Forum Polityka, aktualnościGospodarka

WOŚP zaczynała od 2,5 mln, dziś zbiera ponad 50 mln złotych. Zobacz na co je wydaje

WOŚP zaczynała od 2,5 mln, dziś zbiera ponad 50 mln złotych. Zobacz na co je wydaje

Wyświetlaj:
maro276 / 95.48.108.* / 2016-01-11 07:30
Brawo panie Owsiak.Nie patrz pan na krytykę PIS-u.Oni krytykują bo im tak karze ich władca mimo że wszyscy będą z tych urządzeń korzystać.Oni plują na flagę UE ale stanowiska w PE są cacy i kasa która płynie do Polski też im nie śmierdzi.
Ducki / 213.238.75.* / 2016-01-11 07:15
50 mln zł to kropla w Oceanie kosztów Służby Zdrowia, połowa tej kwoty w poprzednich latach zaspokajała prywatne potrzeby Owsiaka i jego armii ludzi.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-01-11 06:27
Potrafi fiskus zgnoić każdego,jak chcę ,Nie chodzi żeby zgnoić ,ale przeznaczyć te pieniądze na pomoc tym co im żywioł zabrał nie z ich winy,na budowę domów starców choć ci ludzie już zapracowali na to.Na odszkodowania tym co ich państwo prawa na 11 lat bez wyroku
dan531 / 89.72.55.* / 2016-01-11 06:21
Cel jest bardzo szlachetny tylko czy organizacje poza rządowe mają zapewnić sprzęt do diagnozowania i leczenia . Gdzie jest Ministerstwo Zdrowia które powinien to robić a organizacje tylko pomagać.
Prawda jest taka że nikt z rządzących nie ma pomysłu na uzdrowienie służby zdrowia i pieniądze są marnotrawione na coraz to inne pomysły które nie są realizowane do końca a dostęp do lekarza dla ludzi poważnie chorych coraz gorszy.Może gdyby rządzący musieli się leczyć tak jak przeciętny Polak to pomysł na lepsze funkcjonowanie służby zdrowia by się znalazł .
piotr323 / 93.105.254.* / 2016-01-11 06:15
...co do Pana co o Fiskusie gada.....oni nigdy nie skontrolują fundacji...dopiero jak Owsiak umrze to wyjdą na jaw miliony które giną co roku. jeżeli jest taki czysty to chcę wiedzieć bo wrzucam do puszki parę zeta.
anty kod / 89.74.110.* / 2016-01-11 06:15
Nikt nie kwestionuje potrzeby wsparcia potrzebujących, szlachetnego zrywu narodu itd. jedynie osoba jerzego o. budzi uzasadnione kontrowersje z powodu niejasnych finansó kierowanych przez niego organizacji !
oloff / 37.248.79.* / 2016-01-11 02:43
czy nie lepiej i taniej i mnij obłudnie byłoby gdyby kasa bezpośrednio z budżetu trafiła do szpitali a nie np. na telewizję Polską która to po przejęciu części pieniędzy za resztę sponsorowała owsiaka aby mógł zebrać pieniądze od ludzi i po przejęciu części z nich za resztę kupił sprzęt dla służby zdrowia, ???
Gjkj / 78.88.81.* / 2016-01-11 01:20
Cel szlachetny..tylko Owsiak oszust :-) zawyżone ceny zakupu sprzętów...do tego czemu boi się przedstawić rozliczeń fin. Czemu zwolnił swoją wieloletnią ksiegową i na jej stołek wrzucił żonę....ludzie otwórzcie wreszcie oczy!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
GD 4 / 110.77.221.* / 2016-01-11 03:25
Skąd wiesz ze zawyżone ceny zakupu? uczestniczysz w przetargach - brednie piszesz. Dobry sprzęt musi kosztować a myśle ze WOŚP kupując 50 inkubatorów dostanie niższa cenę niż szpital który kupuje 2. Jak nie dajesz to sie nie wypowiadaj bo to nie Twoja kasa!!! Ps. Fiskus i Ministerstwo co roku dostają szczegółowe wyliczenia bo taki jest wymóg Ustawowy i jak do tychczas nikt nie udowodnił Owsiakowi ze choćby złotówkę ukradł.
zycie / 79.186.251.* / 2016-01-11 07:55
Fiskus ani żadne ministerstwo nie dostaje żadnego wyliczenia od orkiestry, orkiestra składa tylko sprawozdanie finansowe do ministerstwa oraz wynik audyt mało znanej firmy rachunkowej a te je publikuje
And33 / 110.77.221.* / 2016-01-11 03:04
Co Ty bredzisz, przeciesz co roku przedstawia rozliczenia!!
Grzegorz723 / 174.3.66.* / 2016-01-11 02:00
a jesli nawet zawyza koszty to co ?? pokaz mi jedna organizacje rzadowa ktora nie zawyza kosztow na wszystkim !!! nie znajdziesz takiej bo kazdy orze jak moze tylko ze u Jurka pieniadze pochodza z datkow a w rzadowych ogranizacjach pochodza z naszych podatkow :) a co do ksiegowosci to sie nie martw bo fiskus siedzi mu na plecach caly czas i patrzy na rece wiec jesli sie Jurkowi noga powinie to zaraz go zkroja . tylko kto wtedy bedzie kupowal i za co ten caly sprzet do szpitali bo na rzadzacych nie ma co liczyc a kosciol dba o wlasne spodnice . a tak nawiasem to nikt ci nie kaze dawac pieniedzy na WOSP zbieraj lepiej na prywatna lecznice jak zachorujesz ty lub twoje dzieci bo przeciez jestes honorowy i nie bedziesz chcial zeby sprzet z serduszkami ratowal wasze zycie co nie ?? pozdrawiam ....
oloff / 37.248.79.* / 2016-01-11 02:47
sprzęt z serduszkiem jest kupiony na koszt podatnika bo kasa wydana z budżetu np na promowanie Owsiaka np. w TVP jest z budżetu czy nie lepiej i taniej i mnij obłudnie byłoby gdyby kasa bezpośrednio z budżetu trafiła do szpitali a nie np. na telewizję Polską która to po przejęciu części pieniędzy za resztę sponsorowała owsiaka aby mógł zebrać pieniądze od ludzi i po przejęciu części z nich za resztę kupił sprzęt dla służby zdrowia, ???
benediktoa / 88.156.138.* / 2016-01-11 00:54
A ja dzisiaj zrobiłem to co chciałem i dałem na WOŚP..
Wrzuciłem w puszki, licytuje koszulki na kilku aukcjach i kupiłem przepiękną filiżankę na aukcji od Sowy...
I G mnie obchodzi co jacyś hejterzy piszą. Moja kasa więc i moja decyzja czy dam czy nie :)
oloff / 37.248.79.* / 2016-01-11 02:49
dokładnie tak tylko czemu owsiak doi z budżetu ile wlezie np. promocja w TVP a inne fundacje dostają kopa w zadek
gdsgsdg / 46.113.235.* / 2016-01-11 00:52
Moja corka lezala na oddziale wczesniakow wielkiej orkiestry !!! dziekuje
oloff / 37.248.79.* / 2016-01-11 02:40
a ile dzieci zmarło przez to że budżet nie dał na służbę zdrowia tylko np na telewizję Polską która to po przejęciu części pieniędzy za resztę sponsorowała owsiaka aby mógł zebrać pieniądze od ludzi i po przejęciu części z nich za resztę kupił sprzęt dla służby zdrowia, czy nie lepiej i taniej i mnij obłudnie byłoby gdyby kasa bezpośrednio z budżetu trafiła do szpitali ???
Otter / 193.105.192.* / 2016-01-11 07:59
I tak i nie. W trakcie audycji z Owsiakiem co chwilę mieliśmy reklamy z których TVP ma całkiem niezły zysk. Nie sądzę by dla TVP Orkiestra była dużym kosztem. To raczej kwestia tych wszystkich występów w miastach za które artyści pobierają gaże jest wątpliwa. Można natomiast wskazać dodatkowy plus akcji oprócz finansowego - stanowi moment gdy duża część Polaków zainteresuje się stanem służby zdrowia w naszym kraju.
lolo756756 / 79.186.164.* / 2016-01-11 00:51
ludzie pomalu zaczynaja przegladac na oczy
jolcia 2225 / 83.11.56.* / 2016-01-11 08:32

ludzie pomalu zaczynaja przegladac na oczy

obys nigdy nie potrzebowal tego sprzetu, bo faktycznie mozesz przejrzec na oczy, i obys zdazyl przejrzec!!!!!, moze wtedy ockniesz sie co to naprawde znaczy!!!, bo ja osobiscie tego doswiadczyłam
JJ321123 / 178.37.232.* / 2016-01-11 00:35
Od lat wiadomo jest o niejasnosciach i dziwnych przeplywach pieniedzy pomiedzy WOSP, podleglymi jej spolkami, etc. Do zarzutow WOSP nigdy sie nie ustosunkowala - nawet, kiedy sad poprosil ja o pokazanie rozliczen (sprawa z blogerem, ktory napisal krytyczny komentarz wobec WOSP). Przy tak duzym przedsiewzieciu, jakim jest WOSP, fundacja ta powina zatrudniac co roku zewnetrznego audytora, ktory jasno i rzetelnie pokazywalby co sie w niej dzieje i z czego wynikaja cuda, jakie maja miejsce w jej ksiegach. Tak dlugo, jak to nienastepuje, nie ludzie nie powinni wplacac pieniedzy na WOSP.
emi-ont / 176.111.124.* / 2016-01-11 00:26
Każda działalność (nawet charytatywna) niesie ze sobą koszty. Nie wszystko jest za darmo. Za niektóre rzeczy trzeba ZAPŁACIĆ, bo trzeba wynająć sale, coś wyprodukować (np. puszki) - na szczęście nie za wszystkie wykonane prace, dzieła, pozwolenia administracyjne, decyzje urzędnicze. Tu nie chodzi o PENSJE ale o to, że trzeba gdzieś czymś pojechać, żeby coś załatwić (pociąg, tramwaj taksówka, autobus, samolot itp.). Trzeba mieć też SWOJE środki transportu, swoje pomieszczenia (albo je wynająć co czasami jest droższe). Trzeba tym wszystkim ludziom dać jeść (czasami kupuje się NORMALNIE w sklepie bułki, kiełbasę).
W ekonomii mówi się, że KOSZT jest matką PRZYCHODU.
Tego nie zrozumie "zawodowy" polityk, który w życiu NIGDY nic nie robił dla innych a pracował kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu (albo nigdy) i to w socjaliźmie, gdzie mu się należało jak psu buda . Przecież te oskarżenia z ich strony to FAŁSZ i zakłamanie, bo jak potrzeba na "biuro poselskie" to kilka tysięcy miesięcznie biorą bez mrugnięcia okiem (KOSZT), na podróże (np. do Madrytu) też biorą i krzyczą, że im się należy, że to normalne (KOSZT). KOSZTY przejazdu samochodem ponoszą nawet ci, co samochodu nie mają (!?). Wezmą na partię KILKADZIESIĄT MILIONÓW z naszej kieszeni, bo ich działalnośc to KOSZT (tak nam - podatnikom tłumaczą).
U nich koszt stanowi 100 5 (sto procent) przychodów (znaszej kieszeni) i wszystko jest NORMALNE.
Ale innemu wypomną każdą złotówkę (nawet tą, która nie jest z budżetu), oskarżą, oczernią, oszkalują, oplują, że KRADNIE, że KOMBINUJE żeby OSZUKAĆ, że się dorabia. W czasach mojej młodości, w komunistycznych elementarzach to byli KUŁACY, którzy wysysali krew KLASIE ROBOTNICZO-CHŁOPSKIEJ. Każdy kto się dorobił na własnej pracy, był ZAKAŁĄ i był piętnowany przez PODSTAWOWĄ ORGANIZACJĘ PARTYJNĄ a niejeden skończył w więzieniu bezpodstawnie oskarżony w myśl jedynie słusznej PARTYJNEJ IDEOLOGII. Miliony mogła mieć tylko PARTIA. Rację mogła miec tylko PARTIA. A jej członkowie stali na straży "sprawiedliwości społecznej". Mam wrażenie, że dzisiaj przeżywam déjà vu (odczucie, że przeżywana sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w nieokreślonej przeszłości). A tyle lat osobiście dokładałem swoją małą cegiełkę, żeby to wszystko zniknęło z powierzchni ziemi raz na zawsze (nie ujawnię szczegółów, bo mi zaczną grzebać w IPN i zaraz znajdą na mnie jakąś teczkę "Bolka" i żeby NKWD NIGDY się nie odrodziło..
Ale wracając do Orkiestry.
Według biegłych rewidentów fiskalnych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rejestruje koszty działalności W MNIEJSZYM PROCENCIE niż inne organizacje tego typu (również CARITAS), bo to jest poziom około 5-7% (pięć do siedmiu procent). Nie wniesiono ŻADNYCH zarzutów działalności niezgodnej z prawem. Więc o co chodzi? To oznacza, że żeby zebrać 100 złotych od ludzi, wydają 5-7 zł(pięć do siedmiu) złotych na różne koszty.
I TO BYM NAZWAŁ CUDEM BIZNESU a NIGDY MARNOTRAWSTWEM.
To wymaga wielu wyrzeczeń, wiele godzin rozmów, żeby przekonać wielu ludzi, żeby coś dali za darmo, coś zrobili za darmo. Przejechać setki kilometrów (nawet dalej niż do Madrytu), zedrzeć wiele par butów (politykowi się należą nowe, bo zdziera), oddać nieadwracalnie ze swojego życia wiele cennych godzin. Ja nie oskarżam CARITAS że u nich WIĘCEJ procent z zebranych pieniędzy KOSZTUJE działalność chrytatywna. Ja chciałbym po Katolicku, zgodnie z VIII Przykazaniem Bożym "nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Ale czy POLITYK to zrozumie? Zawiść ludzka nie zna granić... szkoda że dotyczy to TEŻ moich coniedzielnych sąsiadów ... z ław kościelnych.
P.S. (komentarz skopiowany literalnie z wydawnictwa kościelnego) ..."Ósme przykazanie zabrania fałszowania prawdy w relacjach z drugim człowiekiem. Ten przepis moralny wypływa z powołania ludu świętego, by był świadkiem swojego Boga, który jest prawdą i chce prawdy. Wykroczenia przeciw prawdzie - przez słowa lub czyny - wyrażają odmowę zobowiązania się do prawości moralnej; są poważną niewiernością Bogu i w tym sensie podważają podstawy Przymierza".
I właśnie DLATEGO jestem chrześcijaninem.... niestety, coraz częściej wątpiącym.
Wołający / 194.181.252.* / 2016-01-11 12:17
Sensowny komentarz .... nie trzeba być wątpiącym, tylko iść i dobrze czynić, w ten sposób zmieniając świat.
Sam też wspieram WOŚP chociaż uważam, że dokładne zestawienie kosztów byłoby przydatne do oceny efektywności. Jestem finansistą, więc istotne jest czy ktoś wymyślił sposób na biznes, czy jest to działalność całkowicie charytatywna. Znam niejedną fundację, gdzie Prezes dokłada do jej funkcjonowania i pomocy innym.
And30 / 110.77.221.* / 2016-01-11 03:19
Wreszcie ktoś napisał merytorycznie, ale mimo ze Owsiak wydaje mniej niż ustawowe 10% na działalność statutowa to dla przeciwników z PiS zawsze będzie to przekręt. Skoro nie chcą dawać to niech nie dają i nie będzie dyskusji ze ich pieniądze. Każdy ma prawo wesprzeć swoją instytucje dobroczynna i skoro jakaś grupa daje WOŚP to jej sprawa! Ja nie dyskutuje na co i ile wydają organizacje kościelne bo nie z moich, chyba ze dostają z budżetu to wtedy wszystkich obywateli i wted mam prawo zabrać głos.
bosmanmat / 195.191.163.* / 2016-01-11 00:20
Tym zaślepionym przekrętem Owsiakiem ludziom nic już nie pomoże! Szkoda waszych postów i waszego zdrowia. Nawet, jak prokurator zamknie tego hochsztaplera, to będzie wina Kaczyńskiego i Ziobry! Na tym polega cwaniactwo tego oszusta, że obstawił się dziećmi! I to chorymi!

Najnowsze wpisy