Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wojna transportowa z Rosją. Tak postępowała eskalacja konfliktu o przewozy samochodami ciężarowymi

Wojna transportowa z Rosją. Tak postępowała eskalacja konfliktu o przewozy samochodami ciężarowymi

Wyświetlaj:
jenek / 5.172.247.* / 2016-02-15 17:07
Rosja rozpoczęła wojnę transportową i nie może się pogodzić z upadku RWPG. Większość swojego życia spędziłem w dawnym bolszewickim systemie i wiem do czego władze Rosji są zdolne . Mnie nie zmyli i tysiące trolli.
alfinek / 164.126.223.* / 2016-02-15 17:07
Plują tylko ruskie trole, jakoś nasi transportowcy nie mają pretensji do naszego rządu.
alfinek / 164.126.223.* / 2016-02-15 17:05
No i pięknie niech znowu wożą swoje towary przez murmańsk. Nasi kierowcy dadzą sobie radę.
AZ45 / 5.172.238.* / 2016-02-15 17:04
uwazam,ze to nie jest sprawa blacha a nastepstwa moga byc fatalne dlatego nalezy sie dogadac.
Joanna660 / 83.29.79.* / 2016-02-15 17:01
Kto tu komu chce coś udowodnić, małe śmieszne PiS. Panie Waszczykowski po co NAM TO !!!!!!!!!!!!!!
as440 / 195.191.163.* / 2016-02-15 17:12
Ty jesteś naiwna po prostu głupia czy z KOD i co PiS to be. Z wymianą zezwoleń jest tak co roku. Znam tę sytuację od 15 lat. Czas to przerwać i chwila jest najlepsza. Ruscy mają nóż na gardle. My możemy firmom działającym na tym rynku nawet pomóc finansowo, bo to dla Polski margines. Rosjanie teraz mogą jeździć do mikroskopijnego portu w Kłajpedzie (jeszcze) i to wszystko. Są dzięki Ukraińcom odcięci od cywilizowanego świata czyli są u siebie w domu. To oni mają problem, a my mamy przewagę. Ja do tych rozmów dodałbym w pakiecie embargo na polską żywność. Rosjanie nie mają wyjścia muszą ustąpić.
wiesiek007 / 91.199.132.* / 2016-02-15 17:08
Joasiu - pisz może o rzeczach, na których się znasz. Bo o zasadach prowadzenia handlu międzynarodowego nie znasz się kompletnie.

1. Waszczykowski nie prowadzi tu negocjacji - robi to Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.
2. Ministerstwo Infrastruktury broni interesów polskich transportowców jeżdżących do Rosji, bo gdyby się zgodzili na warunki rosyjskie, to by oznaczało, że de facto rosyjscy transportowcy mogą jeździć do Polski, a polscy do Rosji nie mogą. Taka była propozycja rosyjska, Polacy ją odrzucili i o to trwa spór.
3. Pożyteczni idioci - tacy jak Joanna660 - jak zawsze popierają stronę rosyjską, nawet przeciw polskiej - jeśli tak wypada - bo tak się już przyzwyczaili.
Joanna660 / 83.29.79.* / 2016-02-15 18:13
Oj Wiesiek ty znasz sprawę zza biurka a ja od strony żołądka
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2016-02-15 18:11
W zasadzie masz rację "wiesiek007" -ale myślę, że na końcu wyciągnąłeś niewłaściwy wniosek. Joanna nie musi być bezmyślna -może po prostu działać "we własnym interesie", jeżeli jej za to płacą i to w rublach.
Biały Miś / 83.29.7.* / 2016-02-15 16:57
Wymiana z Rosją wynosiła ok 4% całej wymiany handlowej Polski. To dane sprzed okupacji Krymu i nałożenia sankcji. Obecnie to najwyżej połowa tej liczby. Rynek rosyjski jest płyciutki i ubożuchny i Polska sobie doskonale da bez niego radę. Ale jeśli w odwecie Polska zablokuje tranzyt rosyjskich TIR-ów do Niemiec, to Rosjanie będą musieli szukać innych tras, a wszystkie będą droższe. Tak to jest, kiedy chęć pokazania "kto tu rządzi" weźmie górę nad zdrowym rozsądkiem.
tomik345 / 83.31.139.* / 2016-02-15 20:51
a wymiana z Niemcami wynosi 70% .... słuchałem ten bełkot już na studiach , tyle że niech ktoś prawdę powie ile z tego jest naprawdę polskie ? Bo podobno 90% towarow idących do UE nie jest polskie tylko idzie z niemickich montowni ; więc z czego tu być dumnym? Co takie dane dają ? Przecież to tylko zamazuje rzeczywistość ; rynek rosyjski nie jest oczywiście "bez dna" jak niektórzy się łudzą ale zawsze to był lepszy rynek jak zachodni ; 7 lat tam działałem i zarobiłem na dom pod Warszawą , kilka samochodów i jeszcze zostały mi pieniądze na firmę której utrzymać nie mogę bo Polska jest wogóle nieatrakcyjna biznesowo, zbyt wysokie podatki , horrendalne ZUS-y zabijają każdy pomysł , wiem że teraz w Rosji jest nieciekawie ( zachód prowadzi z nimi gigantyczną wojnę finansową, rubel stracił już prawie 2/3 wartości ) ale żaluję że wrocilem do Polski , ciągle muszę coś kombinować , kupować faktury , nawet ludzi się zatrrudnia oficjalnie na najnizszej bo i tak to są wyrzucone pieniądze w bloto ; na biznesie zjadłem zęby i czegoś takiego jak w latach 90 to już nigdy nie będize , wtedy Polska naprawdę była wolna ; teraz to kpina i zniewolenie totalne ; cały handel , banki , przemysł czyli niemieckie montownie są w rękach zachodnich ; Polacy klepią straszną biedę , targują się o kazdy grosz, zanim coś kupią to tydzien ceny sprawdzają ; taki "potiomkowski" kraj mamy ; za kotarką ładnych sklepów , centrów handlowych , kilku lepszych dróg mamy beznadzieję i brak perspektyw zarówno dla pracownika jak i pracodawcy ( polskiego ) ; dlatego 3 mln ludzi uciekło ; gorzej na Świecie jest tylko w Syrii, Iraku , Erytrei, Afganistanie i Litwie które mają jeszcze większe odsetki emigrantów ; ale kto napisze prawde w Polsce ? Takie dane tylko na obcojezycznych portalach można znaleźć
Alojz / 176.4.67.* / 2016-02-15 16:57
To wstyd że dopiero Rosjanie ukrócą chamskie wybryki polskich kierowców TIRów np wyprzedzanie na trzeciego, blokowanie pasów, włączanie silnika na godzinę bo trzeba zaoszczędzić na hotel, jazda po 24 godziny na dobę i oszukanym tachografem itd
money_pl342 / 89.73.95.* / 2016-02-15 16:56
I po co ja tu wchodzę. Tylko tracę cenne megabajty po ktoś inteligenty inaczej z portalu wymusza na czytelniku oglądanie wstawek wideo... Republika bananowa money.pl
brytan / 83.28.208.* / 2016-02-15 16:52
przez turcję nie przeż ukraine nie przez polskie nie to może przez afrykę do europy nikt was nie chce kacapy.
bohum / 94.240.38.* / 2016-02-15 16:52
to kto winien o co k .. chodzi.o interesy ukrainy polski czy rosji ruscy zaczeli z nami to teraz maja , sprawy miedzy ukraina [kaci mojej rodziny] a rosja wcale mnie nie obchodzi .chciałbym dodac jeszcze ze cala europa na czele ze szwabami po ciuchu w nocy handluje jezdzac do rosjii...
mmmm8 / 94.40.27.* / 2016-02-15 16:51
No niech cały czas na Rosję nasz Rząd kamieniami rzuca to właśnie im pokazali jak nasi dbają o swoich ludzi ,którzy nie stali po zasiłki tylko zakładali swoje firmy transportowe a nasz wspaniały Rząd zrobił tą zawieruchę taka jest prawda .Jedzcie na Warszawę niech wam teraz dają pracę i utrzymanie.
Dzień świstaka / 109.130.39.* / 2016-02-15 16:49
Coś mi to przypomina
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
grzech443 / 83.29.15.* / 2016-02-15 16:48
Mógł Tusk nie latać po europie i nie namawiać do sankcji na Rosję dla dobra Ukrainy
kierowca / 78.10.186.* / 2016-02-15 16:48
od dawna się mówi,że handel z Rosja jest obarczony wysokim ryzykiem.
co chwilę cos Rusowie robią-znaczy generalnie robią znakomita politykę-albo będzie jak my chcemy albo won.
Pietia Goras - ruski uczony / 89.10.127.* / 2016-02-15 16:46
Szanowni Rosjanie macie Nord Stream to spokojnie ominiecie Polske i Ukraine. Wpychacie do rury podczepiony pod Iskandera samchod ciezarowy - strzal i transport jest w Niemczech. Tylko wiecej kapusty musicie brac na zakonske zeby byl lepszy odrzut.

Najnowsze wpisy