Forum Polityka, aktualnościKraj

Wraca komuna. W PiS-ie i w Kościele

Wraca komuna. W PiS-ie i w Kościele

Money.pl / 2011-11-05 15:39
Komentarze do wiadomości: Wraca komuna. W PiS-ie i w Kościele.
Wyświetlaj:
fhjhg;l / 195.74.79.* / 2011-11-06 20:18
Uwaga, wraca Płaskoń!!
Neptun>> / 77.223.209.* / 2011-11-06 19:18
Płaskoniu - jak zwykle kłamiesz i manipulujesz - może napiszesz co by było gdyby ktoś z PO zaczął prowadzić politykę inną niż oficjalne stanowisko partii - wyleciałby tego samego dnia (oczywiście bez rozgłosu bo media w Polsce są obiektywne) Co do prawdomówności polityków to Płaskoniu nie dzieliłbym ich na partie ugrupowania frakcje bo wszyscy są tacy sami - dążenie do władzy, kłamstwo, obietnice bez pokrycia i dwulicowość jest sensem ich życia, przypomnij sobie zeznania członków PO zamieszanych w aferę hazardową - pewnie to co mówili to prawda i tylko prawda, tak Płaski ? Bełkot palikota to też oczywiście wszystko prawda. Żenująca jest Twoja ślepa nienawiść do pewnego ugrupowania politycznego której dajesz upust w tych pseudointelektualnych wywodach. Ideą dziennikarstwa jest obiektywizm i przekazywanie społeczeństwu prawdziwych informacji o czym chyba zapomniałeś
Wapniak / 2011-11-06 11:14 / Tysiącznik na forum
Jaka Komuna? W każdej organizacji musi być jakiś porządek. Rygor i dyscyplina to podstawa jej trwania. Inaczej byłaby tylko Stowarzyszeniem Wzajemnej Adoracji.
Polska rozgadana demokracja zaś ma to do siebie /w skrócie/, że mamy np. w Policji/Związki Zaw./ i być może będą w Wojsku... itd. Swoją drogą - służby mundurowe i związki....
Inną sprawą jest, że żadna organizacja nie trwa wiecznie. Ginie od środka.
tesa1959 / 2011-11-06 11:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

żadna organizacja nie trwa wiecznie. Ginie
od środka.

Założona przez ludzi... oczywiście.
Rygor
i dyscyplina to podstawa jej trwania. Inaczej byłaby tylko
Stowarzyszeniem Wzajemnej Adoracji.

Rygor i dyscyplina prowadza do rozpadu, bo ludzie odchodzą. Bezmyślna akceptacja rygoru i dyscypliny to dopiero towarzystwo wzajemnej adoracji, może nie wzajemnej a jednostronnej, a to już jest "włazidupstwo".
W każdej organizacji musi być jakiś porządek.

Porządek nie oznacza dyktatury.
scorpion1 / 195.74.79.* / 2011-11-05 21:31
A tak na marginesie red. Plaskuń powracasz wspomnieniami do PRLu.... Wielokrotnie próbowałem kilka lat temu uzyskać od Ciebie informację kim byłeś w PRLu. Czy byłeś represjonowany, czy byłeś "malowaną opozycją", czy wreszcie żyłeś jak "pączuś w masełku'?
scorpion1 / 195.74.79.* / 2011-11-05 21:20
2007-09-12 red. Plaskiń napisałeś cyt. "Skoro Donald Tusk powiedział w środę na otwarciu Forum Ekonomicznego w Krynicy, że rząd dołoży starań, aby do roku 2011 Polska znalazła się w strefie euro, to było wiadomo, iż PiS natychmiast uzna, że euro jest najgorszym złem tego świata.
Kiedy więc nastąpi już ów rok 2011, w którym Prawo i Sprawiedliwość odzyska władzę, a następnie pogoni zwolenników strefy euro, to nauczyciele będą żyli jak pączusie w masełku. Dostaną kilkudziesięcioprocentową podwyżkę, gdyż budżet oparty na złotówce będzie dużo bardziej dynamiczny niż wszystkie budżety unijne. Będą mogli sobie pozwolić nie tylko na kawior z szampanem, ale także w ramach dokładki na szampana z kawiorem. " Chciałbym abyś się odniósł do tego co red. Plaskuń napisałeś 4 lata temu... gdzie są te dynamiczne unijne budżety: w Grecji, Hiszpanii, Portugalii. I dlaczego nauczyciele nie żyją jak "pączusie w masełku"? To wina zablokowania wprowadzenia euro przez PiS? Dlaczego red. Plaskuń uznałeś 4 lata temu że euro jest najlepszym dobrem tego świata? I dlaczego uznałeś że PiS uznał że jest najgorszym złem? Czy jesteś jakowym oświeconym ekonomisom? Wytłumacz red. Plaskuń...
*smile* / 89.77.45.* / 2011-11-05 16:40
PiS to przecież w 100% zbiór komuny, więc trudno, żeby komuna wróciła do PiS skoro nigdy stamtąd nie wyszła.
scorpion1 / 195.74.79.* / 2011-11-05 21:32
Co Ty chłopcze wiesz o komunie...?
@@@ / 89.68.115.* / 2011-11-06 10:38
Przedszkolanka mu to wyjasnila podczas lezakowania.
~bojownik / 31.174.61.* / 2011-11-05 23:20
Solidaruchy i komuchy to tak naprawdę jedna śmierdząca kupa. I jedni i drudzy wyrośli z tego samego ziarna. Całe to pokolenie jest skażone PRLem. Wszyscy powinni odejść w p****.
scorpion1 / 195.74.79.* / 2011-11-06 12:17
Zgdza się, Gieremek, Michnik, Kuroń, Mazowiecki to te same łajno komusze. Michnik nawet nie zaprzestał spotkań z Urbanem do dnia dzisiejszego...!
*smile* / 89.77.45.* / 2011-11-06 12:45
Tyle tylko, że większość jak to określiłeś "łajna komuszego" można znaleźć w PiS.
scorpion1 / 195.74.79.* / 2011-11-06 21:19
Może sam jesteś pomiotem komuszym a sam tak innych określasz ...? A co do "łajna komuszego" to nie moje określenie, staram się po prostu dyskutować słownictwem uczestników forum...
*smile* / 89.77.45.* / 2011-11-06 21:25
Dyskutując słownictwem uczestników forum... spytaj swojego tatę jakim ty jesteś pomiotem.
jotwu / 77.253.73.* / 2011-11-06 11:57
Zgadzam się ze zdaniem: "I jedni i drudzy wyrośli z tego samego ziarna" z jednym wyjątkiem - nie wyrośli z tego samego ziarna, tylko z tego samego łajna!
scorpion1 / 195.74.79.* / 2011-11-06 00:47
Dalej nie wiem co jedni i drudzy mają wspólnego s PISem?
arti8 / 2011-11-05 15:39 / Bywalec forum
Ksiądz Boniecki wybielając satanistę i nie broniąc krzyża uderzył w nauczanie kościoła. Nie ma nic dziwnego w tym, że dostał zakaz wypowiedzi. Z igły widły robi ITI czyli właściciel Tygodnika Powszechnego i tvn-u.
tesa1959 / 2011-11-05 20:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Twoim zdaniem powinien grzmieć z ambony, a może lepiej na stos Nergala i Palikota? To byłoby zgodne z wartościami chrześcijańskimi.... okresu średniowiecza.
fhjhg;l / 195.74.79.* / 2011-11-06 20:24
nie musi z ambony, ma przecież swoje pismo
arti8 / 2011-11-06 10:33 / Bywalec forum
Stara metoda insynuacji w pytaniu, doprowadzona do perfekcji w pytaniu "Czy jest pan pedofilem".

Katolicki ksiądz powinien potępiać satanizm we wszelkich formach, a nie go wybielać. Tak samo jak bankier nie powinien pochwalać kradzieży pieniędzy klienta.
tesa1959 / 2011-11-06 10:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie przesadzaj. Ks. Boniecki nie pochwalił przecież satanizmu. Czy Nergal jest satanistą? Ks. Boniecki słusznie zauważa, że aby być satanistą trzeba najpierw uwierzyć w szatana, a Nergal nie ma wiary ani w Boga ani w szatana. Zwykły show-biznes i tyle. Ks. Adam wcale go nie wybiela, a grzmoty na ten temat tylko go popularyzują i to chodzi Nergalowi.
Ks. Boniecki akurat wykazuje wielką pokorę: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim
sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam
odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we
własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu:
Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?
Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz,
ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata." (Mt 7,1-5).
arti8 / 2011-11-06 17:19 / Bywalec forum
Obrona udziału Darskiego w programie opłacanym z abonamentu jest najmniej poważną sprawą. Ksiądz Boniecki wybielał satanizm dzieląc go na ten szkodliwy (z głęboką wiarą) i ten nieszkodliwy (zewnętrzny). Po wypowiedziach Adama Bonieckiego może powiedzieć skoro nawet katolicki ksiądz twierdzi, że satanizm bez głębokiej wiary jest tylko prowokacją to można być takim satanistą.
kpiarz / 83.27.47.* / 2011-11-06 17:45
O sataniźmie to trzeba najpierw zdobyć podstawową wiedzę, żeby się wypowiadać na ten temat. Nergal napewno nie zalicza się do "satanistów" - on jest zwykłym chłoptasiem, który zagrywa pod publiczkę i liczy na to że zdobędzie tym postępowaniem większą popularność i oczywiście "kasę". Poznawanie szatana proponuję ci rozpocząc np. od odwiedzin zebrania PISu prowadzonego przez Prezesa "Zbawcę Narodu":)))
tesa1959 / 2011-11-06 22:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale Ci zaminusowali!!!! Aż zazdrość bierze :)))
kpiarz / 83.27.43.* / 2011-11-07 07:54
Czyżby komuś mój wPIS się niespodobał???:)))
tesa1959 / 2011-11-07 07:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ależ takie oceny są bardzo budujące. Świadczą o tym, że ma się rację :)))
arti8 / 2011-11-06 20:16 / Bywalec forum
Oczywiście, że Darski wykorzystuje satanizm do lansowania się i zdobycia kasy. Dlatego podkreślam, że tutaj nie chodzi niego. Chodzi o wybielanie satanizmu przez Bonieckiego, który jest katolickim księdzem.

Prawdziwe zło w świecie polityki widzę w PO, która żeruje na najbiedniejszych. Partia Donalda dotkniętego przez Boga Tuska właśnie zabiera ludziom po przeszczepach dofinansowanie do sprawdzonych leków, akurat będzie na premie dla kolesi.
tesa1959 / 2011-11-06 19:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widzisz... to jest tak, że najlepszymi ekspertami w każdej dziedzinie są ignoranci, a dzięki temu taki Nergal jest na świeczniku i zbija kasę i o to mu chodzi. Jeszcze do niedawna nie miałam pojęcia o jego istnieniu :), a dzięki takim oburzonym zdobył sławę :).
Ps. To Ty nastrzelałeś mi poniżej tyle plusów??? :)))) Jeśli tak, to niezły z Ciebie kpiarz:)
kpiarz / 83.27.47.* / 2011-11-06 19:54
Na tym właśnie polega schow business - nie ważne co się pisze i jak się pisze - ważne że dużo się pisze. Nergal (jeśliby to przeczytał) byłby napewno zachwycony:))) A co do plusików to pikuś:)))
tesa1959 / 2011-11-06 17:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Są ludzie, dla których każda wypowiedź będzie pretekstem do prowokacji lub do ataku. Każdy niestety rozumie wypowiedzi tak, jak mu jest wygodnie. Np. ja dowiedziałam się ostatnio, że posługuję się ST i Talmudem a odrzucam NT, gdyż na nieodpowiednim poziomie traktuję zwierzęta. Stwierdzenie, że coś działa na mnie jak płachta na byka zostało odebrane ;) jako nienawiść do zwierząt i właśnie skojarzono tę wypowiedź ze ST i Talmudem :) zarzucając mi to co powyżej napisałam.
Wiem jedno, wypowiedź ks. Adama nie była sprzeczna z nauką Jezusa, a stała się niechcący wodą na młyn atakującym bądź to KK, bądź obrońców księdza.
arti8 / 2011-11-06 17:56 / Bywalec forum
Jasne, jasne wybielanie satanizmu przez księdza katolickiego "to nic poważnego". Brak obrony krzyża, a nawet krytyka jego umieszczenia też są cool (dla Nergala i Palikota na pewno).

ITI chce rządzić zgromadzeniami zakonnymi. Niestety dla nich czasy komunizmu się skończyły i towarzysze nie mają już takich wpływów jak kiedyś.
tesa1959 / 2011-11-06 18:09 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widzę, że jesteś żarliwym obrońcą wartości chrześcijańskich, tylko czy w ten sposób powinna wyglądać obrona? Przez atak? Przez potępienie? Pamiętaj, że Jezus nikogo nie potępiał :«Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie.
W Prawie Mojżesz nakazałnam takie kamienować. A Ty co mówisz?»
Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi.
A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień».
I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi.
Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku.
Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?»
A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!». (J8,2-11),
a zrozumieniem i wybaczeniem można zdziałać znacznie więcej - chociażby nie prowokować do większej nienawiści.
"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem...". Warto zastanowić się nad tymi słowami, bo :" Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim
sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam
odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we
własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu:
Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?
Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz,
ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata." (Mt 7,1-5)
arti8 / 2011-11-06 20:24 / Bywalec forum
Pudło. Jestem ateistą. Rabin ze swastyką, albo ksiądz wybielający satanizm po prostu mi się nie podobają. Dodatkowo nie lubię komunistów, a komuniści z ITI, którzy są właścicielami Tygodnika Powszechnego próbują rządzić zakonami i narzucić społeczeństwu swoją ideologię co również mi się nie podoba.
tesa1959 / 2011-11-06 20:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jestem ateistą.

Ok, a więc przełóż sobie powyższe słowa na etykę. Chyba kierujesz się jakimiś zasadami etyki?
arti8 / 2011-11-06 22:38 / Bywalec forum
Zasady religijne mam przekładać na etykę? :D
tesa1959 / 2011-11-06 22:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie bądź smieszny. To są te same zasady, tyle że w etyce nie ma odniesienia do Boga.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2011-11-05 16:58
Nergal koło satanizmu nawet nie stał. Zaznajomij się z black metalem i potem się wypowiadaj. A państwo polskie jest zgodnie z konstytucją świeckie. Więc w instytucjach państwowych nie powinno być symboli religijnych. Żadnych. Prywatnie - to co innego.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-11-06 10:40

A państwo polskie jest zgodnie z konstytucją świeckie

Wyjasnij wiec dlaczego panstwo wtraca sie w sprawy kosciola?
zby79 / 2011-11-05 19:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W parlamentach Szwecji, Finlandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Danii i pewnie kilku innych państw nikomu krzyż nie przeszkadza. Co do Nergala to nietolerancyjny ciemnogród. Palenie książek było w średniowieczu. Myślę, że od tego czasu trochę świat poszedł naprzód.
diabełek ale mały / 31.61.4.* / 2011-11-06 12:55
Qrwa Qrwie łba nie urwie. Nie martwcie się o zakonnika,ani o ziobrystów.Takie oczyszczenie wychodzi wszystkim na zdrowie,jak biegunka.

Najnowsze wpisy