wtopa na arce

redshark / 2009-02-17 18:40
Witam!

w maju 2007 zakupiłem za ok 5000 zł arkę akcji. Przyszedł kryzys nie poddałem się i nie wycofywałem się jak większość nawet przy -40% ale przyszedł dzień dzisiejszy i widzę -63% i teraz sie zastanawiam co zrobić z tymi już tylko 1970zł...??

1. wycofać się i ratować co zostało??
2. zostawić i czekać 7 lat na odrobienie strat do poziomu zerowego czyli do kapitału wpłaty?? bo z tego co tak sobie liczę że z sumy 1970zł by wrócić do ponad 5000zł musiałbym notować 15% zysku co rok przez 7 lat !! dobrze rozumuje czy inaczej to się kształtuje??
3. Jakaś inna rada??

za podpowiedź w jakim kierunku się posunąć byłbym niezmiernie wdzięczny :)
Wyświetlaj:
Amatorrrr / 195.78.236.* / 2009-02-25 16:43
cześć, jeżeli możesz to dookup teraz jedno
stki za 5000 zł i jak odrobią połowę strat to
a) sprzedasz będziesz an zero
b) jak będ zarabiac dalej to wyjdziesz z zyskiem nie czekając az tak długo
cześć
mlody_makler / 2009-02-17 20:31
Witam,
Moim zdaniem nie jest możliwe odrobienie takich strat, chyba że się otworzy rachunek maklerski i zacznie grać na giełdzie, ale jest to dla doświadczonych i akceptujących maksymalne ryzyko. Słyszałem, że z kłopotami finansowymi Polska będzie męczyć się jeszcze 7 lat, ale wg. mie to bzdura. Uważam, że powinien Pan zostawić te pieniądze i czekać na odrobienie strat. Jeżeli zakupił Pan jednostki funduszu w 2007 to zakładając, że inwestycje zakłada się na 5 lat to do 2012. To tego czasu jest duża możliwość odrobienia strat. Wiem, że patrząc na te zawirowania i coraz mniejszą ilość pieniędzy odczuwa się silne emocje i chęć wycofania i świętego spokoju. Ale należy sie opanować i trzymać się planu inwestycyjnego.
redshark / 2009-02-18 16:49
hmm... wiem ze inwestycja miała być 5 letnia i piszesz że sie odbije i odrobi straty... tzn że moje wyliczenia że przy wzroście co roku 15% to po 7 latach dopiero odrobi straty są złe tak??? bo nie rozumiem w jaki sposób miałby w krótszym czasie odrobić... bo skoki 30% raczej nie są prawdopodobne...
iGitara / 195.245.213.* / 2009-02-18 18:45
Witam i chciałbym przypomnieć, że były lata, gdy Arka Akcji miały 100% zysk roczny, lub zbliżony. Obecnie na GPW widzimy "coraz szybsze skurcze", to raczej oznacza tylko jedno,...zbliżamy się do porodu..! Radzę zachować spokój w myśl zasady, nie wiesz co robić, nie rób nic! Powodzenia.
czestochowianin / 2009-02-19 09:05 / Bywalec forum
Witam Państwa , czy warto dokupić jednostki uczestnictwa , czy niedługo będzie korekta wzrostowa ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy