Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wydłużenie wieku emerytalnego. "Teraz, albo wcale"

Wydłużenie wieku emerytalnego. "Teraz, albo wcale"

Wyświetlaj:
OLAFIA / 89.72.171.* / 2012-02-10 23:04
PREMIER WIE,CO MOWI ,BO SPRAWA JEST WAZNA ,ALE OPOZYCJA UPAJA SIE SLUPKAMI I LICZY NA POWROT DO WLADZY -NAWET TEN NAJMNIEJ MADRY PLASTUS ZERO NAPIERALSKI .NIE MYSLA O REFORMIE I LICZA NA JEJ ROZMYCIE DLA CZYSTEGO POPULIZMU- NIE DLA POLSKI I JEJ BUDZETU .JEZELI NIE BEDZIE REFORM POLSKA MOZE STAC SIE GRECJA I WTEDY TE PALIKOTY ,MILLERY I KEMPY BEDA MADRZE RZADZIC ?NIE LEPIEJ POMOC RZADOWI -JELOPKI???
JanuszPOlikot / 2012-02-10 23:09 / Tysiącznik na forum
POstukaj się PO głowie a POtem sprawdź POziom oleju.....Bo widzę że natura POskąpiła rozumu..
kaczor donald / 83.23.231.* / 2012-02-10 23:02
Dziadki i babcie do roboty młodzi na ławeczkę lub na piwko zależy od upodobania taka jet rada donka niech on sam weżmie się do roboty bo z tego jego ględzenia nic dobrego nie wychodzi po o nasi przodkowie walczyli by pracować 8 godz i 65 lat mając iść na emeryturę i chociaż troszkę odpocząć
JanuszPOlikot / 2012-02-10 23:02 / Tysiącznik na forum
Trzeba ...POgonić tę bandę POpaprańców......
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2012-02-10 22:59
wyjdź na ulice bez obstawy, to ci tą piąstkę dziewczęcą połamią.
kaczor donald / 83.23.231.* / 2012-02-10 22:56
jeden taki już był za komuny co tak samo pięścią croził robotnikom w 1956 i już go niema więc tą piąstkę schowaj obyś nią nie dostał
owoc / 83.142.222.* / 2012-02-10 22:55
Jak bych tak pieprzył robota jak Ty Donald to moga robić nawet do 80 lot ...jak dozyja . Slazok
Hanba / 89.69.29.* / 2012-02-10 22:44
... po niechlubnej, bandyckiej służbie przeszli na emeryturę w wieku 45 lat i mają się wspaniale. Nikt im złego słowa nie powiedział. Są takich dziesiątki tysięcy. A uczciwi, ciężko pracujący ludzie mają się zaharować na śmierć płacąc składki, z których nie dostaną już nic, a przeżre je PO?
HAŃBA.
wojd / 84.10.77.* / 2012-02-10 22:39
Ten pan zawsze bierze na siebie PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, z której i tak nic nie wynika. Bo co to jest ta MITYCZNA odpowiedzialność? Czy jest to zjawisko, o ktorym słyszą chlopcy 1-szy raz wyjeżdżajac pod namiot? A moze dziewczynki wychodzac na imprezę? a MOZE TO MITYCZNA RESPONSIBILITY, ktora każe zachować dorosłym ludziom obecny stan żeczy? Bo odpowiedzialnosc wobec wyborców tego pana wraz z PO nie dotyczy. Do tego trzeba mieć społeczeństwo w pełni poinformowane a nie zmanipulowane medialnie.
Pilsener / 2012-02-10 22:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Powody "reformy" nawet dziecko obali:

1. BO DEMOGRAFIA - czy ja wymyśliłem system, w którym jedni pracują na drugich? Nie! Czy go stworzyłem lub wdrażałem? Nie! Czy go popierałem lub popieram? Nie! Jeśli przez 50 lat płaciłem 1000 zł na ZUS to nie mogę dostawać przez 7 lat nawet tego 1000 zł bo jakaś demografia? Nie obchodzi mnie demografia! To argument z tych, że musimy pracować dłużej bo w USA murzynków biją. Jeśli politycy wymyślili system zależny od populacji niedźwiedzi polarnych to niech oni ponoszą tego konsekwencje a nie ja! Niech politycy zmienią system a jeśli nie potrafią - to należy zmienić polityków.

2. BO BRAK KASY - kasa jest, tylko nie tam gdzie się jej szuka - czyli w kieszeniach zwykłych ludzi. Jest kilka milionów uprzywilejowanych, którzy po pierwsze: nie płacą składek do ZUS lub płacą bardzo niskie a po drugie: przechodzą na emeryturę nawet po 15 latach pracy. Jak nie ma kasy to czemu do zwiędłego **ja pozwalacie paru milionom nie płacić składek a kolejne parę wysyłacie na wcześniejsze emerytury? Dlatego powtórzę jeszcze raz: tu nie chodzi o brak kasy czy "zapaść" systemu, tylko o to, by zwykłych ludzi jeszcze bardziej okraść z ich uczciwie zarobionych pieniędzy.

A oliwy do ognia dolewa prezydent polski mówiąc: "przywykliśmy do dobrobytu" - jak bardzo trzeba gardzić rasą ludzką żeby coś takiego powiedzieć? Rozumiem, że mamy pracować dłużej bo wyższe kasty przywykły do dobrobytu, tak? Tak samo jak pan popędza niewolników, bo chce mieć złocony powóz! Posrebrzany już niemodny!

W tej chwili mogę liczyć na to, że wróci do mnie jakieś 20% zapłaconych "składek" (bo to de facto podatek). Po "reformie" ma wrócić 15%. A co z pozostałymi 85% się dzieje panie Tusk? Może to wymaga reform? Może to stopa zwrotu tego co wpłacamy do ZUS jest za niska a nie my pracujemy za krótko lub oddajemy za mało?

Niewolnictwo zniesiono w XIX wieku a My - zwykli ludzie też porozbijamy swoje kajdany - mam nadzieję, że w XXI wieku!
T. / 81.190.72.* / 2012-02-10 22:50

Może to stopa zwrotu tego co wpłacamy do ZUS jest za niska a nie my pracujemy za krótko lub oddajemy za mało?


Dokładnie!
Wysokość stopy ,jak daje się zauważyć , ustala się w zależności od sytuacji finansowej kraju .Nie ma to bezpośrednio nic wspólnego z wysokością odkładania składek emerytalnych przez cały swój okres pracy.
Już teraz mówi się o wydłużeniu wieku emerytalnego do 67 lat , oraz o tym ,że za 25 lat będą niskie emerytury (???).
Natomiast za 20 lat , kolejny rząd będzie mówił swojemu narodowi ,że trzeba podnieść wiek emerytalny do 70 lat ,bo nie ma kto pracować na Wasze emerytury(niż demograficzny).
To w końcu wychodzi na to ,że nikt nie odkłada składek na swoje emerytury,tylko zawsze młodsze pokolenie musi pracować na emerytury swoich rodziców.
Więc gdzie podziewają nasze składki emerytalne przez te wszystkie lata ???
OSZUKANY EMRTYT / 77.253.124.* / 2012-02-11 11:10
WIADOMO SKLADKI PLACONE PRZEZ NAS POSZLY NA EMERYTURY NASZYCH POPSZEDNIKOW A MY MUSIMY POPRZEC PO CZYNEM I U M R Z E C PRZED TERMINEM .
pan reformator / 89.72.226.* / 2012-02-10 22:24
Tusk reformator

reforma emerytalna - podnieść wiek
reforma podatkowa - podnieść podatki
reforma zdrowia - podnieść ceny leków
reforma wolności słowa - ACTA

proponuję reformę kraju - podnieść na taczce Donka?
.,. / 81.190.72.* / 2012-02-10 22:22
Fotka powyżej mówi sama za siebie. Krótko , za uzdę !
demokrataqwerty / 89.69.29.* / 2012-02-10 22:18
.. a tzw demokracja- to możliwość decydowania przez społeczeństwo. Więc to, że Donek decyduje- to nie demokracja, ale AUTOKRATYZM, STALINIZM, KOMUNIZM - BEZ 2 ZDAŃ.
Żądamy debaty społecznej na płaszczyźnie głosowania ludności.
anty-rudzielec / 89.69.29.* / 2012-02-11 21:02
Do rudego - łatwo trafić :-)
Zrozumie.
anty-rudy / 89.69.29.* / 2012-02-11 21:00
... łatwo trafić :-)
Dedek27 / 79.162.132.* / 2012-02-10 22:12
Polacy mają prawo żądac dużych podwyżek dla najbardziej potrzebujących(renciści,emeryci,bezrobotni,małozarabiający).Spytacie skąd ? A co nas to obchodzi skąd.Nie my się pchaliśmy do rządzenia, ale cierpliwośc większosci jest na ukończeniu..
xyz ireszta / 83.24.19.* / 2012-02-10 22:10
"co nagle to po diable" -w tym temacie najlepiej "wcale" najpierw należy stworzyc nowe miejsca pracy a dopiero myślec o wydłużaniu czego-kolwiek - ta informacja jest dla tego barana co wymyślił ten chory projekt

Najnowsze wpisy