Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wszechwładna biurokracja

Wszechwładna biurokracja

pszb / .* / 2003-11-03 12:07
Komentarze do wiadomości: Wszechwładna biurokracja.
Wyświetlaj:
mn / .* / 2003-11-03 12:18
Dziękuje za tekst. Myślałem już, że jestem sam a to jednak jest nas dwoje.Proszę jednak nie pisać, że w przypadku zamrożenia etatów na poziomie 1998 roku: "mielibyśmy dodatkowo ok. 140 tys. bezrobotnych więcej". To działa inaczej. Każdy urzędnik to 10 bezrobotnych - mogę to wyliczyć. W takim przypadku 140 tys. nowych urzędników to 1,400 tys. nowych bezrobotnych w kraju.Pozdrawiam,
Artur / .* / 2003-11-10 22:14
Popieram zmniejszenie biurokracji równa się zmniejszenie bezrobocia minimum razy 2 . Czy zastanawiali się Państwo ile z 1 złotóki przeznaczonej na pomoc dla bezrobotnych tak naprawdę do nich dociera, jestem skłonny się założyć , że nie więcej niż 0,50 zł
tkrężel / .* / 2003-11-03 12:14
Pomarzyć można. Nie ma jednak na kogo głosować w najbliższych wyborach, kto by się zbliżył do proponowanych rozwiązań. Może ktoś wie?
Lou Syfer / .* / 2003-11-03 15:32
A UPR? Podobno będą startować.www.e-upr.org
Krzyś / .* / 2003-11-03 20:37
Tylko czy znowu stada głodnych sensacji dziennikarzy nie zrobi z UPR politycznego clowna. UPR to jedyna opcja polityczna głosząca zdrowe zasady gospodarki. Czerwone i różowe bydło u żłoba jest niestety silne i łatwo go nie odda (naszych podatków). Jeżeli głupki eksponują folklor UPR typu baby do garów, nic dziwnego, że to ugrupowanie znika ze sceny. Naród jest w masie niestety leniwy i ciemny, zachowuje sie na zasadzie wilczego stada. Autorowi artykułu gratuluję celnych uwag. Szkoda, że zasięg tak mały. Trzeba by wykupić czas antenowy w przerwie reklamowej "Kiepskich" albo innej szmiry (np. Bar), i podrzucić choćby część tego artykułu, może coś by trafiło do gawiedzi. Póki co, socjalizm górą.
pszb / .* / 2003-11-03 12:07
No, takie wypowiedzi to mogę czytać.Po tej ostatniej to myślałem, że coś się Panu stało :)Ale fajnie, że wszystko wraca do normy.pozdr.
Andrzej / .* / 2003-11-04 07:45
To jest bardzo trudne do opanowania. Dlatego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.I niejeden z powyżej wypowiadajacych się gdyby miał możliwość brać 5 tysięcy na etacie biurokraty to by cicho siedział.Cała nadzieja w genetyce. Mrówki są dobrze zorganizowane - może mają jakiś gen, którego nam brakuje?Jak pobierałem nauki w dobie komputera o nazwie ODRA, to mówiono mi, że jak będą takie małe komputery to ułatwia nam życie i będziemy pracować o połowę mniej. No i co? One też napędzają biurokrację o drukują tony niepotrzebnych papierów - patrz ZUS.Może ktoś mądry wymyśli nowy model funkcjonowania PAŃSTWA.Pozdrawiam
student / .* / 2003-11-05 15:55
karzdy z wypowiadających zgadza sie że biurokracje trzeba zmnieszyć to w porównaniu z całym krajem jest to kilka milionów głosów dla parti która nie tylko w programie wyborczym ale także przekona nas o tym że zajmie sie tym i z konsekwencją zniesie biurokracje a za te pieniądze obniży podatki.I wszystkim będzie sie żyło lepiej.Trzeba czekac jeszcze 2 lata (niestety)
Assassin / .* / 2003-11-08 15:51
Fakt jest jeden od wielu lat przyglądam się temu bałaganowi i żadnych zmian na lepsze nie widze nasze niechciane dziecko biurokracji ogranicza wyobraznie, finezje,możliwości i umiejętności własne młodych i kreatywnych ludzi zduszonych dominacją i straszną rpresyjnością finanową państwa . Sam chętnie zapisał bym się do UPR bo ci ludzie wiedzą co mówią . ale aparat państwowy mający na własność TV I Radio - wszechstronna cenzure , kontrole , agencje mające zapewnic stabiony nienaruszony. może masie fanów kieoskich i Baru zrobic wode z muzgu . guzik z tego będzie . Co do wypowiedzi o stworzeniu parti to nie jest trudne jesli moje informacje są aktualne to wystarczy 100.000 od 1roku zastanawiam się na utworzeniem internetowego centrum zbierania podpisów do inicjatyw społecznych ale nikt z moich znajomych nie jest zainteresowany .Pozdrawiam wszystkich ludzi posiadających swiadomy pogląd na naszą polską rzeczywistość .
Assassin / .* / 2003-11-08 15:54
przrprasza mczytrlników mała korekta tekstu 100.000 Podpisów + program
cynik / .* / 2003-11-08 19:08
Wg ustawy o partiach polit. wystarczy 1000 podpisów, gdyby było 100000, to mielibyśmy w Polsce góra 20 partii, ale po co tworzyć partię, skoro mamy już UPR?
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy