Forum Polityka, aktualnościKraj

Wszyskie obietnice PiS i SLD kosztują odpowiednio 23 i 35 mld zł

Wszyskie obietnice PiS i SLD kosztują odpowiednio 23 i 35 mld zł

Wyświetlaj:
mmar / 212.49.52.* / 2011-09-29 20:45
zakopleksieni zwolennicy PiSu, za 2 zlote piszacy ponizsze komentarze, wyjdzcie z domu, zobaczcie ze w Polsce buduje sie drogi, ze remontowane sa tory, a Wy bidoki siedzicie w domu, sluchacie propagandy porazki z ust Klamczyslawa Kaczynskiego, myslicie ze swiat sie zawalil w Polsce, ze polski rzad ma wplyw na swiatowy krysyzys - przypomnijcie sobie czym sie zajmowal Wasz guru ka rzadzil - zajmowal sie wykanczaniem ludzi, szukaniem ukladow,
przestancie pisac ze premier jest rudy - bo wyglada 100x lepiej niz bezzebny, mlaskajacy, oblizujacy sie gruby ponad 60 letni kawaler mieszkajacy z mama
sdgsg / 78.133.150.* / 2011-09-29 23:05
żeby był rozwój nie może być korupcji i załatwiania wszystkiego na boku, PiS robił co trzeba i uwierz mi bez PO drogi na EURO 2012 też by się budowały i znając Polską fuszerkę w podobny sposób. Usprawiedliwianie się kryzysem nic nie daje, bo by wybić się z kryzysu zawsze są potrzebne radykalne zmiany, na które społeczeństwo nie patrzy przychylnym okiem, bo przecież każdy zwolniony urzędnik to -1 wyborców rządzącej partii...

Polecam pouczyć się trochę historii, cykl pozostaje ten sam już od dłuższego czasu, prawica stara się utrzymać wszystko w ryzach i usprawniać system, potem przychodzi ktoś kto stwierdza że trzeba wszystko rozdać do ludu bo przecież wszystkim się należy, doprowadza gospodarkę do stanu agitacji, a jak jest już na prawdę źle oddaje władze w ręce opozycji by mieć czyste ręce...

Jakie wykańczanie ludzi? "Atmosfera" co to za określenie, Czuma jedyny, któremu pozostało choć trochę sumienia powiedział prawdę to od razu go zakrzyczeli, a mainstreamowe media nawet nie chciały mieć z nim wywiadów. Atmosfera to zaczęła się w momencie dokładnie zaplanowanej akcji PO by ukazać PiS w złym świetle, ataki na tą partię są tak częste i najczęściej tak bezsensowne że dziwię się że jeszcze nikt z członków tej partii nie popadł w głęboką depresję. Jednak dalej 1/3 głosujących na nich zagłosuje, co znaczy nie zrazili się, albo nie oglądają stronniczych mediów...

Zwisa mi wygląd premiera czy prezesa, dla mnie żałosne jest to że pokazał się z żoną dopiero w akcie ostatecznej walki o wyborców. Wolę kawalera niż kolesia który wykorzystuje żonę do zdobywania głosów.

Co do postu poniżej to też nie jestem ani Pisiorkiem ani Popaprańcem, ale uważam że ciągły atak na PiS jest udawany i poniża poziom naszej polityki.

Co do stadionów to racja jest w tym że niepotrzebnie było tyle budowanych, stadion w Chorzowie potrzebował jedynie remontu, ale jak wyliczali bazę noclegową to brali jedynie pod uwagę dane miasto a nie całą aglomerację. Na śląsku całą aglomerację w godzinach szczytu przejedzie się szybciej niż całą Warszawę. Ale jak zawsze śląsk nie może się wyróżniać....
nie PiSior i nie POpapraniec / 188.33.29.* / 2011-09-29 21:12
Mmar - ja dokładam do tego posta - prąd, czas, itp.
Trochę racji masz, ale czy oni nie za bardzo rozpędzili się z tymi remontami? Remontowane są nawet odcinki autostrad, niedawno oddane do użytku.
Czy muszą te autostrady być dwa razy droższe niż np. w Hiszpanii? Stadiony też z najwyższej półki?: "Stadion Narodowy w Warszawie jest najdroższym stadionem świata i kosztuje już 510 mln euro. Dla porównania - stadion w Charkowie - 50 mln euro, stadion w Hoffenheim - 60 mln euro, a stadion w Doniecku - 80 mln euro".
A mówią na twojego guru "matoł" - he, he!
To prawda, że Kaczyński nie nadaje się do konkursu Mister Universum, ale on ma mądrze rządzić. Poza tym, nikt jeszcze nie zarzucił mu ani matołectwa, ani złodziejstwa. I tak jakby bardziej za Polską był...
mmar / 212.49.52.* / 2011-09-29 21:22
matol mowia specyficzni wyborcy pisu, nowy nabytek - patrioci, ktorzy zdemolowali kowno, stadion w bydgoszczy, sa zatrzymywani z maczetami i lancuchami przed meczami, ostatnio nawet w imie patriotyzmu i w poczuciu bezkarnosci zabili 2 osoby w Krakowie, ale Brabara Blida zginela przez wymysly aferalne prezesa, ziobro zniszczyl transplantologie wiec przyklad idzie z gory, wiec gratuluje, a tak nawiasem to przypomnij sobie czy za Kaczynskiego prad nie drozal?? kto podniosl akcyze na paliwo?? premier Kaczynski, wiecgratuluje poparcia kiboli bandytow, ludzi bijacych parasolkami i walczacych o krzyz na krakowskim przedmiesciu - ja sredniowiecza nie chce wiec glosuje na innych niz Kaczynski i prosze nie identyfikowac krytykujacych Kaczynskiego z PO, bo inni tez maja dosc Kaczynskiego dzielacego Polakow
antyJewsovieticus / 178.235.211.* / 2011-09-30 21:31
mmar, ty nam tu GW nie recytuj. Na fora wchodzą też dziennikarze zagraniczni znający polski język. Później się dziwić, że mamy opinię jaką mamy. Frajerów, którymi można machać jak czerwoną chorągiewką a ich miejsce w europie może być jedynie przy zmywakach..
nie PiSior i nie POpapraniec / 109.243.254.* / 2011-09-29 21:45
Znów masz trochę racji, ale popatrz na to z drugiej strony:
„Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni. Podpisana we wtorek nowelizacja ustawy o stanie wojennym przewiduje, że prezydent może - na wniosek rządu - wprowadzić jeden z trzech stanów nadzwyczajnych".
I dalej:
"Policja zakupiła „kontrowersyjne” - jak eufemistycznie pisze „Gazeta Wyborcza” - urządzenia do obezwładniania ludzi hałasem".

Czy aż tak należy obawiać się grup "kiboli", o których piszesz? A może zagrożenie jest dużo większe, bo przecież PO jak żadna inna partia nie zjednoczyła tak Polaków. W biedzie...
Co do "matoła", to nie napisałeś - mają rację, czy nie?
wgweggwg / 78.133.150.* / 2011-09-29 23:11
Ciekawi mnie czy Kaczyński tak dzieli Polaków, bo z tego co mi się wydaje on stara się ich zjednać, a media i PO stworzyły atmosferę że każdy kto jest za PiS jest podczłowiekiem i jak ktoś otwarcie mówi o głosowaniu na nich jest prawie zawsze wyśmiany przez całe otoczenie, a z czego to wynika?

mmar powiedz mi czy niewinny człowiek popełnia samobójstwo w momencie zatrzymania przez organ ścigania? Mi się podoba to co robili bo przynajmniej chcieli wyplenić z narodu postkomunistyczne nastawienie do życia że wszystko da się na boku załatwić. Niestety za białą kartę pierwszego premiera będziemy jeszcze długo płacić. Ktoś wreszcie chciał się z tym policzyć ale takie grupy wpływów z najbogatszymi polakami nie mogą sobie na to pozwolić bo nagle wychodzi na jaw że wszystko osiągneli dzięki sb i są na kagańcu Ruskich...
Floyd / 2011-09-30 18:07 / Tysiącznik na forum
Kaczyński rządził dwa lata. Zgadnij komu obniżył podatki w tym czasie. Podziwiam jak ten człowiek potrafi manewrować ludźmi. Oczywiście można powiedzieć, że to robota p. Gilowskiej bo prezes na finansach się nie zna i go nie interesują, chyba, że przed wyborami zajdzie do sklepiku lub pokaże pustą lodówkę. Zaprzecz jeżeli uważasz, że jest inaczej.
Kerry II / 83.24.56.* / 2011-09-29 20:41
WĘGRZY MAJĄ ORBANA,
CZESI MAJĄ KLAUSA,
A POLACY NA SZCZĘŚCIE MAJĄ J. kACZYŃSKIEGO.
AMEN.
fhjhg;l / 195.74.79.* / 2011-09-29 20:26
Panie Wzrostowski na zegarze Balcerowicza 800 mld, a jak zaczynaliście było 500. 800-500=300 a przeciez była jeszcze kasa z Uni oraz kasa z OFE. Brawo.
fhjhg;l / 195.74.79.* / 2011-09-29 20:39
przepraszam, w tej chwili na zegarze Balcerowicza jest nie 800 mld a 883 mld.
nodric / 79.184.177.* / 2011-09-29 20:10
Co za jaja, Rostowski, który nie robi nic prócz zaciągania długów podlicza propozycje opozycji.
trybunał / 77.253.151.* / 2011-09-29 20:03
i on śmie komuś zwracać uwagę,ciekawe gdzie są te pieniądze bo ich nigdzie nie widać chyba z rudym je zdefraudował.
Binarek / 2011-09-29 19:51 / Tysiącznik na forum
Dlatego Polacy głosują na PO bo śmiesza ich obietnice Janosików z PiSu i SLD
koikoi / 79.1.111.* / 2011-09-29 19:50
Jacuś 0 co to za głupek! PO - wprowadzenie obietnic - 0zł, bo po prostu nie ma programu!
1999 / 87.64.57.* / 2011-09-29 19:47
Ja glosuje na PSL i na likwidacje OFE.
dragon bull / 95.50.99.* / 2011-09-29 20:59
każdy głosuje na kogo uważa ,więc rob co chcesz
~jurga / 89.230.202.* / 2011-09-29 19:46
Jak w temacie. I gratis facjaty Tuska i Rostowskiego przez następne 4 lata. Dla dobra Mira, Rycha i Zbycha. Oraz innych kolesi z ferajny.
~jurga / 89.230.202.* / 2011-09-29 19:56
Sorki, oczywiście chodzi o wzrost zadłużenia sektora finansów publicznych ( lub inaczej -wzrost długu publicznego ). Nie wpisałem w temacie "sektora".
z77 / 77.252.90.* / 2011-09-29 19:44
Ludzie myślcie samodzielnie!
szogun prowncjusz / 95.50.99.* / 2011-09-29 19:42
wychodzi na to że tylko PO zafunduje nam raj --TYLKO GDZIE I JAKI , JAK W GRECJI?
vzavva / 109.173.143.* / 2011-09-29 19:23
To pryszcz do tego jaki dlug Po zrobilo. Ponad 800 mld tego juz nie widzi
MAM LEPSZE HASŁO / 79.185.187.* / 2011-09-29 19:18
ZAGŁOSUJESZ NA PO TO ZBANKRUTUJESZ.
Terrence / 62.61.58.* / 2011-09-29 18:43
Koszt wyboru PO w 2007 roku to około 340 mld złotych dodatkowego zadłużenia Polski. I nic nie poprawiłoby się w kolejnych 4 latach - na pewno nie z takimi dyletantami od finansów jak ekipa Tuska. A ten łysy ignorant jeszcze próbuje znaleźć frajerów, którzy uwierzą w tuskowe cuda.
Binarek / 2011-09-29 18:48 / Tysiącznik na forum
Hmm

Po pierwsze to przelicz różnice kursowe jak wpłynęły na wzrost Długu
Po drugie to dzięki Rostowskiemu Polska po kryzysie została najmniej zadłużonym państwem w EU

Przy pomysłach solidarnościowych czerwonego Jarka i Grzesia to już byś dawno się liśćmi podcierał
afawf / 78.133.150.* / 2011-09-29 23:17
no ja nie wiem jak ty ale nie wydaje mi się by Złoty staniał względem dolara o połowę? A może jednak? Mamy Euro po 7zł i Dolara po 5,5?

To że inni się zadłużają nie znaczy że my też możemy, z takiego myślenia rosną kryzysy, bo skoro wszyscy to robią to czemu my nie?

Najmniej zadłużona % czy ilościowo? Bo z tego co wiem to 2% polskiego pkb to nie to samo co 2% niemieckiego. Dzięki Rostowskiemu nawet nie mamy rzetelnych informacji o zadłużeniu bo jest specem w ukrywaniu wszystkiego pod dywan, a to że pieniądze na przyszłe pokolenia poszły się bzykać tylko dla tego by uniknąć limitu konstytucyjnego to nikt nie mówi i nawet wiekszego obywatelskiego oporu nie ma z tej strony...
zielone bagno / 188.146.60.* / 2011-09-29 19:37
wielkośc długu dopiero odkryje przed obywatelami PiS.
czy policzyłe s dług ZUS-u, brak pieniedzy na emerytury, juz wyzerowany Fundusz Rezerwy Demoraficznej.
Prawdziwy dłu Polski to 3,2 biliona złotych !

potrzeby pożyczkowe Rostwoski na rok 2012 okreśłił na poziomie 140 miliardów złotych ! przy "takim wzroście" PKB /żarty/ to jakis KABARET
Binarek / 2011-09-29 19:50 / Tysiącznik na forum
ZUS nie emituje papierów dłużnych,
Jaki brak pieniędzy na emerytury? Emerytury wypłacene są w terminie
FRD jest zasilany z prywatyzacji i nigdy w historii nie było takich wpływów do FRD jak obecnie

Widzę, że jednak boli Cię i zmusza do szukania dziury w całym, ze Rostowskiemu po kryzysie udało się uczynić z Polski jednym z najmniej zadłużonych państw w EU (Dług/PKB)
sagwgew / 78.133.150.* / 2011-09-29 23:23
FRD miał być zasilony i pieniądze miały być zostawione na kolejne 15-25 lat, a jak już z nich wyciąga to nie dosyć że okrada nasze dzieci to jeszcze tworzy niebezpieczny precedens dla kolejnych demagogów, którzy stwierdzą że trzeba wszystkie pieniądze rozdać/wydać.

Emerytury wypłacane są w termine bo Państwo do nich dopłaca sprzedając obligacje.

Przy Polskim potencjale powinniśmy mieć teraz już najniższy wskaźnik bo jeszcze nie widziałem takiej sytuacji by z przekredytownia nagle problem zniknął, To jest jak z zakupami na kartę kredytową jak już nie ma pieniędzy bo z każdym miesiącem jest coraz trudniej i z naszą gospodarką i długiem będzie tak samo....
em96 / 151.31.108.* / 2011-09-29 19:25
Te oszołom...
A co do tego mają różnice kursowe...?
Co niby chcesz udowodnić..., że te wymienione 23 i 35 są liczone po innym kursie niż te brakujące 300 mld...? - W takim razie to nie będzie 23 i 35 a 13 i 25...
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-09-29 21:13
...oj ! Przepraszam!! Oszołomem tutaj to ja jestem ... Po kilku latach obserwacji zauważyłem pewną zależność - wykpiwane i wyzywane od oszołomów postacie (mowie o tych z polityki) po niedługim w zasadzie okresie czasu okazują się być tymi którzy mieli 100 % racji - mam na to ogromna ilość przykładów. Dlatego w Tuskolandii bycie oszołomem to zaszczyt . Binarek nigdy oszołomem nie był , ale tez to co pisał o PO jeszcze 3 lata temu rozsypało się jak domek ze słomek. Najbardziej zadziwia to, ze pomimo robienia ze swojego elektoratu idiotów Binarek trwa na stanowisku jak najlojalniejszy żołnierz - co , muszę przyznać, wzbudza mój szacunek. Może ma jeszcze nadzieje na cuda Tuska ...
Binarek / 2011-09-29 19:46 / Tysiącznik na forum
Mają :)

Wydatki wewnętrzne liczy się w PLN
Dług zagraniczny w walucie, w której wyemitowane są bony a następnie po aktualnym kursie NBP przelicza na PLN

Najnowsze wpisy