Forum Polityka, aktualnościKraj

Wojna z japońskim kotem-satanistą ośmiesza Kościół

Wojna z japońskim kotem-satanistą ośmiesza Kościół

Wyświetlaj:
saper145339 / 178.217.216.* / 2013-06-03 08:30
mam wrażenie że ludzie nie mają o czym pisać i mówić zajmijcie się lepiej zabijanymi dziećmi przez aborcje lub in vitro a nie p*********
103 / 37.31.59.* / 2013-05-08 20:55
Jak można dyskutować o kretynizmie? Alle jaja.
USAdoDNA / 83.10.222.* / 2013-05-08 16:39
To jest poważna sprawa - wiadomo nie od dziś, że kreskówki zmieniły w ciągu ostatnich 40 lat sposób myslenia miliardów ludzi na swiecie. Dzieci karmione tą popkulturową papką wyrosły na ludzi, którym trudno odróżnić dobro od zła, prawdę od fałszu, a nawet biały od czarnego.
Bartłomiej Dwornik / 2013-05-08 16:57 / Redaktor Money.pl
Może jednak problem w tym, że oprócz tej popkulturowej papki dzieci nie miały żadnych innych wzorców? Bo rodzicie poszli na łatwiznę i zamiast spędzać czas razem i rozmawiać sadzali je przed telewizorem, żeby nie przeszkadzały?
Darek 123 / 193.111.166.* / 2013-05-08 12:43
Panie Bartłomieju,
roumiem, że w Pana mniemaniu działania tego księdza wydają się, czy też wyglądają śmiesznie.
Sam kiedyś wyśmiewałem podobne rzeczy, jednak doświadczyłem i doświadczam od ponad 20 lat w swoim życiu miłości i żywej obecnosci Boga. Jestem protestantem. Teoretycznie powinienem krytykować wszystko co katolickie, ale tak nie jest, ponieważ są rzeczy z którymi się zgadzam - jak np.stanowisko ww. ksiedza, czy inne które wydają się ludziom wykształconym, inteligentym - śmieszne, zacofane.
Kończąc, chcialbym tylko powiedzieć, że są pewne rzeczy duchowe, o kórych Pan nie wie, a które mają wpływ na nasze życie, czy jak w tym przypadku życie dzieci. Może się Pan o tym przekonać jeśli bedzie Pan szczerze szukał Boga, lub po smierci - a każdy umiera, ale wtedy już będzie za późno. Szkoda, że jako tzw obiektywny dziennikarz, nie zasiegnie informacji z innych źródeł, np. protestanckich.
Pozdrawiam i życzę osobistego poznania Jezusa Chrytusa.
Bartłomiej Dwornik / 2013-05-08 15:21 / Redaktor Money.pl
Panie Darku,
nie chodzi mi o to, żeby krytykować i wyśmiewać wszystko co katolickie. Nie w tym rzecz. Problem w tym, że człowiek na eksponowanym i wpływowym - choćby tylko w swojej okolicy - stanowisku robi z siebie pośmiewisko, powielając ZASŁYSZANE i NIESPRAWDZONE brednie, przy okazji robiąc dzieciom wodę z mózgów.

Sam jestem tatą i z córą oglądam większość "jej" bajek. Pełna zgoda - jest teraz cała masa głupich, idiotycznych i szkodliwych kreskówek, których dzieci oglądać nie powinny. Ale akurat te, które za cel obrał sobie ksiądz Bemowski - kucyki Pony czy Hello Kitty - to strzał kulą w płot. W porównaniu z kretyńskimi produkcjami Cartoon Network, te można uznać wręcz za bajki edukacyjne.

Co gorsza, ksiądz swoich argumentów nie sprawdził i powiela - nieświadomie, mam nadzieję, ale niestety na poważnie - wymyśloną dla żartu kilka lat temu i już dawno w sieci skonsumowaną "urban legend". Tyle, że na poważnie. Przez co sam staje się niepoważny. Doprawdy, więcej okultyzmu było przecież w "Zaczarowanym Ołówku"! Trzydzieści lat temu każdy dzieciak dałby się za taki ołówek pokroić. Czy to znaczy że byliśmy satanistami? Idąc tym tokiem myślenia, wygląda na to, że tak!
checia / 2013-05-08 11:33
omg :D teraz widze ze coraz wiecej kleru chce zaistneic w internecie wymyslajac takie p******* xD zaraz sie okaze ze batman ksiaze ciemnosci byl zydem :D haha no nie moge z tego co sie w polsce dizeje
złoty róg / 83.22.88.* / 2013-05-08 11:20
Jesli wybieracie japonskie bajki pelne przemocy a potem narzekacie na przemoc w szkole i na stadionach to do kogo macie pretensje - najlepiej do ksiedza ktoremu nie zrobili jeszcze w głowie euro-sieczki
niktus / 31.182.227.* / 2013-05-08 19:16
Jeśli ktoś nie wie japońskie "bajki" zwane anime mają różne przedziały wiekowe. Tam jest to traktowane jak u nas filmy. Są te przeznaczone dla dzieci, inne dla młodzież oraz są też te przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.
Mówienie o czczeniu ciemnych mocy tylko dlatego, że dzieko chce mieć zabawkę jest całkowitym demonizowaniem.
Bartłomiej Dwornik / 2013-05-08 17:44 / Redaktor Money.pl
Rzecz w tym, że tu właśnie piętnowane są bajki, w których przemocy prawie nie ma. Jedne z nielicznych, na marginesie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kakofon / 95.41.60.* / 2013-05-08 12:39
Akurat w Hello Kitty jest mniej przemocy niz w Koziolku Matolku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wykształciuch / 46.205.46.* / 2013-05-08 10:24
"Śmiać się, czy płakać" ? Płakać, ze śmiechu. Średniowieczny kołtunizm na to w pełni zasługuje.
wil12 / 81.210.106.* / 2013-05-08 09:21
To prawda że wystąpienia proboszcza nie są zbyt przemyślane.Ale co się dziwić proboszczowi skoro sam premier Tusk ciągle straszy ludzi że jeśli nie wybiorą postkomunistów do władzy to czeka je coś strasznego.Stał się pośmiewiskiem w całej Europie a Polska jest przez to uznawana być może niesłusznie za zacofany zaścianek.

Najnowsze wpisy