Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wybory 2015: Zadłużona, ale rosnąca gospodarka po PO. Co zrobi PiS?

Wybory 2015: Zadłużona, ale rosnąca gospodarka po PO. Co zrobi PiS?

Wyświetlaj:
DB0 / 46.151.115.* / 2015-10-28 08:57
śmieszny artykuł , jak zadłużasz kraj to nie ma wzrostu bo długi trzeba spłacać;)
a co do bezrobocia to zrobili reformę urzędów pracy która polegała na wyrzuceniu części bezrobotnych żeby statystyki były lepsze - mydlenie oczu
urzędów pracy nie powinno być wcale
Cześć 01 / 91.219.120.* / 2015-10-28 08:56
Ten wymyślony wzrost gospodarczy jest niczym innym jak montownia produktów w Polsce z Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Szwecji i w mniejszym stopniu z Austrii i Włoch. Te kraje zatrudniają polskich niewolników w ich zakładach w naszym państwie. Wzrost eksportu świadczy o tym jak bardzo jesteśmy wykorzystywani, koncerny się bogaca a Polska ubozeje godząc się na nie płacenie podatków i generowania dla siebie przez koncerny całych zysków. W Polsce już nie ma polskiego przemysłu, jest za to ogromne zadłużenie bo żadne państwo nie utrzyma się z podatków gdy nie ma realnej pracy i korzyści z własnych fabryk, zakładów, hut, kopalń, elektrowni, stoczni, rybołówstwa, uprawy ziemi. Wszystko trzeba zacząć od nowa przez regulacje i ustawy zapisane na korzyść naszego kraju, wtedy można zacząć budować.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PiS do PO / 91.231.92.* / 2015-10-28 08:55
Cytując klasyka ''...Burdel macie w tym arheo siostrzyczki kohane ...''
edrt / 46.174.227.* / 2015-10-28 09:01
Pis do PO . Kopernik też była kobietą.
POLKA823 / 83.243.32.* / 2015-10-28 08:54
ARTYKUŁ SPONSOROWANY PRZEZ PARTIĘ PIS BĄDŹ NAPISALI TO KOMPLETNI IGNORANCI I LUDZIE NIEWDZIĘCZNI I GŁUPI !!!!!!!!!!!A TO DLACZEGO??????????????????
RZĄD PO ZOSTAWIA PO 8 LATACH:\
1)PIĘKNY STADION NARODOWY
2)TYSIĄCE KILOMETRÓW AUTOSTRAD i EKSPRESÓWEK 3390,85 km do października 2015 r
3)TYSIĄCE NOWYCH AUTOBUSÓW I TRAMWAJÓW
4)TYSIĄCE KILOMETRÓW MODERNIZACJI TORÓW KOLEJOWYCH , NOWE TABORY
5)SZYBKIE PENDOLINO NA TRASACH WARSZAWA_GDAŃSK, WARSZAWA- KATOWICE, WARSZAWA_WROCŁAW
6)PONAD 5, 5 TYSIĄCA NOWYCH ŻŁOBKÓW
7)PODNIESIONA PŁACA MINIMALNA DO 1780!, PODNIESIONE ZASIŁKI OPIEKUŃCZE DL A NIEPEŁNOSPRAWNYCH
8)ELEKTRONICZNA ADMINISTRACJA, NIE MUSISZ JEŻDŹIĆ DO URZĘDU,ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWĘ!!!
10)PIENIĄDZE Z UE NA ZAŁOŻENIE WŁASNEJ FIRMY
11)DOPŁATY DLA ROLNIKÓW Z UE
12)POLSKI EKSPORT WZRÓSŁ O 2069%
13)TANIE OPŁATY TELEFONICZNE(TO ZA RZĄDÓW PO NASTĄPIŁO!!!)
14)DONALD TUSK ZOSTAŁ SZEFEM KOMISJI EUROPEJSKIEJ
15)JESTEŚMY 8 GOSPODARKĄ ŚWIATA na DZIEŃ 25.10.2015!!!!!!!!
DLACZEGO GŁĄBY PISOWSKIE TEGO NIE NAPISALIŚCIE W SWOIM TENDENCYJNYM I KŁAMLIWYM ARTYKULIKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Qba549 / 31.61.138.* / 2015-10-28 09:54
Buahaha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Questions, questions ... / 78.9.98.* / 2015-10-28 09:26
Skoro jesteśmy 8. gospodarką świata, to dlaczego wszyscy mówią, że wprowadzenie zasiłków na dzieci, emerytur, ochrony zdrowia, a nawet kwoty wolnej od podatku na poziomie zbliżonym do przeciętnego całkowicie zrujnuje naszą gospodarkę? Dlaczego tak chętnie emigrujemy do krajów, które mają gorszą gospodarkę i dlaczego ludność z tych gorszych krajów nie migruje do nas? Dlaczego przy budowie trasy S8 nitka z Warszawy i nitka z Wrocławia rozminęły się o ponad 20 km ?
Jarek L / 37.47.27.* / 2015-10-28 09:06
Mam 28 lat, 8 lat temu zaczynałem pracę: pełny etat, 3000 zł brutto na papierze, 170 h miesięcznie. Dzis po 8 latach : pół etatu z przymusu, na papierze jakies grosze, 2500 zł netto do ręki poza dokumentami i 300 h pracy w miesiącu !!! W tym Nocki!!! Szef powiedział że jak nie pasuje to 300 Ukraińców na to miejsce jest. PO zrobiło niewolników z nas w naszym kraju!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
slawcze / 83.24.25.* / 2015-10-28 08:59
No z tym wzrostem exportu o 2000 proc. to żeś pojechał...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jonson / 77.254.52.* / 2015-10-28 08:48
Źle się stało że PO weszła w ogóle do sejmu , za przekręty które robiła powinna być poniżej progu wyborczego . To samo dotyczy PSL .
Labavi / 89.230.211.* / 2015-10-28 08:45
Jeśli jest wysoki dług publiczny to PKB nie ma większego znaczenia. Na wykresie dokładnie widać jak PO zadłużało Polskę, dlatego też wzrost PKB jest taki a nie inny. Jakby zadłużyli jeszcze bardziej to można by spodziewać się PKB na poziomie +5%.... ale chyba nie o to chodzi by się zadłużać byle statystyki źle nie wyglądały.
inżynier82 / 194.145.205.* / 2015-10-28 09:08
Widać że kolega Labavi nigdy nie zarządzał firmą ani nigdy nie miał w rękach nawet podręcznika z zarządzania. Zadłużenie polski wynosi ok. 50% jej PKB - jest to małe zadłużenie w porównaniu z zadłużeniem, jakie typowo mają dobrze zarządzane firmy w początkowym okresie. Jest to też mniejsze zadłużenie niż mają dobrze prosperujące państwa europy zachodniej (UK, Niemcy) czy USA i zbliżone do zadłużenia państw skandynawskich (Szwecja, Norwegia). Pracuję w firmie, która się bardzo dynamicznie rozwija, urosła prawie 10x w ciągu 3 lat, a wykazuje straty, ponieważ inwestuje więcej niż zarabia, a zadłużenie wynosi >100% przychodów netto rocznie. Jest to normalna rzecz w zdrowym przedsiębiorstwie. Poza tym jest bardzo ważne na co się wydaje pożyczone pieniądze. Jeśli na inwestycje to jest ok. PO budowało autostrady i drogi ekspresowe, stadiony, inwestowało mocno w infrastrukturę, w obronność. Natomiast PiS chce rozdać pożyczone pieniądze głównie biednym (500 na dziecko), którzy je przejedzą lub przepiją. To nie jest żadna inwestycja.
slawcze / 83.24.25.* / 2015-10-28 08:56
To teraz powiedz, Orle, z czego Pis zrealizuje swoje obietnice i wzrost PKB jak w 2005-2007. A może zaufałeś oszustom?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
madram / 46.112.129.* / 2015-10-28 08:45
Nigdy nie jest tak, że bogacą się równo wszyscy. Ci, którym idzie słabiej powinni się uczyć na własnych błędach i cudzych sukcesach a nie ciągle biadolić. W Polsce można dobrze żyć, trzeba sobie tylko na to zapracować. Mój ślubny pracuje na etacie w przemyśle (dobre stanowisko, przyzwoita pensja, szanse na awans), nikt go tam nie wsadził po znajomości, wygrał wieloetapową rekrutację, musieliśmy się przeprowadzić, ale było warto. Jestem niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym, bardzo mnie to ogranicza, mimo to nigdy nie szłam na łatwiznę i do głowy by mi nie przyszło pójść po zapomogę. Prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniam kilku pracowników, płacę tyle ile warta jest ich praca, a nie jest warta średniej krajowej, bo nie trzeba mieć wysokich kwalifikacji, specjalnych zdolności ani nie wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Znaleźć kogoś, kto się do pracy nadaje, czyli robi to co do niego należy, stara się, umie współpracować z innymi, nie ślizga się na czyjejś d..pie i nie bierze zwolnienia, bo np. ma ochotę wydłużyć sobie urlop - to jest wielki problem. Ludziom się nie chce nawet jeśli premiuje się zaangażowanie. Że potrzeby mamy wszyscy takie same? O tym to trzeba pamiętać już w szkole, bo jak mówi przysłowie ,, nie chciało się nosić teczki, to trzeba dźwigać woreczki" za tyle ile dają a nie tyle ile się chce.
gijo / 46.46.233.* / 2015-10-28 09:29
Zgadzam sie tyle ze w spoleczenstwie socjalistycznym to brzmi jak utopia. Bardzo niewiele zostalo do tego aby ci co nosza woreczki sila lub odpowiednia ustawa odbierali tym co nosili teczki.
afa958 / 213.233.132.* / 2015-10-28 08:58
Ludziom sie NIE chce bo placisz im grosze, paniusiu bohaterska. Wyhamuj tez pieta z tym "noszeniem woreczkow" w Polsce grube tysiace wyksztalconych Polakow zaiwania po fabrykach albo uklada towary na polkach. Nigdzie NIE jest napisane, ze musisz byc przebojowym mistrzem swiata. W normalnym kraju ma byc praca za godne pieniadze dla wszystkich. Rowniez za noszenie woreczkow ogarniasz to w ogole?!
madram / 46.112.129.* / 2015-10-28 09:27
Nikogo na siłę nie zatrudniam, sami przychodzą, nie płacę ,,groszy", jeden pracownik kosztuje mnie 3000 zł + premia, jeśli zasłuży. Miliony wykształconych Polaków mogą, tak jak ja, wymyślić sobie biznes zaryzykować i uniezależnić się od wyzyskiwaczy mojego pokroju. Będzie im łatwiej niż mnie, zwykle są zdrowi i sprawni, znają języki (w czasach mojej edukacji był tylko rosyjski), nie chodzą o kulach. Nawet jeśli nie mają kasy na początek, mogą dostać dotację. Co ich powstrzymuje??? Jak dla mnie lenistwo i ociężałość umysłowa - o dziwo nie ,,gryzie" się to z wyższym wykształceniem, swoją drogą też jestem magistrem i to - o Boże- po humanistyce, ale.w prowadzeniu firmy nie ma to wielkiego znaczenia.
slawcze / 83.24.25.* / 2015-10-28 09:05
Jeśli to noszenie woreczków jest warte 1500 do łapy to nikt nie da ci 5000 godnej pensji. Ogarnij się otumaniały lewaku...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Minimalne wynagrodzenie / 83.18.197.* / 2015-10-28 08:43
Przestańcie pisać o przeciętnym wynagrodzeniu na poziomie powyżej 4000 brutto i mydlić oczy Polakom. Dlaczego do jednego wora wrzucacie prezesów z wypłatami po kilkanaście tysięcy i pracownika za minimalną? Krew mnie zalewa widząc to. Ja na 4000 brutto muszę pracować ponad dwa miesiące. Pracuję w urzędzie gminy gdzie nie ma dużego zatrudnienia z powodu oszczędności i człowiek pomimo że ma ładnie nazwane stanowisko to robi wszystko
madram / 46.112.129.* / 2015-10-28 08:54
Bo może twoja praca nie jest więcej warta? Nie tworzy żadnej wartości dodanej, nie przynosi zysków. Zmień pracę na taką, która będzie przynosić konkretne pieniądze a na twoje miejsce przyjdzie np. osoba niepełnosprawna, dla której praca za biurkiem będzie w sam raz mimo małej pensji, bo dołoży się do renty (580 zł + 1550 ). Nierealne... Poza tym w godzinach pracy piszesz na forum... jak ma Cie traktować pracodawca???
kolego / 178.219.30.* / 2015-10-28 09:10
Kolego "madram" pojechales z ta odpowiedzia--statystyki sa prowadzone na firmach powyzej 9 osob-------chodzi o place, zapytaj w firmach nie ujetych w tych statystykach ludzi po ile zarabiaja to wtedy pogadamy---zarabiaja swietnie nawet i po 3,5-4 tys zł -tylko jeden szczegol : albo w dwoch pracach ,albo w jednej ale pracujac po 16 i wiecej godzin dziennie
Wiem ,bo jestem w takiej firmie jako transportowiec i rozmawiam z ludzmi z wielu wielu innych "malych " firm ponizej 9 osob.
madram / 46.112.129.* / 2015-10-28 09:52
Nie urwałam się z księżyca. Od jakiegoś czasu prowadzę firmę i zatrudniam ludzi. Nie są to wybitni fachowcy, ale i charakter pracy tego nie wymaga, maja być dokładni, w miarę szybcy, i ma im zależeć na robocie. Koszty pracy są tak wielkie, że nie mogę im zapłacić co miesiąc więcej niż 3000 brutto, za to, gdy jest dobry miesiąc mogą zarobić do 60% więcej. I wiecie co? Zdarza się, że jak mamy duże zamówienie , trzeba się faktycznie wziąć do roboty, popracować dłużej (10 h dziennie), to mi nagle przysyłają zwolnienia lekarskie. Po drugim takim numerze żegnam się z delikwentem, bo przez niego inni muszą zasuwać dłużej, a ,,chorowity" i tak tych 3000 oczekuje. Inna sprawa, że ludzie nie rozumieją, że z tego co zarobimy ,,górką" nie mogę im zapłacić więcej, bo... gdy minie dobre to i na podstawowe wynagrodzenie musi być z odłożonego. Nie rozumieją, że tak jak w domu odkłada się na ,,czarną godzinę", tak i w firmie.
1. / 159.205.27.* / 2015-10-28 08:43
jakby firmy zagraniczne, nie transferowały zysków za granicę, to wzrost byłby większy. Chcąc uniknąć płacenia podatków, musiałyby korporacje inwestować w rozwój na terenie Polski oraz podnosić pensje, co dałoby 1,5-1,8 PKB więcej na rok, ale PO skutecznie ułatwiała wywóz zysków - potwierdza to MFW
Baran zawsze pozostanie baranem. / 46.186.78.* / 2015-10-28 08:42
Jedno jest pewne. Nadal będziemy podnóżkiem Waszyngtonu. Zależność jeszcze wzrośnie jeszcze większa ekonomiczna od Brukseli i Berlina. Polska jest niczym i będzie jeszcze gorze. Wszędzie ma wrogów, Głowni to Rynki i zadłużenie oraz państwa UE. Współpraca gospodarcza z Rosją by nas uratowała i nasze Ziemie Odzyskane. Niemcy już przygotowują się do ich przejęcia. Ukraina też nie zasypia gruszek w popiele.
nie panikuj / 91.199.250.* / 2015-10-28 08:45
nie musimy nikomu wchodzić w D. Wystarczu rozszerzyć Grupę Wyszechradzką(Międzymorze)
Mk49 / 83.0.251.* / 2015-10-28 08:39
Jak widzę na forum wypowiadają się sami eksperci ekonomii.To czemu w kraju tak źle ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
dfgdgft / 89.229.207.* / 2015-10-28 08:39
pelo zostawia kraj w ruinie,zadluzone do granic mozliwosci-i kto za to ma beknac no kto?,juz uciekaja z tonacego statku
MIESZKANIEC WSI / 91.199.250.* / 2015-10-28 08:38
ZREWIDOWAĆ DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDÓW.
CO TAM SIE DZIEJE TO SKANDAL:
POPSLPALIKOT DO WYMIANY !!
Mądry Polak / 91.199.250.* / 2015-10-28 08:42
Referendum odwoławcze jak w Warszawie i po problemie
Ja1 / 83.10.80.* / 2015-10-28 08:35
"Zrealizowała to poprzez skokowe zwiększenie wydatków i zadłużenia, co potem tak jej się spodobało, że nie chciała już przerywać." To tak jak dziwka której spodoba się pukanie...też nie chce przerywać :)
A tak poważnie to odejmijcie sobie ukradzione(bo innego określenia nie ma) fundusze Z OFE od tego wszystkiego. To tylko 153 Mld zł długu więcej i wychodzi wtedy, że nic nam się lepiej nie wiedzie.
Dane z GUS? Bo się posikam ze śmiechu oni już i tak nam mówią same farmazony A INFORMACJE OBCINAJĄ USTAWOWO CAŁY CZAS BY JAK NAJMNIEJ POKAZYWAĆ. Bezrobocie jednocyfrowe? Bo tyle Polaków wyjeżdża, że trudno by było żeby przekraczało obecny stan. Większość moich znajomych(kolegów z dawnej i nieodległej jeszcze przeszłości) wyjechało z Polski max 3 lata temu. Pewnie wtedy PO nie sprawowało władzy? ŻENADA I WSTYD
Lena344 / 77.65.11.* / 2015-10-28 08:34
Moje wynagrodzenie to 2900 brutto ! Mam 40 lat, mam 2 dzieci, jestem po studiach, pracuję już od 15 lat (14 lat w urzędzie). Jak widać jestem przeciętnym obywatelem, a do przeciętnego wynagrodzenia wg PO ponad 4000 brutto sporo mi brakuje.
idanna / 46.112.129.* / 2015-10-28 09:06
Jesteś urzędnikiem, nie wypracowujesz ani złotówki dlaczego więc miałabyś więcej zarabiać??? Takie stanowiska pracy, jak Twoje, powinny być obsadzane w większości osobami niepełnosprawnymi, bo zwykle innej pracy nie mogą wykonywać a niska pensja jest i tak lepsza niż renta. Ty się w urzędzie zwyczajnie marnujesz, bo umówmy się, czynności administracyjne nie wymagają wybitnego intelektu, twórczych zdolności, mobilności, którymi zapewne się cechujesz. Do tego brak satysfakcji finansowej... Ja bym uciekła po dwóch latach. Sama sobie jesteś winna.
nie lubie darmozjadów / 176.111.127.* / 2015-10-28 08:39
nie pracujesz tylko pasożytujesz! - czytaj: żyjesz z pieniędzy które ludzie ciężko wypracowali i przez to są biedni.

Najnowsze wpisy