Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Woźniak: Elektrownia atomowa musi być duża

Woźniak: Elektrownia atomowa musi być duża

Money.pl / 2007-07-23 21:40
Komentarze do wiadomości: Woźniak: Elektrownia atomowa musi być duża.
Wyświetlaj:
Elektryk_1 / 83.3.73.* / 2008-06-12 09:46
Obawy o bezpieczeństwo?

Instytut Energii Atomowej ( IEA) przygotował szereg materiałów edukacyjnych na temat bezpieczeństwa i energii Atomowej
materiały dostępne na http://fiza.pl/viewforum.php?f=52
, wszystkich chętnych zapraszamy też do dyskusji na ten temat. Odpowiedzi udzielą Eksperci z IEA w Świerku
mlaskus / 2007-07-24 10:16
oj, przepraszam za double post, nie wiem jak to się stało, wyślij kliknąłem tylko raz a potem się zalogowałem bo zauważyłem że niezalogowany jestem :/
mlaskus / 2007-07-24 10:14
No naprawdę nie lubię jak ktoś się wypowiada na tematy o których nie ma najmniejszego pojęcia.
Ja nie jestem właściwym dyskutantem ale w większości miast uniwersyteckich powinno się wam udać znaleźć jakiegoś fizyka który prowadzi publiczne wykłady na ten temat, a jak nie chce się wam tyłków uczyć to poczytajcie w internecie.
Nowoczesne elektrownie atomowe mają reaktory zaprojektowane w taki sposób, że w razie jakiejkolwiek awarii sam się wyłączy, nie może dojść do przegrzania reaktora bo woda wyparuje i reakcja łańcuchowa się zatrzyma.
Wykluczony jest błąd techniczny jak i ludzki.
Elektrownie atomowe są o wiele przyjaźniejsze dla środowiska od używanych obecnie w Polsce elektrowni węglowych, w rzeczywistości energia atomowa jest prawie tak "zielona" jak źródła odnawialne.
A odpady radioaktywne są składowane w takich pojemnikach, że kiedy dochodzi do pierwszej nieszczelności one już wiele setek lat wcześniej przestały być groźne.

I proszę sobie wyobrazić, że w swojej ignorancji Greenpeace jest przeciwko energii jądrowej... :/
michal.laskus / 83.31.132.* / 2007-07-24 10:09
No naprawdę nie lubię jak ktoś się wypowiada na tematy o których nie ma najmniejszego pojęcia.
Ja nie jestem właściwym dyskutantem ale w większości miast uniwersyteckich powinno się wam udać znaleźć jakiegoś fizyka który prowadzi publiczne wykłady na ten temat, a jak nie chce się wam tyłków uczyć to poczytajcie w internecie.
Nowoczesne elektrownie atomowe mają reaktory zaprojektowane w taki sposób, że w razie jakiejkolwiek awarii sam się wyłączy, nie może dojść do przegrzania reaktora bo woda wyparuje i reakcja łańcuchowa się zatrzyma.
Wykluczony jest błąd techniczny jak i ludzki.
Elektrownie atomowe są o wiele przyjaźniejsze dla środowiska od używanych obecnie w Polsce elektrowni węglowych, w rzeczywistości energia atomowa jest prawie tak "zielona" jak źródła odnawialne.
A odpady radioaktywne są składowane w takich pojemnikach, że kiedy dochodzi do pierwszej nieszczelności one już wiele setek lat wcześniej przestały być groźne.

I proszę sobie wyobrazić, że w swojej ignorancji Greenpeace jest przeciwko energii jądrowej... :/
B.B. / 213.134.135.* / 2007-07-24 08:03
Dobrze, że na Litwie, a nie w Polsce, choć w syropek jodowy trzeba znowu się zaopatrzyć.
kpiarz / 83.7.169.* / 2007-07-23 21:40
Tak , z ekonomicznego punktu widzenia zgoda - musibyc duża. Z punktu widzenia bezpieczeństwa nie zabardzo, bo w razie wybuchu grzyb też będzie duży:) Konkludując to budując taką elektrownę trzeba rozważyć zasadność budowania tarczy antyrakietowej:)
3423423 / 81.210.106.* / 2007-07-23 22:37
A już myślałem że polscy parlamentarzyści nie potrafią zrobić nic mądrego. A co do tarczy. Powinno być w sejmie głosowanie i ci którzy głosowali by na "tak" powinni zostać postawieni przed sąd i rozstrzelani.

Najnowsze wpisy