Forum Forum prawneBankowe

Wyciek moich danych

Wyciek moich danych

Zigu / 83.10.209.* / 2013-03-06 19:02
Moja historia wygląda nastepująco:

Skorzystałem z kredytu w jednym z Banków. W momencie zakładania kartoteki danych osobowych podałem moj nr telefonu komórkowego. Po jakimś czasie podpisałem nową umowę z operatorem na nowy nr, stary telefon z nr oddałem komuś innemu. Poszedłem do banku zaktualizowac dane ( na co mam potwierdzenie, moj nr nie figurował na karcie klienta, zastapiłem go nowym )
Po miesiącu zaczeły przychodzić spersonalizowane smsy dotyczące moich zobowiązań na stary nr telefonu. Odczytywała to tosoba 3cia. Wkurzyłem się i zadzwoniłem do nich z reklamacją ( gdzie rozmowy sa nagrywane ) i zgłosiłem skargę że nie życzę sobie by jakiekolwiek informacje przychodziły na tamten nr. Zaznaczyłem że nie jestem jego faktycznym użytkownikiem, a jedynie włascicielem i prosze o całkowite usunięcie tego nr telefonu z ich baz danych. Pani na infolini przyjeła i potwierdziła mi to zgłoszenie po czym miesiac po tym zdarzeniu pare dni temu znowu zaczeły przychodzic smsy dotyczące sald zadłuzen itp na ten stary nr telefonu.

Chce to udokumentować i wysłac pismo do centrali tego banku że mam zamiar zgłosić to do prokuratury w zwiazku z popełnieniem przestepstwa z ich strony. Jest to jawne przekazanie moich danych osobie 3ciej. Dodatkowo chce zgłosić sprawe do KNFu Prosze was o jak najwiecej podpowiedzi, art które bede mógł przytoczyć dotyczacych danych osobowych jak i prawa bankowego. Druga sprawa, że chce w takim przypadku isc na ugode i wywalczyc jakies odszkodowanie. Jak sadzicie jaka kwotę powinienem zawrzeć na takim pismie ugodzie?

Dzieki za pomoc pozdrawiam

Najnowsze wpisy