Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wybory parlamentarne 2015. Sprawdź, co proponują poszczególne partie

Wybory parlamentarne 2015. Sprawdź, co proponują poszczególne partie

Wyświetlaj:
waldek (0) / 159.205.225.* / 2015-10-23 10:40
Partia Razem jest powiewem świeżego powietrza, zalążkiem słusznej myśli i drogi. Popieram wypowiedz z debaty skierowaną do NAS – WYBORCÓW ,,Nie głosujcie na mniejsze zło, głosujcie na tych , z którymi naprawdę się zgadzacie’’ (waldekurbanowski.pl) PS. ODWAGI !!!
bolek1000029384 / 89.247.133.* / 2015-10-23 10:49
taki powiew byl juz 100 lat temu i nazywal sie wtedy komunizm
& NIE dla PO, Petru i ZLew / 5.134.65.* / 2015-10-23 10:35
I tak wiem, że jedyną rozsądną alternatywą dla Polski jest Prezydent Duda + Premier Szydło. Gwarantują oni silne i stabilne państwo. Ład i porządek wewnętrzny oraz dobrą wiarygodną reprezentację na zewnątrz.
Wiadomo, że lewactwo i ich media nie odpuszczą, ale na szczęście są mniejszością w tym kraju.
edd3456 / 82.132.234.* / 2015-10-23 10:58
Kolejny pisowski debil..... Co pamiec krutka jak Polacy ich wykopali po 16 miesiacach ich kadencji???? Co wtedy zrobili???? Zniszczyli Polske!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adaś_j53 / 94.154.24.* / 2015-10-23 10:35
Sen mara o PIS - Jest jak chciałem, PIS jest wszędzie, jest w kościele, na urzędzie, jest w mieszkaniu i w plenerze, ma się świetnie w Belwederze. Jest za progiem mego domu, wpadł do szkoły po kryjomu, służbę zdrowia zbałamucił, gospodarkę wspak przewrócił. Wkrótce będzie pod pierzyną, gdzie bawiłem się z dziewczyną, wszystko sprawdzi i zobaczy, czy porządek jest tam kaczy.
Tfu , przepadnij śnie pokraczy! Jeszcze czas mam , jeszcze może być inaczej.
sdasd / 212.51.203.* / 2015-10-23 10:41
Proponuję wizytę u lekarza specjalisty.
antylewak / 5.134.65.* / 2015-10-23 10:38
Jest tak, bo na szczęście jest większością lewaku.
Tomek7 / 80.231.171.* / 2015-10-23 10:31
szkoda ze pomineli najlepsze rzeczy u Korwina a wiec:

Ekonomiczne:
Drastyczne zmniejszenie biurokracji
Mniej w budzecie = wiecej w naszych portfelach
koniec z zadluzaniem panstwa

Spoleczne:
Wprowadzenie kary smierci
Podwyzszenie limitu dla kierowcow z 0.2 promila na 0.8 jak jest na zachodzie.
zniesienie przymusu jazdy na swiatlach, zapinania sie pasami, itp
Tomek7 / 80.231.198.* / 2015-10-23 10:54
zapomnialem dodac, likwidacja ZUS !! i opcja aby Polacy sami decydowali czy chca sie ubezpieczyc czy nie. Gdybysmy zniesli przymus ZUS natychmiast powstalyby nowe miejsca pracy bo pracodawca nie bylby obciazony wysokimi kosztami zatrudnienia. Male bezrobocie = wzrost plac bo firmy zaczna konkurowacv o pracownikow!!
patriot61 / 83.27.125.* / 2015-10-23 10:30
Głosuje na Korwin jedyny rozsadny program
e-t / 79.186.67.* / 2015-10-23 10:28
Narodzie strasznie jesteś głupi i naiwny.
gf / 185.24.217.* / 2015-10-23 10:24
no to nadal nie mam na kogo głosować...
Tomek279 / 80.231.198.* / 2015-10-23 10:50
gdyby Polacy wybrali Janusza 20 lat temu nie byloby problemu z ZUSem i jego dlugami bo zostalby sprywatyzowany. nikt nie musialbym placic ZUS, mielibysmy wybror!! W debacie powiedzial, jak panstwo daje Ci 500zl to zabiera 700zl zeby oplacic urzednikow i urzedy. Wiec nie tylko tracisz 200zl ale rowniez urzednik wydaje Twoje pieniadze a nie ty!

Dlug publiczny nie wynioslby bilion zlotych bo Korwin postulowal za uchalanie budzetu bez deficytu, co robi nas rzad, zmienia konstutucje by moc sie bardziej zadluzyc, a przeciez specjalnie byly te zasady wprowadzone zeby panstwo nie zbankrutowalo!!
Ann556 / 78.10.195.* / 2015-10-23 10:23
Znalazłam wyjaśnienie o co chodzi u Kukiza z podatkiem PIT: "Reforma podatku PIT partii Kukiza obejmie wprowadzenie na wzór brytyjski tzw. Inteligentnej Kwoty Wolnej od PIT w wysokości 10 tys. zł. Kwota wolna będzie malała o 1 zł na każde 2 zł dochodu powyżej II progu skali podatkowej. Docelowo PIT ma zostać całkowicie zlikwidowany i ma nastąpić zastąpienie kilku składek ZUS i NFZ jedną płatnością na Fundusz Płac"
Wybieram Kukiza: opodatkowanie wielkich korporacji międzynarodowych to kasa na obietnice. Nie chcę tu emigrantów bo się boję o własne bezbronne dziecko. Wolę Rosję od Niemiec patrząc na to jakie mają podejście do naszego kraju jedni i drudzy i kto jak nas traktował w czasie wojny.
janczi / 81.246.198.* / 2015-10-23 10:38
Z ta Rosja to nie przesadzaj. Z pozostalym sie zgadzam w 100 procentach. Generalnie niech ludzie glosuja na jakiegokolwiek, byle anty systemowego kandydata - czy to Korwin, czy Kukiz. Tez wole Kukiza, bo to bedzie spojna polityka z PIS, Korwin bedzie sie troche klocil, ale to bez znaczenia. Wszystko zeby pogonic te bande.
wqewq / 188.116.35.* / 2015-10-23 10:21
KorWIN chce zlikwidowania Stref Ekonomicznych? Jeśli rozumiecie przez to wprowadzenie zasad panujących w w Strefach Ekonomicznych na terenie całego kraju to OK. Samo "Zlikwidowanie Stref Ekonomicznych" jest wprowadzaniem czytelnika w błąd.
hil / 78.8.83.* / 2015-10-23 10:19
Wiem na kogo i kto ma najlepszy stabilny program odbudowy Polski to PiS, tylko PiS.
obywatel391 / 91.235.192.* / 2015-10-23 10:19
....począwszy od pierwszych dni zmiany ustroju w tym kraju, wszyscy którzy mim już rządzili... czyli patrząc od AWS, poprzez SLD, PIS,PO, wraz koalicjantami tylko obiecywali poprawę życia Polaków. Jedynie co im dobrze wychodziło to reformowanie ( spartolenie) wszystkiego co przez lata dobrze funkcjonowało. Nie wymieniam wszystkiego , bo wszyscy wiedzą o co chodzi. A dla tych co nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć ,wspomnę, np: Służba Zdrowia, Szkolnictwo, Wojsko, Policja, Wymiar Sprawiedliwości, a jakby tego było mało nawet spaprali ustawę śmieciową. Jedynie co im dobrze wychodziło podczas tych rządów, to afera za aferą, i stanie ponad prawem... Więc na tych co już mieli swoją szansę poprawy życia w tym kraju nie ma co głosować. Nie ma też co głosować na tych co pouciekali z partii rządzących i pozakładali nowe, jako koła ratunkowe aby dalej być przy korycie. Więc drodzy obywatele, zanim zagłosujecie , pomyślcie i przeanalizujcie co Wam - Nam obiecują, "bo i z próżnego w puste to i Salomon nie naleje" a papier wszystko przyjmie. Gorzej jest z realizacją tego co obiecali. Nie powiem na kogo głosować , ale zagłosujcie na Polaków którzy nie pozwolą doszczętnie zniszczyć i rozsprzedać tego co jeszcze pozostało z Tej naszej Polski. Bo za nią nasi pradziadowie i dziadowie oddawali życie. A ci co do tej pory rządzili zapomnieli o tym całkowicie.
wiedzący o co chodzi / 37.248.254.* / 2015-10-23 10:15
Ja zagłosuję na partię, która obieca mi, że po wyborach zajmie się sprawą kradzieży oraz przekrętami na szkodę mienia skarbu państwa podczas scalania gruntów we wsi Hucisko gm.Leżajsk i rozliczy wszystkich złodziei odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie, którzy robią wszystko by uniknąć odpowiedzialności i kolejnej podkarpackiej afery.
Pluton1 / 2015-10-23 10:13
Czy oddalibyście swój DOM do zarządu/remontu gościowi, który już raz spartolił i trzeba było inną ekipę aby naprawić dom po jego remoncie? A jeszcze ten gościu namawia Cie aby dać mu specjalne upoważnienia (nieodwołalne). I teraz chcecie zmienić ekipę tylko dlatego, żeby nie brać ciągle tej samej, pomimo że DOM jest coraz w lepszym stanie i wygląda lepiej a sąsiedzi Wam zazdroszczą. Czy zwracalibyście na wytykanie palcem przez tego gościa drobnych potknięć, które i tak zaraz naprawia. Czy słuchalibyście jego obiecanek, że on będzie teraz lepszy a dom będzie Wspaniały jak on obejmie zarząd lub przeprowadzi remont?
bosski / 195.205.18.* / 2015-10-23 10:28
A co, jeśli moim zdaniem gościu wcale roboty wg mnie nie spartolił tylko niektórzy goście mi wmawiają że spartolił, natomiast po namowach tychże "oświeconych gości" zmieniłem ekipę która dwukrotnie wg mnie spartoliła robotę, ale niektórzy "oświeceni goście" mi wmawiają że i tak jest lepiej niż było, chociaż mnie się nie podoba! No i co?
Pluton1 / 2015-10-23 12:18
Prowadzili tylko wojny z partiami w koalicji i z opozycją. Służbę zdrowia zmieniali bez sensu i bez efektów (tylko koszty i bałagan), Religa nie dał rady. Wojny z lekarzami doprowadziły do zgonów z powodu wstrzymania transplantacji. Atmosfera była nie możliwa do zniesienia (szczucie, awantury, nagonki). Oskarżanie opozycji i podkładanie zdechłego kota. Jak można było sterować prokuraturą i ją wykorzystywać przeciwko opozycji. Nieodpowiedzialne działania powodowały wycofywanie się kapitału zagranicznego. I te niekonstytucyjne działania Prezydenta - chęć decydowania o polityce zagranicznej i wewnętrznej. Na + zaliczam podatki dochodowe, i mniej nieprawidłowości w Państwie w atmosferze poczucia strachu.
skania80 / 217.117.138.* / 2015-10-23 10:11
u każdego coś dobrego, realnie patrząc nikt nie jest trafnym wyborem. PO już podziękujemy, PIS to mrzonki bo 500 zł na drugie i kolejne dziecko to tylko zwiększanie patologii, PSL to sprzedajna ....., Zjednoczona Lewica nie chce przyjąc do wiadomości że większość narodu zarabia płacę minimalną i przy zwolnieniu z podatku do 21000 świnie przy korycie zdechły by z głodu, NOWOCZESNA niby wszystko OK ale 16% to chyba za mało żeby państwo funkcjonowało, RAZEM chce zabierać bogatym którzy wyprowadzą majątki do rajów podatkowych i podobnie jak PIS szerzy patologię przez niezwiązanie zarobków z zasiłkami na dzieci, KORWIN to jakoś radykalnie może się skończyć, KUKIZ może i by był ale niech się na razie pokaże jako 3 czy 4 siła żeby nabrać doświadczenia. Ja proponuję kwotę wolną od podatku uzależnioną od dochodu i liczyłbym 6 miesięcy x płaca minimalna w danym roku(6 x 1750=10500)
Paweł269 / 83.25.230.* / 2015-10-23 10:11
Tylko KORWIN! żaden PiS czy PO bo to dno

Najnowsze wpisy