Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wydłużenie wieku emerytalnego. "Teraz, albo wcale"

Wydłużenie wieku emerytalnego. "Teraz, albo wcale"

Wyświetlaj:
mmarcin / 31.134.58.* / 2012-02-11 00:11
jak ktoś likwiduje ulge na ubranka dzieci z 8%na23% i mówi ze prowadzi politykę prorodzinną to coś jest nie fer mnie to boli że czlowiek mnie reprezętujący tak postępuje
m-53 / 83.24.51.* / 2012-02-10 23:41
A ja mam gdzieś "odpowiedzialność " tego facia.
Jeżeli swoją emeryturą, całą oczywiście, zagwarantuje moją - to możemy pogadać.
Jeżeli wprowadzi rzeczywistą równość - robotników, małych przedsiębiorców, sędziów, rolników, pracowników najemnych, mundurowych to możemy zacząć gadać.
W innym przypadku to są słowa rzucane na wiatr i bez pokrycia. Za to co chrzani jak dotychczas nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
rICCOLE / 83.5.170.* / 2012-02-10 23:39
TUSKU-DYZMO CZYTAJ CZYTAJ CZYTAJ ,CO NARÓD PISZE,CZEGO RZĄDA,BĘDZIESZ ROZLICZONY,MAM PŁACONE SKŁADKI PRZEZ 46 LAT,SPROBOJCIE MI UKRAŚĆ CHOCIAŻ JEDNĄ ZŁOTÓWKĘ,????/
OJOJOJ-yo / 89.73.235.* / 2012-02-11 13:42
A ZAPOMNIALO SIE, ZE OD ROKU '66 DO '89 SKLADKI PRZEPADLY??? TRZEBA BYLO SIE URODZIC W INNYM KRAJU. PRETENSJE TO DO SIEBIE - TRZEBA BYLO UCIEKAC NA ZACHOD ZA KOMUNY TO BY SKLADKI NIE PRZEPADLY. KROTKA PAMIEC MASZ rICCOLE!
oszukany emeryt. / 77.253.124.* / 2012-02-11 10:54
I DOSTANIERZ ENERYTURE 728.18zl
no ACTA / 82.177.156.* / 2012-02-10 23:38
ulgi i przywileje emerytalna
zlikwidowac
gdanskkk / 93.167.218.* / 2012-02-10 23:38
zlikwidujcie ZUS po co to wogle jest! utrzymujecie tylko gnoji i hamstwo!
niech zbieraja smieci z ulicy bedzie pozyteczniejsze !
snieg odgarniac!
hehe / 83.238.95.* / 2012-02-10 23:32
A nie lepiej zainwestować w politykę prorodzinną? Jeśli będzie więcej dzieci, to nie będzie problemu z systemem emerytalnym, a tym samym kwestia podniesienia wieku emerytalnego będzie bezprzedmiotowa, o wpływie takiej operacji na bezrobocie wśród młodych już nie wspominam. No ale polityka prorodzinna to wysiłek dla rządzących, podnieść wiek emerytalny jest zdecydowanie łatwiej. Jacy rządzący, taki kraj.
Toster3d / 83.11.136.* / 2012-02-10 23:31
Wyrzucamy was z koryta! Teraz albo nigdy! 11.02.12 na ulice!
lukaszduran / 2012-02-11 13:03 / Bywalec forum
Sam raczej nie dasz rady. Poczekaj do końca weekendu na moją stronę www.rjn.reformatorzy.org.pl. Zróbmy tak jak na Islandii. Powołajmy 25 osobową Radę Jedności Narodowej (ja +24 osoby, które zostaną wyłonione pod kilkoma warunkami, która opracuje nową Konstytucję i wtedy zacznie się robić rewolucję - podpisy i referendum a jak to nie pomoże to tak jak mówiłem - blokada Euro 2012). Wiem że 11.02.2012 to protest przeciw ACTA (i popieram ten protest) ale jak pomieszacie protest przeciw ACTA z protestem przeciw władzy to oni powiedzą że w sumie sami nie wiecie przeciw czemu protestujecie.Dzięki za pozytywny comment pod moją inicjatywą REFORMATORZY RP.
Zdzichus / 178.42.107.* / 2012-02-10 23:16
Jestem zdecydowanie za referendum. Nie głosowałem na tego Pana i jego rząd. Wyrolowani zostaliśmy w sprawie refundacji leków, "zielonej wyspy", ACTA. Wszystkie poczynania tego rządu odbierane są przeze mnie tak jak gdyby po nich już więcej nikt nie doszedł do władzy i jak gdyby byli najmądrzejsi. A kroczące "kolesiostwo" rozrost administracji, wzrost bezrobocia doprowadzają kraj do ruiny. Nie chcę stąd wyjeżdżać ale nie chcę mieszkać w zrujnowanym kraju a do tego prowadzą.
Plura Lucyna / 46.169.89.* / 2012-02-10 23:15
Gdyby była praca dla młodych ludzi nie trzeba by było wydłuzac wieku emerytalnego dla ludzi spracowanych i zasługujacych na odpoczynek przed odejsciem z tego swiata trzeba pamietac o tym,ze kazdego to czeka!!!!!!!!!!!
facetem jestem / 82.145.217.* / 2012-02-10 23:15
kobietom powinno być za każde dziecko 3 lata mniej emerytury. Tak będzie sprawiedliwiej jak już mamy coś takiego wprowadzać.
JanuszPOlikot / 2012-02-10 23:12 / Tysiącznik na forum
Tusk skończ oPOwiadać bajki.....
Nie tak dawno nieco ponad rok temu.....
W burzliwej atmosferze Zgromadzenie Narodowe - izba niższa francuskiego parlamentu - przyjęło w pierwszym czytaniu kontrowersyjną reformę emerytalną, przewidującą podniesienie wieku przejścia na emeryturę z 60 do 62 lat.

Biorąc POd uwagę że Polacy pracują w trudniejszych warunkach ze względu na zacofanie "Zielonej Wyspy".....Każdy nawet PO szkole POdstawowej wie że czas życia Polaków jest krótszy niż np we Francji którzy krócej pracują. Jak się wydłuży okres pracy Polaków w ciężkich warunkach to się czas życia jeszcze bardziej skróci....

Dlatego POjawia się jeszcze większa dywergencja pomiędzy czasem pracy a czasem POboru świadczeń

Tradycyjnie POzdrawiam absolwentów szkół POdstawowych czyli miłośników GW..TVN i TOK FM..:):):)
dhdhdhx / 80.50.131.* / 2012-02-10 23:11
Stop. Podnieś najpierw wiek emerytalny sobie, kolegom z rządu i sektora publicznego. Daj przykład. "Wystarczy uwierzyć" no, no - panie premierze. Za 5 lat jak się system sprawdzi to pogadamy...
piotrc. / 79.186.154.* / 2012-02-10 23:08
Przy takiej złodziejskiej polityce i politykach .nasze składki będą zmarnowane i nie ma żadnej gwarancji otrzymania emerytury w przyszłości.Podniesienie składek ZUS doprowadzi małe firmy do ruiny ,zwalniania pracowników lub przejścia do szarej strefy .Od 1991r.prowadzę małą firmę 2-3pracowników +żona ,z fiskusem rozliczam się rzetelnie ,pracownicy umowa o pracę,na 7-dmio dniowym urlopie byłem dwukrotnie,nie korzystałem z chorobowego i teraz bardzo tego żałuję i przyznaję rację znajomym ,którzy postępowali inaczej .Uważają oni że w Polsce nie warto być uczciwym i trzeba dbać tylko o siebie a znajomości najlepiej zawierać z urzędnikami którzy mogą pomóc a niewygodnych zniszczyć.Jeżeli i tak już restrykcyjne prawo będzie zaostrzone to prawdopodobnie zwolnię pracowników ,rodzinnie poprowadzę firmę (OCZYWIŚCIE DOCHODY ZMALEJĄ),następnie wszystko co posiadam sprzedam i na starość wyprowadzam się z tego chorego kraju bez przyszłości.Mam już dosyć darmozjadów i nieudaczników rządzących POLSZĄ.
haniamania / 80.50.131.* / 2012-02-10 23:05
To jest hiper-bezczelność prosić polskie kobiety o wyrozumiałość! Mają one pracować za grosze do śmierci bo żont i zgraja biurokratycznych nierobów chce się dobrze bawić. My natomiast prosimy premiera o oszczędności we własnym środowisku - teraz albo nigdy.
Takatam / 93.105.228.* / 2012-02-10 23:04
W tych późnych emeryturach nie jest ważne ile kto lat przepracuje .Ważne by długo nie był na utrzymaniu państwa i o tym trzeba ludziom powiedzieć .Inaczej wzięto by za podstawę do emerytury przepracowane lata.

Najnowsze wpisy