Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wybory parlamentarne 2015. Tak partie chcą zadbać o emerytury

Wybory parlamentarne 2015. Tak partie chcą zadbać o emerytury

Wyświetlaj:
krzyys / 178.23.108.* / 2015-09-28 11:57
Ale jak to, nie będzie drinków pod palmami? Przecież mamy OFE i pokazywali w TV.
Waniek / 2015-09-28 12:24 / Bywalec forum
Nawet zwyczajnych emerytur nie będzie będziesz miała emeryturę obywatelską w wysokości 100 zł resztę zęby w tynk jak je jeszcze w polskim systemie masz.
masakra795 / 78.9.119.* / 2015-09-28 11:57
cytat :( Dokonaliśmy wielkiej reformy, polegającej na tym, że wydłużyliśmy wiek emerytalny i ograniczyliśmy przywileje związane z możliwością wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. To jest dorobek ostatniej kadencji. Uważamy, że w tej chwili naszym podstawowym zadaniem jest go obronić, ponieważ z lewa i z prawa pojawiają zakusy, żeby przywrócić poprzedni system.)
no to brawo platfusy, wyczyn jak cholera!! reforma jak w sam raz dla takich jak wy platfusów nieudaczników i złodziei !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zenek 122 / 79.188.34.* / 2015-09-28 11:47
A dlaczego dla mężczyzn praca do 65 rż ? Faceci żyją krócej od kobiet a też w tym wieku "emerytalnym "są bardzie do niczego. Mężczyźni powinni pracować do 62 rż i tyle tez dla kobiet powinno być !!!
Feniks777 / 81.190.78.* / 2015-09-28 11:46
Nie ma co wierzyć politykom bo co roku zmieniają się przeliczniki i może się okazać, że pracując dłużej można mniejszą emeryturę dostać niż gdyby dwa lub pięć lat wcześniej przeszło by się w stan spoczynku. To tylko teoretycznie tak wygląda im dłuższa praca tym większa emerytura ale nigdy nie wiadomo po jakim "kursie" będą wyliczać.
Marlowx / 87.206.18.* / 2015-09-28 11:33
Głosujcie na PO to Was wyślą tam gdzie pieprz rośnie i pchły gryzą !
-DJ / 87.205.234.* / 2015-09-28 11:38
Wszystkie przywileje dla siebie i dla innych id lat PIS glosuje zeby ich nie likwidowac, a Ty nawolujesz na PIS ciemny narodzie?? Troche wiedzy o glosowaniach PISU!!! Nawet Ziobro glosowali za jego bezprawne rzadzenie wyrzadzanie krzywdy innym za pomowienia jednym glosem aby zostawic w swoich szeregach tego pajaca nieudacznika co zastrzsza i szantazuje wszystkich podsluchuje kazdego nawet dziennikarzy nielegalnie, udowodniono to mu~!!!!
przyszly_emeryt / 194.165.48.* / 2015-09-28 11:32
Emerytury tak czy tak będą dziadowskie więc lepiej pożyć dłużej co najwyżej biedniej niż krócej i równie biednie.
-DJ / 87.205.234.* / 2015-09-28 11:30
Moje oszczednosci" Posel,Senator tylko 2 kadencje, to samo Prezydencji miast. Jak moze np.Posel Zelichowski dawno na eneryturze i posel ZYCH byc w Sejmie po 30 lat!!!!! To korupcja! Zniesc przywileje dla sluzby wieziennej 20 lat pracy i ida w wieku 40 lat na emeryture za 3,500 zl na reke, to samo Policjancji, gornicy maja duze przywileje policja tez! Te 13tki w Urzedach Miejskich za co??? do urzednikow nie mozna sie w ogole dostac, trzeba pisac pisma i czekac 30 dni na odpowiedz. To samo brak dostepu do komornikow, prokuratorow, sedziow!! Co to za swiete krowy za nasze pieniadze! Przywileje dla poslow i senatorow to rocznie 15 mld zl rocznie!!!! Czy tego nikt nie wie, ostatnio w w Kawie na Lawe w TVN 24 - pPetru wnioskowal zlikwidowanie przywilejow dla poslow, maja 15 tys. zl pensji maja 15 tys. zl dodatkowe na biura, maja komorki, samochody, karty VISA na jedzenie w resteuracjach, nawet ubieraja sie z tych kart Visa!!!Jezdza pociagami, samolotami za darmo do swoich rodzin co tydzien na koszt podatnikow. Jest na nasz koszt Hotel Sejmowy i tam maja oplacone noclego a wyjezdzaja! Pani Gosiewska przez ost. czas wydala 100 tyz.zl na tzw.km sprawa jest w Sadzie!!!Telefony 4 szt. w tym dala synowi 1 telefon abysmi my placili za wszystko! p.Petru ma racje zlikwidowac 15 mld zl na przywileje i dac najbiedniejszym i bezrobotnym!!
kółko i krzyżyk / 213.238.75.* / 2015-09-28 20:49

Petru wnioskowal zlikwidowanie przywilejow dla poslow

Widzisz, problem polega na tym, że zdecydowanej większości komentujących tutaj nieuków ekonomicznych nie obchodzi to, że jest to jak do tej pory jedyny na naszej scenie szef partii-fachowiec, który przy okazji ma dość spójny i sensowny plan.
Lepiej go opluwać jako "agenta bankowego", "ucznia tego diabła Balcerowicza" itp. bzdury. Bo to nie wymaga zadania sobie trudu przestudiowania (nie tylko przeczytania) jego planu i przemyślenia na ile ma sens gospodarczy. Co zresztą dotyczy planów również innych ugrupowań - w końcu jeśli trzeba wybierać to w oparciu o określone dane i własne przemyślenia, a nie to co powiedział szwagier na imieninach...

Podobna sytuacja była niedawno przy wyborach prezydenckich. Pytałem wiele osób głosujących na Kukiza: dlaczego głosowałeś na niego? Bo chce wprowadzić JOWy. Natomiast nikt z nich nie potrafił powiedzieć, czym różni się metoda proporcjonalna od większościowej o metodzie D'Honta nie wspominając. Nie wiedzieli jak działa obecny system, ale chcieli go zmienić. Bo SŁYSZELI że jest zły. Natomiast dlaczego jest zły i co dadzą JOWy - tu już padały kompletnie bzdurne odpowiedzi.
BO ŚWIADOME GŁOSOWANIE TO NIE TYLKO SKREŚLENIE NA KARCIE. To również nauka, sięgnięcie do źródeł informacji i własne myślenie - a to wymaga wysiłku.

Już raz mało nie doprowadziło to do katastrofy, gdy ponad 23% inteligentnych inaczej głosowało w wyborach prezydenckich na nikomu nieznanego niejakiego Stana Tymińskiego tylko dlatego, że obiecywał zmianę systemu, cofnięcie niewygodnych reform a jego główny przeciwnik został okrzyknięty żydem.
Jak widać Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.
321start. / 159.205.76.* / 2015-09-28 11:29
Na tym polega współczesne niewolnictwo ! Wasze życie polega na pracy i płaceniu podatków ! Nic wam się nie należy od tego kraju na stare lata ! Taki los wam zgotowali ci których sami wybieracie co cztery lata !
olazet / 194.247.62.* / 2015-09-28 11:17
w pierwszej kolejności niech zrobią porządek ze składkami bo są zbyt wysokie ludzie przenoszą firmy zagranicę albo chodzą na zwolnienia. lepiej obniżyć tak aby każdy chętnie płacił. po drugie to fakt uprzywilejowani mają za wysokie emerytury obniżyć . po trzecie zlikwidować odprawy, wczasy pod gruszą itp. ponieważ nie przysługuje ani przedsiębiorcom prowadzących działalność ani pracowników zatrudnionych w prywatnych przedsiębiorstwach.
uboga / 78.9.119.* / 2015-09-28 13:20
powiedział co wiedział głupek, zlikwidować odprawy i wczasy pod gruszą, bo ty i ich nie masz?! a czyja to wina, że prywaciarze nie płacą odpraw i wczasów pod gruszą?! wyłącznie wasza!! tak, to wina pracowników, którzy pracują u prywaciarzy i zgadzają się na takie warunki zamiast stanąć przed pracodawcą wszyscy, jak jeden mąż i wymusić to co wam się należy!! wszystkich nie zwolni przecież, prawda?!!!!
dżon / 83.10.19.* / 2015-09-28 17:21
jestem prywaciarzem pracuję 46lat ,już mam dość tej słodyczy i jestem po dwóch zawałach i do emerytury jeszcze muszę pracować 4 lata.Niech każdy spróbuje poprowadzić firmę i sam się przekona żeto nie takie proste.Niech płaci ludzią jak najwięcej łącznie z ołówkowymi, trzynastkami,premiami czternastkami wczasami.Zobaczymy jak daleko zajedzie.Winy nie szukajcie u prywaciarza lecz w złym systemie podatkowym oraz w rozbuchanych przywilejach.Jeden pracuje do45 r.życia a drugi z********* do śmierci.
nation / 195.26.76.* / 2015-09-28 11:15
Najwyższe emerytury będziemy mieli wtedy gdy będziemy pracować do śmierci.
anna169 / 37.152.18.* / 2015-09-28 11:12
nie chcę reformy Pisu, jak ją wprowadzą będzie za póżno na ratunek
sad630 / 79.185.248.* / 2015-09-28 11:09
Przykład KRUS jest chybiony, bo to jest przykład patologii, skoro państwo dopłaca do tego systemu, aż 90%. Prawidłowe emerytury z KRUS winny wynosić 70- 80 zł miesiecznie. Taka byłaby emerytura obywatelska.
jaś / 88.220.43.* / 2015-09-28 11:08
Politycy poszczególnych partii wciąż się spierają, a ci, co zaczynali pracę w latach sześćdziesiątych dalej muszą tyrać. Mam 47 lat i 2 m-ce pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury muszę tyrać jeszcze 2 lata i 7 m-cy. Tylko dlatego, że pracuję od 17-go roku życia i miałem na tyle szczęścia, że ominęło mnie bezrobocie. Po prawie 50-ciu latach fizycznej pracy to ja będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. (Pracuję bez przerwy od 01-08-1968 r.) Cywilizowane kraje, podnosząc wiek emerytalny, wprowadzają odstępstwa i biorą pod uwagę pracowników o długim stażu pracy. By mieć prawo do emerytury liczy się albo wiek, albo długi staż pracy. A nam każą tyrać do upadłego. Niech posłowie PO - PSL, oraz szanowni eksperci pokażą mi drugi taki kraj na świecie, gdzie trzeba przepracować fizycznie 50 lat, by mieć prawo do emerytury.
-DJ / 87.205.234.* / 2015-09-28 11:43
wg. mne to mozesz isc na emeryture juz po 40 latach pracy skladkowych!!!! Idz do ZUSU tam dowiesz sie na 100%. Jezeli masz 65 lat i 40 lat skladkowych mozesz przejsc na emeryture!
jaś / 88.220.43.* / 2015-09-28 13:32
Piszesz o częściowej emeryturze. Ale ja mam niecałe 64 lata i na częściową emeryturę mogę iść za, rok a na pełną za 2 lata i 7 m-cy. W moim przypadku wiek emerytalny to 66 lat i 4 m-ce.
4tr4 / 37.72.120.* / 2015-09-28 11:07
Badania psychiatryczne wskazane ! Składki które się płaci NA ZUS , nie tylko idą na cele zdrowotne lub chorobowe (płatnika tych składek) . Z ogólnych pieniędzy płatników zgromadzonych przez ZUS ,także wypłacane są zasiłki pochówkowe ,chorobowe, emerytury . Także pracownicy ZUS utrzymywani są z tej puli pieniężnej ! .Nie którzy z płatników tych składek któży płacili przez 30-40l przeszli na emerytóry które pobrali 1do 5 razy i zgon ! . Konto zmarłego przejmuje ZUZ ! i ciekawe na jaki poczet idzie reszta środków zmarłego !?. Prawo (na papieże) jest tak sformułowane aby odepchnąć (obywatela) od zamiaru domagania się !!!!!!! . Wszystko jest tak zrobione żeby czuł (respeki) bał się walczyć o swoje !
Wojtek282 / 83.28.255.* / 2015-09-28 10:59
Ekonomiści są na poziomie wiedzy Lenina. Nie ma maszyn , komputerów a węgiel rozładowuje się łopatą. Emerytura zależy od poziomu produkcji i kompetencji władzy. Obecna władza to banda tępych złodziei.

Najnowsze wpisy