Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały

Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały

Money.pl / 2006-11-20 17:06
Komentarze do wiadomości: Wsparcia trzeszczały, ale wytrzymały.
Wyświetlaj:
slaw / 2006-11-20 19:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Zaczalem korzystacz notowań BRE on line i za cholere nie mog sie przywyczaić tyle spolek miga mi to wszystko szaleństwo czyste na interii to bylo ok a le teraz opóźnione. mogliby choć tlo robić jakieś nie meczące oczu biale na przyklad.
strokuś / 2006-11-20 18:56 / Uznany Bywalec forum i giełdy
AIG Małych i Średnich już zawiesił zbywanie jednostek :-)
w 4 dni zebrali 150 mln zł
futurek_LOGO / 2006-11-20 19:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czy moglbys Strokus napisac pare zdan o W20 w ujeciu dollarowym? mam pytanie czy obserwujesz tez waluty innych EM i zauwazyles ich oslabienie? zwlaszcza ISK
grubasek / 2006-11-20 19:07 / -
Ale DWS zrownowazony wrecz odwrotnie: caly czas sie reklamuja.ARKA rowniez,a Przedwojski twierdzi,ze ogromna masa pieniedzy mu nie przeszkadza.
strokuś / 2006-11-20 19:21 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ja o jabłkach, a Ty o gruszkach :-)
czy któryś z wymienionych przez Ciebie ma MiŚ w nazwie? ;-)
tak szybko jeszcze żadnego misia nie zamknęli
slaw / 2006-11-20 18:51 / Uznany Gracz Giełdowy
no dzisiaj troszkę polizałem rany ale chyba Ci co wysypali wczorja i dzisiaj rano troszkę sie pospieszyli - zobaczymy. W każdym razie nie było warto spzredawać - przynajmniej jeżeli chodzi o moje papiery. Gdybym mial wolną kasę to kupiłbym Ropczyce i Zelmer i Hogę ale nie mam
Kenobi / 2006-11-20 19:02 / Uznany malkontent giełdowy
Ci, co pospieszyli się z kupnem, jutro też mogą żałować...
slaw / 2006-11-20 19:09 / Uznany Gracz Giełdowy
z pewnościa tylko jak kupili rano to juz zarobili. A gdyby co niektórzy nie szerzyli defetyzmu podajac ogolnie znane informacje to pewnie zrobiliby wiecej. Bardzo mi tu brakuje Gabrika z jego postami o kontraktach - bo sie na tym nie znam za dobrze ale gabrik pisal i ciekawie i mądrze komentujac na bieżąco ruchy na termionowym. A reszta no cóż posty jak z bankiera o kontraktach. Ciekawe jak poszło samurajowi z opcjami.
Kenobi / 2006-11-20 19:26 / Uznany malkontent giełdowy
Nie bądź naiwny. Przecież szerzących optymizm jest dużo więcej, co może szerzyć jedna czy dwie osoby próbujące pokazywać co naprawdę się dzieje? Przecież ten czerwony kolor był obecny wszędzie prawie przez całą sesję, a że wszędzie probują bronić sie przed spadkami, mimo solidnego wykupienia rynków, to normalka, tylko w efekcie może okazać się, że gorzej, bo spadki, jakie po tym nastąpią, będą bardziej gwałtowne i tym samym bolesne dla niektórych. Zarobili, jeśli zdążyli sprzedać i zrealizować zysk. Ta wysoka i nagla zmienność nastrojów świadczy o dużej nerwowości i niepewności, co zwykle towarzyszy momentom przełomowym. Nie sądzę, żeby to był przełom w górę, po nieudanym terstowaniiu szczytow. Teraz kolej na przetestowanie drugiej strony, co się już zaczęło w ub. tygodniiu.
barakuda / 2006-11-20 19:19 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Gabrik dzisiaj pokazał czarno na białym , jak głupia , nachalna nagonka na forum może wprowadzić w błąd kogoś, kto zaufa okrągłym zdaniom wypowiadanym przez Właściciela Jedynej Prawdy popieranego przez kilku (?) naganiaczy. Można było uzmysłowić sobie, w jakim tempie można stracić wszystko. Nie wszyscy czytelnicy forum mają wieloletnie doświadczenie giełdowe i odpowiednio silną psychikę aby oprzeć się wielomiesięcznemu praniu mózgów. Poprzedni wątek dedykuję wszystkim rozpoczynającym przygodę z giełdą.
Kenobi / 2006-11-20 19:53 / Uznany malkontent giełdowy
To odnosi się wlaśnie do Ciebie i Tobie podobnych, zaś każdy kto chce grać na giełdzie musi być przygotowany na wszystkie ewentualności. Lepiej jednak stracić papierowe zyski, niż prawdziwe pieniądze - tę prawdę znają wszyscy doświadczeni inwestorzy, ale jak widać Ty się do nich nie zaliczasz.
barakuda / 2006-11-20 20:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nawet najprostszą polemikę tak potrafisz zagmatwać , że nie wiadomo kto jest przy piłce...
Jesteś specem od odwracania kota ogonem , nie gorszym od p. Gosiewskiego , już Ci to kiedyś napisałem.
qwertyu / 83.11.230.* / 2006-11-20 19:30
nie sadzisz chyba ze ktos uwierzyl w otwarcie 100 Sek- depozyt jakim trzeba dysponowac przy takiej ilosci kontraktow to 250.000pln. Z calym szacunkiem dla Garbika nie podejrzewam go o zaangazowanie takiej kwoty w jeden instrument w jedym kierunku.
barakuda / 2006-11-20 19:43 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Co tu takiego niemozliwego ?
- że ktoś ma 250 000 na r-ku ? zdziwiłbyś się wiedząc ilu takich jest
- że otworzyłby 100 x S ? a dlaczego nie , mając takie reko- od guru defetystów
A tak naprawdę to niczego nie zrozumiałeś . Nieważne czy Gabrik, nieważne czy100S-ek, nieważne czy kontrakty i na jaką kwotę. Tu chodzi o długotrwałe , nachalne manipulowanie w celu wprowadzenia w błąd. I tyle. !!
ps. napisałem wyżej : nie zniekształcaj nicków osób do których się zwracasz. tu napisałeś" Garbika"
qwertyu / 83.11.230.* / 2006-11-20 19:49
szkoda ze nie zrozumiales tego co napisalem. Nie napisalem ze Gabrik nie posiada 250tys pln , czy nie posiada na gpw 250tys pln. Napisalem ze nie podejrzewam go o zaangazowanie takiej kwoty w jeden instrument w jedna strone. Poprostu nie sadze ze 100% swoich aktywow umiescil w tak szybki instrument. Jest na tyle bystrym graczem ze zrobilby to duzo wyzej i dzis lub wcxoraj zredukowalby to np o 50% lub wiecej.
amster / 2006-11-20 18:50 / Bywalec forum
Baza na kontraktach dziś na +24, ale nie spowodowało to zamykania pozycji L, gdyż LOP pozostał praktycznie bez zmian. Duży wolumen obrotu sugeruje zmianę pozycji z L na S i dodatkowo kupno koszyków do arbitrażu. To oznacza oczekiwania na spadki. Proszę o komentarz.
orzeł / 2006-11-20 18:49 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
zazdroszczę Wam wolnego czasu (Warrenowi w szczególności:)
pozdrawiam
zredukowałem softa o połówkę ślicznościowo
około 40 %kaski mam w gotówce i funduszach nieruchomości (mówię o tej którą mam na giełdzie of course - nie biorę pod uwagę innych funduszy)
nic nie kupuję
pozdrawiam wszystkich
pietrut / 2006-11-20 19:06 / Bywalec forum
Dzień dobry Panom,co sądzicie o takim portfelu:
bioton 45.95% po 2.86
fam22.40% po13.72
lubawa 27.74% po2.85
lzps 17.87%po 3.83
mały kredycik 6.97%
będę wdzięczny za opinię na temat walorów i ich udziału w portfelu
Big Lebowski / 2006-11-20 19:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.Jezeli chodzi o Twoje portfolio pietrutto uwazam za wyjatkowo spekulacyjne, jezeli bedziesz mial szczescie to moze nie wtopisz...
pietrut / 2006-11-20 19:22 / Bywalec forum
o kurcze a ja myślałem że dobrze odrobiłem lekcję i będę miał luz na jakiś 3 miesiące
czego się pozbyć najszybciej ????
dziękuję za opinię i przepraszam że zawracam ..........................
mop / 2006-11-20 19:49 / Bywalec forum
nie przepraszaj :)
odrob lekcje poprzez ustalenie celu zakupu (krotki/dlugi termin), potem zerknij na analize techniczna i sprzedawaj, badz dokupuj. A co do akcji, to rzeczywiscie na Twoim miejscu ciezko byloby mi sie oderwac od monitora - na kazdym walorze moze byc niezla jazda, chociaz akurat po lzps bym sie teraz wiekszych ruchow nie spodziewal.
Wszyscy tutaj wietrza hosse, badz naganiaja na besse, ale poki jest trend boczny, bo bacznie bym obserwowal
powodzenia!
Big Lebowski / 2006-11-20 19:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moim zdaniem brakuje Ci spolek o solidnych fundamentach...
warren buffet / 2006-11-20 18:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzis akurat wolnego czasu nie mialem za grosz !
lojka / 2006-11-20 19:09 / Tysiącznik na forum
to tak jak ja
Karto / 2006-11-20 19:44 / Bywalec forum
a to ciekawe, zescie sie tak zsynchronizowali...
Kenobi / 2006-11-20 18:43 / Uznany malkontent giełdowy
ECB podał, że stopy nadal są wyjątkowo niskie, a inflacja w 2007 utrzyma sie na poziomie wyższym od akceptowanego. Nie trzeba tłumaczyć - dalsze podwyżki stóp w przygotowaniu, ECB utrzymuje "starke Wachsamkeit".
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-11-20 18:26
z niepokojem przeczytałem na espi info o wyjściu fundu z Lenia... przed notowaniami pda, zakończeniem negocjacji z wallis. hmmm...jest o czym mysleć...
warren buffet / 2006-11-20 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nfi 2 tez szykuje emisje serii C..... co oni tak wszystko za tym kwiatkiem idą ??? to pewnie progres tez....
barakuda / 2006-11-20 17:45 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
b. chciałbym "ponad 2% na Orlenie" , ale mnie cdmnet uparcie pokazuje 1,13%
ps. chętnie przeczytam komentarz posesyjny niejakiego Kenobi, lub którejś z odmian alotropowych tegoż....
2wb / 2006-11-20 17:28 / Tysiącznik na forum
Czytaliscie dzisiaj wywiad w GW z Foltynem tworca gg. Juz zaczyna sie naganianie na ich akcje. Murowany hit, drugie HTL
mop / 2006-11-20 19:44 / Bywalec forum
mysle, ze bedzie znacznie wyzej. O HaTeeLu uslyszalem pierwszy raz od Brydzi, a GG jest znane kilku milionom ludzi - niby nic, a jednak zadziala
Karto / 2006-11-20 17:40 / Bywalec forum
http://itbiznes.pl/art23341.html

"W przyszłym roku Gadu-Gadu zamierza rozpocząć sprzedaż na terenie całego kraju usług szerokopasmowego dostępu do sieci. Trwają w tej sprawie rozmowy z GTS Energis oraz Netią. Nieoficjalnie mówi się też o dużym potencjale spółki jako wirtualnego operatora komórkowego."

z taka marka to oni moga naprawde duzo.
mop / 2006-11-20 19:42 / Bywalec forum
bardzo dobry pomysl, przeciez beda odpowiadac za sprzedaz, a netia, badz energis za dostarczenie infrastruktury, bezposrednio, w badz od TP.
grubasek / 2006-11-20 17:44 / -
na razie to tylko szum medialny.Nie maja takiej kasy ani infrastruktury.Poza tym po co Energis mialaby pracowac dla GG skoro wlasnie sami sie reklamuja i uruchamiaja w calym kraju??
Karto / 2006-11-20 17:54 / Bywalec forum
a czy energis czy netia nie moglyby oferowac lacz szerokopasmowych wlasnie pod marka gg? chetnie bym podyskutowal o tym, jak duze firmy moga wykorzystac rozpoznawalnosc gg (wchodzac np. w joint venture) ale za krotki jestem w tych tematach. tak czy siak watpie, zeby na debiucie akcje stracily (kontrowersyjna teza, prawda?:), a w dluzszej perspektywie moze sie ladnie rozwijac.
grubasek / 2006-11-20 17:59 / -
No ale jak na razie juz kazdy wie,co to Netia,pomijajac skale firm.W dalszym ciagu nie widze sensu.Obie firmy nie po to inwestowaly nieprzytomne sumy,zeby GG zgarnialo smietanke.Oczywiscie mozna to ujac w umowie i podzielic ew. dochody ale osobiscie na razie nie sadze.
Tym bardziej,ze wciaz szybciej rozwija sie dostep przez radio,bez zadnych kabelkow.
2wb / 2006-11-20 17:46 / Tysiącznik na forum
dla marki ktora kazdy zna
jurek777 / 83.29.171.* / 2006-11-20 20:41
kiedy będą w sprzedaży akcje GG ???
grubasek / 2006-11-20 17:20 / -
a wszystkie parametry sa bardzo dobre.W przyszlym roku PKB wciaz ma byc ok. + 5 %
warren buffet / 2006-11-20 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fundusze opuszczają grupe LLL ?
grubasek / 2006-11-20 17:13 / -
1. Od kiedy to 1,5 mld to male obroty ????
2.Z entuzjazmem co do Orlenu wstrzymalbym sie.A co beda
przerabiac w tej rafinerii???? Bo ropy nie bedzie do lata,jak orzekli Rosjanie.I moge sie zalozyc,ze gdy ten termin si zblizy,nie bedzie jej do jesieni.
3.USA sa ladnie zielone,na zielen wyszly tez kontrakty.
Wiec moze warto troche poczekac z komentarzem.
4.Zamkniecie bylo do gory i na tle sytuacji na swiecie
nasza gielda byla dzis bardzo silna.
5.USA sa na zielono,poniewaz o 17 zostana podane dobre wiadomosci o wskazniku koniunktury.
6. Z uporem maniaka twierdze,ze bedziemy mieli wzrosty,rowniez po Nowym Roku.Wskazuja na to
takze wciaz wyzsze stopy na lokatach oferowanych przez kolejne banki.
jak wczesniej pisalem,najlepsza aktualnie jest NOrdea,gdzie w najblizszym miesiacu mozna dostac nawet 25 % /w skali anno/
Daniel Gąsiorowski / 2006-11-20 19:16 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Musze zaprotestować!!
Prosze nie podawać nieprawdziwych informacji. Nordea, może i dobra jest ale oferuje tylko 15 proc. i to od 110 tys. zł. W dodatku to lokata z funuszem, czyli zwykła sztuczka marketingowa.
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-11-20 21:50
Myli sie Pan. Przy lokacie jednomiesięcznej od 110 tyś jest 25%.
15% jest dla trzymiesiecznej.
qwertyu / 83.11.230.* / 2006-11-20 19:21
no wreszcie, dzieki p.Danielu.Bo glupota sie szerzy maksymalnie, a mlodzi adpeci czytaja i łykaja to jak perlikany
Kenobi / 2006-11-20 18:53 / Uznany malkontent giełdowy
To lepiej niż na giełdzie i bez żadnego ryzyka niezła konkurencja dla giełdy, jutro wszyscy sprzedadzą akcje. Obrot niezły, szczególnie na spółkach spadających i tych , które wkrótce będą kontynuować spadki. Odbicie jak widać niektórzy wykorzystują prawidłowo do dystrybucji. DJ już też na minusie, SP500 blisko.
grubasek / 2006-11-20 19:13 / -
kenobi opanuj sie.jestes daltonista???
Karto / 2006-11-20 19:47 / Bywalec forum
ee, nie ma sie co emocjonowac, on tak od kilku miesiecy. taka nasza maskotka:)
2wb / 2006-11-20 17:26 / Tysiącznik na forum
1,5 mld to malo w porownaniu z 2,5mld w czasie spadkow. ale w koniec swiata i besse i ja powoli zaczynam watpic
Karto / 2006-11-20 17:22 / Bywalec forum
do mozejek rope mozna dostarczac tankowcami co podobno bedzie jeszcze oplacalne:)
poza tym miejmy nadzieje, ze po przejeciu skoncza sie w koncu rozne harce niekorzystnie odbijajace sie na kursie.
warren buffet / 2006-11-20 17:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Witam. sesja przed moim ekranem przebiegała jak widmo - absencja. sesja nieobserwoawna a wyborna. Stop loss utrzymał brzemie lubawy, ale to juz na moim rachunku kolos na glinianych nogach... jeszcze jeden taki wybryk i cos strzeli - bynajmniej nie mnie szlag.

dokupił mi sie kwiatkowski na drugim koncie - bo bym mógł go sprzedawac i kupowac - FIFO mi nie groźne i moje 10 groszówki. Cena kwiatkowskiego jest z gory ustalona. ma byc 20 - będzie 20. ma byc 50 ? będzie 50. jaka ? pisać na maila - podam telefon pewnej wróżki. ( ponoc zna co sobote nr w toto lotku !! a chce tylko 50 dych od wizyty. swietna inwestycja ).

Smieci fruwają - no to cyrku ciag dalszy. niech trwa. widocznie w rękach naszych jeszcze zbyt mało akcji.

sesja ma wymowe byczą. bardzo byczą. nie wiem jak ropa i miedzi dzis - jestem na swiezo. cały wieczor przede mna.

piwko, lektura - to lubie. pozdrawiam serdecznie wszystkich i zycze zieleni
lojka / 2006-11-20 18:43 / Tysiącznik na forum
Witam i również pozdrawiam
grubasek / 2006-11-20 17:17 / -
dzis wszystkie metale byly na plusie.
Idzie koniec roku,nie wiem czy Mikolajowi zmiesci sie kasa w worku
Kenobi / 2006-11-20 18:39 / Uznany malkontent giełdowy
Straszny plus - miedź po spadku o 1.000 USD ledwie odbiła o 40 USD. Już niedługo przypomimy sobie o rynku nieruchomości w USA, gdzie ostatnie dane pokazały spadek liczby nowych budów o 27% r/r (do najniższego poziomu od lipca 2000 r.) i dziewiąty, kolejny, rekordowy spadek ilości pozwoleń na budowę do poziomu najniższego od 1997 r. Udawanie wzrostu jak patrzę na indeksy w USA powoli się kończy. DJ już na minusie, S&P500 za chwilę...
warren buffet / 2006-11-20 17:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez mi sie cos tak wydaje. rajd sw mikołaja niedaleko... w styczniu ratuj sie kto moze :)
nurekarek / 2006-11-20 17:46 / Bywalec forum
Z tym się nie zgadzam. Też tak myślałem rok temu i na pierwszej sesji tego roku otworzyłem dużo krótkich pozycji. Skutki tego pamiętam do dziś. Przybyło mi zmarszczek ,na szczęscie nie osiwiałem. Odkułem się (czyt. odrobiłem straty) dopiero w połowie roku. Później żałowałem, że je zamknełem z tak dużą stratą bo jakbym potrzymał do maja, to nawet bym troszkę zarobił ;))) Jutro stawiam na wzrosty i wcale nie dlatego, ze siedzę w długich ;)
warren buffet / 2006-11-20 17:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
roznie moze byc. trzeba gielde obserwowac.
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy