Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!

Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!

pracownik najemny / .* / 2004-11-19 12:42
Komentarze do wiadomości: Wygraliśmy! ZUS da nam LUZ!.
Wyświetlaj:
maciuś / .* / 2004-11-19 15:05
Roman i jego komentarz to typowy przykład "kundlizmu" - bezinteresownej zawiści. Nie potrafi sam o siebie zadbać ale żądania ma pod sam sufit tka jak opracownik najemny. Ale czasy czy sie stoi czy sie lezy juz się skończyły misie i nalezy sie Wam tylko wtedy gdy się na Waszej pracy zarobi na podatki, ZUS i na Was. To taka podstawowa zasada prowadzenia działalności, jtóra tworzy miejsca pracy dla takich Wy. Jeżeli Wam to ie odpowiada to pracownik najemny ma rację wyjeżdżajcie, najlepiej na Kubę i to jak najszybciej bo z takimi pracownikami Swiata nie podbijemy.
PAWEŁ / .* / 2004-11-19 15:53
Maciuś ma rację. diabli mnie biorą jak czytam takie idiotyczne wynużenia Romana, Zbiga itp. Jeśli działalnośc to taki miód to niech próbuje taki jeden z drugim, niech mu siwiją włosy bo coś nie wyszło niech go ściśnie raz za gardło jak ktoś mu nie zapłaci.... i wtedy przyjdzie 15-sty i ... i niech zapłaci 2000,00 na ZUS( według tego bezmyślnego projektu.. bo przecież zarabia 5000,00 miesięcznie) napewno ma z czego ...typowe prostactwo i bezmuzgowie
Aaargh / .* / 2004-11-19 14:08
A wiecie co jest w tym najsmieszniejsze? Ze od dluzszego czasu w PL zabieranie kasy podatnikom nazywamy "oszednoscia". Ja idiota zawsze myslalem,ze oszczednosc polega na ograniczeniu wydatkow a nie na wyciagnieciu od kogos kasy.Choc moze tez zaczne byc oszczedny. Powiedzmy, dam komus w leb i zabiore mu portfel albo rachunek za telefon odesle sasiadowi. Panie sedzio, ja nic nie ukradlem. Ja tylko wprowadzam plan oszczednosciowy. Oszczednosc to wydanie cudzych pieniedzy przeciez, jak definiuje to slowo "Polski slownik polityczny". Coz za pole do popisu dla aferzystow. Oni nie kradna, oni sa ....oszczedni!!!
baba / .* / 2004-11-19 23:15
oj Aaargh, a nie nauczyłeś się od niejakiego Grobelnego? przecież on już w naszym "nowym kapitaliźmie" tak oszczędzał tworząc swój bank/kasę, choć prekursorem nie był...
ROMAN / .* / 2004-11-19 13:50
to SKANDAL, żeby bogaci przedsiębiorcy płacili składki w identycznej wysokości jak przedsiebiorcy biedni!! I nie prawdą jest IŻ WZROST PKB JEST UZALEZNIONY OD KOSZTÓW PRACY. TO KŁAMSTWO. Przedsiębiorstwa rozwijają się gdy mogą coraz więcej sprzedawać swych TOWARÓW. OD 1 stycznia SLDowski Rząd Leszka Millera obniżył z 27 % do 19% podatek płacony przez tak zwane ,,firmy". Miało to pobudzić inwestycje. I CO? I NIC. Obecny wzrost gospodarczy jest efektem tylko i wyłącznie korzystnego kursu złotego do euro. W wyniki działań Prof. Kołodko gwałtwonie spadła wartośc złotego względem euro z około 4 złotych do ponad 4,30. To sprawiło iż znacząco wzrosła opłacalnośc eksportu. A co za tym idzie zaczął rosnąc eksport a wzraz z nim całe PKB. Gdy te ,,niedobre" SLD obejmowało władze po rządach AWS Jana Marii Rokity i UW Donalda Tuska wzrost PKB wynosił 0,2%! Teraz jest to ponad 6%. Więc podwyższenie składek krezusom finasnowych napewno nie odbiłoby się NEGATYWNIE NA STANIE NASZEJ GOSPODARKI. A poza tym szkoda, iż koniczne oszczędności budżetowe w ramach tzw, Planu Hausnera ponosza jedynie emeryci i renciści a zupełnienie omijają one bogaczy.
na / .* / 2004-11-20 23:43
Romanie potrafisz odróżnić koincydencję od korelacji?
A / .* / 2004-11-19 18:56
Czy uważasz,że bogaty przedsiębiorca, to przedsiębiorca zarabiający powyżej 2200 ? Puknij się w głowę. Rozumiem,żeby płacili więcej tacy, którzy zarabiają powyżej 10-15 tys.
DA / .* / 2004-11-19 20:02
A dlaczego "bogacz" ma płacić więcej na ZUS skoro z założenia ów ZUS ma służyć do pokrycia przyszłych wypłat emerytury. Jak nie zapłaci to bedzie miał niższą emeryturę (przynajmniej taką logikę forsują politycy z lewej). W czym więc problem Panie i Panowie? Czy bogactwo was razi? A może jesteście zazdrośni? Czy zazdrościcie także ich ciężkiej pracy (nie myślę w tej chwili o prezesach firm, bo ich zmiany w ZUS nie miały dotyczyć :-) ) Czy potraficie poświęcić pracy 14-18 godzin dziennie? Potraficie zapomnieć o cieple domowym i rodzinie? Bogactwo nie zawsze oznacza posiadanie materialne. Bogaci (i to bardzo) są Ci, którzy mają wspaniałą rodzinę. Ale tego bogactwa nie można ze sobą porównywać. Jeśli tak bardzo ktoś zazdrości bogatym to nic prostszego - wystarczy założyć firmę. Sopróbujcie a przekonacie się, że nie jest to to samo co etat. Miłego wieczoru.
Zbig / .* / 2004-11-19 14:06
Bogaczy i tak by ominęły, 1000 zł to jest nic, gdy się ma 40 tysięcy dochodu/mc. Ale nie ominęłyby wszystkich MSP, szacuje się że 1/3 MSP płaciłaby większe stawki. Nam już zapowiedzieli zwolnienia w firmie. I tak podwyższenie odbyłoby się na pracownikach a nie na szefach firm, zarabiających krocie.
Przemek / .* / 2004-11-19 14:02
typowy Polski zawistny debil.Cudnie jest dazyc do zrealizowania planow, majac siwdomosc ze w razie sukcesu okradna Cie :1. ZUS2. podatek 50 %
KrzysiekK / .* / 2004-11-21 21:50
To dlaczego Pan płaci Zus jeżeli Pan sądzi że Pana okrada?Nie lepiej zapłacić minimalny ZUS a resztę odłożyć?niech Pan przeczyta jak to można zrobić z moją pomocą w 3 komentarzu na tej stronie.
mld / .* / 2004-11-23 00:24
prosze o info, kontakt
r / .* / 2004-11-19 14:19
zgadzam się, tacy są najgorsi, którzy nie tyle chcą aby im ułatwiono życie ich żałosne życie którego nie potrafią zmienić,tylko żeby utrudniono tym którym udaje się poprawić swoje, wtedy mogą nasycić swoją durną zawiści, bo żadnych innych korzyści nie odniosą
Aaargh / .* / 2004-11-19 14:02
Jeszcze jedna kwestia. Emeryci i rencisci tak? Czyli jesli chodzi o rencistow w wiekszosci oszusci, a jesli chodzi o emerytow to ci, ktorzy w wiekszosci dostawali czy sie stoi czy sie lezy? Bo dla mnie (mlode pokolenie) tak to wyglada. I szlag mnie trafia, jak taki rencista narzeka,ze nie ma na zarcie czy siodemke dzieci,ale na wodke zawsze znajdzie. Sorry, ja mowie nie!!! Nie bede placil za bledy waszego pokolenia.
baba / .* / 2004-11-19 23:25
poczekamy na ciebie, ty młode pokolenie> zobaczymy jak twój punkt widzenia zmieni sie, gdy twój punkt siedzenia znajdzie się np.na wózku inwalidzkim. posłuchamy wtedy twoich złorzeczeń. wtedy już inne młode pokolenie powie ci NIEnie życzę ci żebyś miał tego dośwadczyć, ale zastanów się troszkę nad tym co mówisz, prostować należy kręte ścieżki a nie potępiać w czambuł wszystkich jak leci.
Aaargh / .* / 2004-11-19 13:58
Oczywscie,ze nic nie wygralismy. Jedynie nie przegralismy. Wygralibysmy, gdyby uchwalono,ze np. zus to 5-8% dochodu m-c a nie 700 czy masz czy nie, plac.
Poke / .* / 2004-11-19 13:47
Gdyby nie ZUS to dzialanosc gospodarcza w Polsce by kwitla a tak - kto o zdrowych zmyslach sprobuje, tylko sporuje zalozyce przedsiebiorstwo nie maja GWARANCJI zysku. To jest jakas paranoja. ZUS zabija (i to doslownie) drobna przedsiebiorczosc.
Aaargh / .* / 2004-11-19 13:30
Oto ciekawostka. Ktos sie oburza,ze ktos nie zaplaci wiecej. Pytam sie zatem, dlaczego tak jest ? Rozumiem, ze oburzaja sie ludzie, ktorzy maja zaplacic wiecej. Ale co innym do tego ? Male firmy i tak ledwo ciagna z 700zl zusu, dlaczego je dobijac tylko dlatego,ze na papierze osiagnely jakis tam zysk wiekszy niz "ustawa przewiduje"? Ja na papierze jestem calkiem niezle sytuowany, w praktyce nie mam na utrzymanie (bo pieniadze trzeba reinwestowac,a nie przezerac, przezerac mozna dopiero gdy nie zagraza to plynnosci finansowej firmy, bo klienci nie placa itd.).
pracownik najemny / .* / 2004-11-19 12:42
Ulga dla bogatych utrzymana.Niech ZUS płacą pracownicy, którzy nie mogą się wykręcić albo załatwić sobie ulgi w Sejmie.Tak trzymac. Bawcie się dobrze, ja wyjeżdżam.
przedsiębiorca / .* / 2004-11-19 21:55
Potrafisz tylko komuś zazdrościć. A czemu nie założysz własnej firmy? Przecież mając własną działalność można dużo zarobić...
kasiarz / .* / 2004-11-19 22:36
nie tłumacz idiocie, skoro nic innego nie potrafi tylko narzekać, a nawet pracodawca musiał mu pokazać jak trzymać łopatę, żeby dobrze mu się kopało rowy. Prostak
a / .* / 2004-11-19 21:45
Przynajmniej jednego mniej.
Andre / .* / 2004-11-19 17:45
Pracownik płaci (płacą za niego) ZUS gdy dostaje kasę i nic go nie obchodzi, a przedsiębiorca gdy wystawi papierek (fakturę) za który może nigdy nie dostać pieniędzy. Dlatego na podniesieniu podatku ZUS najbardziej dostają w d.. mali.
żona "BIZNESMENA" / .* / 2004-11-19 13:10
pracowniku najemny . Ja też pracuję na etacie i ieszę się z tego. Ale mój mąż został pozbawiony tej możliwości i musiał dać sobie radę sam . Założył działalność i nawet niewyobrażasz sobie jak trudno utrzymać sie na rynku i ile trzeba pracować aby zarobić na te 700,- zł ZUS. Ty masz zapewnioną pensję i nie obchodzi Cię ZUS ani podatki. TY MASZ NAPRAWDĘ LUZ i życzę ci abyś nigdy nie musiał martwić się o pensję.
nobalcerek / .* / 2004-11-19 19:45
sie tak nie rozpendzajcie bo jeszcze wroocem do kraju za5 a nie jak myslalem za 25 lat
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy