Forum Forum finansoweKredyty

wybor kredytu hipotecznego?

wybor kredytu hipotecznego?

borett88 / 2011-12-20 09:28
chce wziac kredyt hipoteczny, w zwiazku z tym mam prosbe, ktos z Was moglby mi doradzic na co zwrocic uwage przy wyborze takiego kredytu?
Wyświetlaj:
Kasia B-k / 93.105.96.* / 2011-12-20 17:28
Witam serdecznie!

Proszę pamiętać:

1. każda oferta banku jest kierowana do wybranej grupy docelowej, i to co na pierwszy rzut oka wydawałoby się świetną propozycją, przy bliższym przyjrzeniu się, może okazać się całkowicie nieodpowiednie dla konkretnej osoby.

2. proszę podchodzić do promocji z dużą rezerwą, tak aby nie okazało się, że promocyjne niespodzianki, w dłuższej perspektywie nie zrekompensują nam minusów oferty.

3. pamiętać, że oferty kredytów hipotecznych zmienieniają się dość często, może nie tak dynamicznie jak kredyty gotówkowe, ale z taką częstotliwością, że oferta sprzed 2-3 m-cy nie będzie już tak bardzo korzystna, ponieważ inne banki oferują bardziej interesujące.

4. Do wstępnej selekcji ofert bankowych używać porównywarek kredytowych, np. na stronie
http://investpuls.pl
Do niczego nie zobowiązują, dają pewien pogląd na oferty kredytowe i mogą służyć do wstępnej selekcji kredytowej. Wybrać 2-3 oferty, wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na telefon od konsultanta. Jeżeli chcemy, możemy umówić się na spotkanie z doradcą finansowym. Polecane.

4. Składamy TYLKO jeden wniosek kredytowy do jednego banku. Banki, jak powszechnie wiadomo, sprawdzają potencjalnych kredytobiorców w BIK. W przypadku "odkrycia" wielu wniosków składanych przez klienta, w krótkim okresie czasu mogą nabrać podejrzeń, a tym samym nasze szanse na kredyt hipoteczny, zdecydowanie maleją.

Na końcu chciałabym podkreślić, że tak jak nie ma najlepszych samochodów dla wszystkich, tak i nie ma najlepszych kredytów (hipotecznych) dla wszystkich. Dwadzieścia lat temu skończył się system, który miał być najlepszy dla wszystkich. Skończył się. Na szczęście.

Pozdrawiam

Polecam bloga o kredytach i nie tylko:
http://kredytdlamas.wordpress.com
Prezentuje informacje o kredytach (w tym hipotecznych), oferty, przydatne informacje dla kredytobiorców.
giib / 2011-12-20 13:49
również radziłabym usługi doradcy finansowego, banki mają tyle kruczków, szczególnie jeśli chodzi o gromadzenie samych dokumentów, że taki doradca naprawdę mógłby pomóc, a co najlepsze za jego usługi wcale nie płacisz, tylko on otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji od banku, dlatego warto sprawdzić nawet kilku doradców
Michał 74 / 89.77.12.* / 2011-12-20 11:25
To jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Dlatego lepiej skontaktować się z doradcą kredytowym. Ja swego czasu korzystałem z pomocy specjalistów z portalu finansosfera.pl

Pozdrawiam i powodzenia :)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: