Forum Polityka, aktualnościŚwiat

WOŚP to ewenement, ale w innych krajach też zbierają krocie. Zobacz największe akcje charytatywne świata

WOŚP to ewenement, ale w innych krajach też zbierają krocie. Zobacz największe akcje charytatywne świata

Wyświetlaj:
Zenek X / 81.190.204.* / 2016-01-10 23:08
Dziwne porównanie, za granicą zarabiają po zagranicznemu. Gdzie nam tam Polakom porównywać się.
Dantek / 81.190.137.* / 2016-01-10 23:05
Co łączy budowy stadionów , autostrad , zbiórki pieniedzy na masowa skale jak " Wielka orkiestra " i wiele innych wielkich inwestycji/przedsięwzięć ? ...
Odpowiadam : Ogromne pieniądze . A wiadomo , ze tam gdzie są duze kwoty to i są duże przekręty.
Autostrady wybudowano , a ile z przeznaczonych na nie pieniedzy poszlo bokiem ? Ponoć sporo , bylo kilka afer.
Stadiony wkoncu wybudowano , a ile pieniedzy rozkradziono ? Trąbiono o tym wszedzie w mediach , o wysokich premiach , choc jeszcze łopaty w grunt nie wbito itp.
I na koniec , sprzet do szpitali z WOŚP zakupiono a jakże , a ile z tego kasy poszło bokiem ( a może nie ) ?
Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami , ale zanim to zrobicie przypomnijcie sobie w jakim kraju żyjemy .
Tylko nie piszcie czegoś w stylu " to nic ze kase wzięli , ale przynajmniej sprzet zakupili i cos dobrego zrobili "
, bo wtedy to samo mozna powiedziec o autostradach i stadionach.
Bądźmy obiektywni , a nie naiwni.
tof / 37.47.106.* / 2016-01-10 23:11
Kościelny CARITAS zbiera i rozdaje w skali roku więcej niż WOŚP. Idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby im popatrzeć na ręce w pierwszej kolejności...
antykobza / 82.39.30.* / 2016-01-11 02:20
caritas pewnie zbiera wiecej niz owsiak tylko z ta roznica ze potrzebujacy potem niewiele z tego widza , o ile owsiak bierze 10% to caritas daje 10% z tego co zbierze
kordian58 / 95.171.206.* / 2016-01-10 22:50
Żal mi tych wszystkich przeciwników WOŚP......
jak ta akcja się skończy o co niektórzy usilnie zabiegają to będziemy
padać jak stonka po azotoksie bo ani NFZ ani inne pseudo fundacje nie pomogą a
mało kogo będzie stać na leczenie za granicą obym się mylił.
karoli20009 / 176.96.47.* / 2016-01-10 22:36
najlepiej się komentuje jak nikogo nic nie dotyczy ja jestem tu pierwszy raz i co widzę .... ze albo piszą tu małolaci jeszcze nie wiedzący co to prawdziwe problemy, albo ludzie mało inteligentni i tępi a w Polsce jest ich sporo, ja mam chore dziecko i sprzęt wielkiej orkiestry świątecznej pomocy pomógł jej kiedy była niemowlęciem jestem bardzo szczęśliwa i życzę orkiestrze 1000 lat a wam żebyście zaczęli myśleć logicznie... i trochę serca pozdrawiam karolina
karoli20009 / 176.96.47.* / 2016-01-10 22:27
wy co obrażacie orkiestrę jesteście głąby i mało wiecie o życiu i problemach ludzkich pozdrawiam karolina
GŁĄBINA lub śr. kapusty / 83.22.5.* / 2016-01-10 22:43
TO te które zabiera 10 mln + 20 mln z przepłaconych 100% zakupów TEŻ POWINIEN ODDAĆ.
BO mniej więcej tyle wydaje na sprzęt ( 20mln ) A GDZIE RESZTA 30mln.
gdzie ten czlowiek pobieral nauki / 91.244.208.* / 2016-01-10 22:24
Owsiak jest nie do zaj..........ania Opluwany zaszczuty przez internautow odradza sie niby feniks z popiolow i dzial a niby dobrze zaprogramowana maszyna Wciska i za to otrzymuje krocie
Powała z Taczewa / 46.186.15.* / 2016-01-10 22:23
Żal mi wszystkich naiwnych, którzy wierzą, że WOŚP od początku swego istnienia gra za darmochę, że to jest akcja charytatywna. W dzisiejszym świecie nie ma czegoś takiego, nikt nie robi takich rzeczy za darmo. Owsiak od samego początku wyczuł, że w naszym kraju na czymś takim można zarobić i to niezłe pieniądze, więc się mocno zaangażował w tę działalność i szukał naiwnych, aby zbierali dla niego pieniądze. Urzędy skarbowe przymknęły na to oko bo władzy jest to bardzo na rękę, po co ma NFZ dawać jakąś kasę, jak tu ludzie sami dadzą, znalazł się człowiek, który w imię szczytnych idei skrzyknie ludzi i z całej tej zbiórki coś niecoś dla służby zdrowia kapnie…Kto w dzisiejszym zmaterializowanym świecie będzie poświęcał całe miesiące swojej pracy i nie chciał z tego ani złotówki? Tu nasuwa się pytanie: z czego w takim układzie ten człowiek żyje, z czego wykonuje wszystkie opłaty związane z utrzymaniem się ( mam tu na myśli, czynsz, gaz, prąd i inne media). Nigdy nie wierzyłem w czyste intencje takiej akcji, prawie od początku WOŚP byłem jej przeciwny i boleję tylko nad tym, że to jeszcze trwa, ludzie nie mądrzeją, a władza jej tylko przyklaskuje. Czas najwyższy aby coś takiego zniknęło z naszego życia...To państwo ma mi zapewnić sprzęt medyczny, od tego ono jest, od tego jest rząd, minister itd, tym bardziej, że na składki zdrowotne ściąga mi rocznie średnio 1,5 do 2 tys zł. Przez 20 lat to jest kwota rzędu średnio i 35 tys zł. Państwo nie może się wyręczać Owsiakiem i robić z niego i innych żebraków. Jeśli ktoś kto bierze za to kasę nie potrafi zapewnić mi właściwych warunków leczenia, to niech odejdzie ze stanowiska. Jeszcze raz na marginesie napiszę, ANI GROSZA NIE DAM NA TĄ ŻEBRANINĘ, ANI GROSZA. Nie znaczy to, że jestem aspołeczny i nieczuły na potrzeby innych. Jestem czuły i nie chwaląc się dałem już tyle, że mam czyste serce i radość w sercu z tego powodu. Jak daję to nikt o tym nie wie. A daję naprawdę tym, którzy potrzebują i nie roztrwonią darowizny. Po prostu wiem, komu warto dać.
PitBrat / 5.42.135.* / 2018-05-15 10:10
Jeżeli liczysz na to że NFZ który ucina raz za razem refundowane leki, ucina szpitalom dopłaty wyczaruje skądś pieniądze na nowy sprzęt, to jesteś za przeproszeniem skończonym idiotą.
Problem z takimi jak ty polega na tym, że nie nie macie pojęcia o konsekwencjach tego co robicie.
Mówisz, że jak ktoś nie jest w stanie zapewnić co właściwych warunków leczenia, to ma odejść ze stanowiska.
Widziałeś kiedyś oddział onkologiczny z bliska?
Widziałeś jak ludzie leżą po kilkanaście, albo i więcej godzin we własnych odchodach?
Widziałeś jak pacjenci czekają po kilkanaście godzin na leki, czy zastrzyk, bo jest jedna pielęgniarka na piętrze?
Wątpię, szerze wątpię ,że masz jakiekolwiek pojęcie o żałosnym poziomie Polskiej służby zdrowia.

Pozwól, że zapytam na koniec:
Napisałeś: "Po prostu wiem, komu warto dać."
Zatem powiedz, komu warto dać?
mnm / 82.39.30.* / 2016-01-11 02:28
Wiemy ze nie za darmoche . Wiemy to bo mamy przyklad z koscielnego caritasu ktorego koszty utrzymania stanowia 80% zebranychpieniedzy . Owsiak bierze 20% z zebranej kasy caritas daje 10 do 20% tego co zbierze
@@@@@@@ / 83.29.82.* / 2016-01-10 22:30
zobaczymy co będzie jak będziesz potrzebował(a) pomocy życzę oby nie bo szkoda tego sprzętu na takich jak ty, Ja wiem ze to działa bo ,,korzystam,, ze tak to ujmę i nie interesuje mnie czy ktoś na tym zarobił. Nawiasem mówiąc należy mu się.
@@@@@@@ / 83.29.82.* / 2016-01-10 22:19
Tylko dlaczego u nas się zbiera na sprzęt medyczny i wyposarzenie szpitali itp. żeby było czym w ogóle leczyć , Gdyby nie Orkiestra to niczego by w szpitalach nie mieli. Taka Prawda. coś tu nie halo jest.
BRAWO JUREK BRAWO POLACY. Polska to dziwny kraj.
Mateusz 422 / 94.254.147.* / 2016-01-10 22:17
Pan Kaczyński pomoże wszystkim potrzebującym , nie będzie trzeba żebrać na ulicy o pomoc, a Szanowny Pan Prezydent Duda sprawdzi ile Pan Owsiak sobie zabrał do własnej kieszeni z tej zbiórki , pozdrawiam rodaków , musimy sie trzymać razem.
Mateusz 422 / 94.254.147.* / 2016-01-10 22:13
Witam, ja uważam że żaden Owsiak nam nie jest potrzebny, teraz mamy właściwy Rząd który zadba o wszystko i wszystkich, pomożemy i zbudujemy ten kraj, nie będzie musiał Pan Owsiak żebrać , wstyd dla naszego kraju.
darek411 / 88.156.136.* / 2016-01-11 00:22
Nikt na świecie się nie śmieje z WOŚP a wręcz przeciwnie.Żaden Polak nie musi się wstydzić za tą akcje.Podobne zbiórki są urządzane w najbogatszych krajach świata.Natomiast z takiego rządy już kiedyś śmiała się cała Europa a teraz jest powtórka tylko nie ma kartofla a jest plastuś
TWL / 93.158.35.* / 2016-01-10 22:11
Zostaliście - piszę o wp.pl - przejęci przez PiS - pogratulować
kghfgl / 46.45.78.* / 2016-01-10 22:09
Brawo Jurek jesteś z fundacją bardzo potrzebny
jserce / 81.190.243.* / 2016-01-10 21:49
Porównywanie tej akcji z innymi akcjami chrytatywnymi to zwykłe chamstwo. Brawo J. Owsiak.
Emilia255 / 176.4.28.* / 2016-01-10 21:48
Gdyby WOSP byla zorganizowana latem lub wiosna zebraliby 3 razy tyle. komu sie chce wychodzic z domu jak leje deszcz jak w tym roku.. albo zimno ze wystac nie idzie. Na tych festynach w taka pogode nikogo nie ma albo bardzo malo ludzi jest. Malo ludzi -mniej pieniedzy...logiczne .A jakby popili piwka ..posluchali muzyki to i glebiej do kieszeni by siegali. Chyba jednak organizatorom na tym nie zalezy.
natura / 67.3.224.* / 2016-01-10 21:56
Skoro masz takie przekonanie zacznij organizowac cos podobnego w lecie. Przeciez w pierwszym roku Owsiak zebral 2,5 miliona tyle co nic. Najlepiej siedziec w domu nic nie robic i pouczac innych. Limns o swojej wielkiej imienniczce. Jakby nie oceniac jej zaangazowania byla wielka. A Ty co? Wielka przy klawiaturze.
pirell / 83.21.178.* / 2016-01-10 21:46
Cóż można wyżebrać od żebralów

Najnowsze wpisy