Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wybory parlamentarne 2015. Tak partie chcą zadbać o emerytury

Wybory parlamentarne 2015. Tak partie chcą zadbać o emerytury

Wyświetlaj:
sch60 / 94.40.46.* / 2015-09-28 10:57
- Przestępczość i skrupuły , To dwie odległe sprawy . - Pozostaje nam udać pod opiekę Bożą . - Ludzie żyjący bez żadnej czci wiary czy moralności , tylko interesik zasłuży na to co go spodka .
w118 / 46.171.192.* / 2015-09-28 10:54
Polska to kraj niewolenia jednych przez drugich. Jedni po 15 latach mają 4000 PLN na łapę, a inni po 40 latach 800 PLN na łapę. A jak ja będę przechodził na emeryturę, to wprowadzą emerytury obywatelskie i znowu mnie okradną, bo ja ZUS płacę, a dużą część nie. Pensję biorą pod stołem bez składek zusowskich to im się emerytura należy. Należy się też niezła emerytura górnikom, rolnikom, mundurowy. Wiadomo że tak jest bo im się należy i kropka. I jeszcze kobietom bo przecież dłużej żyją to niech mają. A co? A rolnikom PSL będzie staż liczył od momentu urodzenia na wsi, a nawet wcześniej, bo jak mama była w ciąży i pasła krowy to dziecko też już pracowało! Więc praktycznie bez płacenie składek dostanie emeryturę. Obywatelską bo jaką inną, jak nie będzie z czego naliczyć. To dostanie jakieś 4000 PLN na łapę, bo się przecież należy. I tyle bym wypłacił mundurowym a nawet dwa razy więcej!!! Jakieś 8000 PLN na łapę, może wtedy już nie będą pracować i zwolnią etaty dla młodych? Bo przecież wiadomo, że od picia wódki na poligonie wątroby mają już nie teges. Nie wspomną o wypisywaniu mandatów pijanym rowerzystom czając się w krzakach z radarem, bo tak przecież pracować nie można.
mhmwah / 78.8.177.* / 2015-09-28 10:53
ja sie tylko pytam czemu kobiety które nie dosc że zazwyczaj ida sobie na macierzyński to jeszcze żyją srednio 10 lat dłużej mogą iść na emeryterę 5 lat wcześniej od mężczyzn? mezczyzni w polssce zyja srednio 73 a kobiety 81 lat, co przeklada sie na to ze statystyczny facet spedzi 8 lat na emeryturze zanim umrze, a kobieta 21 lat. Gdzie tu sprawiedliwość ja sie pytam? Wiek emerytalny powinien być równy dla obydwu płci, w innym wypadku jest to jawny i perfidny seksizm.
ERYK139 / 87.207.70.* / 2015-09-28 10:53
PRZESTAŃCIE PIEPRZYĆ O WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTURACH KTO PRACUJE DO 67 LAT /////PRYWATNI W SWOICH FIRMACH -SENATORZY CI PRZY KORYTACH BUDŻETOWYCH W SEJMIE CI NA UCZELNIACH DZIENNIKARZE PROKURATORZY SĘDZIOWIE A RESZTE LUDZI PRACUJE ZA JAŁMUŻNE I IM NALEŻY PRZEDŁUŻYĆ PRACĘ DO ŚMIERCI . DZIENNIKARZE PRZESTAŃCIE NAKRĘCAĆ JESTEŚCIE OBŁUDNI TAK JAK CI Z PLATFORMY OSZUSTÓW CZYLI -PO-
Jaro641 / 95.160.244.* / 2015-09-28 10:53
A g...o rządowi do mojej emerytury. Powinni dać możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy,jak będzie za niska to będę dalej pracować i tyle
-prawda / 178.37.136.* / 2015-09-28 11:54
Co Ty mowisz mlodziaku??? W wieku po 50tce juz nikt z pracodawcow cie nie zatrudni na 100% marzysz i tyle!!!
Ja to przeszlam w wieku 53,5 roku mimo kwalifikacji mowiono mi ze jestem za stara! a to bylo w roku 2002!!!
mysz18 / 213.25.120.* / 2015-09-28 10:52
Zabrano przywileje tylko ludziom styranym pracą fizyczną !!! Odebrano prawa nabyte ,pozostawiając ludzi bez niczego,bez środków do życia !!! Ukarano ludzi z 35-45 latami pracy ,przy czym automatycznie uzdrowiono takich ludzi poprzez ZUS-PRZEPISAMI RZĄDOWYMI OCZYWIŚCIE !!!
To co odebrano styranym z dnia na dzień ,pozostawiono innym przywileje o przechodzeniu na wcześniejsze emerytury po 15 latach pracy- Kto to wymyślił ? Ano taki sam ,pierwszy do przywilejów,ten który obsadził jeszcze przed zmianami popleczników,bo następni przyjęci dopiero będą wchodzić w nowe przepisy. Rząd wypina się na naród ,naród potrzebny tylko do wyboru stołka ,by potem z dnia na dzień odebrać nadzieję na przeżycie,na przeżycie !!!,bo na dożycie emerytalne fizycznego styranego człowieka nie starcza,zwłaszcza gdy zabiera mu się środki do życia. Przeklinam byłego premiera ,który kłamliwie też obiecywał,potem odebrał wszystko , zwłaszcza długoletnim pracownikom,aby na koniec wyjechać na zmywak, Wracaj Panie,panie były premierze i kończ swoje życie u siebie w kraju,tak jak zachęcałeś młodych do powrotu i co czyni to dalej Twoja partia.
kuba576 / 91.233.112.* / 2015-09-28 10:52
Dziś poskomuchy mówią o 40 i 35 latach pracy i na emeryturę? A kto jak nie komuch Miller podniósł wieka emerytalny dla mężczyzna z 60 lat na 65 a kobietom z 55 na 60 lat. Dziś dojrzał bo już jest starym dziadem. Precz z ZLEW-em, Petru, PO, PSL.
kukusiu / 217.99.255.* / 2015-09-28 10:55
PS. A PIS oddalic na odleglosc ponaddzwiekowa.
zbigniew6502 / 83.25.129.* / 2015-09-28 10:51
Za dwadzieścia lat trup będzie się słał po ulicach ,no bo skąd wezmą na emerytury dla obecnych urzędasów,nauczycieli ,strażników miejskich nie wspomnę o policji ,wojsku,straży itd-skoro będzie brakowało ludzi do pracy (niż demograficzny)chyba że zus będzie z 10tys najniższy.
Olos / 121.216.223.* / 2015-09-28 10:49
Bedziecie smiac sie za 15 - 30 lat , bo Polski juz nie bedzie a bedzie nastepny IV zabor . Tak durnego narodu w europie to ciezko znalesc IV ZABOR historia nic WAS nie nauczyla .
Tocio / 176.58.21.* / 2015-09-28 10:48
Emerytury......to wegetacja ......jeszcze trochę to Polska będzie gminą islamską ...Ponieważ młodzi nie mają dzieci A starsi poumierają bo nie dadzą dady wyżyć z tych EmerytuR!!!!!!!!!,Niestać nas na utrzymanie mieszkań. Zapomnijmy o leczeniu Ja się leczę APAPEM Dobrze że PO ma na kolacyjki jednorazowe Bo ja przepracowałem 44 lata i mam na przeżycie 1300
Sylwana 45 45 / 82.160.69.* / 2015-09-28 10:47
A co z osobami co przez życie przejdą stylem lekkoducha? To tu to tam, a to jeden zasiłek a potem drugi? Oni zapewne też coś dostaną i załapią się na najmniejsze emerytury bo im państwo zagwarantuje. A ja zasuwam do roboty 20 lat, na zwolnienia nie chodzę, niestety moje zarobki są nie są wysokie, nie miałam szczęścia ni możliwości by zmienić pracę na lepszą płatną przez co wszelkie prognozy wskazują że moja emerytura też będzie mała. I ja i ten co przepracuje może pół tego co ja otrzyma tyle samo. Tyle że mój dochód będzie się nazwać emerytura na którą pracowałam lata, a lekkoducha - zasiłek zagwarantowany przez państwo dla biednych. SPRAWIEDLIWOŚĆ PO POLSKU !!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZXXX / 164.126.27.* / 2015-09-28 10:46

łasne propozycje zmian w emeryturach mają także inne przodujące w sondażach par

Z TEGO CO PISZECIE WYNIKA ZE IM WIECEJ PRACUJE TYM RETY BEDA WYSZE OTOZ BLAD BO LUDZIE WYMIERAJAC NIC W SYSTEMIE NIE ZOSTAWIAJA nasze kochane panstwo ZABIERA SKLADKIOSOB ZMARLYCH DO BUDRZETU,, na tej postawie mozna by orzec ze dlusza praca nie oznacza wiekszych rent i emerytur bo to jasne ze moze nawet pogorszyc sytuacje emerytow wiecej ich umrze i te srodki panstwo zabierze dla przyszlych emerytow ktorzy przezyja srodki i tak pozostana zmniejszone to glupota i oszustwo ze wiecej pracujac emerytury beda zdecydowanie wysze nie w tym panstwie gdzie ,,czlowiek jest OKRADANY ,,
kiks / 81.161.204.* / 2015-09-28 10:44
Jakoś nikt przy tym dziennikarskim biadoleniu nie wspomina, że emerytury były by o wiele wyższe gdyby nie cała rzesza darmozjadów - beneficjentów naszych składek - osoby na tzw rentach socjalnych (nie skalane żadną pracą, często małoletnie), alkoholicy na tzw "rentach pijackich" (800-900zł!!!), rolnicy płacący groszowe składki, oraz cała mundurówkowa rentiernia w wieku od 35 lat!
popieram kiksa / 89.174.228.* / 2015-09-28 10:56
Zgadzam się całkowicie do grona w/w osób dodał bym socjologów ,politologów, psychologów, teologów i innych pasożytów. Nie uważam żeby te profesje były niepotrzebne, ale zachwiana została
proporcja. Inną grupą pasożytów są urzędnicy wszelkiej maści którzy "dużo mogą" ale za nic nie odpowiadają. Ludzi i firm którzy cos wytwarzaj jest coraz mniej.
kiks / 81.161.204.* / 2015-09-28 10:49
PS Poza tym łudzenie ludzi że przy ciężkiej pracy do 67 r.ż. a może nawet dłużej ich emerytura wzrośnie niepomiernie (hahahahaha) jest po prostu podłe! Nie wiadomo co będzie za rok przy takiej Europie jaka nam się ostatnio objawia, a co dopiero za lat naście! Od dawna wiadomo, że ZUS to piramida finansowa i że "ostatni" przystępujący do niej będą bankrutami! Takie dywagacje jak w artykule to czysta nagonka nowych naiwnych!
Alpacz42 / 37.47.35.* / 2015-09-28 10:44
Majstrowanie przy emeryturach moze byc bardzo niebezpieczne dla emerytobiorcow.
rencista321 / 31.61.139.* / 2015-09-28 10:47
już zmajstrowano , teraz trzeba odmajstrować
Obserwtor oo1 / 217.99.255.* / 2015-09-28 10:44
Wypaczone tresci artykulu.-1.propozycja prezydencka,PISowska-obnizenie wieku i uwzglednienie lat pracy?Kto i kiedy mowil o stazu pracy? 2.propozycja ludowcow?Przeciez to zywcem przechwycil/poparl/P.Komorowski od SLD,ktora taki projekt zlozyla kilkanascie miesiecy przed wyborami. Jak dobrze pojdzie to teraz wygrzebia z zamrazarki sejmowej wszystkie projekty SLD dotyczace poprawy zycia ludzi w Kraju i zaczna przydzielac miedzy soba.

Najnowsze wpisy