Forum Polityka, aktualnościKraj

Wojna z dopalaczami: "triki" i "królik z kapelusza"

Wojna z dopalaczami: "triki" i "królik z kapelusza"

Wyświetlaj:
dzeku / 195.94.208.* / 2010-10-04 17:59
Tuskman wkroczył do akcji i uratuje niewinne, błogosławione dziatki, a przy okazji i trochę starszych. Ta akcja to humbuk i igrzyska dla gawiedzi. Miałem duże wątpliwości, co do stwierdzenia, że Polska jest państwem prawa. Teraz już nie mam. Sam premier pokazał, że jest państwem trików (prawnych ). Drżyjcie prowadzący działalność, bo nie znacie dnia i godziny, kiedy i wy zostaniecie poddani trikoterapii.
Mam nieodparte wrażenie, że alkohol i papierosy są większym problemem społecznym i generują więcej chorób i śmierci, niż te dopalacze.
ździcho / 87.205.174.* / 2010-10-05 16:27

Mam nieodparte wrażenie, że alkohol i papierosy są większym problemem społecznym i
generują więcej chorób i śmierci, niż te dopalacze.

Na pozór wniosek właściwy. Tyle, że alkohol jest znany od jakichś 8000 lat, papierosy od 500 lat, a dopalacze od 5 lat. Trzeba te proporcje uwzględnić.
zxc12 / 79.191.149.* / 2010-10-04 17:40
Co nagle stało się?? Taka akcja , pozamykano legalnie prowadzoną działalność w demokratycznym kraju?
Czy to zgodne z zasadami demokracji? Co będzie następne , niewygodne dla władzy?
Jaki to ma sens. Utrzymywanie czarnego rynku marihuany? Kto na tym zarabia?
Czy jakiekolwiek państwo zwalczyło ten temat? Czy w Holandii w której legalnie dorosłą osoba może kupić marihuanę czy tam jest większy problem z narkomanią?? Mają sklepy które władza w każdej chwili może skontrolować.
Lepszy czarny rynek na którym bogaci się mafia??
Kolejny temat zastępczy!!!!! Niech się ciemna masa społeczna czymś ekscytuje Dlaczego
tak nas traktują co co za tą zasłoną robią??
door / 83.12.255.* / 2010-10-04 17:55
Najpierw zamkniemy, a prawo zmienimy później. Cóś pięknego.
zdenek123321123 / 77.113.176.* / 2010-10-04 15:42
A co z podatkami 3 x 15%. OSZUŚCI
zbyszek52 / 188.33.84.* / 2010-10-04 16:10
No jak to? Mają być. Tylko nie 3x15% a 2x15%. Jeden mają znieść. Nie wiem który. Ale jakie to ma znaczenie?
wyzwanie / 62.121.84.* / 2010-10-04 15:24
POpulizm i manipulacja. Ciagle obozowe techniki: zakazac, zamknac, ukarac, do kata, ale juz! To jest Slabosc. Kiepska przyszlosc.

Zamiast wycinac, zamykac dzungle, uczmy sie w niej poruszac, korzystac i nie zginac. Co z alkoholem, papierosami, lekami, samochodami i grzybami?

Problem to glupota bioracego. Budujaca, wzmacniajaca sztuka, to nie skorzystac z okazji. Madre, niezalezne dziecko to nadzieja. Tego nie da sie osiagnac palka i paragrafem, i nie wystarczy tydzien.

Mam nadzieje, ze wolnosc wyboru zwyciezy i slupki dla PO spadna na stale. Idzmy dalej.
pipipipipi / 195.212.74.* / 2010-10-04 13:00
Rozumiem że po podniesieniu problemu narastania deficytu, po zainstalowaniu w W-wie zegara pokazującego narastanie długu, po rozłamie Palikota potrzebna była akcja odwracająca uwagę.

Akcja "krzyż pod pałacem" świetnie odwróciła uwagę od podwyżki VAT, a teraz potrzebna była inna zasłona dymna.

Teraz wódz silną ręką ukręci łeb dopalaczowej hydrze.
Problem jest, sam się boję tego będąc ojcem dwojga dzieci, ale nie wierzę by teraz PR-owe akcje PO cokolwiek na dopalacze pomogły.
Zlikwidujcie dopalacze (o ile to możliwie) ale profesjonalnie, bez tej amatorsko-widowiskowej farsy, bo na milę widać o co tu chodzi. I wcale nie o dopalacze, a o słupki sondażowe.

Głosowałem na PO, ale coraz mniejszą ochotę mam to zrobić ponownie.
edek345345 / 194.242.62.* / 2010-10-04 15:41
"pipipi" głosowałeś na PO taj jak 90% morderców i gwałcicieli we więzieniach więc nie porównuj Ziobry z Tuskiem który mianował papugę Stokłosy na ministra sprawiedliwości
zbyszek52 / 188.33.84.* / 2010-10-04 16:06
To już nawet to, że adwokat broni jakiegoś przestępcę, tego adwokata dyskwalifikuje? A nie przyszlo Ci do glowy, że jeżeli Stoklosa go wziol to znaczy, że jest dobry? Pytam ale widzę, że to nigdy Ci do glowy by nie przyszlo. Na takich liczy partia sprawiedliwości PIS. No bo jak nie na takich to na kogo?Ale damy radę. Jest nas wystarczająco liczna grupa aby wlaściwie wybrać dla dobra naszej kochanej Polski.
zbyszek52 / 188.33.84.* / 2010-10-04 14:39
Jeżeli jakaś, nawet spektakularna akcja potrafi odwrócić czyjąś uwagę od innych spraw to znaczy, że ma ten ktoś maly móżdzek. Podobnie jak ten co przejmuje się podwyżką o1 procencik Vaciku. Bo przecież gdyby umial trochę liczyc to by policzyll, ze to nie będzie mialo istotnego wplywu na jego budżet.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-10-04 15:41
jeśli policzyłeś, że ten procencik Vaciku nie będzie miało istotnego wpływu na budżet większości rodzin, które żyją na pograniczu biedy - to teraz rozumiem, jakie spustoszenie w Twojej głowie dało brak zdawania matury z matematyki. Oprócz 1 procenciku Vaciku, poszły do góry m.in. akcyza od paliw, cofnięcie ulg do biopaliw, cena gazu. Jeśli zarabiasz grubo powyżej średniej , to rozumiem, że Tobie jest wszystko jedno. Ale Państwo, to także te 60 % osób żyjących na pograniczu biedy, dla których wzrost kosztów utrzymania o 100 zł - to cios.
Dlatego rząd, żeby jakoś zdobyć głosy tych 60% mydli społeczeństwo dyżurnymi tematami. Wystarczy poczytać nagłówki wiadomości w internecie - 60% o PIS-ie i ich szkodliwości, czasami między 100 wiadomości przewinie się jedna wiadomość o budżecie Polski, albo o długu. Szczerze mówiąc mało mnie teraz interesuje stan Pana Kaczyńskiego , ale bardzo mnie interesuje wykonanie budżetu na ten rok, czy nie zabraknie pieniędzy ( w zeszłym roku zaczęło brakować pod koniec listopada ) .
Dlatego trzeba komentować zachowanie PIS-u, bo wtedy społeczeństwo będzie to wałkować przez kilka dni - nie będzie wałkować tematu budżetu i długu.
zbyszek52 / 188.33.84.* / 2010-10-04 16:26
Nie wierzę, że martwisz się o losy innych. Nie do mnie te bzdury. Myślę, ze ty martwisz się tylko o siebie. Dlatego tyle emocji. Nie wierzę, ze mialeś z matematyką dużo do czynienia. Skąd Ci się wzielo te 100zl? Zdawalem maturę z matematyki. Zreszta żeby zrobic proste obliczenie nie potrzebna matura. Nie chcę się chwalić ale trudniejsze i to znacznie robie w pamięci. I jeszcze Ci powiem. 1% podwyżki VAT spowoduje wzrost cen ok. 0,3 %.
Oceniasz percepcję spoleczeństwa wedlug swojej. To jest bląd.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-10-04 20:06
a jak obliczyłeś te 0,3% ? 5 mld dzielone przez 38 mln daje rocznie 132 zł na osobę, czyli koło 10 zł miesięcznie na osobę. Rodzina czteroosobowa to 40 zł miesięcznie. Ale wzrośnie sporo paliwo - około 3-4 %, a to przełoży się na wzrost cen. Ceny gazu maja wzrosnąć o 6 %, co znowu dołoży kolejne złotówki. Ale to jest tylko matematyka. Od kilku lat notuję swoje wydatki - utrzymanie wzrosło 0 20%. A vat-u nikt nie podnosił. Nadal utrzymuję, że nie masz racji, bo chcesz udowodnić, że ...? W Polsce od kilku lat rośnie inflacja w tempie koło 3 %, ale tanieja bardzo produkty przemysłowe, to co w takim razie drożeje? Żywność, koszty utrzymania domu - czynsze, energia, gaz, więc ten 1% vaciku, to pryszcz. Skoro Biedronka srzedaje tanio i notuje dynamiczny wzrost - to co to oznacza? Dlatego są tematy zastępcze, jak krzyż, śledztwo smoleńskie. Wyczerpały się, to lecimy z dopalaczami ( od wódki miesięcznie ginie więcej osób niż od dopalaczy przez kilka lat ) , dopalacze się skończą, to będą wybory samorządowe, potem coś sie wymyśłi. Żeby tylko nie mówić o budżecie i długach. Tal martwię się o innych , bo ja niestety jak wielu powoli likwiduje tutaj wszystko i wyjeżdżam. Bo mam już dość złodziei, nepotyzmu i mydlenia oczu tematami zastępczymi.
zbyszek52 / 188.33.113.* / 2010-10-05 09:22
Mieszasz i manipulujesz liczbami. Podzielileś calą kwotę przez ilość ludzi. Czyli zalożyleś, że wszyscy wydatki mają takie same. A drogi kolego wśród nas są tacy co wydają dwa tysiące miesięcznie i tacy co wydają milion. Wśród tych co wydają najmniej dużo jest takich co skorzystają na obniżce VAT bo w dużej części w ich koszyku są artykuly te najbardziej podstawowe. Piszesz od kilku lat liczysz wydatki. To trzeba by wiedzieć przez jaki okres te 20%, jak się zmieniala struktura wydatków i o ile wzrosly twoje przychody przez ten czas. Inaczej te wyliczenia funta klaków nie warte.
A z tą biedronką to co to za argument. To coś dziwnego, że ludzie kupują tam gdzie taniej i bliżej?
A ja twierdzę w dalszym ciągu, że myślisz o sobie. Po prostu Ci się nie uklada. To oczywiście nie cieszy. Śmieszne jest to, że Ty chcesz wyjechać z powodów o który ch piszesz. W Polsce zawsze byla bieda. Zawsze ją widzialem. A apogeum zlodziejstwa. nepotyzmu i korupcji mamy dawno za sobą. Nie zauważasz zmian które w Polsce zaszly. To wynika myślę z frustracji.
Ja czasem też myślę o tym, że ludziom trudno. Ale objawia się to nie pisaniem a wyslaniem SMS, wrzuceniem do jakiejś puszki lub przelewem na konto potrzebujących ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i chorych.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-10-05 16:05
jeszcze nie widziałem, żeby przy podwyżce podatków komuś się polepszyło. Jeśli według Ciebie wzrost VAT-u o 15 spowoduje , że ceny wzrosną o 0,3%, to po prostu uprawiasz propagandę sukcesu. Mamy kolejne wzrosty jako jedyni w Europie, jednocześnie nasz eksport jest malusieńki, a to oznacza, że jedziemy na popycie wewnętrznym. Biorąc pod uwagę, że artykuły przemysłowe tanieją, to drożeje żywność i nośniki energetyczne. Już ceny niektórych artykułów poszły w górę, żeby wykorzystać podwyżkę przyszłego VAT-u. Może właśnie dlatego mamy znowu wzrost, bo ceny poszły w górę?
Zresztą to jest matematyka w Twoim wykonaniu - bo dzielisz kilka liczb, a ja próbuję znależć przyczyny. A rząd robi wszystko, żebym ich nie znalazł - dlatego tworzy tematy zastępcze.
W zeszłym roku na czysto miałem 3400 zł po podatkach, w tym roku będzie 2900 zł. Moje wydatki liczy program, więc w każdej chwili mogę je porównywać. Wzrost kosztów utrzymania nastąpił o 20% w ciągu roku.A zaczynam oszczędzać.
zbyszek52 / 109.243.206.* / 2010-10-05 19:35
Przecież ostatnie dwa lata jedziemy na popycie wewnętrznym. Ale ponieważ Europa z wolna wychodzi z zapaści zamówienia będą wieksze. Zamówinia zagraniczne w 2008 zgasly jak zapalka. Czy to jest nasza wina. Czy na to mial wplyw rząd.
Jeśli popyt rośnie a rośnie w związku z zapowiedzią podwyżki VAT to ceny muszą rosnąć. Wolny rynek. Mowa jest oczywiście o dobrach tych droższych- jak np. samochody. Ale czy ci co teraz za wszelką cenę chcą kupić robią mądrze? Nie sądzę. Na temat tych 20% nie chcę się spierać.Oczywiście wzrosly ceny niektórych produktów rolnych ale to wiadomo z jakiego powodu. Mam wątpliwości. Gdyby koszty tak wzrosly mialoby to odzwierciedlenie we wskaźniku inflacji. Artykuly spożywcze i nośniki zajmują w koszyku sporą pozycję. Nie mam pojęcia jak to policzyleś. Ja tego nie zauważylem. A ceny wzrosną choćby z tego powodu, że pracownicy handlu nie chcą już pracować za darmo. Dziwię się, że dopiero teraz. Sieci ścigają się kto sprzeda po niższych cenach kosztem pracowników. Ja jestem gotów placić drożej bo nie chcę się tuczyć na krzywdzie innych.
Czy tylko rząd. A opozycja to nie sprzedaje nam różnych absurdów, bzdur. Ale jednak to od nas zależy czym się zajmiemy. Codziennie bombardowani jesteśmy niezliczoną ilością informacji. Od nas zależy co uznamy za ważne.
Nie wim co mialeś na myśli pisząc, że ja dzielę jakieś liczby, kiedy nie szafuję wcale liczbami. Piszesz o wzroście VAT o 15 . To jakaś chyba pomylka. A to, że ceny po wzroście VAT mogą wzrosnąć o 0,3% przytaczam za M. Belką. Wyjątkowo ufam, że on wie co mówi. To nio Rybiński. Podwyżki cen czy podatków nigdy nie przekladają się w prosty sposób na ceny w sklepach.
Wiem, że Polska byla i jest krajem biednych ludzi. Też bym chcial żeby ludzie mogli z rozmachem zaspokajać swoje potrzeby. Ale wiem, że to nie stanie się z dnia na dzień. Ale myślę, że jeszcze za mojej na tej ziemi kadencji.
th3435gh3gh35g5 / 83.12.121.* / 2010-12-07 09:45
Luk z WP w pełnej krasie. Słuchaj dalej Belki matołku.
Botycki / 83.7.24.* / 2010-10-04 15:05

Jeżeli jakaś, nawet spektakularna akcja potrafi odwrócić czyjąś uwagę od innych spraw
to znaczy, że ma ten ktoś maly móżdzek

Nikt tu nie mówi, że ktoś czyjąś uwagę odwrócił, tylko o akcjach odwracania uwagi od spraw istotnych. Tak własnie robi obecna klika rządem zwana. Czytaj uważnie, co ktoś pisze a potem dopiero komentuj.
ździcho / 77.254.170.* / 2010-10-05 09:44

Nikt tu nie mówi, że ktoś czyjąś uwagę odwrócił, tylko o akcjach odwracania uwagi
od spraw istotnych.

Skoro rząd prowadzi akcję odwracania uwagi od spraw istotnych, to jak zwróciłeś uwagę na to, że rząd prowadzi akcję odwracania uwagi od spraw istotnych? To przecież sprawa istotna.
zbyszek52 / 188.33.84.* / 2010-10-04 15:15
Jest wyraźnie napisane " Akcja krzyż pod palacem" swietnie odwrócila itd. Napiszę jeszcze raz. Jeśli ta jak ją określila klika odwaraca to tylko tym z malym móżdzkiem. Zawracanie glowy z tym odwracaniem. Dlaczego starasz się, tak jakby to mialo jakieś większe znaczenie wmawiać, że jest napisane co innego niż jest.
pchelek / 2010-10-04 13:48 / Tysiącznik na forum
pitolisz jak potluczony - i reszta towarzystwa
mowimy o groznych narkotykach
Ding-dong / 217.153.15.* / 2010-10-04 12:49
Czekamy na spektakularne procesy o odszkodowanie od Skarbu Państwa na rzecz nielegalnie zamykanych sklepów. Odszkodowania te zapłacone zostaną z naszych podatków. Cieszycie się już ?
dugisnake / 83.3.46.* / 2010-10-04 12:35
Znalazłem stronę na której znajdziecie wszystkie newsy o dopalaczach: http://otillo.pl/news/tg/zamkniete-dopalacze/
andy2024 / 83.18.109.* / 2010-10-04 12:11
a może inaczej - każdy kto trafić zaćpany do szpitala niech płaci za siebie lub zaćpane dziecko koszty jego leczenia. Albo może kosztami obciążać dystrybutora tych środków?
daioll / 94.254.198.* / 2010-10-04 20:04
i producentow nozy oraz samochodow dobry tok rozumowania jezeli panstwo ma nam mowic co mamy jesc i pic co jest dla nas grozne to obudzimy sie w domu gdzie w kuchni beda tylko plastikowe sztucce
ja wole jednak sam decydowac o sobie
POLSKA / 192.193.116.* / 2010-10-04 12:03
Pwoinni stworzyć konkretny produkt , który ma kontretne składniki chemiczne bez możliwości zmiany
składu składników które nie będą zabijać .... i to opodatkować itp. jak juz tak bardzo
społeczeństwo chce mieć dopalacze bo są legalne (przydał by sie opis na opakowaniach UWAGA GROZI
ŚMIERCIĄ !!) cos jak na pamierosach o raku...
PROBLEM W TYM ZE TE CO ISTNIEJĄ ZABIJAJĄ I TO W JEDEN DZIEŃ I NIE MA NA TO LEKÓW....
I PO PŁACZU KOCHANI
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-10-04 12:43

społeczeństwo chce mieć dopalacze bo są legalne

Czy ktoś społeczeństwo o to pytał?
Wydaje mi się że raczej służy to określonym grupom biznesowym które na nich zarabiają i która to ma niezłe kontakty wśród "rządzących w naszym kraju". Rządzący żeby rozwiązać ten problem muszą chcieć to zrobić.
No ale skoro Premier sam kiedyś ćpał to chyba mu na tym nie zależy by młodzież chronić przed zgubnym nałogiem...
dostoyevski / 80.55.195.* / 2010-10-04 11:52
dopalatche.pl - domena www na sprzedaż - mpalucki2@wp.pl
rGRE / 178.37.141.* / 2010-10-04 11:48
Czyzby dopalacze na rynku pojawily sie 2 dni temu. Dotychczas nikt nie chorowal ani nie umieral z powodu dopalaczy? Cos tu smierdzi nowa sensacja pr-owska jaki ten rzad wspanialy. Kaczor to juz zgrany temat, krzyz sie skonczyl, Palikot odszadl a gawiedz musi miec temat bo a nuz plebs by sie zainteresowal ile wycieka z jego kieszeni. A tak wszyscy podjarani a zegar Balcerowicza tyka a pieniazki wyplywaja mala struzka, potem wieksza i wieksza, a gawiedz szczesliwa :)

Najnowsze wpisy