Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wybory prezydenckie 2015. Znana ekonomistka ocenia pomysły emerytalne kandydatów

Wybory prezydenckie 2015. Znana ekonomistka ocenia pomysły emerytalne kandydatów

Wyświetlaj:
xmłodyx / 193.105.251.* / 2015-03-27 00:43
"Żyjemy coraz dłużej w coraz lepszym zdrowiu" szkoda tylko że jak się idzie po cmentarzu to najczęściej widzi się ludzi którzy są przed wiekiem emerytalnym
Karolina66577 / 89.74.40.* / 2015-03-27 00:37
A ja mam teraz 57 lat i 37 lat stażu pracy ,za 3 lata mam 60 i 40 lat składkowych i naprawde z niecierpliwoscią oczekuję kiedy przejde na emeryturę .Dla mnie propozycja przejścia na emeryturę w wieku 65 lat to jak najbardziej realistyczna propozycja .Co z tego że zyjemy coraz dłuzej jak 67 latek jest juz naprawde wyekspolatowanym człowiekiem .A tak sie składa ze jestem pracownikem fizycznym i obracam sie wśod ludzi co pracuja po 12 godzin na dobę.Oni będac duzo młodszymi ode mnie wygladaja starzej -tak sa wyeksploatowani .
/\ / 178.214.150.* / 2015-03-27 01:42
Ciesz się że nie żyjesz przed 1918...W wielu krajach nie tylko Europy zusu ani żadnych zabezpieczeń emerytalnych nie było,a czlowiek żył z tego co sam sobie odłożył,czyli de fakto pracował póki starczało mu sił,ale za to sam wybierał czs kiedy przestać pracować jeżeli miał z czego żyć na tzw"emeryturze".
Tolekk / 58.160.157.* / 2015-03-27 00:36
Niech sz.p. Profesor nie pisze jako profesor, ale kobieta /wcieli się/ wykonująca różne zawody - tylko typowe kobiece /chociaż niektóre baby chcą być górnikami, hutnikami itd./ i wówczas dla warunków polskich ... napisze artykuł!
Fakt, że co innego jest kiełbasa wyborcza, a to niech już wyborcy ocenią
okradziony przez rząd / 84.154.205.* / 2015-03-27 00:31
co tu gadac i po co ? 1200 zl i agencje pracy ... a ceny jak na zachodzie. dlaczego czlowiek ktory zarabia takie grosze musi sam martwic sie o dojazd i wyżywienie ? a taki ktory ma po kilka tysiecy zl dostaje auto , na paliwo , kierowce i diete ? Taki tusk i komorowski and reszta z wiejskiej to ludzie ktorzy nie maja szacunku do innych . K ...y i zlodzieje !!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m31289 / 37.248.254.* / 2015-03-27 03:24
a u mnie wiesz jak jest , z byłych pgrów doworzą ludzi za darmo autobusami do zakładu a ja jestem miejscowy i musze na własny koszt dojeżdżać samochodem taka to sprawiedliwość a zarabiam tyle samo
RekordFun / 94.242.246.* / 2015-03-27 00:29
I Korwin ma rację. Jako przyszły emeryt a jakieś 37 lat lepiej zagospodaruje te pieniadze! Biorąc pod uwagę że płacę na zus (zamierzona mała litera) muszę sam sie leczyć i moją rodzinę prywatnie bo terminy na rehabilitacje córki to takie ze... musiałaby kozystać z zasiłku bo w dorosłości ze skrzywieniem to nawet by do metra nie weszła. Płacić na prezesów ku..wa muszę. Pomijam to że nawet moi pracownicy woleli by żeby ubezpieczenie wykupić w formie prywatnej opieki zdrowotnej (już takie mają) i olać zus.
dareczek74 / 195.191.162.* / 2015-03-27 00:22
No tak za biurkiem mozna gledzic do 67mego roku zycia ot jak mierzy swoja miara ,noz ku,wa mac
Polak PIS / 46.148.175.* / 2015-03-27 00:21
Każdy jak do tej pory tylko obiecuje, a le po wyborach słowa nie dotrzymuje !!!
Po co tyle chętnych na opozycję się pcha,
żeby rozbić głosy i liczba będzie zła !!!
kaha290 / 95.45.113.* / 2015-03-27 00:18
Kobieto komunistko jakie ty brednie wygadujesz, to mozg staje w poprzek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ali-ou / 31.61.136.* / 2015-03-27 00:16
pracuję w szkole, prawie połowa nauczycieli to emeryci, więc gdzie młodzi ludzie maja znaleźć pracę, nie jest to przypadek odosobniony. Prawda jest taka że w zawodach gdzie jest ciężka praca emeryci nie pracują, bo są "wyrobieni" a tam gdzie lekka kasa, zwolnią etat jak umrą, bo zawsze będzie im mało
piotr m / 83.28.132.* / 2015-03-27 00:05
niestety pani profesor, nie żyjemy w coraz dłuższym zdrowiu.takie informacje ma pani od manipulantów a prawda jest inna. proszę pójść na cmentarz i zobaczyć że prawie połowa nie dożyła wieku nawet 65 lat.
legar / 178.42.1.* / 2015-03-27 00:00
Z całego serca życzę pani ekonomistce i innym tym zainteresowanym emerytury obywatelskiej. Nowa nazwa starej komunistycznej urawniłowki. Za łatwo się w Polsce łapy wyciąga po zapracowane emerytury. A może zmniejszyć pensje irzędasom i politykom
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jan Vincent / 62.122.121.* / 2015-03-27 00:00
Tutaj nie ma o czym dyskutować.
Pewne jest jedno: dziś już nie ma dobrego wyjścia.
Są tylko mniej lub bardziej złe rozwiązania.
Najlepszym z najgorszych jest likwidacja przymusu ubezpieczeń, oraz wprowadzenie podatku celowego, którego kwota będzie regularnie malała i dążyła do zera.
Alternatywą dla takiego rozwiązania jest utrzymanie systemu jaki mamy dziś, z którego emerytur w przyszłości nie będzie, a składki będą rosły, żeby utrzymać molocha przy życiu.

Zastanówcie się co jest lepsze.
Czy podatek, którego wysokość dąży do zera,
czy utrzymanie systemu, który wraz z tendencjami demograficznymi będzie wymagał bez końca rosnących składek?
Dodam, że dzięki podatkowi celowemu ludzie, którzy są już na rynku pracy, mają emeryturę obiecaną, dostaną ją.
W obecnym systemie świadczenia emerytalne umrą śmiercią naturalną, bo pieniędzy ze składek starcza na utrzymanie systemu, a same emerytury wypłacane są na kredyt.
indur / 185.37.87.* / 2015-03-26 23:51
Prezydent Komorowski właśnie zaczął rozważać wprowadzenie stażu opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

Wspaniale - 20 proc bezrobotnych lub wiecej to swiezoupieczeni absolwenci studiow(wszelakich) jak tak bedzie jak BULL wymyslil to oni beda musieli pracowac do 90 roku zycia bo przez wydluzenie wieku emerytalnego mozliwosc zdobycia pracy maleje.>Ci ludzie nie maja nawet podstawdo pobierania zasilku dla bezrobotnych wiec albo pracuja na smieciowkach albo wyjezdzaja co nie daje niestety wplywu do budzetu z tyt podatku dochodowego ani skladek zusowskich ani NIC.
Wynika z tego ze rzad i prezio BULL tak zarzadzaje aby coraz mniej polakow mieszkalo w polsce - swieza krew jest potrzebna niemcom i anglikom i francuzom itd.
W takich okolicznosciach przyrody rzad GRECJI jawi sie jako bardzo dbajacy o swoich obywateli - nie widzialem Grekow pracujacych w Anglii czy skandynawii na taka skale jak Polcy wygnani z kraju oprzez wlasny rzad i prezydenta - to jest KURIOZUM
SOVA / 46.215.99.* / 2015-03-27 08:32
Nie wyjeżdżają ponieważ są leniwi i w ogóle nie chce im się pracować i dlatego tak mają jak mają. Polacy są kreatywni i umieją zadbać o swój byt, choćby na końcu świata.
heniekmax / 37.248.255.* / 2015-03-26 23:50
mniej-więcej zgadzam się z tym co pisze.
decert / 79.187.1.* / 2015-03-26 23:47
My Polacy mamy biegłych ekspertów ekonomicznych,tylko nie potrafimy z ich wiedzy korzystać, albo gorzej korzystamy tak aby udokumentować swoje racje. Tak również wybitna ekspertka ekonomiczna prof. Katarzyna Izdebska bardo fajnie dowodzi,że żyjemy dużej dlatego obniżenie wieku emerytalnego jest bajką. Pani profesor chyba nie czyta nekrologów i wieku ludzi,którzy tam się mieści. Ekonomistka tej miary winna przyjmować wszystkie analizy z tej sytuacji wynikające, a nie bredzić na żądanie PO

Najnowsze wpisy