Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione?

Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione?

Wyświetlaj:
acomitam / 109.241.112.* / 2015-07-21 07:51
A cóż mnie , konsumenta, mogą u licha obchodzić problemy branży ubezpieczeniowej? Ubezpieczyciele to najczęściej zwykli naciągacze i oszuści, wiec to poniekąd sprawiedliwe, że popadają w tarapaty i bankrutują. Nigdy człowiek nie wie, na co może liczyć w razie czego. Zawsze pojawiają się jakieś klauzule, napisy małż czcionką, góry paragrafów i przepisów, o których normalny z wyższym wykształceniem człowiek, nawet gdyby chciał nie ma szansy się przebić. Zawierając umowę z ubezpieczycielem zawsze!!! stoi się na straconej pozycji.
obywatel_x / 83.16.61.* / 2015-07-21 07:43
Jak to jest w końcu? Mój kolega ma ubezpieczalnię i prowadzi z różnych firm ubezpieczenia - gdzie te problemy bo nie widzę:
- fura już druga nowa z salonu jest
- co roku wczasy zagraniczne są
- chałupa za gotówkę wystawiona jest (w środku pałac)
- drogie hobby w postaci "chopper" jest
ja się pytam gdzie te problemy finansowe ubezpieczalni.
Wszyscy piszą ogólnie podają jakieś cyferki, a kierowcy dalej płacą właśnie na takich ludzi, którzy wbrew wszystkim wyliczeniom ekonomistów i specjalistów bogacą się niemiłosiernie i to są ci najmniejsi, a co dopiero wyżej. Ludzie tego pokroju są tak obrzydliwie zachłanni, że na ich poziomie życia jest niewyobrażalne pracować uczciwie - tzn. obniżać ceny kosztem własnych nieproporcjonalnie do sytuacji w kraju i 90% ludzi pracujących za najniższa krajową, wysokich dochodów.
Chriss464 / 188.127.1.* / 2015-07-21 08:41

Mój kolega ma ubezpieczalnię i prowadzi z różnych firm ubezpieczenia

Twój kolega ma jedynie biuro pośrednictwa - kiedyś pośrednicy dumnie nazywali się "brokerami". Tak naprawdę to pieniądze dostaje z prowizji za to, że pomógł klientowi znaleźć najlepszą dla niego ofertę, wyszukać upusty, itd. Więc zarabia na tym, że komuś nie chciało się (bądź nie potrafił) znaleźć dla siebie oferty bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym. Trudno więc tu mówić o branży stricte ubezpieczeniowej, a raczej o doradczej - a tam zawsze były zyski, bo na niewiedzy, lenistwie, czy zwykłym braku czasu klienta zarabia się najwięcej...
obywatel_x / 83.16.61.* / 2015-07-21 09:31
Dla tego piszę: to najniższa półka, a gdzie tu mówić o reszcie. To nie jest tak, że niewiedza, że lenistwo itp. Mieszkając w małym miasteczku nie ma wielkich możliwości, albo takie biuro, albo pzu, które dopiero zdziera z ludzi. Próbując dowiedzieć się czegokolwiek bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej, dostaniemy albo zdawkowe informacje pani z infolinii, na którą ciężko się dodzwonić, albo jak już to tony paragrafów i wyliczeń i ukrytych w nich kruczków prawnych, których zwykły człowiek nie jest ws tanie przełknąć. Zwykły szary kowalski pracujący za 1500 zł w fabryce na 3 zmiany nie musi się znać dogłębnie, czasami nawet nie ma internetu bo mieszka na wsi żeby poczytać. Nie można ludzi wrzucać do jednego worka i sądzić po sobie. Ludzie w tym kraju są dymani na okrętkę w każdej dziedzinie życia, a ubezpieczyciele są w pierwszej trójce z zusem i skarbówką.
vrfyb / 109.84.0.* / 2015-07-21 07:41
Tak stracili szczegolnie na takich jak ja co jedza bezszkodowo z jakiej racji mam placic wiecej niech placa ci co robia szkody
andrzej 220 / 88.156.48.* / 2015-07-21 07:32
a ile ubezpieczyciele zyskali,czy można to podać?chyba nie bo zaraz byłoby to ich wewnętrzną sprawą!!Śmieszne że tylko zawsze podają straty.Takie banki mają duże zyski,ale jak im odcięli kasę za karty to natychmiast obniżyli wszelkie oprocentowania.
murwa kać / 83.7.187.* / 2015-07-20 21:56
OCZYWIŚCIE!!! Ubezpieczyciele "OGROMNIE TRACĄ" Na przykład taki PZU, aż musiał nabyć akcje banku bo by pewnie zbankrutował.
Narek / 89.229.145.* / 2015-07-20 21:48
Paranoja to są ubezpieczenia po co się ubezpieczyć udzie to jakaś głupota ja się w życiu nie ubezpiecza le m i nie aamierzam
ROBERT470 / 83.22.228.* / 2015-07-20 21:02
TO JAKAŚ PARANOJA, POWINIEN PRZETRWAĆ TEN, KTO ZAOFERUJE NAJNIŻSZĄ CENĘ A NIE WINDOWAĆ CENY W GÓRĘ. COŚ TU JEST NIE TAK, ZNÓW ZMOWA UBEZPIECZYCIELI - KRWIOPIJCÓW.

Najnowsze wpisy