Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wszyscy zapłacimy 130 mln zł za tańszy prąd

Wszyscy zapłacimy 130 mln zł za tańszy prąd

Wyświetlaj:
103 / 188.147.15.* / 2010-03-11 11:36
Czyli że jak ja pracuję całe życie i jakoś wiążę koniec z końcem, to rząd mi jeszcze dop..rdoli kilku pijaczków i obiboków na utrzymanie? To ja takie rzady mam w dupie.
Floyd / 2010-03-12 21:30 / Tysiącznik na forum
Z tej wypowiedzi zrozumiałem, że tylko na pijaczków i obiboków nie chcesz dopłacać.
Jestem tego samego zdania co Ty, ale znam też takich co uważają, że jak komuś nie starcza do pierwszego, to albo pijaczek albo obibok i takim mówię, nie.
jj-an / 89.76.9.* / 2010-03-11 03:14
Wiatraki podniosą cenę energi elektrycznej, węgiel jest tańszy
Paweloo / 87.204.120.* / 2010-03-10 22:38
Teraz już się nie p***** lą tylko mówią otwarcie, że podwyżka dla wszystkich pokryje koszt obniżki dla pseudo "socjalów"
Rzygać mi się chce jak widzę projekt takiego "robin hoodztwa"

Pytanie: Co będzie jak nie będzie miał kto na to rozdawnictwo płacić, bo połowa będzie "pracować" w urzędzie skarbowym, miasta, zusie, pracy, itp, ćwierć będzie ciągnąć rentki a ćwierć inne socjale i zasiłki???????????
Odpowiedź : GRECJA:))))))))))))))))
sewerer / 80.48.115.* / 2010-03-11 13:29
De facto prawdopodobnie chodzi tylko o to, by bogatsi złożyli się na pensję dla prezesów, bo biedniejsi nie wytrzymaliby tempa podwyżek prądu narzuconego przez nich z ich pazerności. Ciekawi mnie tylko jak ekonomicznie to można uzasadnić i jak długo niby miałaby trwać to utrzymywanie biedoty. Problem można by szybko rozwiązać nową ustawą antykominową, do której jednak nikt nie chce dopuścić. Wiążąc minimalną pensję z maksymalną, np. w stosunku 1 : 15 z ulgami inwestycyjnymi załatwiamy wszystko. Można również stosować szwedzkie czy belgijskie rozwiązania podatkowe; duża progresja podatkowa do 90%, ze zwolnieniami. Pierwotną przyczyną kryzysu jest właśnie podatek liniowy. Dzisiaj nikt nie chce przyznać dlaczego Litwa czy Estonia popadła w kryzys, a jeszcze tak niedawno zachwycaliśmy się liniowością ich podatków. Nawet biedacy wykazują taki entuzjazm, jakby im ktoś w czapkę narobił. Dostali 30 złotych, a z drugiej strony zabrano im 100, bo do budżetu nie wpłynęło 8,4 miliarda, które byłyby przeznaczone np. na zasiłki. Zbierających puszki jakby więcej, a puszek mniej.
paweloo / 87.204.120.* / 2010-03-11 19:17
Ciekawy punkt widzenia
Nie patrzałem na to z tej strony, ale jeśli chodzi o artykuł, informacje w nim zawarte i czas ogłoszenia projektu podwyżek, to uzasadnienie podwyżki wydaje się oczywiste, z tym, że zawarte jest między słowami, mianowicie chodzi o wybory.
Ja to widzę w ten sposób:
podwyżki są co roku, do tego nas przyzwyczaili(nie koniecznie zgadzamy się z nimi, bo za co te podwyżki, skoro w niektórych rejonach kraju nie ma prądu przez kilka tygodni, albo prąd płynie taki, że pali wszystkie urządzenia elektroniczne), więc PO wymyśliło sobie, że zrobią podwyżkę, która i tak by była, ale!!!w ramach tej podwyżki zrobią też obniżkę dla najbiedniejszych, którą sfinansują lepiej zarabiający i w ten sposób zabiorą PiSowi za darmola parę punkcików procentowych z "low-end"elektoratu.Za darmola w cudzysłowie, bo zapłacą za te punkciki lepiej sytuowani (czyli mający dochody powyżej 800:)pln na głowę i nie umiejący zakombinować).Dla bydżetu jest OK, bo wpływy i wydatki na ten projekt się zbilansują.
Może przeceniam trochę PO, ale dziwny ten projekt i akurat w roku wyborów prezydenckich i samorządowych.
Jeżeli przejdzie to dla mnie to jest "strzał w stopę", zresztą i tak już prawdopodobnie nie pójdę głosować.Nie ma opcji do wyboru.
Chyba, że stworzę własną partię:
"Polska Partia Ludzi Myślących":)))))
Wolny elektron / 83.2.29.* / 2010-03-10 22:10
Ktoś powinien się zająć tymi abonamentami i opłatami przesyłowymi zarówno za prąd jak i gaz bo tu jest największe złodziejstwo.
kenaj / 77.91.7.* / 2010-03-10 19:53
Dla porządku.W Wielkiej Brytanii placi się za faktycznie zużyty prąd."0" zużycia,"0" oplaty.
si2001 / 79.184.228.* / 2010-03-10 19:23
Jakim prawem stawia się w uprzywilejowanej pozycji leni i wałkoni i nieudaczników życiowych którzy w większości przypadków tak pokierowali swoim życiem aby tylko od rana na alkohol starczyło? Dlaczego ci, którzy potrafili sobie w życiu poradzić i jakoś je sobie sami bez niczejej pomocy ułożyli mają łożyć na energię którą biedniejsi zużywają i nie mogą uregulować? To państwo jest zwyczajnie chore-zabiera się zaradnym, ciężko pracującym a daje biednym, niezaradnym, leniom i alkoholikom. O co tu chodzi?
gucio999 / 82.177.84.* / 2010-03-12 12:43
Wiadomo o co - te "lenie" to najlepszy elektorat PSL-u. Obiecać im 5zł na wino i już głos wyborczy kupiony.
bogaty i szczęśliwy / 91.94.147.* / 2010-03-11 00:12
"2010-03-10 19:23:57 | 79.184.228.* | si2001
Re: Wszyscy zapłacimy 130 mln zł za tańszy prąd [1]
Jakim prawem stawia się w uprzywilejowanej pozycji leni i wałkoni i nieudaczników
życiowych którzy w większości przypadków tak pokierowali swoim życiem aby tylko od rana
na alkohol starczyło? Dlaczego ci, którzy potrafili sobie w życiu poradzić i jakoś je
sobie sami bez niczejej pomocy ułożyli mają łożyć na energię którą biedniejsi zużywają i
nie mogą uregulować? To państwo jest zwyczajnie chore-zabiera się zaradnym, ciężko
pracującym a daje biednym, niezaradnym, leniom i alkoholikom. O co tu chodzi?"


dowiesz się baranie jak zbankrutujesz.Myślisz,że jesteś nieomylny? Że bieda jest poza Twoim zasięgiem? Poczekamy-zobaczymy.Ciekaw jestem jak wtedy będziesz szczekał.Jak będziesz wtedy zabiegał o życzliwość tych,którymi dzisiaj gardzisz.Więcej pokory synku.To nie polityka .To życie
życzliwy / 83.12.11.* / 2010-03-15 11:27
Problem polega na tym ,że nie masz racji , Ci którzy bankrutuja , bo się zdarzyć może każdemu - szybko sie odbijają , a nieudacznik jest zawsze w tym samym miejscu.
Bo bieda to stan umysłu , a nie kieszeni.
pan obywatel / 83.12.163.* / 2010-03-12 22:10
Tu muszę przyznać rację, biednym można się stać z dnia na dzień. Myślę iż powodem są ci którym zależy na droższej energii i większych wpływach do prywatnych kieszeni. W tym kraju dbałość o biednego to przykrywka lewych interesów bogatego. Mamy tego przykłady na porządku dziennym i prawie w każdej dziedzinie życia. Dziękujemy młodym którzy tak licznie głosowali na PO !?. No cóż i tak nie było na kogo głosować, ale dla czego na PO !?, przecież już przed wyborami było wiadomo, że zadbają tylko o własny interes. Wracając do tematu, płacimy za energię elektryczną dokładnie tyle co Anglicy, Niemcy i Hiszpanie, jednak oni zarabiają trzy razy tyle co my !!! Tu po prostu jest taki rozpi....el. Proszę pokażcie mi ministra, który zrobił coś dobrego i tak wielkiego dla tego kraju jak stanowisko na które go wybrano!!!
nowy1 / 77.254.34.* / 2010-03-12 20:54
Masz rację.Nie jestem biedakiem,ale samych bogaczy w kraju nie może być.Na tych bogaczy oni właśnie pracują.Aby taki jeden Kluczyk się wzbogacił o milion zł,to milion ludzi musi zbiednieć.Bogaczy przybywa i biedaków też.Biedacy kryzysu światowego nie zrobili.Ci, którzy go zrobili,jeszcze bardziej się na nim wzbogacą.Dzisiaj cały ciężar utrzymania Państwa,spoczywa na najbiedniejszych,bo jest ich najwięcej jak to już wiele razy powiedziano,chociażby przy dyskusji o abonamencie TV.Polska jest wg.Drzewieckiego.
mś / 85.89.162.* / 2010-03-10 20:36
Owszem, patologia : dzieci w domu dziecka, gmina płaci za komorne, a mops daje na używki- jedyne uciechy życia. Nie zgodzę się z nieudacznikami. Nie wszyscy potrafią ukrywać, omijać- kosztów zatrudnienia i inwestycyjnych, zatajać dochody przez prowadzenie podwójnej księgowości lub unikać wystawiania faktur, opłacać pracownika głodową stawką za prace, mieć plecy na intratną posadkę, na podniesienie kwalifikacji, która by ułatwiła człowiekowi poruszanie się na rynku pracy, startować w wyborach na posadkę i życie za środki publiczne i tak przy okazji być zatrudnionym na n-tych stanowiskach w instytucjach lub urzędach państwowych, a na dokładkę pełnić funkcję np. radnego itd. Kraj ten , a raczej ten system tzw. demokratyczny / odczytywany dla wygody przez tzw. polityków z apetytem jak wilk / jest jedynie przeznaczony dla pewnych grup społecznych / poprzez skrojone na miarę prawo polskie . Żeby nie zachłanność i chęć bycia medialnym oraz przyszłym kapitalistom, przez nie wiadomo określonych ideologicznie partii to majątek wspólny się nie kurczył i tych nieudaczników byłoby stosunkowo mało.
mś / 85.89.162.* / 2010-03-10 18:43
Po przeczytaniu poniższych wypowiedzi mam wrażenie, że już otrzymano efekty dwudziestoletniego "prania mózgów".
Myślę, że jeśli wszyscy by uiszczali płatności za prąd, przede wszystkim gdyby włączyli się także PRACOWNICY ZAKŁADÓW ELEKTROWNI / bo to nie PRL/ to z pewnością koszty byłyby rozłożone racjonalnie, a vat oraz akcyza nie stanowiłaby jak gdyby zabezpieczenia / obciążenie dla podrzędnego gospodarstwa nie związanego zawodowo z elektrownią / za ponoszone przez zakłady, praktykowane tzw. ULGI.
woj. / 217.30.155.* / 2010-03-10 17:05
Do kuuu......y nędzy, czyją ja jestem własnością?Jakim prawem jakieś polityczne ścierwo decyduje kiedy i ile mi zabrać!
esu / 87.105.8.* / 2010-03-10 15:48
Oszustwo dziś to nie tylko konieczność (jak nie oszukujesz to zawsze jesteś w tyle), ale to okazja do większego zysku i lepszej ochrony ze strony państwa. Np. ci wszyscy ludzie biorący stypendia socjalne na uczelniach podjeżdżający po nie furami kupionymi przez tatusiów i mamusie to już dziś elita polskiego społeczeństwa. Przez te socjalne absurdy wszyscy uczciwi ludzie już dawno wymarli z głodu bo ani ich nie stać było na rosnące ceny ani nie łapali się na zaniżane kryteria pomocy materialnej. Dziś mamy już tylko cwaniaków. Jedni płodzą dzieci bez opamiętania by dostać różne socjalne dodatki, inni robią za granicą na czarno a w Polsce biorą bezrobotne, jeszcze inni wykazują urzędom skarbowym wiecznie zerowe dochody z firm i budują kolejne wille dla swoich dzieci, żon babć, kochanek i kochanków. Wreszcie ostatnia grupa siedzi w ZUSach, NFZetach, ministerstwach i samorządach lokalnych i co dzień spotyka na swojej drodze dowody wdzięczności przedsiębiorców, którzy wygrali przetargi ogłaszane przez te instytucje. Zasada jest prosta oszukuj ile wlezie, tylko pamiętaj kto pozwala Ci kraść i głosuj na niego w wyborach. Ponieważ większość ludzi to lenie w demokracji zawsze można liczyć na poparcie większej połowy społeczeństwa dla socjalizmu.
w34578 / 145.237.77.* / 2010-03-12 09:30
Niestety masz rację, tak wygląda Polska. Wśród Polaków oszuści to bohaterowie. Udać biednego, ukryć dochody.

W latach 80' osoby nie najbiedniejsze biły się o mleko w proszku z darów, przy parafiach.

Teraz jest umowa o prace na minimum socjalne, reszta pod stołem, rodzina załapuje się na dodatek rodzinny. Ojciec ma dość forsy na papierosy.

Esu Pozdrawiam!
o-o / 212.75.108.* / 2010-03-10 18:20
nie zrozumiałam ostatniego zdania, mogę prosić o wytłumaczenie?
"....Ponieważ większość ludzi to lenie w
demokracji zawsze można liczyć na poparcie większej połowy
społeczeństwa dla socjalizmu."
Elektro Devil / 2010-03-10 19:18 / Tysiącznik na forum
Chodziło mu o to że Większość Wyborców jest zainteresowana jak największymi świadczeniami ze strony państwa w tym emeryci, pasożytnicza budżetówka oraz pracownicy nierętownych polskich przedsiębiorstw z udziałem Skarbu P; kolej, poczta itp.

Mniejszość która na to wszystko płaci czyli małe i mikro przedsiębiorstwa, bo większe już mają sposoby żeby uciec z podatkami no i zatrudnieni poza rolnictwem i budżetówką.
To oni wszyscy utrzymują Pasożyta. Do tego są już w tak dużej mniejszości, że nikt nie reprezentuje ich interesów w parlamencie. (niecałe 5mln pracuje na PKB, gdzie emerytów i rencistów jest 10mln.)
pseudobiedota / 81.210.89.* / 2010-03-10 15:06
Tia biedni.....cały dzień piwko, eurosport i balangi do rana bo nie opłaca siędo pracy chodzićjak zus i pomoc społeczna wspiera, tona dotacji z każdej strony, dofinansowań, cięzkie życie biedaka, wszystko za darmo nic nie mają. A najmniej to chęci do jakiejkolwiek roboty
acomitam / 83.11.113.* / 2010-03-10 15:03
Lewackie złodziejstwo kwitnie w najlepsze. Robią jakąś aferę hazardową chyba tylko po to, aby ukryć złodziejstwo na skalę nieporównywalną z niczym w nowożytnej historii Europy. komuszki złodziejstwo wysysają chyba z mlekiem matki.
bbrrrrrrr / 212.75.108.* / 2010-03-10 18:21
pocałuj komuszków w d...,
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-03-10 15:10
To nie komuszki. Od 20 lat mamy czarny kwiopijczy kapitalizm. To przez polskich złodzieji rodem z PO mamy taką drożyznę i wyzysk.
FOX 666 / 62.122.115.* / 2010-03-10 16:10

To nie komuszki. Od 20 lat mamy czarny kwiopijczy kapitalizm.


Masz rację, przez ten czarny kapitalizm ( czytaj watykański) mamy wszystkie nieszczęścia.
Żeby nie ci krwiopijcy w sutannach, to wystarczyło by na wszystko- i jeszcze by pewnie zostało. Tam dopiero jest ładowana ciężka kasa z budżetu, czyli naszych wspólnych pieniedzy. Bo rządzacy sie potwornie boją sutanny, i aby utrzymać sie przy korycie, ida na wszystkie ustępstwa czarnej mafii- rozdawnictwo gruntów za 1% wartości, opłacanie ZUS, oświetlanie budowli sakralnych za friko oczywiscie, i wiele wiele innych....
brrrr / 212.75.108.* / 2010-03-10 18:26
Racja ale mało powiedziane , tylko gdzie o takich rzeczach maja się dowiedzieć tacy jak Adam222, oni słuchaja ojca dyrektora ....i to nasze głupie społeczeństwo sprzedaje majątek nasz wspólny i jeszcze zadowolone z życia ,pogada pogada pójdzie na wybory ,"dobrze" zagłosuje a myśleć ...to nie ich styl. Jest taka partia Racja ,warto o nich poczytać ,mądrzy ludzie.
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2010-03-10 20:47
Pan Bóg gdy chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. Rydzyk winien drogiego prądu? Racja, gdzie ludzie mają dowiedzieć się innych niż oficjalne wiadomości? Muszą słuchać Rydzyka, to już lepsze niż propaganda sukcesu, chociaż wolałbym naprawdę profesjonalne i bezstronne media, by nie wyciągać średniej ;-)
polujący na lisy / 83.238.19.* / 2010-03-11 15:34
Ooo ! Witamy na Money desant "zadaniowych" z lewackiego Onetu....a może nawet z samej Wirtualnej.
Ale czy koledzy pokroju niejakiego Foxa się nam naprawdę przedstawią?
esu / 87.105.8.* / 2010-03-10 15:55
Nieźle Ci zrobili sieczkę z mózgu partyjni towarzysze z TVP. Rozumiem, że "krwiopijczy" kapitalizm jest też winien gospodarczemu niedorozwinięciu USA i wielkiemu sukcesowi technologicznemu radzieckiej elektroniki i wysokich technologii. Rozumiem, ze wolałbyś się cofnąć do PRL i stac w kolejkach po papier toaletowy.
72 / 95.40.90.* / 2010-03-10 23:38
..i przejadac juz wtedy pozyczane pieniadze ktorych teraz brakuje na wszystko - i jeszcze sie jelopy dziwia czemu teraz wysokie podatki, i braki w zusie na biezaco a juz nie mowie o przyszlosci..
12kuba / 80.54.63.* / 2010-03-15 14:27
Obecnie płacimy już za tych ludzi,którzy kradną prąd a dystrybutor energii do tego interesu nie dopłaca lecz ma niezłe zyski.Ukradziony prąd jest stratą dla firmy więc dlaczego by nie obciążyć tymi kosztami całego społeczeństwa,.a przecież już społeczeństwo płaci za ten ukradziony prąd.Wcześniej były ciekawsze propozycje ustawowe ; pobieranie abonamentu RTV w kosztach energii.Chwileczkę ,a kto opłaca iluminację świetlną kościołów,zakonów? czy te koszty nie są pokrywane z budżetu miasta ? Jak wcześniej internauci się opowiadali to czarni doją nas równo.
ewa15750 / 89.228.138.* / 2010-03-12 20:40
72-...jelopie.....może byś tak po polsku pisał,czy jeszcze jesteś niedouczony.Wracaj tam skąd przyszłeś!!!
ssoowwaa / 89.77.186.* / 2010-03-10 14:31
Niech matoły obniżą podatki! To zapewni dodatkowe pieniądze na podwyżki prądu i uchroni najuboższych.
Obniżyć VAT!
sof / 88.156.85.* / 2010-03-10 14:19
Same kur** i złodzieje.
StefanPrawda / 89.77.128.* / 2010-03-10 14:08
Na energie elktryczna oprocz bardzo wysokiego podatku vat mamy bardz wysoką akcyze - nawet ponad 10 x wyzsza od minmalnej wymaganej w UE.
Trudno zeby cos było tanie jak jest podwojnie opodatkowane i to bardzo wysokimi podatkami !
Prosze o to link do poczytania:
www.tvn24.pl/12692,1583683,0,1,obnizcie-akcyze-na-prad,wiadomosc.html
humbok / 194.9.223.* / 2010-03-10 13:46
jak zwykle będzie miało ulgę naszym kosztem..

Najnowsze wpisy