rafal wojcikowski / 88.220.98.* / 2007-05-22 18:04
nie wiem czy to do mnie - ale odpowiem - jesatem za wysokimi placami lekarzy - ale nie w spolecznie ubepzieczonej obowiazkowo sluzbie zdrowia....w prywatnej i dobrowolnej - prosze bardzo...
Anest / 194.126.147.* / 2007-05-22 21:39
Prywatne szpitale nie chca prowadzic Oddziałów Intensywnej Terapii bo leczenie jest tam piekielnie drogie. i przynosi straty. Prywatyzuje sie usługi drogie i proste relatywnie ( tj niskonakładowe 0 np odsysanie tłuszczu z damskiego brzucha w Warszawie w 2006 roku kosztowało pacjenta 8000. Nawet jesli koszty własciciela firmy wyniosa 4000 druga 4-ka mu zostanie jako zysk. Jesli wystapia powikłania wysle pacjenta do Intensywnej Terapii szpitala Publicznego i nikt nie moze mu odmówic ani żadac pieniedzy. czyli jak zwykle dla prywatnych mjód, a dla publicznych smród. Pozdrawiam i zycze odrobine refleksji.
Anest / 194.126.147.* / 2007-05-22 16:25
Pomyłka ma być .............żeby zarobic drugie 1800 biorę 8 ..........
Bernard+ / 83.30.234.* / 2007-05-22 16:02
"Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane przez świadomość na tym samym poziomie, na którym powstały" powiedział Albert Einstein.
Jak długo moje składki na "ubezpieczenie" Zdrowotne nie
trafiają z mojego indywidualnego konta ubezpieczenia zdrowotnego i wypadkowego do lekarza, który mnie leczy, do szpitala, w którym zrobiono mi operację tak długo nie będzie wydolnego i sprawiedliwego systemu finansowania usług medycznych. Nie potrzeba żadnego pośrednika w przekazywaniu moich składek do
lekarza, który wykonał dla mnie i członka mojej rodziny jakąś usługę medyczną, jeżeli moja karta z dawnej Śląskiej Kasy Chorych posiada chip zdolny przechowywać bardzo dużo informacji i kodów to wystarczy, aby jej użycie przeze mnie u lekarza działało jak karta płatnicza? Rzecznicy ubezpieczonych mogliby ustalać i negocjować za mnie wraz z moim "brokerem medycznym” stawki za
poszczególne usługi, bo ja nie jestem w stanie wiedzieć ile, co musi kosztować, więc wolę, aby negocjacje prowadzili za mnie fachowcy, którzy będą opłacani również z części moich składek.
Ale chciałbym móc wybierać sobie firmę ubezpieczającą mnie i negocjującą dla mnie ceny usług medycznych, bo jeżeli nie będzie konkurencji to znów zabraknie pieniędzy i będą wołali, że mam płacić więcej, mimo, że dostanę mniej usług lub gorszą usługę.
Jeżeli dbam o zdrowie i na moim koncie zostają, co roku
pieniądze to powinienem mieć prawo do niższych składek, a jeżeli mam więcej wydatków niż wpływów to muszę się zgodzić, że po wyczerpaniu stanu konta będę musiał płacić gotówką lub kartą kredytową z banku, który ewentualnie udzieli mi gwarantowanego przez Państwo z moich podatków i składek emerytalnych oraz
rentowych kredytu na ten cel. Tak w zarysie chciałbym, aby
funkcjonował system, bo wtedy nie będą moje pieniądze marnowane na leczenie pijaka, który zniszczył sobie wątrobę i trzustkę na leczenie Palacza tytoniu, który leżąc w szpitalu chorób płucnych, gdy tylko poczuje się lepiej udaje się do ubikacji, aby zapalić papierosa, po czym wraca na salę kładzie się na łóżku i woła siostro tlen! Nie chciałbym również, aby za moje składki dopłacano do lekarstw hipochondryków wykupujących tony lekarstw, bo są tanie z powodu ulg dla emerytów i rencistów. nie chciałby również aby opłacano lekarzom spanie na dyżurach.
Jeżeli będę zarabiał skromnie będę miał mało na koncie, ale
będę, dlatego bardziej dbał o profilaktykę. Jeżeli będę w jakimś
okresie lepiej zarabiał zgromadzę sobie na koncie pewien zapas
składek. Im dłużej będę wpłacał składki tym większy będę miał
stan konta do wykorzystania w razie choroby, aby moi bliscy lub
ja nie musiał żebrać pod kościołem na leczenie i np.
endoprotezę. Chciałbym móc połączyć konto swoje z kontem żony i
moich pracujących już dzieci, aby składki całej rodziny mogły
być w razie nieszczęścia użyte na leczenie tego członka rodziny,
który będzie tego potrzebował. W tak zorganizowanym systemie
chciałbym w skrócie i dużym uproszczeniu być ubezpieczony. Być
ubezpieczony a nie być całe życie podatnikiem na rzecz systemu,
który działa dobrze tylko w dziedzinie ściągalności składek i
podatków, ale oferuje marne usługi, dla których alternatywą jest
tylko całkowita odpłatność leczenia poza systemem. A pracujący
na etatach ciągle przypominają mi jak marnie ich wynagradzam,
więc nie mam prawa domagać się lepszej jakości usług. Chciałbym
również mieć prawo do procentowego zwiększenia swoich składek
ubezpieczeniowych, gdy lepiej zarabiam i mam na utrzymaniu
więcej dzieci, ale i do przejścia na składki minimalne, gdy moje
dochody się zmniejszą z różnych powodów np. utrata stanowiska
pracy z powodu bankructwa pracodawcy. Od 1999 roku wiadomo ile
składek zdrowotnych każdy Polak pracujący i ubezpieczony
wpłacił, bo są dane o jego składkach w ZUS a składki zdrowotne
są wpłacane na imienne konta lub są rozliczane przez pracodawcę
zaś składki z lat poprzednich można by przy wprowadzaniu takiego
systemu ubezpieczenia zdrowotnego ustalić proporcjonalnie do
kapitału początkowego i zarejestrowanych w przeszłości pobytach
w szpitalach oraz ilości dni niezdolności do pracy, za które nie
opłacono składek ubezpieczenia emerytalnego.
Zróbmy wreszcie porządek w naszej ojczyźnie taki, aby uczciwie
pracujący i płacący składki mieli jednak lepiej od pijaków,
nierobów i oszukujących niepłacących składek lub wyłudzających
albo kupujących recepty i zaświadczenia o niezdolności do pracy
od nieuczciwych lekarzy. Zróbmy tak, aby każdy miał prawo do
natychmiastowej pomocy lekarskiej w bezpośrednim ratowaniu
zagrożonego życia, ale aby ubezpieczenie zdrowotne i medyczne
stało się dla każdego obywatela środkiem zapewnienia sobie usług
medycznych na wypadek choroby a nie, aby było tylko jeszcze
jednym marnowanym przez rozdętą biurokrację podatkiem. Przy
dzisiejszym stanie techniki elektronicznej jest to naprawdę
niewielki program do wykonania, bo konta ubezpieczeniowe mogą
prowadzić przecież różne instytucje posiadające odpowiednie
międzynarodowe systemy informatyczne a nie musi tego robić
wyłącznie ZUS ze swoimi od lat kosztownymi a nieudanymi
programami informatycznymi.

Oczywiście jestem świadom tego, że natychmiast wiele osób
zainteresowanych utrzymaniem takiego systemu, który jest
okrzyknie mnie heretykiem używając najczęściej nieprawdziwych
argumentów. Ale to zjawisko już w 1513 roku opisał Machiawelli w
utworze zatytułowanym „Książę” cytuję: „ Należy pamiętać, że nie ma nic trudniejszego od planowania, nic bardziej niepewnego od sukcesu, nic niebezpieczniejszego do opanowania niż tworzenie nowego porządku rzeczy, bowiem kto podejmie próbę, doświadczy nienawiści
wszystkich tych, którzy mogliby odnosić korzyści z przetrwania starych instytucji”
Anest / 194.126.147.* / 2007-05-23 05:55
Mrzonki. a kto zaspłaci za tych co nie płacą tj np. 10 milionów rolników i ich rodzin Pan i Ja. a jak juz Pan zapłaci podwojnie to może sie jeszcze dodatkowo doubezpieczyc i jak czwarte oddac kawałek OC auta. A nie lepiej jakby wszyscy płacili bez wyjatku ale mniej?
klkl / 87.99.44.* / 2007-05-22 17:01
Napociłeś ,napociłeś, az mi sie tego ni chce czyta do końca. Nie wiesz , chyba ,zeni zdajesz sobie sprawy z tego co to jest ubezpieczenie. dyby chciał zbierać na leczenie pieniądze jak na emeryturę to mógłbyś się leczyć jedynie na starość i to tylko raz bo później zabrakłoby ci pieniedzy. Ubezpieczenie powinno być tańsze im wiecej je płaci osób w Polsc ejest odrotnie co nie znacz ,ze ubezpieczenie byłoby tansze gdyby płaciło je mniej ludzi...
Patologia tkwi w rozkradaniu pieniedzy ubezpieczonych i gromadzenie ich na jednym końcie nie zabezpieczałoby nikogo...
MN1 / 80.51.231.* / 2007-05-22 16:25
Mogliby, chciałbym, powinienem, zróbmy. Hę, ależ bezradność. To znaczy kto , miałby to zrobić? To wymaga przecież Pracy i Umijętności, a mu mamy tylko Prawo i Sprawiedliwość.
Mój cytat:
"Proces ten wymaga zaangażowania tak ważnych cnót, jak rzetelność, pracowitość, roztropność w podejmowaniu uzasadnionego ryzyka, wiarygodność i wierność w relacjach międzyosobowych, męstwo we wprowadzaniu w życie decyzji trudnych i bolesnych, lecz koniecznych dla wspólnej pracy przedsiębiorstwa i dla zapobieżenia ewentualnym katastrofom.” Centesimus Annus (1991)
przedsiebiorca45 / 87.205.202.* / 2007-05-22 14:22
NIE!!! To wynik sposobu pojmowania naszej rzeczywistości przez panów/panie w białych kitlach. Oni nie wiedza na jakim świecie zyja - nie wiedzą co to podatki, zdtrowa konkurencja oraz dbanie o klienta!!! Żerują na tym (dla nas podatników drogim systemie) marnotrawiac nasze pieniadze. Przychodzą na etat jak z łaski - po co przychodzą jak im pensje nie odpowiadaja? Oni przychodza jedynie po to by złapać klienta do swojego prywatnego gabinetu i za to pasożytowanie biorą jeszcze pieniądze. Jakby tego było mało, to w tych prywatnych gabinetach nie uświadczysz cennika, czy rachunku za wzięte do kieszeni pieniadze.
Wiadomo - nie ma rachunku/paragonu/cennika - nie ma żadnego podatku, a co najważniejsze żadnej odpowiedzialności.
Wstyd mi za was, zachłannych snobów, którzy uważają, że to tylko oni studiowali..ŻENADA!!!
MN1 / 80.51.231.* / 2007-05-22 16:10
1. Przedsiębiorcy tak nie uogólniają.
2. Podział na ONI (lekarze) i my (nie lekarze) jest chory.
3. To nie lekarze tworzą taki system, to system tworzy takich lekarzy.
Tak samo jest w szkolnictwie, wojsku, policji. Działają te same patologie. Szkoda, ze tego nie widzisz.
a320 / 80.68.235.* / 2007-05-22 16:08
Wstydź się za siebie.
Tak właśnie świat widzą biedacy z powołania.

Chcesz pasożytować za ciężkie pieniądze - zostań lekarzem.
Nie podoba ci się system, to idź na wybory i głosuj za tymi, którzy chcą go zmienić

Ale na litość boską: nie wstydź się za tych, którym zazdrościsz
Ech! / 84.234.10.* / 2007-05-22 13:21
Te żądania konowałów (bo przecież nie lekarzy) gigantycznych jak na polskie warunki podwyżek to jakaś zborowa aberracja tego białokitlowego gangu. Co się zmieni po ewentualnym spełnieniu żądań białokitlowego gangu. Tylko to, że pacjentów będą traktować z jeszcze większym lekceważeniem a ya to ja nie mam yamiaru paci.
man13 / 2007-05-22 13:12 / Tysiącznik na forum
Z kraju; 2007-05-22 [PAP]

Dlaczego minister zdrowia i premier rozpowszechniają fałszywe informacje?

Wydaje się, po raz chyba setny, że Minister Zdrowia ma poważne problemy z matematyką.
W dniu 21 maja 2007 r.- tj. w pierwszym dniu ogólnopolskiego strajku lekarzy, który na razie objął swoim zasięgiem ok. 50-60% łóżek szpitalnych w Polsce - na konferencji prasowej Premiera i Ministra Zdrowia podano po raz kolejny fałszywą informację, że na podwyżki dla lekarzy potrzeba 11 mld złotych na rok. Oświadczam, że tyle nie chcemy! Chcemy około 4 mld zł na rok, czyli ok. 1 mld na kwartał - tyle szacunkowo wystarczy na postulowane przez nas podwyżki. Na senackiej komisji dot. korupcji służbie zdrowia, wiceminister zdrowia Wojtala wyraziła stanowisko, że Ministerstwo Zdrowia szacuje, że na potrzebne podwyżki dla personelu medycznego potrzeba 6-8 mld zł rocznie.

Więc ile w końcu potrzeba? 6 czy 11, a może 2?

Lekarze są oburzeni świadomym dezinformowaniem opinii publicznej przez Rząd i pytają Zarząd Krajowy OZZL dlaczego jeszcze chce z rządem rozmawiać skoro tak samo nieuczciwie traktuje chyba jedną z najbardziej wartościowych grup społecznych jak poprzedni rząd. Czy naprawdę rządzący chcą lekarzy wysłać za granicę czy zmusić żeby sami się zwolnili z publicznych zakładów opieki zdrowotnej, które ich traktują jak zbędny balast i piąte koło u wozu.

Serdecznie pozdrawiam:

Maciej Niwiński
Członek Krajowego Zespołu Negocjacyjnego
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy,
Członek Prezydium Krajowego Komitetu Strajkowego,
Przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego
Marqus / 212.244.191.* / 2007-05-22 12:01
panie Rafale - to nie jest kryzys ustroju to jego naturalny rezultat .
Satino Paśnicki / 87.99.44.* / 2007-05-22 11:49
czy też rzymskiej, inaczej ją nazywając. Systemy gospodarcze wywodzące się z kręgu kulturowego rzymu i namaszczone przez parszwe łapy tej kultury , cechuje zawsze wysoki udzał państwa w niewoleniu obywateli.
Patrząc na historię państwo ingerowało w życie obywateli po to żeby móc prowadzić wojny, po to żeby móc rozwijać nikomu nie potrzebny przemysł zbrojeniowy. Tym sposobem wąska kasta krętaczy , budując sztuczne zagrozenia, otrzymywała dostęp do ogromnych zasobów i twozryła struktury władzy mające rząd nad duszami. Strategia Imperium Rzymskiego czyli scentralizowanej władzy i wojen dzi ma wiele twarzy jedną z nich jest sprawiedliwość socjalistyczna, jeszcze inną religia chrześcijańska stworzona przez zbieraninę pedofili i innych wykolejeńców w 4 w. n.e. , po to zeby zniewolić ludzi i czepać z nich jak zniewolników. Kartofle staraja sie jak tylko moga ,zeby być namaszczonymi przez róznych bozków z Watykanu. Liberalizm gospodarczy to decentralizacja władzy, przywrócenie samoregulującego się mechanizmu , sprawiedliwszy podział zasobów , wieksze szanse dla wszystkich, czyli jednym słowem ustrój lepszy od socjalistycznej sprawiedliwości społcznej.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy