Forum Forum podatkoweInne

Wybór formy opodatkowania

Wybór formy opodatkowania

Konrad.S / 217.144.222.* / 2014-06-25 14:04
Witam, mam kilka pytań dotyczących opodatkowania. Na początek w skrócie opiszę rodzaj działalności: produkcja oraz sprzedaż wyrobów pościelowych. Firma będzie zarejestrowana w mieszkaniu rodziców gdzie mieszkam oraz handel tu będę prowadził sprzedaż przez internet. Produkować będę u mojej rodziny w domu jednorodzinnym. Koszty wynajmu odpadają. Kosztów prądu nie chcę odliczać ponieważ z tego co wiem musiałbym płacić większy podatek lokalny od nieruchomości. Jedynymi wiekszymi kosztami na początek będą koszty dojazdu(ok 80 zł miesiecznie), koszty materiałów ok 1000 zł miesiecznie oraz koszty marketingowe takie jak strona, hosting itp. Oczywiście to wszystko tylko na pierwsze miesiące działalności. Teraz pytanie:
jaki wybrać rodzaj opodatkowania? czy szycie pościeli kwalifikuje się na ryczałt ? czy lepsze będzie roliczenie na zasadach ogólnych 18%? czy może vat chociaż na początek klientami będa osoby na allegro więc prawopodobnie nie będa chciały faktury. Przepraszam jeśli coś źle lub niedokładnie napisałem. To moja pierwsza wypowiedź-pytanie na forum. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ew. pytania.
wiwan / 2014-06-25 18:22
Pobieżnie.
Ryczałt stawka (5,5%) przy takiej dz. wytwórczej jest możliwy.

Co ma prąd do podatku od nieruchomości ? Przeznaczenie części nieruchomości na DG w sposób taki, że traci ona swoją funkcję dotychczasową mieszkalną skutkuje obowiązkiem zgłoszenia do gminy przez właściciela w celu uzyskania nowej decyzji podatkowej i opłacania podatku uwzględniającego wyższą stawkę dla tej części nieruchomości.

Fakt - wykazywanie opłat za media w kosztach DG potwierdza prowadzenie DG w nieruchomości, ale nie ma tu automatyzmu, że nie wykazywanie kosztów zwalnia z obowiązków w zakresie podatku od nieruchomości. Przy ryczałcie zresztą przecież się takich KUP nie uwzględnia.


http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/firma;w;mieszkaniu;wyzszy;podatek;od;nieruchomosci,1,0,1274369.html

Najnowsze wpisy