Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wszyscy zapłacimy za przywileje energetyków

Wszyscy zapłacimy za przywileje energetyków

Money.pl / 2007-04-02 14:52
Komentarze do wiadomości: Wszyscy zapłacimy za przywileje energetyków.
Wyświetlaj:
JJ64BB / 87.205.77.* / 2007-04-02 15:05
energetyka to złodzieje i monopoliści ,niestety jesteśmy skazani na nich,ale mam nadzieję , że kiedyś to się zmieni.
Zocha / 212.122.223.* / 2008-08-13 19:31
górnictwo i energetyka to posazyty !
Zocha / 212.122.223.* / 2008-08-13 19:30
górnictwo i energetyka to posazyty !
IV RP / 83.27.148.* / 2007-04-03 18:52
a prokuratura sędziowie itp. nie płacą składek na zus i pobierają wysokie emerytury - kiedy wręście będzie koniec tych komunistycznych przywilejów- przecież zyję w IV RP
energetycy takich uprawnień nie mają
DA-old / 195.225.71.* / 2007-04-02 18:11
Złodziejami są Ci, którzy dali tak duże uprawnienia ludzim z tej branży - Kwach, Miller i Kaczmarek. Teraz my za nich płacimy... już kolejne lato.

Za PZU też być może będzie trzeba zapłacić EUREKO (firma "krzak", ramię agentury sowieckiej).

Kulczykowi trzeba płacić wygurowaną stawkę z uwagi na liczbę, rozmieszczenie bramek na autostradzie A-2 i chorendalne zabezpieczenia jego interesów w umowie z GDDKiA....

Wysoki haracz za pośrednictwo trzeba płaciuć J&S i Bartimexowi za "łaskawość" w pośrednictwie z Rosjanami....

I codziennie trzeba płacić ogromnej bandzie prawniczej i notarialnej maksymalne stawki zagwarantowane prawem...

.....
terminator / 83.23.96.* / 2007-04-03 22:11
Powiem że czuje sie jak w wielkim obozie pracy. Gdzie codziennie trzeba chodzić do pracy wyprówac flaki, żyć w stresie ana koniec przyjdzie prawdopodobnie oddać cały swój zarobek Państwu, nieszczęsliwym menelom i innym nierobą. Fajna perspektywa życia w tym kraju gdzie tych co pracują nikt nie sznuje a przy każdej okazji wyzywa się ich od nowo bogackich. A przeciez to na nas jak pasozyty zyją inni bo to my wpompowujemy jak krew w gospodarke całą ta mamonę.
x-trade / 198.28.69.* / 2007-04-02 14:52
Pojedyncze elektrownie i spółki dystrybucyjne to był dobry pomysł i nie wiem czemu jest odwracany. Konsolidacja zakładów konsoliduje też związki i ich roszczenia. Może jako konsumenci powinniśmy zaprotestować?
gkaminski / 193.239.58.* / 2007-04-02 15:02
No jasne, może wszyscy wyłączymy światło na pół godziny, chyba by odczuli spadek poboru.
Takie to mamy "Solidarne Państwo", my Polacy, podobno "wzór solidarności i solidności", buhacha....
x-trade / 198.28.92.* / 2007-04-02 15:43
Lepiej zacząć domagać się uwolnienia rynku energii i dopuszczenia tzw. strony trzeciej. Można też wymagać więcej od URE.
zibi1 / 83.21.44.* / 2007-04-02 15:01
Totalna bzdura,energetycy w społkach dystrybucyjnych już borykają się z brakiem wykwalifikowanych kadr, pensja montera ze wszystkimi niezbędnymi uprawnieniami do prowadzenia eksploatacji waha się w granicach 1400 - 1800. Młodzi olewają za taką placę pracę w ciężkich warunkach atmosferycznych i ciągłym zagrożeniu porażeniem prądem. Takie teksty piszą zapewnedyletanci , któży nie znają promlematyki. Nie wypowiadam się n/t wytwórców bo tam nieznam specyfiki pracy.
optymista / 83.25.242.* / 2007-04-02 23:42
Przypuśćmy, że masz rację. Tylko dlaczego podwyższa się płacę wszystkim pracownikom? W tym sprzątaczkom i personelowi porządkowemu i administracyjnemu. I dlaczego podwyżki są jednocześnie realizowane z dodatkowymi gwarancjami zatrudnienia? I to nie gwarancjami pracownika, że się nie zwolni, a gwarancjami pracodawcy, że nie zwolni pracownika? Komu gwarancje pracodawcy są potrzebne, jeżeli ma on kłopoty z obsadą stanowisk? A dla wymuszenia wyższych płac - wystarczy się nie zatrudniać dopuki się nie dostanie zadowalającej płacy. Każde wytłumaczenie jest dobre dla uzasadnienia korupcji u monopolisty. Korupcji organizowanej przez państwo.
Danuśka / 91.145.132.* / 2007-04-02 16:05
Dodam, że w B-stoku monter ze średnim wykształceniem technicznym i z 39 letnim stażem zarabia 2 tys. brutto + 15% premii(minus ZUS, podatek, UZ), a odpowiada za robotę i za ludzi (więzieniem). Wciąż musi się dokształcać i zdawać egzaminy.
x-trade / 198.28.69.* / 2007-04-02 15:40
To po co w takim przypadku gwarancja zatrudnienia ???
ŻAL MI LUDU / 80.53.120.* / 2007-04-03 00:06
Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi dostałem ROZESTOZSTROJENIA Jażni niemylić z rozdwojeniem Każdy z wypowiadających jest albo manipulowany albo świadomie wprowadzający zamęt przez reklamodawców
Czyli bronienie własnych interesów poprzez świadome działania tzn WYLICZENIA OCENY BYYYYYYYYYZNES plany
i w mętnej wodzie polak w sieci oszustów ugotowany płacze A młody polak uważając że ma to w du.....bo stary nie wyrabia mu pomoże wyjeżdża jąc za granicę i CO? A Tam cudów nie ma . Pan ja 123 ma rację i właściwie wszyscy Ale kto malowany to naprawdę nie odpowię....
ja123 / 87.204.6.* / 2007-04-02 16:23
gwarance zatrudnienia sa dla znacznej czesci zalogi, ktora nie poradzilaby sobie w normalnej, rynkowej firmie (sa to tzw. opie....lacze do potegi, panie "wychodze na 3 godziny do kolezanki", pan obcinajacy z nudow w pracy paznokcie itp (przyklady podaje z autopsji) W przewazajacej wiekszosci (jakies 99%) te homosovieticusy to czlonkowie NSZZ Solidarnosc, ot taki chichot historii:) sytuacja jest analogiczna do tej z PGNiG-u, do niedawna tam pracowalem wiec mam dobry oglad. Mlodzi nie przychodza bo jak zibi zauwazyl klada lache na takie pieniadze (szczegolnie teraz kiedy bez wiekszego wysilku mozna cos sobie znalezc, ja przyszedlem do gazownictwa 4 lata temu, w czasach recesji szczególnie bolesnej dla ludzi krótko po studiach, wtedy skusili mnie wlasnie stabilnym zatrudnieniem), zostaja miernoty, dla nich gwarancje to wazna rzecz:)
imk30 / 193.239.224.* / 2007-04-11 21:21
dokładnie jest tak jak pise ja123,głównie marnoty i po..lacze tworza kadrę enegetyki, znam przykłady z własnych obserwacji,skandalem są gwarancje zatrudnienia i odprawy!nie dość juz dostali od nas za nicnierobienie absolwenci klas specjalnych tzw.s?

Najnowsze wpisy