Forum Forum inwestycyjneForex

Wprowadzimy euro bez zmiany konstytucji

Wprowadzimy euro bez zmiany konstytucji

Money.pl / 2009-03-16 08:12
Komentarze do wiadomości: Wprowadzimy euro bez zmiany konstytucji.
Wyświetlaj:
młody ekonomista / 89.108.217.* / 2009-03-16 18:48
Witam wszystkich zwolennikow euro. Jest mi was poprostu żal gdyż nie znacie się na prawach rządzącymi ekonnomią.
Dam wam przyklad w tej chwili mamy kryzys aby go rozwiązac potrzebujemy zwiększyć produkcję i sprzedaż towarów. Towary możemy sprzedawac w kraju lub zagranicą. Rynek krajowy jest ograniczony zamożnością Polskiego społeczeństwa. Rynki zagraniczne są nie ograniczone swoją wielkością. Sprzedaż na rynkach zagranicznych jest ograniczoną ceną polskich produktów kupując je w złotówkach są one o wiele tańsze. Zdolny rząd potrafi ksztaltować cenę polsiej waluty i mometach kryzysu może obnizyc cenę złotówki. Widać to w chwili obecnej jak do Polski przyjeżdzają na zakupy. W przypadku wprowadzenia euro takiego mechanizmy nie będzie. Mogę podać wiele innych powodów pozostawienia złotówki, jednak powyższy jest chyba najbardziej obrazowy. Chiny sprzedają tak dużo między innymi dlatego że wartośc ich waluty jas poniżej swojej wartości. Niewieżycie sprawdzie w internecie.
DK / 213.158.199.* / 2009-03-16 22:00
Młody ekonomisto musisz się jeszcze wiele nauczyć o prawach rządzących ekonomią.
Ponieważ jak się podpisujesz jesteś młody to jest szansa. że czasu Ci wystarczy.
A co gdy do wyprodukowania zegarka musisz kupić układ scalony za dolary lub euro?
A co gdy za swoje ciężko zarobione złotówki zechcesz zabrać familię na narty na Słowację?
Pomijają już pytanie, któremu Chińczykowi tak zazdrościsz?
a) składającemu zabawki za kilka dolarów miesięcznie
b) więźniowi w obozie pracującemu bez wynagrodzenia
?
Ciemniak / 83.7.255.* / 2009-03-18 23:05
DK.
Kupuje, np 100 układów po 1 EUR. Produkuje 100 zegarków i sprzedaje po 2 EUR.
1. EUR po 3 PLN - zarabiam 300 PLN
2. EUR po 5 PLN - zarabiam 500 PLN
Zgadza sie ____
Coś Twoja filozofia obróciła się przeciw Twojej logice. A fee!!!

Mody ekonomista popieram !!!
młody ekonomista / 89.108.217.* / 2009-03-17 01:03
Owszem masz rację że wiele rzeczy musimy importować i jeżdzić na narty na Słowację za to wszystko trzeba zapłacic w EURO. Jednak tak jak juz mówilem jeżeli będziemy mieli własną walutę to my będziemy decydować czy lepiej mieć kurs złotego na wysokim poziomie lub niskim. W przypadku wysokiego bedziemy mogli jeżdzić na tanie wczasy za granicę w przypadku wysokiego to bedą do nas przyjeżdzać. W przypadku wysokiego kursu zlotówki będziemy mogli tanio importować,w przypadku niskiego kursu złotówki to my będziemy eksportować. To się nazywa polityka monetarna, którą będziemy sami kształtowali mając własną walutę Aktualnie widzimy co się dzieje podczas kryzysu czy Europejski Bank Centralny ma spóją polityke do wszystkich krajów w których obowiązuje wspolna waluta - nie. Ponieważ każdy kraj ma rozne priorytety i sam podejmuje walkę z kryzysem. Mowisz żę musimy importować uklady scalone i płacimy w EURO czasami drożej czasami taniej. Jeżeli ktoś w Polsce podejmie decyzję żę nie chce być narażony na wachania kursu waluty może sam zdecyduje się podjąc produkcji tych brakujących układów lub innych rzeczy ktorych aktualnie brakuje. Pytasz się którym chińczykom zazdroszczę , wszystkim tym którzy coś osiagneli. Równośc społeczna polega na ym że każdy ma szansę wydostać się z miejsca w ktorym sie urodził. Wielu chińczyków aktualnie pracuje za kubek ryżu lecz pewnie wielu im się uda w jakiś sposob wybić. To się nazywa kapitalizm. Przykro mi tylko że DK lekceważysz to co piszę tylko z tego powodu że jestem młody. Myśle że za bardzo kierujesz sie opiniami przekazywanymi w TV. Pamietasz coo mówili rok temu kazdy mowił że fran i euro bedzie jeszcze tańsze a co sie w tej chwili stało. Madre głowy myliły się.
kiercelak / 83.13.118.* / 2009-03-18 08:57
Kolega młody a wzrok jakgdyby lichutki. Bidulek nie zauważył, że właśnie nie my zadecydowaliśmy o upadku złotego. Możemy tylko zrobić jak
"...jeden kielner z Bristolu
nie wydał reszty ze stówki -
chciał w ten sposób zaprotestować
przeciw spadkowi złotówki -
na pysk..."
Ten fragment starej satyrycznej piosenki (zadziwiająco aktualny) powinien unaocznić wszystkim- również młodym, że tylko silna gospodarka jest w stanie bronić własną walutę. W słabej gospodarce i waluta jest słaba, podatna na zamierzone działania zewnętrzne. Powodzenia w zgłębianiu podstaw! Aby osiągnąć szczyt trzeba wykonać pierwszy krok.
młody ekonomista / 94.254.206.* / 2009-03-18 22:19
Wzrok i słuch mam dobry i wiem co robi JP Morgan. Lecz w mojej ocenie w przypadku posiadania złówki, to nasza władza bedzie posiadała asy w rękawie. Aktualnie nalezy korzystać ze spadku kursu złotowki. Sprzedawać walutę z dotacji europejskich po korzystnym kursie, zdobywać rynki zagraniczne tańszymi produktami( ze wzgledu na cenę złotowki). Muszę przyzać że aktualnie część polaków korzystają z osłabienia złotówki. Zwiekszenie się handlu przygranicznego. Sprzedanie walut z dotacji. Operując kursem własnej waluty ( jeden z elementów mający wpływ na gospodarkę) można spowodować wzmocnienie rodzimej gospodarki. Nie mająć zlotowki tego elementu nie będzie.
Alibaba2 / 79.190.66.* / 2009-03-16 21:27
A jakie sa Polskie produkty?
man13 / 2009-03-16 19:56 / Tysiącznik na forum
Ręczne sterowanie gospodarką - epoka do Balcerowicza.
Czy aby będą chętni inwestorzy do inwestowania/działania w takiej gospodarce? Pozostaje komunizm i niewolnicza praca dla dobra ....... obiboków.
młody ekonomista / 89.108.217.* / 2009-03-16 20:24
Gopodarka jest i zawsze będzie sterowaną przez poszczególne ekipy. Jedne ekipy mają takie założenia inne za swój cel mają zupełnie coś innego. Ameryka najbardziej liberalna i wolna gospodarka nacjonalizuje swoje przedsiębiorstaw, z koleji chińczycy produkuja i sprzedają wszystkoi na tym zarabają. Bezlitośnie wykorzystuja swoje atuty w walce o prymat w gospodarce światowej.
Elendir / 2009-03-16 20:49 / Łowca czarownic
Czy na prawdę uważasz że sprzedaż towarów poniżej ich rynkowych cen jest dobrym pomysłem?

A powiedz mi, co Chiny mają z niskiej wartości swojej waluty? Dolary których nie mogą zamienić na swoją walutę gdyż inaczej by ona wzrosła na wartości? W końcu będą chciały uzyskać jakieś korzyści ze sprzedaży swoich dóbr i wtedy się okaże że sporo straciły na różnicach kursowych. A zachodowi nie przeszkadza tania produkcja z Chin bo komperatywnie gdzie indziej szuka swojej przewagi konkurencyjnej. Powiedziałbym, że Chiny staną się niewolnikiem swojej taniej produkcji.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-16 21:24
ekonomista nic nie powiedział o dumpingu, czyli o sprzedazy ponizej rynkowych cen

mówił o czyms innym

młody ekonomista mówił o tym co powszechnie do niedawna stosowały USA i na ograniczoną skale stosuje
i nie chodzi tu bynajmniej o kredyty
Elendir / 2009-03-16 21:32 / Łowca czarownic
Dumping to polityka polegająca na sprzedaży swoich po cenach niższych od kosztów ich wytworzenia.

Pisał o zaniżaniu wartości własnej waluty do czego się odniosłem.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-17 00:23
no widzisz dobrze jednak czytasz
natomiast :zaniżanie wartosci własnej waluty nie jest, sprzedazą ponizej rynkowych cen

jak juz wspomniałem , taka metode z powodzeniem stosowały USA teraz raczej nie stosuja a to z prostego powodu, nie maja miejsca na manewr
ale do niedawna z powodzeniem stosowały to Chiny i Japonia , które celowo zaniżały wartośc własnej waluty aby umozliwic wiekszy eksport, co jak wiemy nie było złe dla ich gospodarek
Elendir / 2009-03-17 08:04 / Łowca czarownic

natomiast :zaniżanie wartosci własnej waluty nie jest, sprzedazą ponizej rynkowych cen

Jest. Dla czegoś co normalnie kosztuje 5 dolarów, nie ma znaczenia czy sprzedajesz po prostu po 4 dolary, czy też z uwagi że zdeprecjonowałeś sztucznie swoją walutę wyszło na to ze sprzedajesz po 4 dolary.

co jak wiemy nie było złe dla ich gospodarek

Skąd wiemy że nie było złe dla ich gospodarek? Mógłbyś rozwinąć ta myśl?
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-17 13:19
forum to nie jest najlepsze miejsce na wykład
Japonia i Chiny stosowały polityke osłabiania swojej waluty względem innych walut i dobrze na tym wyszły .. jezeli chcesz wiecej na ten temat , to w dobie internetu znajdziesz sporo.

natomiast zanizanie swojej waluty nie jest sprzedazą poniżej tzw rynkowych cen, liczy się bowiem waluta producenta, czyli kraju w którym towar wyprodukowano, w tej walucie prowadzone sa rachunki , cena towary w walucie wyprodukowania nie zmienia sie i wszelkie rozliczenia producenta tez sa w tej walucie.
oczywiście mozliwe jest takie zaniżenie , ze to faktycznie bedzie ponizej kosztów i ceny rynkowej w walucie producenta , ale to juz inny temat.
Elendir / 2009-03-17 22:18 / Łowca czarownic
Czyżbyś nie potrafił przedstawić w kilku zdaniach najważniejszych myśli? Poza pustym że "dobrze wyszły"?

Producenci są na całym świecie. Która waluta jest walutą producenta? Nijak się nie odniosłeś do mojego rozumowania.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-18 11:17
nic nie poradze że nie rozumiesz, ani że nie wiesz

proponuje przeczytaj , wszystko jeszcze raz, a jak dalej nie bedziesz rozumiał ( w co watpię, raczej przypuszczam że to typowe czepialstwo), to cóz, poszperaj w internecie, tam zapewne znajdziesz sporo informacji,
jak powiedziałem nie jestem korepetytorem, korepetycji na czatach nie udzielam.
Elendir / 2009-03-18 22:54 / Łowca czarownic
A może zwyczajnie obawiasz się że argumenty których potrafiłbyś użyć zbiję nawet zbytnio się przy tym nie wysilając?
młody ekonomista / 94.254.206.* / 2009-03-18 22:25
Elendir może nie wie co to Google, albo pewnych rzeczy nie potrafi zrozumieć. Bo oprócz zdanej matury do zrozumienia pewnych rzeczy trzeba zaangażować szare komórki.
Elendir / 2009-03-18 22:58 / Łowca czarownic
Sądząc po tym że zamiast dyskusji merytorycznej wybrałeś obrażanie, uznaję że nie masz wartościowych argumentów na obronę zaprezentowanego przez siebie stanowiska.
patrzmyśl / 79.185.235.* / 2009-03-16 20:07
Owszem praca może być niezbyt satysfakcjonująca z różnych powodów ale jest. POrozmawiaj z mieszkańcami np Łap na Podlasiu gdzie upadły właściwie dwa największe zakłady i pracy nawet jak to nazwałeś niewolniczej dla obiboków nie ma. A jeść trzeba i nie tylko jeść ale i na inne rzeczy trzeba mieć pieniądze. A pracy nie będzie kiedy nie będzie produkcji. Na Słowacji już testują euro. Znajdź doniesienia z tamtego kraju. Natomiast co do polityki monetarnej to już starożytni odkryli coś co później nazwano rentą menniczą, czyli zyskiem emitenta pieniędzy. Więc trochę wiedzy i rozsądku nie zawadzi bo pisząc w ten sposób możesz jedynie konkurować z wujkiem Staszkiem mistrzem ciętej riposty.
bumbis / 83.30.211.* / 2009-03-16 18:47
czytając wypociny jakie przedstawia man 13 jestem pewien iż zakończył edukację na WUML-u a teraz podpiera się "Wybiórczą" i "Nie"
Snack / 69.196.155.* / 2009-03-16 23:58
Dlatego podpisuje sie tuMAN 13.
historyk / 80.50.180.* / 2009-03-16 18:31
szukanie dróg pominięcia raz narodu, dwa sejmu to działanie przeciw polskiemu narodowi i normalnie pojmowanej demokracji. PO ma jakiś szczególny interes we wprowadzeniu euro - pewnie do czasu kiedy bedzie rządzić, dziwne jest zachowanie najmądrzejszej z partii, mającej tak wielkie poparcie, składajacej sie z samych inteligentów, skoro decyduje się na takie siupy.
Chciałbym poznać nazwiska tych konstytucjonalistów którzy wydali taką opinię, gdyz do czasu jej ujawnienia uważam to za nastepny piar i obiecanki za coś będzie zrobione
Realista / 83.6.252.* / 2009-03-16 18:25
Brawo PO!!!!! Tak trzymać.!!!!!!!!!!!!!
issael / 89.108.213.* / 2009-03-16 17:04
to jest interesujace , dlaczego trzymajacy władze, nie chcą usłyszec głosu suwerena jakim jest naród?

gadanie ze podczas referendum , polacy opowiedzieli sie za euro, jest propagandowe, to odebranie ludziom prawa do decyzji.

naród ma prawo do zmiany decyzji lub do potwierdzenia wcześniej podjetej,
moim zdaniem , przyjdzie dla polski czas na euro, wtedy nie bedzie obawy o to ze suweren czyli naród odrzuci wspólna walute
teraz silne forsowanie, euro,w niesprzyjajacej sytuacjo gospodarczej i geopolitycznej,jest baaardzo ryzykowne, i jest małaszansa ze da to korzysc a duzo wieksz szansa ze bedzie to ze stratą dla polski.

podejzewam ze decyzje zostały podjete poza polska, i zadzacy polska musza teraz do tej decyzji dostosowac się bez wzgledu na obawy suwerena (narodu)
F-16 / 79.162.180.* / 2009-03-17 03:56
Dlaczego trzymający władze, nie chcą usłyszeć głosu suwerena jakim jest naród?
Władza - Donald Tusk, już w wolnej Polsce, jako wiceprzewodniczący Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, 13 czerwca 1992 r wygłosił programowe przemówienie p.t. „Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne”. Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza i Kaszub, które powinny zdaniem D. Thuska posiadać własny rząd, własny pieniądz i własne wojsko. Przemówienie to wywołało oburzenie ks. prof. Janusza Pasierba, posłów Alojzego Szablewskięgo i Feliksa Pieczki, a takie reprezentantów Wielkopolan i Górno-Ślązaków, oraz wielu innych uczestników kongresu.
Wcześniej, jeszcze za PRL-u dał upust swojej złości do Polski i Polaków w wywiadzie dla tygodnika „Znak”. Czytamy w nim "Polskość to nienormalność, polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski, tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w Krainę mitu. Sama jest mitem". („Znak”, nr 11-12, z 1987 r.). Czy od 1987 roku pan Thusk zmienił myślenie o Polsce i Polakach? Pozostawię to bez odpowiedzi.
ja ja ja / 83.24.245.* / 2009-03-16 19:27
Słowa: "Polacy", "Polska" piszemy dużą literą. Za to przymiotniki "polski", "polskiego" itp. piszemy małą literą.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-16 21:03
isael z polskiego jest słaby .. jak to obcokrajowiec
w kazdym razie słabszy odemnie, przynajmniej tak sadzę, opieram się na opini moich polskich znajomych

pozatym faktycznie, jest sceptykiem jezeli chodzi o europejska walute, ale kazdy ma prawo do jakiegoś sceptycyzmu

ps. isael sorry za moje trzy grosze
issael / 94.254.166.* / 2009-03-16 21:12
axxel bądź tak miły, i trzymaj swoje groszeprzy sobie,
sam potrafie sie obroic/wytłumaczyć,
jezeli nie reaguje to znaczy że nie chce,

ok,domyslam sie itencji, dobrych
ale na przyszłośc nie mów za mnie ok?
wajs2 / 89.230.160.* / 2009-03-16 18:23
OK. A czemu Kaczyniaki nie chcieli referendum w sprawie tarczy ???
issael / 94.254.166.* / 2009-03-16 21:16
czy kaczyński, czy tusk, czy inny .. wszystko jedno, traktuja was instrumentalnie,
o narodzie jęcza kiedy im wygodnie
zasadą powinno byc ze, głos suwerena jest nadrzedny,

pozatym co to za odnosnik do kaczyńskiego,
czyzbyc sadził ze jestem stronnikiem jakiejś partii?
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-16 21:07
zapewne dla tego samego powodu , dla kttorego nie chca referendum aktualni rządzacy
piinokio / 83.27.214.* / 2009-03-16 16:30
I bardzo dobrze. Do 2012 roku matołectwo z PiSu znajdzie się tam gdzie jego miejsce tj. na śmietniku.
PiS to najgorsza zakała jak przytrafiła nam się po 1989 r.
Gorsza od postkomuny bo głupsza.
zniesmaczony / 78.8.30.* / 2009-03-16 18:56
człowieku chyba jesteś chory, albo w dużej traumie - pałać taką nienawiścią to chyba schizo.....
lulek / 2009-03-16 15:32
"Według rządu wchodząc do Unii Europejskiej zgodziliśmy się przyjąć euro. "

To kłamstwo. Głosując za UE, nie zgadzam się na EURO. Dlaczego w UE są kraje które nie mają euro?
heretyk / 217.98.68.* / 2009-03-16 16:13
Trzeba było poczytać przed referendum, co się wiąże z członkostwem w UE. Ignorancja nikogo nie tłumaczy...
pan władek / 85.222.86.* / 2009-03-16 23:06
te heretyk a co rozumiesz pod pytanie z 7-8 czerwca 2003 "Czy wyraża Pani/Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?".
czy jesteś w stanie wyinterpretować w tym pytaniu zgodę na wprowadzenie euro. ja jej nie wyrażałem.
wanam / 81.190.130.* / 2009-03-16 17:22
Czytałem, głosowałem przeciw, ale z innych przyczyn.
alcabon / 2009-03-16 16:56
Niedługo się okaże, że geje będą dzieci adoptować a Niemcy odbierać swoje dawne domy bo jak wiadomo wszystko się wzięło stąd, że ludzie zagłosowali za członkostwem do UE. Szkoda tylko, że wtedy machina propagandowa zaprzeczała wszystkiemu co mogłoby spowodować, że ludzie zagłosowaliby przeciw. Teraz nas zmuszają do podpisania Traktatu z Lizbony który już odrzuciły Francja Holandia i Irlandia.
lolek000 / 2009-03-16 15:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Tak Tusk, to już wiemy. W 2011 roku. Tylko nie wiem czy sukces gospodarczy i Irladnia spłyną na nas, Polaków wcześniej, czy później?
TU-A_M_C / 83.27.33.* / 2009-03-16 15:43
Sądzę, że wprowadzenie "na siłę" euro przez rządzących, będzie oznaczało zdradą interesów Polski i w niedługim czasie staną Oni przed Trybunałem Stanu.
F-16 / 79.162.180.* / 2009-03-17 04:57
Czy Buholc'a i jego kamratów, ktorzy ograbili Polaków, Polskę na setki mld postawiono przed Trybunałem?
os / 80.55.155.* / 2009-03-16 13:46
rząd znalazł sposób nie na obejście PIS, tylko na obejście REFERENDUM! To demokracja dostała w łeb jak tyle razy poprzednio. To WY straciliście - ale tego ludziom sie nie wytłumaczy, póki sami nie wskoczą w g....o.
maxymili / 2009-03-16 14:56 / Tysiącznik na forum
Ja osobiście zyskam 1/36000000 część kosztu referendum a nie stracę nic. No i na butach oszczędzę.
man13 / 2009-03-16 13:50 / Tysiącznik na forum
Czy Koścół Katolicki zyskał na władzy w Unii Europejskiej?
man13 / 2009-03-16 13:34 / Tysiącznik na forum
No i PiS dzielcy mają zabwozdkę jak tu utrzymać wpływy Watykanu i jego funkcjonariuszy nad zniewolonym narodem Marysi.
Polak , co chce złotówki / 194.63.135.* / 2009-03-16 13:31
Car rosyjski wprowadził juz w końcu XVIII wieku rubla na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej , potem mielismy także inna walutę zjednoczonej europy - marke niemiecką Hitlera , który przecież jednoczył Europę , teraz chca Nam Polakom znowu wprowadzić cudzy pieniądz : tym razem o nazwie euro .
Polacy , pamietajcie , juz nie raz mieliśmy cudzoziemskie waluty na naszym terenie , ale nic z tego było dla nas dobrego . To sa waluty naszych okupantów : rubel carski , marka Hitlera i euro .
Adolfo / 79.190.66.* / 2009-03-16 21:47
Dla Polaków w GG byl Bank Emisyjny (Emissionbank in Polen) który drukował Złote.
man13 / 2009-03-16 13:38 / Tysiącznik na forum
Jakoś nie śmierdzą Wam fundusze w euro na dostosowanie do cywilizowanego świata?
Myrkul / 193.239.56.* / 2009-03-16 19:04
Oj, kolego, śmierdzą jak cholera. Podobnie jak wspólny pieniądz, polityka zagraniczna, bezpieczeństwa i prymat prawa wspólnotowego nad krajowym. UE powinna się kończyć na poziomie swobody przepływu ludzi, towarów, kapitału i usług (a tej ostatniej, przypomnę, wciąż nie ma).

A poza tym ja się czuję cywilizowanym światem, tylko trochę uboższym, mnie nikt z Azji do Europy łaskawie nie wpuszczał, ja tam byłem od urodzenia czyli od 1986 r. Jeśli Ty się czujesz dzikusem z buszu to serdecznie współczuję.
man13 / 2009-03-16 20:12 / Tysiącznik na forum

śmierdzą jak cholera.

jeno że czeba brać i nie ma na to rady!
navi / 2009-03-16 12:34 / Bywalec forum
Euro już dawno w Polsce jest. Przecież każdy może wymienić sobie dowolną ilość złotówek. Kupując głupie skarpetki, teoretycznie płacisz w złotych, ale cena jest zależna od kursu złotówki, bo skarpetki robione są w Chinach. Problem jest taki, że nigdy nie wiadomo jaki kurs będzie za tydzień, za miesiąc itd. I to powoduje, że ryzykownie jest inwestować w produkcję czegokolwiek ( nawet skarpetek ).
Pilsener / 2009-03-16 14:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czynsze też są praktycznie ustalane w euro.
andowc / 83.30.101.* / 2009-03-16 12:20
Bez "euro" w Polsce,- nie "pokonają" dolara.
Armia Krajowa / 87.205.204.* / 2009-03-16 12:09
PO jest partią jak widać finansowaną przez "bandittenland"
ale żeby zapowiadać nazistowski przewrót. Konstytucja, won, teraz tylko generalna gubernia! Jednak trzeba sięgnąć do starych struktur ochrony kraju.
diasek / 87.205.154.* / 2009-03-16 22:30
Mafia zwana PO na usługach Gargameli robi już co chce.
To jawny faszystowski zamach finansowany przez wrogi kapitał dążący do całkowitego demontażu państwa polskiego. Tusk to zdrajca Polski - powinien mieć wyrok śmierci za zdradę stanu.
man13 / 2009-03-16 13:32 / Tysiącznik na forum
A Ty zmobilizujesz wierne oddziały nieletnich i tak jak w Powstaniu Warszawskim będziesz walczył w swoją wolność?
dziad z pod lasu / 83.20.14.* / 2009-03-16 11:54
Jak zamienimy złoty na euro to do przehandlowania zostanie język ojczysty i można po Polsce pozamiatać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy