Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wygrana PiS w wyborach wstrząśnie warszawską giełdą?

Wygrana PiS w wyborach wstrząśnie warszawską giełdą?

Wyświetlaj:
ekonomistka-emerytka / 77.46.94.* / 2015-10-26 09:37
Mnie niepokoił od początku program PiS. Skierowany jest na drogę wyhamowania przedsiębiorczości a jednocześnie na wzrost bezrobocia . Duże firmy , banki , sklepy wielkopowierzchniowe będą zmniejsząć koszty ... kosztem zatrudnienia . Znajda sposób i obejście przepisów . Powiedzmy taka Biedronka Lidl czy inne zmniejsza powierzchnie swoich sklepów do 249 m2 a zwiększą ich sieć. Będzie Ok . Od obchodzenia od przepisów jesteśmy mistrzami . Ani słowa o emerytach i rencistach . szkoda , bo to grupa która najczęściej chodzi po sklepach i chętnie kupowałaby wszystko , ale na to nie ma pieniędzy . Nawet na lekarstwa . Nie wiele mówiło sie o skróceniu kolejek do lekarzy , o poprawie opieki zdrowotnej . PiS nie myślał o biednych , on z nimi rozmawiał ale się nie liczy, Biedny nie ma racji , przecież nie ma siły głosu . Rzuci ochłap raz czy dwa razy do roku po 100 zł i niech sie ciesza , a ile to daje miesięcznie , nie ważne . Nie interesuje mnie która partia rządzi , ale jak rządzi . Poczekam , może nie mam racji . Bardzo chciałabym sie mylić. Obecnie gospodarka się rozpędzą , oby nie było hamowania . Zapomnieliśmy wszyscy , ze w latach 2008-2011 był kryzys światowy , który wcale się jeszcze nie zakończył. jeszcze mamy jego odpryski . To nie był dobry czas na inwestycje , a jednak nie wiele firm upadło . Nie należy winić rządu za złą pogodę , za nieudolność władz gminnych , bo tych ostatnich wybiera społeczeństwo lokalnie . Jesli władza lokalna nie potrafi przekonać swego społeczeństwa , albo nie chce do inwestowania , to nawet Bruksela nie pomoże . Przykład : Proszę bardzo : lotnisko w Białymstoku . Od 10 lat wiadomo było , że zarezerwowano środki na ten cel , ale działania "markowano" dopiero w ostatnich 2 latach by powiedzieć , że nie ma możliwości , że coś nie pasuje , bo nie pasowało lokalnej władzy . Lubimy ładnie sie ubrać w piórka , stroszyć je i udawać bogacza , ale żeby zarobić na te piórka to juz nie koniecznie . Chcemy dostać je za darmo . W tym nawet PiS nie pomoże . Podatek 15% dla CIT , a kto go płaci ? Firmy duże , spółki , gdzie odpowiedzialność sie rozmywa , a co z tymi którzy wybrali PIT liniowy . dlaczego im nie daje sie tej możliwości ? Czy wiecie , że jeśli ktos płaci podatek liniowy to już nie korzysta z ulg prorodzinnych jakie dało PO ? Mówi sie o umowach śmieciowych . To bzdura . Umowy zlecenia sa po to by jakiś Obywatel mógł wykonać określoną prace , w określonym czasie . Nie zawsze jest to dzieło , Nie zawsze można zastosować taka forme umowy . Poza tym , jeśli ten sam Obywatel nie pracuje nigdzie indziej , to naliczane sa mu skladki emerytalne , rentowe , a jesli chce to i chorobowe i płacony jest Fundusz Pracy . Jesli trzeba będzie zatrudniać każdego na umowę o prace , nawet krótkotrwała , a te sa nierozwiązywalne to pracodawca zastanowi się trzy razy czy nie obłożyć większymi obowiązkami dotychczasowych pracowników , albo ... wzrośnie szara strefa . Czyli umowy na 1/8 etatu a praca na cały etat i reszta pieniędzy poza kontem bankowym . Jestem ciekawa jaka polityke i jakie przepisy wprowadzi PiS w zakresie osób , które wzięły kredyty w walutach obcych . Jak na razie to Pan Prezydent próbuje się z tego "wymiksować , ze niby pracuja nad tym sztabowcy ale także z banków czyli dla Polaka nie wiele albo nic . A miało być tak pięknie . Skoro bankowcy przekonuja nas , że Polacy nic na tym nie stracili to rozwiazanie jest proste . Proszę od nowa wyliczyć ile pieniędzy trzeba byłoby wyłożyć na spłatę tego kredytu Kapitał plus odsetki . Od sumy spłaconej łącznie / po kursie w jakim były płacone / odjąc od spłaconej kwoty i jesli jest minus to dopłacić , nawet w ratach dla najuboższych, a jesli nadwyżka to zaliczyć na spłatę kredytu . Nie trzeba dawać pieniędzy do ręki . Proste ? Jeszcze jak , wiec po co kombinować i obiecywać gruszki na wierzbie ? To prawda cała Polska zawierzyła PiS . Mam nadzieję , że to zawierzenie przełoży się na mądrą i dobra politykę wobec wszystkich Obywateli , a nie lobby niektórych . Dziwi mnie ślepota nas Polaków , że gdy spojrzymy za okno to widać jak na dłoni ile zmieniło się w naszym krajobrazie przez te ostatnie 8 lat . Budowa dróg , to inwestycje które daja prace dla wielu , a to przedkłada sie na dobrobyt i rozwój przedsiębiorczości , budownictwa mieszkaniowego, handlu i usług . Obawiam się " szarej strefy" obawiam sie matactwa , a potem ścigania każdego Przedsiębiorcy i tych najuczciwszych widząc w nim potencjalnego złodzieja . Z reszto było to w planach PiS , kontrole przedsiębiorców do skutku by zwiększyć wpływy do budżetu . I na koniec smaczek Pani prawie Premier - Beata Szydło zapowiedziała , ze tak naprawdę będzie realizowała program partii , bo to nie ona odpowiada za polityke ale partia . Szkoda , że Premiera nie pociąga się do odpowiedzialności - personalnie . Gdy obejmuje się jakakolwiek posadę , to bierze sie odpowiedzialność i za słowa i za czyny i za bezczynność . Nie z
moje zdanie / 87.150.80.* / 2015-10-26 09:40
99% Polakow na takie trzy tematy jak polityka, gospodarka i finanse nie na zielonego pojecia i dlatego prawie 40% glosowalo na PiS.
observatore / 95.48.83.* / 2015-10-26 09:37
Wynik wyborów to klęska dla Polski! Raz - dwa sługi pislamu doświadczą na własnych portfelach, ile kosztują gospodarcze idiotyzmy PiSu, który chce nas wpędzić w socjalistyczną gospodarkę centralnie planowaną. Nie będzie zaskoczeniem, jeżeli do 200, 500 zł i innych obietnic tego typu, PiS będzie musiał dołożyć kolejne 500, 1.000 zł...bo waluta będzie drożała, podobnie jak towary. Może znowu zostaniemy milionerami, jak jeszcze niedawno było? Pierwszym widocznym znakiem, że PiS to budżetowy szkodnik, będzie ponowne nałożenie na Polskę klauzuli za wysokiego zadłużenia...a późnie już pójdzie z górki na pazurki, aż dzięki pislekonomii polska gospodarka osiągnie węgierskie dno. Cóż, z faktu, że w Polsce sztucznie podniesiono poziom wykształcenia dzięki wyprodukowaniu magistrów od słania łóżek, nie wynika od razu, że podniósł się poziom wiedzy społeczeństwa. Cytując klasyka, Polacy to dalej "ciemny lud, który to kupił"... Ale to oczadziałe społeczeństwo szybko posmakuje, czym kończą się rządy PiSu...bo podatków z łupienia wszystkich, którzy mają jakieś oszczędności czy lepsze dochody - wcale nie będzie tak wiele. Ale za to wypięknieją nam kościoły, stanie wiele nowych, a do każdego zgodnie ze starą komuszą ustawą, Państwa dołoży 15 ha gruntów rolnych w wianie.
wewer / 89.174.133.* / 2015-10-26 09:37
Jak myślicie łosie? Jak się opodatkuje banki i markety, to kto za to zapłaci? Banksterzy i właściciele ze swojej kieszeni, czy może raczej klienci w cenach towarów i usług?
gucio162 / 169.143.244.* / 2015-10-26 09:47
hahah spadaj tchorzu nastawiac sie banksterom... lepiej sie bic z goliatem niz dawac dymac jak sodomici.. i widzisz przydalaby ci sie wiedza o biblii
mmm475 / 89.65.191.* / 2015-10-26 09:36
Czy wyście ludzie już kompletnie pogłupieli?? Żeby iść i zagłosować na najgorszą partię - PIS?? Teraz to dopiero będzie piekło na ziemi przez durny naród;/
wrp / 2.101.143.* / 2015-10-26 09:33
niech placa koniec swietych krow!!
kot405 / 77.65.46.* / 2015-10-26 09:39
Pierw Ty zapłacisz w zakupach i usługach bankowych a później dopiero te Twoje "święte krowy"
misquamacus / 185.26.182.* / 2015-10-26 09:32
wy w tej wp.nie straszcie ludzi ,jestescie tacy sami jak te Lisy,olejnik i Kraski.
ekonomistka-emerytka / 77.46.94.* / 2015-10-26 09:31
Mnie niepokoił od początku program PiS. Skierowany jest na drogę wyhamowania przedsiębiorczości a jednocześnie na wzrost bezrobocia . Duże firmy , banki , sklepy wielkopowierzchniowe będą zmniejsząć koszty ... kosztem zatrudnienia . Znajda sposób i obejście przepisów . Powiedzmy taka Biedronka Lidl czy inne zmniejsza powierzchnie swoich sklepów do 249 m2 a zwiększą ich sieć. Będzie Ok . Od obchodzenia od przepisów jesteśmy mistrzami . Ani słowa o emerytach i rencistach . szkoda , bo to grupa która najczęściej chodzi po sklepach i chętnie kupowałaby wszystko , ale na to nie ma pieniędzy . Nawet na lekarstwa . Nie wiele mówiło sie o skróceniu kolejek do lekarzy , o poprawie opieki zdrowotnej . PiS nie myślał o biednych , on z nimi rozmawiał ale się nie liczy, Biedny nie ma racji , przecież nie ma siły głosu . Rzuci ochłap raz czy dwa razy do roku po 100 zł i niech sie ciesza , a ile to daje miesięcznie , nie ważne . Nie interesuje mnie która partia rządzi , ale jak rządzi . Poczekam , może nie mam racji . Bardzo chciałabym sie mylić. Obecnie gospodarka się rozpędzą , oby nie było hamowania . Zapomnieliśmy wszyscy , ze w latach 2008-2011 był kryzys światowy , który wcale się jeszcze nie zakończył. jeszcze mamy jego odpryski . To nie był dobry czas na inwestycje , a jednak nie wiele firm upadło . Nie należy winić rządu za złą pogodę , za nieudolność władz gminnych , bo tych ostatnich wybiera społeczeństwo lokalnie . Jesli władza lokalna nie potrafi przekonać swego społeczeństwa , albo nie chce do inwestowania , to nawet Bruksela nie pomoże . Przykład : Proszę bardzo : lotnisko w Białymstoku . Od 10 lat wiadomo było , że zarezerwowano środki na ten cel , ale działania "markowano" dopiero w ostatnich 2 latach by powiedzieć , że nie ma możliwości , że coś nie pasuje , bo nie pasowało lokalnej władzy . Lubimy ładnie sie ubrać w piórka , stroszyć je i udawać bogacza , ale żeby zarobić na te piórka to juz nie koniecznie . Chcemy dostać je za darmo . W tym nawet PiS nie pomoże . Podatek 15% dla CIT , a kto go płaci ? Firmy duże , spółki , gdzie odpowiedzialność sie rozmywa , a co z tymi którzy wybrali PIT liniowy . dlaczego im nie daje sie tej możliwości ? Czy wiecie , że jeśli ktos płaci podatek liniowy to już nie korzysta z ulg prorodzinnych jakie dało PO ? Mówi sie o umowach śmieciowych . To bzdura . Umowy zlecenia sa po to by jakiś Obywatel mógł wykonać określoną prace , w określonym czasie . Nie zawsze jest to dzieło , Nie zawsze można zastosować taka forme umowy . Poza tym , jeśli ten sam Obywatel nie pracuje nigdzie indziej , to naliczane sa mu skladki emerytalne , rentowe , a jesli chce to i chorobowe i płacony jest Fundusz Pracy . Jesli trzeba będzie zatrudniać każdego na umowę o prace , nawet krótkotrwała , a te sa nierozwiązywalne to pracodawca zastanowi się trzy razy czy nie obłożyć większymi obowiązkami dotychczasowych pracowników , albo ... wzrośnie szara strefa . Czyli umowy na 1/8 etatu a praca na cały etat i reszta pieniędzy poza kontem bankowym . Jestem ciekawa jaka polityke i jakie przepisy wprowadzi PiS w zakresie osób , które wzięły kredyty w walutach obcych . Jak na razie to Pan Prezydent próbuje się z tego "wymiksować , ze niby pracuja nad tym sztabowcy ale także z banków czyli dla Polaka nie wiele albo nic . A miało być tak pięknie . Skoro bankowcy przekonuja nas , że Polacy nic na tym nie stracili to rozwiazanie jest proste . Proszę od nowa wyliczyć ile pieniędzy trzeba byłoby wyłożyć na spłatę tego kredytu Kapitał plus odsetki . Od sumy spłaconej łącznie / po kursie w jakim były płacone / odjąc od spłaconej kwoty i jesli jest minus to dopłacić , nawet w ratach dla najuboższych, a jesli nadwyżka to zaliczyć na spłatę kredytu . Nie trzeba dawać pieniędzy do ręki . Proste ? Jeszcze jak , wiec po co kombinować i obiecywać gruszki na wierzbie ? To prawda cała Polska zawierzyła PiS . Mam nadzieję , że to zawierzenie przełoży się na mądrą i dobra politykę wobec wszystkich Obywateli , a nie lobby niektórych . Dziwi mnie ślepota nas Polaków , że gdy spojrzymy za okno to widać jak na dłoni ile zmieniło się w naszym krajobrazie przez te ostatnie 8 lat . Budowa dróg , to inwestycje które daja prace dla wielu , a to przedkłada sie na dobrobyt i rozwój przedsiębiorczości , budownictwa mieszkaniowego, handlu i usług . Obawiam się " szarej strefy" obawiam sie matactwa , a potem ścigania każdego Przedsiębiorcy i tych najuczciwszych widząc w nim potencjalnego złodzieja . Z reszto było to w planach PiS , kontrole przedsiębiorców do skutku by zwiększyć wpływy do budżetu . I na koniec smaczek Pani prawie Premier - Beata Szydło zapowiedziała , ze tak naprawdę będzie realizowała program partii , bo to nie ona odpowiada za polityke ale partia . Szkoda , że Premiera nie pociąga się do odpowiedzialności - personalnie . Gdy obejmuje się jakakolwiek posadę , to bierze sie odpowiedzialność i za słowa i za czyny i za bezczynność . Nie z
666557 / 176.241.246.* / 2015-10-26 09:43
Oczywiście niech banki i wielkie firmy płacą 0.1% podatku a Kowalski normalna stawkę.... Banki sa bogate, tymczasem Kowalski... żyje w nędzy. Wy ekonomiści nadajecie sie do pchania karuzeli. Chociaż tez coś byście spier...lili ."Rotszild" ma 100mln złotych a 1000 kowalskich 100kzł. Czyli według was jest dobrobyt bo każdy 100tyś.zł To jest wasza ekonomia. Wyliczanie średnich i mydlenie oczu.
Andy707 / 62.29.136.* / 2015-10-26 09:30

Wizja ogromnego uszczerbku na finansach banków może być pretekstem do odwrotu inwestorów od całego sektora. Taki ruch był już widoczny w ciągu ostatnich miesięcy.

Jakoś tego nie zauważyłem, na każdej ulicy mojego miasta: oddział banku, apteka i szmateks.
Nikną księgarnie, małe sklepy, małe zakłady usługowe i zaraz pojawia się w tym miejscu oddziały banku lub apteki.
appach / 87.239.223.* / 2015-10-26 09:35
dokładnie wczoraj w Krakowie chciałem kupić olej koło 20 :) no ale w tym mieście tylko wódkę o tej porze kupisz...
Polak-Patriota / 188.146.7.* / 2015-10-26 09:29
A co ja tylko mam płacic podatki,a oszusci i złodzieje nie,tak było 8 lat,koniec tego,kazdy ma płacic podatki i koniec,nie podoba sie to do widzenia ,nikt was tutaj nie trzyma na siłe,dosyc,przekretów i okradania obywateli i Polski,wrescie mamy Polski rzad i wezma sie za tych oszustów,juz czas na to
Jasiuniek / 87.116.204.* / 2015-10-26 09:36
A kto Cię okradał? Konkretnie. Kto nie płacił podatków? Konkretnie.
Naiwny wyboraca PiS-u......
Tomasz1010 / 77.112.5.* / 2015-10-26 09:34
widać, że znasz się na polityce i gospodarce; już za 6 mcy będzie widać pierwsze negatywne skutki działań Twoich wybrańców
astro 77 / 46.169.111.* / 2015-10-26 09:34
Jak widać nic nie kumasz... Ponad 3 mld ostatnio ukradł pis właśnie... Guzik wiesz guzik rozumiesz. Podatki na sieci handlowe będą omijane a ceny pójdą w górę bo importujemy za waluty a zlotowka straci przy durniach u sterów...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja77357357537 / 87.204.222.* / 2015-10-26 09:29
czekam na 1500 zł. Mam troje dzieci.
karakuł / 212.191.67.* / 2015-10-26 11:02
mają dawać po 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. Także spodziewaj sie 1000 zł (jak spełnisz kryterium dochodowe i nie okażesz sie za bogaty..tak tak, tuż przed końcem kampanii wyborczej zaczęło PiS mowić że będzie kryterium dochodowe..szkoda że nie okreslili od razu jakie, cwaniaki jedne). Pewnie kryterium 500 zł i bye bye naiwni zjadacze kiełbas wybroczych.
żaneta / 178.56.187.* / 2015-10-26 09:39
Nie 1500zł tylko 1000 bo jest na drugie dziecko i kolejne jeszcze jest pewnie ukryta gdzieś jakaś gwiazdka o dochodach czy metrażu mieszkania i nic nie dostaniesz. Ja głosowałam na PIS ale nie wierzę w te obietnice 500zł niby ma to sens aby pomóc rodziną bo przy trójce dzieci to jedno musi siedzieć w domu i ogarniać temat ewentualnie gdzieś dorobić 1500-2000zł ale nie ma szans na zarobek 4000-5000zł więc taka zapomoga przybliża do normalnego standardu życia
wyborca-Polski / 188.146.138.* / 2015-10-26 09:32
Czekasz,a moze sie wezmiesz za robotę,a nie bedziesz tylko klepał,dzieci,to socjal,moze wezmiesz w Angli,albo Niemczech
astro 77 / 46.169.111.* / 2015-10-26 09:41
No ale pis obiecał. To ja tez chce mimo ze nie muszę. To ja generuję przychód państwa a nie politycy czy urzędnicy bo to ja ekspotruję usługi i ściągam kasę do kraju ale 500 nie daruję bo to i tak moje...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mimi103 / 212.244.63.* / 2015-10-26 09:41
Wiecue co smiesza mnie komentarze typu wez soe. Za robote a nie czekaj na socjal. Przeciez odsetek ludzi zyjacych tylko z socjalu jest znikomy. Takievezeczyvtobchyba pisza osoby ktore wogolr dzieci nie maja i mieszkaja katem u rodzicow. Mojr dzieci tez kozystaja z socjalu na dwoje dzieci 150 zl na miesiac cztli 77 zl na dziecko miesiecznie. Maz pracuje ja pracy znalezs nie moge a tez placimy podatki rachunki przeciez te pieniadze choc male ale sa z podatkow odprowadzanych przez moja rodzinr to sa moje pieniadze laskawie wydzielone dla dzieci przeZ panstwo. Ludzie ogarnijcie sie 85 % spoleczenstwa mimo pracy kozysta z socjalu bo inaczej nie bylibysmy w stanie zwiazac konca z koncem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
874274277 / 87.204.222.* / 2015-10-26 09:34
PiS obiecał to PiS da... Czekam na 1500 zł msc obiecane przez PiS. Skąd weźmie pieniądze to g...o mnie to obchodzi
matkatrójki / 89.69.85.* / 2015-10-26 09:30
Ja dokładnie tak samo ;-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
darekbd185 / 37.130.6.* / 2015-10-26 09:28
Markety, banki, Kościół oraz prostytutki - Opodatkować
gutek500 / 78.88.119.* / 2015-10-26 09:28
Kto wygrał wybory? Posłowie, wszyscy. Mają fajną kasę przez kilka najbliższych lat. Społeczeństwo? Nigdy, niczego od polityków nie dostałem, tak będzie i teraz. Żeby tylko nie zepsuli tego co jest dobre, chociaż stare przysłowie pszczół mówi, że jak coś ma się spie.... , to się spie.... .
bartba / 92.40.249.* / 2015-10-26 09:28
I bardzo dobrze, czas zeby wszyscy mogli sie bogacic, a nie tylko jednostki!!! Czas zlikwidowac Eldorado dla zachodu!!! Czas budowac nasze wlasne i tu nadzieja w PISie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
grzenio000 / 2015-10-26 09:27 / portfel
Ja płace blisko 50% podatków (VAT, PIT itp) i niekt się mną nie przjmuję zatem rzeczywicie 30% dla banków to tragedia
Gooptok / 83.238.231.* / 2015-10-26 09:26
Nie rozumiem calkowicie postawy rodakow z wyboru PiSu, bo sondazach prawie 80% nie wierzy w obiecane zmiany!! Zamiana partii byle tylko byla inna? Zycze wam rodacy kraju miodem i mlekiem plynacym, malo wysylku a duzo pieniedzy, WOLNEJ Polski, bo zyliscie w zniewolonej!!

Najnowsze wpisy