Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!

Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!

pracownik najemny / .* / 2004-11-19 12:42
Komentarze do wiadomości: Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!.
Wyświetlaj:
jeden_taki / .* / 2004-11-20 17:04
Witam Wszystkich :))przeczytalem wszystkie opinie z zainteresowaniem,wszyscy krtykuja twz "komune PRL itp" ja zreszta rowniez za nimi nie przepadam ale zastanawia mnie jedno,bo przeciez juz niedlugo wybory,a mianowicie na kogo glosowac? no bo przeciez wszystkie te Donaldy Tuski Marie Rokity i inne farbowane lisy z PO to przeciez dawna AWS ( akurat prowadza w sondazach,mysle ze jak przejma wladze to napewno lepiej nie bedzie ) a pamietacie jakie byly komentarze na ich temat jakie afery wybuchaly przed ostatnimi wyborami? moja spiskowa teoria dziejow brzmi: ze oni tam u gory doskonale sie pomiedzy soba dogaduja czyli raz my,raz wy,wy nam krzywdy za bardzo nie zrobicie my wam rowniez nie,a te wszystkie utarczki slowne i afery to tylko dla odwrocenia uwagi ( przeciez jeszcze nikogo tak naprawde nie skazali nikomu majatku nie zabrali ) a zatem moje pytanie brzmi co robic na kogo glosowac?za LPR nie przepadam,SLD i SDPl wiadomo ze nie,PO dawna AWS ktora od obecnej wladzy lepsza nie byla,Boze pozostaje tylko ENDRIU Lepper :(((albo przeprowadzka na ksiezyc ,moze ktos podpowie cos sensownego czekam :))
Zbig / .* / 2004-11-21 15:24
To jest polityka, tam się pchają nie ci, co chcą działać w charytatywnie (dla tych jest Caritas a i tam są przekręty) ale ci co chcą się narządzić. Za władzą idzie pieniądz, za pieniądzem władza i tak w kółko. NIE DA SIĘ wybrać ludzi uczciwych bo tam takich nie ma. Jedyne co zostaje to głosować na tych, dzięki którym my będziemy mieli lepiej (tych, którzy w polepszeniu gospodarki będą widzieć własny interes - charytatywni to w Caritasie).
xyz / .* / 2004-11-20 19:59
Jest jeszcze jeden polityk z UPR, który mówil prawdę a nikt go nie chcial sluchać. Ja zawsze na niego glosowalem i będę. Pozdrawim wszystkich którzy bedą glosowali na JKM.
wood / .* / 2004-11-20 13:19
Swietny pomysl z ta czarna lista:-) Ja bym ja jeszcze wrzucil na billboardy. Byc moze ludzie pojma w koncu, kto w tym panstwie bruzdzi.
podi / .* / 2004-11-22 23:12
Z tymi bilbordami to superpomysł. Gdyby tylko udało się zebrać forsę na wywieszenie tych p(osłów) na bilbordach, choćby na wjazdach do miast, to ja chętnię rzucę skromne 10zł. Czekam również na reakcję Money-a. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych.
borys / .* / 2004-11-20 11:41
Rodacy zacznijmy wreszcie szanować nasze głosy w wyborach.Czas najwyższy pozbyć się tych którzy nie dbają o losy polaków.Przecież ci parlamentarzyści gdyby głosowano podwyżki dla posłów podnosili by obie ręce a przyciski to by się grzały.Polaku pamiętaj,że zanim dasz głos na kogoś-pierw dowiedz się jaki ma program a potem go z niego rozliczajmy
Zbych / .* / 2004-11-20 09:55
Moja radość jest połowiczna. Dzięki Hausnerowi odszedłem z KRUS - żałuję , głównie ze względu na FORMĘ OBSŁUGI PŁATNIKA. Wysokość składki -jest ważna , ale nie najważniejsza. Dlaczego nie mówi się o tym , jak wielkim molochem jest ZUS działający w niewydolnym systemie. Np. zdobycie dokumentu o niezaleganiu ze składkami w KRUS zajęło mi 15min, w ZUS czekam już ponad tydzień plus fochy pracujących tam Pań co ja wogóle chcę. Dodatkowo deklaracje, wpłaty na 3 konta. Okrada się nas z czasu który powinniśmy przeznaczyć na pracę a tym samym na wypracowanie większego dochodu i...wpłaty WYŻSZYCH PODATKÓW! Precz z ZUS - ZALEGALIZOWANĄ ORGANIZACJĄ UCISKU SPOŁECZNEGOSPOŁECZNEGO !
Bartlomiej / .* / 2004-11-19 23:27
Ryszard Kalisz - prosze, sprawdzcie tego czlowieka. To facet Kwasniewskiego i dlatego wiecznie w cieniu, ale prosze Was, poszperajcie w necie i zobaczcie, co to za czlowiek. Akcyza, nowe dowody rejestracyjne, prawo o cudzoziemcach - ten pan stoi za wiekszoscia waznych przepisow. Jest szefem MSWiA.
Ktos, kto wie... / .* / 2004-11-19 23:33
Stary, odpusc sobie. W normalnym kraju to bys moze mogl do rozsadku apelowac, ale w Badziejolandzie i tak nikt nie zrozumie. Kalisz jest nietykalny. Zaakceptuj to, albo skonczysz jak Tomek.
kasiarz / .* / 2004-11-19 22:58
słuchajcie kretyni się dziwią, że wzrost gospodarczy nie przekłada się na inwestycje. KRETYNI. Jak można w Polsce inwestować przy takim systemie podatkowym. Ja wziąłem w leasing samochód w maju zeszłego roku. Ale byłem dumny. Opel Combo full wypas, no i ciężarowy. Myślałem że jak tyle zainwestuje to na dłuzej 7-8 lat (wcześniej musiałe zmieniać auto co 2-4 lat ale za każdym razem bez hom.cięż.) A tu co po nie całym roku używania zmienili przepisy gdzie PRAWO DZIAL WSTECZ i brakuje mi 34 kg. Nie mogę odpisywać VAT od paliwa, a jeżdże ok 3 tys/m-c. I d.. blada. za 6 m-cy kończy mi się leasing. Brak nowy, ktory teraz spełnia debilny wzór? a jaką mam gwarancję że za rok ktoś znowu nie "zmądrzeje" ale jestem wkur.....ny. A może znacie sposób aby uzyskać prawnie te 34 kg i mógłbym odpisywać VAT od paliwa już, no i potem zostaje mi samochód bez kupowania nowego
Arab / .* / 2004-11-20 19:33
JESTEM W TEJ SAMEJ SYTUACJI. Prawo zadziałało wstecz. Znowu nastąpiło przegięcie pały (typowe polskie ustawodawstwo). Mnie brakuje 11 kg. Chciałem z kabiny kierowcy usunąć jedno siedzenie i wszystko by grało, ale za taką operację zażądano zbyt wiele pieniędzy. Ale wybrnąłem z tej sytuacji.Wobec tego postawiłem na oszczędność : postanowiłem jeżdzić sam i zwolniłem kierowcę, tłumacząc mu, że to z woli polskich ustawodawców, którzy wszystko robią, aby zwiększyć bezrobocie i ograniczyć prywatną przedsiębiorczość. A wszystkich tych posłów. którzy głosowali za wyższymi składkami na ZUS uważam nie tyle za idiotów ile za zwolenników prezydenta Łukaszenki .
dp / .* / 2004-11-20 06:46
wsaw teściową, ;)
kasiarz / .* / 2004-11-20 11:36
gupiś. widać że nie wiesz o co chodzi. Te 34 kg to brakuje mi do dopuszczalnej ładowności czyli nie dociążyć , ale odciążyć. Musiałbym np wyjąć siedzenie z przodu, albo kierownicę z pedałami
kasiarz / .* / 2004-11-19 22:47
a ja mam dwie propozycje dla naszych posłow. Albo Was rozstrzelać (chociarz to jest za proste, mimo iż by się przyczyniło do rozwoju naszej zbrojeniówki), albo lepsze zatrudnić Was w Sejmie na zasadzie WYNAJM USŁUG. Czyli Wy zakładacie działalność i płacicie sobie wszystkie składki i podatki, a Sejm Was wynajmuje na głosowania. Ale, ale w przypadku niezadowolenie z usług Sejm ma prawo rozwiązaćumowę. No i spróbujcie wtedy zapłacić ZUS, jak nie macie dochodu. TRA TA, TA TA TA TA TA. Na marginesie czy ktoś Wie (bo w ZUSie nie wiedzą) o ile procent rocznie rosną nasze pieniądze (nie pytam o wina) zapłacaone ZUSowi. Obecnie dostałem od ZUS informacje za rok 2003 i 2004. No i oni piszą ile ze mnie ściągneli, ale nie wiem ile one wzrosły (w II filarze OFE przynajmniej mi nadganiają inflację). Bez wzrostu to faktycznie przez cały rok uzbieram 1700 zl, to na emeryturze wytarczy na jedne bilet autobusowy (bo do tego czasu zlikwidują ulgowe i darmowe)
DA / .* / 2004-11-19 20:23
Wygraliśmy! Bo chociaż wyłącznie przez poparcie protestu, to jednak potrafiliśmy zjednoczyć swoje siły. Z regóły nie mamy czasu na coś więcej niż pracę....To obiecujący sygnał na przyszłłość!!A co do posłów-osłów zaciekle walczących o "równość" to proponuję kolejną akcję. Byłaby to akcja składkowa, której celem byłoby kupienie wehikułu czasu w celu odesłania (jak widać licznej) grupy posłów do czasów PRL-u (im szybciej tym lepiej... . Co Wy na to?A może rozsądne głosowanie w kolejnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich? Może tym razem wyciiągniemy oczywiste wnioski? Podobno uczymy się na błedach...
baba / .* / 2004-11-19 22:58
myślę, ze DA nie przemyślał/a sprawy. wysyłanie ich w przeszłość to pogarszanie naszej teraźnieszości. przecież mogłoby być jeszcze gorzej. niereformowalnych trzeba wysłać w czarną dziurę!!!
George / .* / 2004-11-20 10:50
Nie, nie!!! Protestuję!!! Takie świństwo zrobić czarnym dziurom? Przecież od tego komunistycznego ścierwa i smrodu zaczną cuchnąć i trzeba będzie zmienić teorię na teorię śmierdzących dziur. Czy ktoś zdaje sobie sprawę co mogłoby się stać, gdyby w centrum naszej galaktyki objawiła się supermasywna śmierdząca dziura i swoim fetorem zalała całę galaktykę? Proponuję dalej szukać: co można zrobić z komunistami w Polsce? A może trzeba by ogłosić jakiś konkurs otwarty z nagrodami?
Tysson / .* / 2004-11-22 17:00
Masz rację, ale ja się obawiam jeszcze czegoś innego, myślę, że znacznie gorszego. Boję się, że zaczęłyby ginąć czarne dziury we Wszechświecie, byłyby one wciągane z ogromną siłą przez PRL-Sld-owskie dziury, bo jak wszyscy wiedzą są to największe siły, które odkryli naukowcy z NASA. Wydaje mi się, że można by zrobić Ogólnpolską akcję " I ty możesz mieć swojego własnego SLD-owca" i trzymac takiego w kojcu na podwórku.
dede / .* / 2004-11-19 18:33
bardzo sie ciesze, ze wygralimy. oznacza to, ze jest jeszcze u nas troche normalnych ludzi. Nie mam zamiaru placic na utrzymanie rencistow i emerytow, ktorzy nie potrafili o siebie zadbac. jestem egoistka i juz! a tak na marginesie... pomysl z czarna lista byl swietny!!!! do zobaczenia szanowni poslowie na wyborach, albo raczej po nich! powinniscie byc swiadomi, ze jestescie tam dzieki malym szaraczkom, ktorych chcecie pozbawic ciezko zarobionych pieniedzy!
baba / .* / 2004-11-19 23:05
z tymi niudolnymi rencistami i emerytami to trochę przesadziłaś dede, skąd wiesz co cię czeka jutro i czy od pojutrza nie będziesz przypadkiem na łasce ludzi, bo wszystkie twoje zarobione i odłożone pieniądze szlag trafi na dobrą operację,leczenie, rehabilitację... zastanów się .. może to inni powiedzą o tobie, że nie umiałaś o siebie zadbać to idź do piachu
wyborca / .* / 2004-11-19 18:03
to my ich zatrudniamy, daliśmy im pracę i niezłe zarobki, ale w zamian za mądre rządzenie! Jesteśmy dla nich PRACODAWCAMI i realizujmy nasze prawa!
Max / .* / 2004-11-19 17:57
Wiecej Takich list !!!!!!!!!!!!!!!!!!Przyjda wybory to sprawdzimy jak wspieraja przedsiebiorcow nikt sie nie wyprze
Jacek z W-wy / .* / 2004-11-19 17:43
Cieszę się z takiego finału, gdyż planowana likwidacja przeze mnie dzialalnosci gospodarczej i przejscie do szarej strefy nie bedzie chyba konieczne. Mam umowę z firmą dla której świadcze usługi, wprowadzenie wyzszej stawki zus spowodowaloby nieoplacalnosc mojego interesu i byc moze wymusiloby zadluzanie sie -> bankructwo bo z renegocjacja umowy byloby ciezko - tj nie przezuce tego kosztu na innych.Szkoda tylko nerwow jakie zafundowali nam ci domorośli racjonalizatorzy fiskalni pod haslem "dbania o przyszlosc przedsiebiorcow"! czy ich nie mozna zwolnic??? - taki pan Pater na przyklad. az sie scyzoryk w kieszeni otwiera jak slysze ich pomysly, ugrrrrhh A czy mozecie podac biala liste ludzi o zdroworozsadkowym podejsciu do ZUSu tj tych ktorzy glosowali za odrzuceniem ??? by wiedziec na kogo glosowac
liberał / .* / 2004-11-20 19:01
Potwierdzam Twoją wypowiedź. Półtora roku temu zaproponowałem mojemu pracodawcy zmianę umowy o pracę na umowę ze mną jako jednoosobowym zarejestrowanym podmiotem gospodarczym. Przed tą decyzją dokonałem analizy ekonomicznej skutków tej zmiany dla mojej przyszłej emerytury. Z wyliczeń wyszło mi, że na emeryturze nie stracę, nawet wtedy, gdy będę odkładał na 4% rachunku oszcędnościowym tylko 70% różnicy między składką ZUS od umowy o pracę, a składką ZUS przedsiębiorcy liczoną od postawy nieco ponad 1300 zł. Oczywiście wcale o takim zabezpieczeniu nie myślałem - uwolnione środki zaplanowałem zainwestować w mieszkanie na wynajem.Gdyby podwyższenie stawki ZUS dla przedsiębiorców zostało uchwalone, to i tak bym nie musiał płacić, ponieważ charakter mojej pracy pozwala na potraktowanie jej jako dzieło, a od umów o dzieło ZUS-u wogóle nie ma. Oczywiście nie wszyscy przedsiębiorcy mieliby takie możliwości, ale na pewno wielu zdołaloby legalnie uniknąć z płacenia podwyższonego ZUS-u. Osobiście jestem przeciwnikiem wszelkiej poselskiej troski o moją przyszłość. Za pieniądze, które przymusowo płacę na przyszłą emeryturę i obecną ochronę zdrowia, samodzielnie zapewniłbym sobie wyższy standard w obu tych przypadkach. I jestem pewiem, że podobnie dałyby sobie radę osoby i rodziny o niższym poziomie wykształcenia.W latach 80-tych w ramach spółdzielni mieszkaniowej zorganizowanej przez dużą fabrykę budowałem dom jednorodzinny. I zapewniam wszystkich socjalistów, że wielu moich kolegów z "przodującej" wówczes klasy prowdziło budowę swoich domów skuteczniej niż przedstawiciele kadry zarządzającej fabryką (bo członkami spółdzielni byli zarówno dyrektorzy jak i robotnicy).
upright / .* / 2004-11-19 18:55
Nie mieliśmy szans głosować w Sejmie, ale może wkrótce - też uczestniczyliśmy w akcji i to nie tylko w necie, ale i na ulicach - UPR
thom / .* / 2004-11-19 17:52
znajdziesz na stronie sejmowej wszystkie nazwiska ZA i PRZECIW www.sejm.gov.pl dalej: PRACE SEJMU dalej: GŁOSOWANIA.
wojtek / .* / 2004-11-19 17:35
musimy wyrażać swoje opinie, bo inaczej będą mieli nas nadal w głębokiej d*** Namiary na biura poselskie można znaleźć w wyszukiwarce, bo chyba nie ma bazy adresów w jednym miejscu....
przedsiębiorca RP / .* / 2004-11-19 17:17
OK, ale do listy nazwisk BRAKUJE mi e-maili do tych posłów oraz FAXów i adresów ich biur poselskich! Chcę jako wyborca i obywatel RP wyrazić pisemnie swoją opinię. Nie chcę przenosić firmy na Słowację, gdzie "ZUS" wynosi 300 zł/m-c.
MAXX / .* / 2004-11-19 15:13
A mnie wali ZUS-zalozylem sp.z o.o. i ja jak i wszyscy moi pracownicy zarabiamy po 824 zl. i od tego place ZUS i już.........................
Endriu / .* / 2004-11-21 09:52
Fajne posunięcie. Jedno może mało istotne pytanie jak zdobyć marne 100 000 PLN potrzebnych do rejestracji Spólki z oo
mel / .* / 2004-11-21 18:15
Nie potrzeba tych 100 tys.Jako ze jestesmy w Unii, mozna rejestrowac spolki z o.o wszedzie.Zarejestruj np. Ltd. ( sp.z o.o) w Anglii i wtedy potrzebujesz tylko ok. 1000 PLN.
MAXX / .* / 2004-11-21 13:01
Kapital zakladowy musisz mieć tylko wpisany w akt zalozycielski spólki u notariusza, nikt nie sprawdza czy te pieniądze istnieją , a poza tym do spólki możesz wnieśc aport rzeczowy np; starego żuka o warosci zawyżonej to przy okazji mozesz odliczac VAT od paliwa - jeżeli taką mozliwośc stracileś przy swoim samochodzie poprzez radosna twórczośc niejakiego posła-osła LISIAKA.....
nowakj / .* / 2004-11-19 16:30
Mnie tez juz du** rozbolała od zbierania ... Czekam na NIP. I już! 824 zł

Najnowsze wpisy