Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wycofuję się się - i co dalej? Proszę o radę

Wycofuję się się - i co dalej? Proszę o radę

Dorjan / 2008-07-08 20:21
Przed niespełna rokiem rozważałam na tym forum umorzenie jednostek TFI typu "MIS" nabytych na "górce" w fatalnym momencie. Moja cierpliwość się wyczerpała - ostatnie pozostawione BPH DynSp.PLN -56%, myślę, że nawet w dłuższym horyzoncie inwest. nie do odzyskania, jutro składam zlecenie. Co zrobić z nędzną resztą (ok 11 k) + mogę coś dopłacić - prosze o radę.
Wyświetlaj:
proton / 2008-07-08 23:05 / -
to co uratowałeś wpłać na fundusz gotówkowy i tam poczekaj na hossę, za parę miesięcy wpłać na fundusz akcji dużych spółek (wig20) ale jeszcze mnie teraz, bo na razie to będą korekcyjne odbicia i zaraz spadki
Dorjan / 2008-07-08 23:34 / portfel
Jedyny dobry pomysł na przeczekanie, podróż dookoła świata już straciłam.....Nie tracę odwagi do agresywniejszego inwestowania, zgubił mnie jednokierunkowy portfel. Może pod koniec roku. A może lokata na 6 m-cy?
hannibal / 2008-07-08 22:05 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja wszedłem większością kasy w InvestorFIZ w czerwcu,pomimo ich słabych wyników...zamierzam sukcesywnie dokupywać ich certyfikaty w perspektywie 5-6 lat....akcyjne jeszcze trochę poczekają
LdN / 2008-07-08 20:58 / Bywalec forum
O, następny wyrolowany przez polskie TFI. Trzeba było wtedy sprzedawać a nie słuchać debili, którzy radzili Ci trzymać. Cofnij się do swojego posta z forum, dotyczącego pytania o sprzedaż j.u. funduszy, poczytaj odpowiedzi - będziesz wiedział kto jest debilem i kogo teraz nie słuchać.
Pilsener / 2008-07-09 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co racja, to racja - ja wszystkie MIS'ie pożegnałem już dawno przed szczytem hossy (nawet nie pamiętam, kiedy to było). W bessę wlazłem mając około 20% akcji (i tak za dużo, ale ta chciwość). Kiedy jest górka każdy chciwie dokupuje, a potem budzi się z ręką w nocniku - jak się kupuje, gdy rośnie, to się sprzedaje, gdy spada.

Ja bym teraz polecał dobrą lokatę + 20% w dobry fundusz akcyjny. Jeśli spadnie bardziej, to śmiało dokup jeszcze trochę i traktuj to długofalowo. Spadło już o 35%, może spaść jeszcze max 25% - wtedy będziesz miał w akcjach 80%. Kupuj tanio - sprzedawaj drogo.
Dorjan / 2008-07-08 21:23 / portfel
Racja, racja ale cóż, wyrolowanych jest chyba sporo a tylko nieliczni mają odwagę się przyznać - a "debili" i "naganiaczy" też nie brakuje, Od kilku miesięcy śledzę forum i staram się wyciągać wnioski, rok temu cośmnie "podkusiło". Więc kogo teraz słuchać?
LdN / 2008-07-08 22:12 / Bywalec forum
Bardzo dobrze typuje Krzysiek29. Z jego przewidywań tylko MWIG40 osiągnąl dno więc pewnie warto poczekać.
krzysiek29 / 2008-07-08 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy
mwig powiem szczerze zaskoczyl mnie a szczegolnie jego spadek.
Idyll / 2008-07-09 00:12 / Bywalec forum
To może warto byłoby znaleźć fundusz bazujący na tych małych spółkach wchodzących w skład indeksu mWIG40. Jeśli nie, to można się pokusić o budowę własnego portfela opartego o spółki z tego właśnie indeksu.
Jak wg was wygląda potencjał wzrostu tego wskaźnika, czy jest on wystarczający aby przyzwoicie zarobić w perspektywie 3 lat?
krzysiek29 / 2008-07-09 04:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Na spolkach z tego indeksu bedzie mozna zarobic krocie sam mam pare spolek wlasnie z mwigu. Ale jak kazda hosse najpierw zaczynaja rosnac duz spolki itd.
LdN / 2008-07-09 08:29 / Bywalec forum
A co sądzisz o Lubawie ? (SWIG80)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy