Forum Polityka, aktualnościKraj

Wraca sprawa reformy emerytur policjantów

Wraca sprawa reformy emerytur policjantów

Money.pl / 2011-12-12 08:51
Komentarze do wiadomości: Wraca sprawa reformy emerytur policjantów.
Wyświetlaj:
Sequ / 77.253.158.* / 2011-12-13 08:40
Trudny temat jak zawsze, nawet cywili rusza. W mundurowce dostaną przynajmniej godną emeryturę my żeby godnie przeżyć starość musimy dodatkowo inwestować. Gdyby nie to że już w tym celu inwestuję razem z openem to za kilkanaście lat obudziłbym się z ręką w nocniku, niestety nasze państwo nie jest w stanie zapewnić godnej starości.
luud / 82.145.210.* / 2012-05-03 00:45
glupi jestes idz do policji to zobaczysz debesciaku......
Jacek111 / 77.65.149.* / 2011-12-12 20:37
Najlepiej abyśmy pracowali aż do śmierci. I jeszcze sponsorowali emerytów w innych krajach.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-12-12 22:46

I jeszcze sponsorowali emerytów w innych krajach.

No i wlasnie Tusk nas na to sponsoraowanie zapisal.
Bedziemy doplacac do greckoch i wloskich emerytow.
agnieszkamysz / 2011-12-12 18:48
Zacznijmy już odkładać na konto lub lokate, bo nikt nam nie da dobrej emerytury. Jak ja przejdę na emeryturę, to pewnie ani euro ani złotego nie będzie. Lepiej mieć coś w zanadrzu na gorszy czas.
T.J. / 83.8.152.* / 2011-12-12 18:33
Kobiety mają pracować do 67 lat i to stopniowo ci którzy już pracują nawet te którym pozostało już tylko 10 lat do emerytury.
A tu związki zawodowe bronią byczków bo zadługo im pracować do 55 !!!! lat . I to ma dotyczyć tylko tych którzy mają dopiero zacząć pracować BO NIE MOŻNA ZMIENIAĆ NABYTYCH PRAW !!!!
Paranoja !!! A innym emerytom można zmieniać !!!
Jeżeli mówimy o koniecznym podniesieniu wieku przejścia na emeryturę to dla wszystkich równo (chociaż wyłączyłbym faktycznie kobiety a szczególnie te które wychowywały dzieci - i głupie jest gadanie że przez to będą miały mniejszą emeryturę - lata wychowywania dzieci powinny być oskładkowane przez Państwo !!!.)
Żadnym wyrównaniem warunków jest to łaskawe podniesienie wieku emerytów mundurowych do 50 a łaskawie może do 55 lat. Gdy kobietom chce się podnieść wiek emerytalny o 7 lat do 67.
Gdzie tu nawet pozory sprawiedliwości.
To się nadaje do trybunału konstytucyjnego - nerówność traktowania !!!!
W jakim kraju my żyjemy !!!!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-12-12 16:03
Nie powinno być żadnych przywilejów emerytalnych, jeżeli zdrowie nie pozwala komuś pracować tam gdzie pracuje to niech zmieni pracę albo wnioskuje o rentę inwalidzką. Maszynista kolejowy nie musi być do 65 lat maszynistą może też być konduktorem lub sprzedawać bilety w kasie. 35 lat temu pracowaliśmy 6 dni w tygodniu i przez 6 dni dzieci były uczone w szkołach w klasach liczących 40 uczniów a nauczyciele pracowali do 65 roku życia i nikt w klasie nie umarł. Teraz zajęcia w szkołach są tylko przez 5 dni w tygodniu klasy są 25 osobowe jest doskonałe wyposażenie klas w rzutniki, komputery i sprzęt audio wizualny, więc nauczyciel nie musi nawet pisać kredą na tablicy ani mówić cały czas, bo ma kserokopiarkę w szkole, więc może materiały dydaktyczne testy i tematy klasówek kserować i rozdać może wyświetlać przeźrocza i prezentacje komputerowe, więc na pewno mniej się napracuje niż 20 lat temu, ale jęczą wszyscy zdemoralizowani kartą nauczyciela, że nie mogą dłużej pracować z dziećmi niż 25 lat a profesor wyższej uczelni ma zajęcia ze studentami mając 80 lat i robi wykłady na pełnej auli dla Kilkuset studentów i doktorantów? Policjanci więcej pracy wykonują za biurkami przy komputerach niż na patrolach i w bezpośrednich starciach z bandytami. więc po naturalnej po 40 tym roku zycia zmniejszajacej się sprawności fizycznej policjant może więcej wykonywać zadań jako pracownik umysłowy a jezeli nie ma do tego odpowiedniego wykształcenia to może przejść do innej pracy np jako ochroniaż jako kierowca autobusu, jako instruktor nauki jazdy itp. W Polsce za dużo jest tych przywilejów dla udających jak to im ciężko w pracy. Za dużo cwaniaków chce żyć bez pracy kosztem reszty społeczeństwa a potem jeszcze narzekać, że emerytura za mała! Dość przywilejów, jeżeli ktoś lubi tańczyć i tańcem zarabia na życie to wie, że dłużej niż do 40 lat nie będą jego występy atrakcyjne więc zamiast domagać się emerytury trzeba sobie zawczasu zdobyć inny zawód np. pracownika działu kadr w teatrze lub operze albo sprzedawcy markowych ubrań sportowych, aby do ustawowego wieku 65 lat pracować i płacić sobie składki na swoją emeryturę zamiast domagać się by Ci Polacy, których nie było stać na oglądanie występów tanecznych zawodowych tancerzy harowali do 65 lat za marne pensje, z których władza zabierać im będzie przymusowo coraz więcej z ich marnych zarobków, aby fundować o na „GODNE” emerytury zdemoralizowanym 40-latkom. Nawet pilot samolotu, jeżeli nie może w wieku 45 lub 50 lat już bezpiecznie prowadzić samolotu to wszak może z pewnością bezpiecznie prowadzić autobus po 2 tygodniowym kursie przekwalifikowującym lub być wykładowcą wiedzy teoretycznej w szkole pilotażu itp. Dość wydumanych argumentów niby uzasadniających konieczność wcześniejszych emerytur. mamy przeciez system rent i te wystarczą jeżeli ktoś jest zeczywiscie niezdolny do pracy. Zawsze można zmienić zawód i robić coś innego, do czego nie potrzeba bardzo wysokiej sprawności psychofizycznej, ale robić trzeba coś pożytecznego dla społeczeństwa do 65 lat zamiast być od 35 roku życia dla starszego pracującego społeczeństwa ciężarem. Syste ZUS powinien być jedynym i powszechnym systemem emerytalnym wtedy będzie to najefektywniejsze i najsprawiedliwsze. Bo to przywileje powodują rozkład państwa i niewydolność gospodarki.
mili-Policjant / 79.187.61.* / 2011-12-20 22:09
Czytam te Wasze posty i powiem tak żal mi dupe ściska .Każdy ma możliwość wstąpienia do Policji. Ale cóż? Było się młodym rzucało się kamieniami kradło i pieprzyło się policje itp. Nie myślało się co na starość mnie spotka. Teraz kiedy się zestarzeliście i doszliście do KAPITALIZMU, zrozumieliście co to jest wolność o którą tak walczyliście. CI KTÓŻY TERAZ SKAMLĄ NA FORUM WCALE MI ICH NIE ŻAL. Skamlają bo nie ma komuny, która ich żywiła-kleszcze. Dzisiaj jestem emerytem. Mam godną emeryturę. Przepracowałem 28lat i dalej bym pracował w policji. KAPITALIZM doszedł do wniosku ,że małolat musi mieć pobory podobne do starego doświadczonego policjanta. OK. zgoda. Pod jednym warunkiem .Robisz taką samą robotę i za nią odpowiadasz jak staruch. Nie nie nie i jeszcze raz nie. TAKĄ MAJĄ MENTALNOŚĆ NASI Przełożeni. Są to osoby( nie wszyscy)którzy wstąpili do policji, z uwagi na bezrobocie dobre płace i układy. Nie mający wiedzy o pracy w policji a tylko swe wytworne ambicję przynoszące ujemne skutki policji. Wynoszę to z własnej jednostki. Tak macie rację .My emeryci zaniżamy stawki w ochronie. ŁADNIE TO BRZMI POLICJANT CIEĆ. Bo Polski KAPITALIZM DOPROWADZIŁ DO TEGO. Niemiecki emeryt i nie tylko to zwiedza świat. Polski policjant pracuje.
A WY NIEROBY ZDYCHAJCIE Z GŁODU .Polski policjant nie boi się pracy nawet ciecia która jest taka lekka. Sam podjąłem pracę jako cieć. Więc po co to skamlenie na forum. Do pracy Polacy nieroby.
z60 / 178.73.44.* / 2011-12-13 15:08
czy zapewnisz tym ludziom możliwość zatrudnienia po zwolnieniu z dotychczasowego zakłady/pracy kiedy będą mieć około 55 lat.
ks_t / 195.14.65.* / 2011-12-12 14:24
Ktos musi bronić władzy przed emerytami. DLatego Policja jako jedyna służba dostała podwyżki i nie obejmuje ich praktycznie reforma emerytalna. Przypomnijmy sobie kiedy obecne przywileje by ła wprowadzane. Czy to nie wtedy kiedy ZOMO pałowała demonstrantów?
głodny / 178.36.95.* / 2011-12-12 13:27
Emeryci i renciści są oburzeni decyzją rządu w sprawie wysokości
podwyżek służb mundurowych!!!
To, być może, będzie kroplą przepełniającą czarę goryczy!!!!
Rządzący nie-rządzie! - nie wykluczałabym protestów
najbiedniejszych Polek i Polaków!!!
tota / 178.42.88.* / 2011-12-12 12:18
NIE ZGADZAM się na żadne przywileje emerytalne.Pracuję z pewnością ciężej niż policjant. I WIELOKROTNIE ciężej niż niż opieprzający się ( zwracam honor wyjątkom ) NAUCZYCIEL. Jeżeli przywileje to dla wszystkich, którym się należą wg jednego kryterium. Jak do tej pory to kryterium SIŁY- wyszarpaliśmy więc mamy.
Pat7 / 195.47.227.* / 2011-12-12 12:11
Tylko 55 ? Powinno być 67 !
kris1608 / 83.2.50.* / 2011-12-12 12:29
jednego dnia byś nie wytrzymał z bandytami
Pat7 / 195.47.227.* / 2011-12-12 14:12
Ty nie wytrzymasz jednego dnia w mojej pracy .
luud / 82.145.210.* / 2012-05-03 01:13
Pat7. Widziales kiedys mozg rozbryzgany na szybie samochodu, 19l. Wisielca. 3l. Dziecko z odcieta glowa, miales wbity noz w plecy, wiesz co to patrol 20godzinny/ nikt n.placi za nadgodziny\ zabezpieczenie bydla na stadionie legi w warszawie, jezeli nie masz pojecie debesciaku co to jest praca w Policji tokpo doly, ja kiedys kopalem i wiem co to jest ciezka praca, jestem policjantem i wiem podwojnie coto jest charowka i nie narzekam popracuj w policji tydzien to zobaczysz jakie ludzie maja problemy i czy ty bedziesz taki luzak
xxxxxxyyyyyyyyyyyzzzzzzzzzzzzz / 193.109.225.* / 2011-12-12 19:15
Skoro tak Ci ciężko, idź do Policji - zobaczysz, jaka to lekka i wdzięczna praca. A jakie wynagrodzenia!! Tylko pozazdrościć.
@@@ / 89.68.115.* / 2011-12-12 12:42
Ty chcesz nam tu wmowic ze w policji nie ma pracy dla 67 latkow?
Do przewalania papierow za biurkiem sie przeciez tacy nadaja.
Socjalista / 79.191.174.* / 2011-12-12 12:10
Jak zrównywać to wszystkim, nauczycielom, rolnikom, sędziom, prokuratorom, policji ,straży pożarnej, górnikom i wszystkim tym których nie wymieniłem. A najlepiej to wrócić do realnego socjalizmu.
Janek WWW / 83.136.224.* / 2011-12-12 11:43
Patologia jest nie tylko wiek emerytalny mundurowego.

Złodziejskie jest również wyliczanie emerytury. De facto jest ona wysokości ostatniego wynagrodzenia (niby 75 %, ale przy odpowiednio sprytnym wyborze momentu rezygnacji z pracy wychodzi się na 100 %).

Tym samym najprostszy mundurowy z zarobkiem ok. 3 tys. PLN w wieku 45 lat zaczyna pobieranie emerytury w wysokości 3 tys. PLN i tak przez kolejne 30 lat on ewentualnie żona żyją na koszt reszty frajerni.

Drugi mit to słabe wynagrodzenia w resorcie siłowym.

Większość tych facetów w cywilu wykonywałoby prace fizyczne lub byliby szeregowymi pracownikami z wynagrodzeniem niższym niż to mundurowe.

Wku... się to mało.
Pawtyg / 151.88.22.* / 2011-12-12 11:40
Policje bym zostawił na konec jest jeszcze "karta nauczyciela" no i górnicy, nie mnaiej w polsce jesteśmy solidarni i jeden musi pracować na tych bardziej solidarnych!! Nie wiem czy dożyje 67 i ile potem na ewentualnej emeryturze ale wiem że każdy powienien równo pracować, i to co uzbiera mieć!!
Lorunia / 178.56.157.* / 2011-12-12 10:19
Zgadzamy się! podobnie jak inne zawody ! ale nam chodzi o to aby prawa , np : te nabyte dotyczyły w jednakowy sposób wszystkich naszych obywateli ! a nie jak się proponuje , że jedni mają prawa nabyte to są mundurowi a drudzy ci gorsi już nie mają , choć mają legitymację do tego aby mieć takie prawo bo powiedzmy ustawową ilość lat już przepracowali przed wejściem reformy ! a mundurowcom potrzeba tylko 1 dnia przed wejście w życie reformy ! tak więc albo wszyscy albo nikt ! ! !
policjantt / 77.18.21.* / 2011-12-12 09:36
Czy ktoś z was pomyślał ile wysiłku kosztuje praca w policji ,to naprawdę ciężki kawałek chleba
policjanttt / 83.17.250.* / 2011-12-12 10:00
A czy ktoś pomyślał ile wysiłku kosztuje każda inna praca: górnika, hutnika , stoczniowca itd ?
Nie ma obowiązku do końca życia być policjantem, można zmienić pracę i np. zostać posłem, radnym lub członkiem rady nadzorczej spółki skarbu państwa.
sssnake / 95.41.40.* / 2011-12-12 12:05
Jak służba Policjanta ma być jak zwykła praca w takim razie niech zaczna płacić Policjantom nadgodziny, pozwolą należeć do partii politycznych itp niech dadzą takie prawa jakie ma zwykły pracownik.
joasia %%^^ / 212.14.47.* / 2011-12-12 08:52
przez reżim Ryżego pracy do 67 roku życia [dla tych co dożyją tego wieku]. Przecież wataha Ryżego wciska narodowi kit że ludzie nawet chodząc z "balkonikami i o kulach" będą szczęśliwi gdy zabieże się im prawo do emerytury [ bo przecież roboty tym starcom Ryży nie zapewni Podobną myśl przewodnią wypisał Gebbels na bramie Auschwitz - Birkenau "Arbeit Macht Frei". Gratuluję dla watahy Ryżego nauczyciela filozofii dawania "szczęścia" Polakom.

Popaprańcy = Nowa Nomenklatura
Pat7 / 195.47.227.* / 2011-12-12 12:12
A robi Ci roznice z 65 do 67 - i tak wielu nie dozyje 65 wiec w zasadzie wszystko jedno!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy