Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wybory prezydenckie 2015. Gwiazdowski: To nie jest randka

Wybory prezydenckie 2015. Gwiazdowski: To nie jest randka

Wyświetlaj:
ciociastasia / 83.25.133.* / 2015-05-21 12:42
Że też tenże p. Gwiazdowski, dopóty, zasiadał w radach nadzorczych spółek skarbu państwa, nie psioczył na wladze. Tera wszćko Mu sie nie podoba.
a817263 / 83.8.86.* / 2015-05-21 12:36
bo niby który z nich jest tym mniejszym złem? Tragedia tego narodu polega na tym, że nie ma wartościowych wyborów; zawsze ktoś czy grupa nas sprzeda z garść srebników...
magadis / 95.40.107.* / 2015-05-21 11:56
oczywiście ze w Polsce może być duzo lepiej, pomimo że rząd PO-PSL przehandlował i zmarnował co się dało. ale mimo to w Polsce jest bardzo duzo zasobów ludzkich i naturalnych, bardzo wiele miejsc w których mozna poszukać pieniedzy, wystarczy opodatkowac zagraniczne supermarkety, dobrze zarządzac tym kapitałem co jest i nie pozwolić kraść naszym i obcym, prowadzić odpowiednią politykę porbiznesową i rodzinną. można zredukować kadrę urzędników rozbudowana ponad miarę!! ale trzeba to zrobić już , w tym roku, ponieważ jesli dalej bedzie rządzić sitwa PO-PSL to w następnych latach nie będzie już co zbierać.
nikttaki1234 / 91.192.89.* / 2015-05-21 11:52
PO, PIS, ... albo jakiś inny Kukiz, nie prawda!!
My Polacy mamy w sobie żyłkę kumoterstwa i cwaniactwa. Nie wiadomo jakie rządy byłyby, zawsze znajdzie się sporo mend, które będą kombinowały. Inna sprawa, to mówimy, że nas okradają podatkami, ale z drugiej strony kombinujemy, aby ich nie płacić, bo nie "będę złodziejom swoich pieniędzy oddawał" Mimo, że idą na szkoły, drogi, bezpieczeństwo, potrzebującym, nie zapłacę!!

Co do zmiany opodatkowania pracy głoszone przez blond specjalistę... jestem pewien, że wszelakie cięcia w "opodatkowaniu" kosztów pracy zostałyby w większości u pracodawcy Głównym problemem jest niedoszacowanie pracy, częsty wyzysk spowodowany sytuacją na rynku. Każdy z nas wie, że lwia część pracodawców płaci połowę poborów pod "stołem" Robi to dla nas, bo fiskus lub zus nas okrada, czy w ten sposób pracodawca okrada fiskusa i nas z emerytury?
moon62 / 109.173.164.* / 2015-05-22 09:44
Częściowo można się z tobą zgodzić, jednak pracownik w obecnym systemie jest zniewolony przez obowiązkowy ZUS. Załóżmy, że nie ma ZUSu, pracownik który dochodzi do wniosku, że jest przez swojego pracodawcę wyzyskiwany może mu podziękować za pracę i stać się konkurentem na wolnym rynku. Przy obowiązkowym ZUSie jest to niemożliwe.
tropicieloszolomow / 87.206.241.* / 2015-05-21 11:35
he he he znam to, najpierw Japonia, potem Irlandia a teraz co będzie ?
mamma123 / 83.12.230.* / 2015-05-21 11:58
teraz będzie katoland jak wygra Duda.
tropiś / 213.158.221.* / 2015-05-21 11:17
Oczywiście,że Polska może być krajem zamożnym.Ale by tak się stało potrzeba się pozbyć niekompetentnych i nieuczciwych polityków,oszukańczych prezesików,biznesmenów,aferzystów. Czyli trzeba uczciwiej i kompetentnej gospodarzyć a mniej kraść.Dzisiaj niestety jest dokładnie odwrotnie.
Dex_PL / 212.180.179.* / 2015-05-21 11:06
Z ciekawości przed wyborami robiłem sondaż wśród znajomych (78 osób - różne zawody, upodobania, wiek, miejsce zamieszkania ) i w I turze miał wygrać A. Duda - 38,5% , drugi - B.Komorowski - 33,3%, trzeci P.Kukiz - 18%. Wczoraj skończyłem robić sondaż przed II turą na tej samej grupie i wyszło mi tak. Pierwszy A.Duda 59,0%, drugi B.Komorowski - 38,4%; 2,6% - ma oddać nieważny głos. Nadmieniam tylko, że przy wyborach do sejmu 4 lata temu, mój sondaż było bardzo bliski faktycznego rozstrzygnięcia. Czyżbym znalazł reprezentacyjną grupę ludzi?! Opublikuję kolejny sondaż na fejsie tuż przed kolejnymi wyborami, aby sprawdzić publicznie tę prawidłowość. Czy tylko ja mam wrażenie, że firmy sondażowe zakłamują rzeczywistość?
statystyk / 83.7.63.* / 2015-05-21 13:23
Popatrz, a ja jestem w trakcie własnych sondaży i wychodzi mi wprost odwrotnie
Komorowski 56%
Duda 42 %
nieważne 2%
na razie przepytałem znajomych w ilości 92, mam jeszcze do zapytania 25. Zaklinanie świata przez trolli?
marek f / 31.2.95.* / 2015-05-21 11:06
moja żona jest ekonomistą praktykiem - i nauczyłem sie jednego - Każdym kosztem można manipulować. np obniżenie wieku emerytalnego - podaje się wszem i wobec że to spory koszt- a czy ktoś powiedział jaki był koszt podniesienia? - oczywiście koszt dla ludzi , gwarantuję że sporo wyższy niż zysk Rządu.
Kim jesteśmy niewolnikami rządu czy może wolnymi obywatelami polski?
efemeryd / 109.241.201.* / 2015-05-21 11:06
Tow. Wiesław w 1968r. miał absolutną rację odsuwając pejsowatych od władzy w Polsce. PO POwrocie Jąkały mamy na terytorium Polski istny Izrael Bis w gospodarce i w POlityce. Widać coraz wyraźniej że Polacy są karmieni na zasadach konformistyczno-totalitarnych iluzoryczno-marketingową demokracją. Czas wreszcie samostanowić o sobie! Dość obcych w rządzie i na wyższych urzędach! Polska dla Polaków!
mtie / 5.172.247.* / 2015-05-21 13:01
Ich nie odsunął od władzy tylko od polskiej kasy. Zebrał kosztem społeczeństwa przez wiele lat 2mld dol. Jak odsunęli W. Gomółkę to wtedy dobrali się do polskich pieniędzy. Trwa to do dziś. Chyba wszystko jasne!
Mariusz73s / 78.8.176.* / 2015-05-21 10:40
Przede wszystkim racjonalność. komorowski to radykalny obrońca stołka. Władza znieprawia zwłaszcza, kiedy jest uwikłana w WSIi jej speców. Nie jest ich wielu, ale są wpływowi i wyspecjalizowani. Obywateli jest więcej. Tylko sa słabiej zorganizowani i śpią. Więc jeśli wyborcy Pawła połączą się z wyborami koalicji prawicowej, jest szansa na racjonalność. Na zmianę. Duda zdecydowanie reprezentuje dzisiaj tych, którzy nie czerpią szerokim haustem z budżetu naszego Państwa, do którego wpływaja szerokim nurtem podatki małych i średnich przedsiębiorstw, czy zwykłych rodzin... których zakupy choćby najprostsze dla dzieci sa obarczone podatkiem vat 23 %. O podatkach bezpośrednich nie piszę bo wiadomo, jak to wygląda. Śmiem twierdić, że jesteśmy okradani w majestacie prawa. Tymczasem komorowski wymyślił za 100 mln zł wątpliwe konstytucyjnie referendum, koljeny bubel. Więc powiem krótko komorowski- STOP. Gdyby jego kontrkandydatem był ketchup- zagłosowałbym na ketchup. Na szczęście wybór mam dobry- Andrzej Duda.
jack455 / 37.190.188.* / 2015-05-21 10:36
tez jestem zdania ze polska moze byc bogatym krajem z zadowolonym spoleczenstwem ,warunek jeden ze przestanie okradac nasz kraj waska grupa ludzi bedacych na decyzyjnych stanowiskach panstwowych,nie moze byc sytuacji takiej jak jest obecnie ze zwykli Polacy zaciskaja pasa a elity zaciagaja dlugi zeby utrzymac siebie i swoje rodziny na poziomie milionerow,
emigrant Canada / 73.186.250.* / 2015-05-21 10:32
polska jest krajem mlekiem I miodem plynacym dla politykow zlodzieji hofmanow I tego gnoja prezeska ,ksiezy pedofili ,przestepcow
iraziel / 193.105.75.* / 2015-05-21 10:19
Tak, tak... byliśmy już drugą Japonią, zieloną Irlandią, mleko i miód też już był bo unia okroiła...
janr12 / 78.10.237.* / 2015-05-21 10:12
Do naszej polityki trafiają ludzie mierni ,ale wierni , na zasadzie nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie specjalistę!!!!To kiedy będzie ten dobrobyt? Za co wezmą się tzw politycy z prawej czy z lewej strony to zawsze spieprzą!!
zx33 / 78.11.5.* / 2015-05-21 10:01
ktotojest gwiazdowski.Czy to nie ten co dorabiał w zusie?
kaniBaal / 82.194.208.* / 2015-05-21 10:10
Gwiazdowski to czlowiek z Solidarnosci, ktory nie zostal dopuszczony do obrad okraglego stolu. Byl w tzw. destruktywnej opozycji wzgledem komunistow (komunisci okreslil walese, michnika, celinskiego, geremka jako opozycje konstruktywna z ktora mozna sie ukladac) Gwiazdowski i jemu podobni chcieli calkowitej marginalizacji i panitalizacji osob uwiklanych w rzady komunistyczne i naruszajace prawa czlowieka (SB, milicja, agenci, itd), rozliczenia czasow stalinizmu i komunizmu, ukarania winnych. Niestety, wiemy ze im sie nie udalo i to oni zostali zmarginalizowani.

Najnowsze wpisy