Wyjazd z KCI Group

asiek1982 / 2007-06-06 09:08
Witam,
Mam pytanie czy ktos z was wyjezdzal z agencją KCI Group z Poznania??? Jesli tak to jakie wrazenia??
Wyświetlaj:
chidini / 83.23.173.* / 2009-07-22 21:28
Powyzsza agencja współpracuje obecnie tylko z Anglo Eri (prawie obóz pracy), bo jak nazwać sytuacje gdy zatrudnia sie pracownika tylko ze znajomościa j. angielskiego i nie majacego pojecia o profilu produkcji tego zakładu,a który odpowiedzialny ma być za proces produkcyjny. Efekt mnóstwo wyprodukowanych bubli, ale ów pracownik jest bezcenny bo donosi o wszystkim co dzieje sie w firmie (kapo!).
1. Anglo Eri oszukuje z przepracowanymi godzinami (rozliczenie za maj dostałem w lipcu), a powinienem dostac do 10 czerwca!! Godziny się nie zgadzały na moja niekorzyść.
2. W zakładzie nie wystepuje zła organizacja pracy...tej organizacji nie ma wogóle. O pracę trzeba sie prosic waizera (bezkutecznie), a gdy dopadnie cie kierownik wylatujesz w tym dniu do domu. Nie interesuje go dlaczego nie pracujesz. Ja pracowałem jako spawacz za 5,58GPB, natomiast szlifierze (4,70GPB) pracują po 12 godz (jak każdy) 7 dni w tygodniu, z tym, że za karę, na stojaco (zabrali im stołki nie z ich winy). Szef działu metalu pan Mell to "prawdziwy " facet który napewno nie nadaje sie do zarządzania takim działem. Ludzie pracują tam ze względu na długi jakie mają. Niestety myśleli, że przez jeden kontrakt zarobią tyle aby spłacić długi, efekt jest taki, że długów przybywa (słaby kurs funta). Co do zdawanych testów (już na miejscu) to istny cyrk. Spawacze nie zaliczają testu bo nie tak Trzymaja uchwyt spawarki...spawy sie nie liczą. Kiedyś zdarzyło sie, że w ogóle Mell nie dopuscił "nowych" do spawania próbek tylko popatrzył na nich i kazał im wracać do polski. Ok. 2000zł w plecy!!!
Ja zwolniłem się po 6 tygodniach, w tym czasie to samo zrobiło ok. 35 osób. w związku z powyzszym zdecydowanie odradzam jakiekolwiek kontakty z KCI Group i Anglo Eri!!!!!!!!!!!!!!!
3. Szefami są ludzie, którzy jeszcze niedawno byli spawaczami!!! a w firmie istnieje podział na tych którzy znaja angielski i na chołotę pracującą. Ja zaliczałem sie do pierwszej grupy, ale nie jednemu chciałem dać w morde za wymądrzanie się i traktowanie pozostałych.
Pozdrawiam i naprawde przestrzegam przed tymi dwoma firmami, mimo kryzysu w Polsce. Każdy człowiek powinien mieć choć odrobine godności. W KCI i w Anglo Eri jej nie znajdziecie!!!!
max wers / 81.103.48.* / 2009-07-30 00:01
mell to porazka istny cyrk ma nas za nic
jjjjj / 85.237.183.* / 2009-07-24 14:25
ten gosc ma racje!!!!!!!!!!!!! mel to pedsł a polacy ktorzy go sie bojom to frajerz ktorym anglia zycie uratowała a kci to lipa!!!!!!!!
janek2 / 195.149.47.* / 2009-05-06 13:14
mam pytanie czy ktos z pracownikow kci dostal list z urzedu angielskiego ze musi zaplacic zalegly podatek za zeszly rok? bo ja dostalem, kci powiedzialo mi ze zostalem wybrany i musze ten podatek zaplacic, ale przeciez podatek odciagali mi co miesiac, czy ktos ma tez taki problem??
Kazik24 / 195.149.47.* / 2009-05-07 15:53
Dostawalem listy po angielsku z czerwonymi pieczatkami. Stara do mnie dzwoni i dzwonila, to kazalem jej to spalic. Znowu zaczely przychodzic. Jade na komunie koncem maja to je przywioze. Dzwonilem do kumpli w Anglo i mi powiedzieli ze podatki za 2 lata nie sa zaplacone i teraz przychodza kary i zalegle podatki do placenia, bo my ponoc pracujemy jako samodzielni podwykonawcy a nie przez agencje tak. O takiego. Nic im placic nie bede, kci niech placi tak.
darek1984 / 2009-04-05 09:27
Planuję zrobić kampanię reklamową na ekranach diodowych we wszystkich miastach. Proszę o pomoc w wyszukaniu wszystkich ekranów w Polsce. Miasto i lokalizacja. Z góry dziękuję!
egon0812 / 2010-02-20 21:28
Witam i pozdrawiam ,jak Ci moge pomuc jestem z zielonej góry ,jeżeli chodzi o jakies konkretne miejsca to daj znac ,a tak dokładnie o co chodzi z tymi reklamami.Egon0812
zeno / 89.77.195.* / 2008-07-28 22:09
Tyle osób narzeka na panującą sytuacje. a nadal pracują. W St Neots mówią że nasi głupcy stawiają wódkę wajzerom. Wszyscy polscy pracownicy pracują i boja się swojego cienia. Tez tam pracowałem i zastanawiałem się gdyby nagle całe zmiany odmówiły pracy co zrobiła by dyrekcja. Może by podpisano z nami umowy stałe. Każdy tam pojechał w jakimś celu tj kredyt, nowe autko itp. KCI widząc zainteresowanie wykorzystuje to i robi na tym wielką kasę. Jeżeli chodzi o prędkość pracy to powiem że mam swoje zasady i walą mnie wajzerzy.Dziwi mnie również sytuacja dot. doliczenia lat do emerytury. Podobno te lata to przerwa w życiorysie, ale to wasz problem bo tak podisaliśćie umowy do których nikt was nie zmuszał. Drodzy pracownicy jesteśmy sami winni istniejącej sytuacji w produkcji jak i pomiatania nami. SMS - em powiadamiają że lecisz do domu, bilet masz wykupiony z najwyższej półki,m w pracy nie rozmawiaj o zarobkach, świątki i piątki do pracy - ja pytam kto wam każe. W Polsce święta i niedziele chcecie wolne, a tam nawet w Wielkanoc chcieli iść do roboty. Czy polski naród nie jest chory, jest p*******. Jesteśmy wykorzystani w każdej pracy z agencji. Jakie rozwiązanie zostać głowa na dół lub zwijanie bagażu i powiesz że w kraju masz z******** prace i lecisz. Wybór należy do każdego z osobna. Wiem tylko tyle ze gdyby nie 12 godzinna praca to zarobku tam tez nie ma. Polak zadowolony bo tam się robi po 12 godz, w soboty i niedziele więc razem ok 360 w miesiącu. Jak długo żyje tyle nie przerobiłem w miesiącu. Na pożegnanie życzę powodzenia i po takim kontrakcie przygotujcie się na spotkanie z psychologiem -psychiatrą.POWODZENIA HEJ
chcialem powiedziec ze Anglo ERI to jest z******** firma i polecam kazdemu zeby tam
jechal . Ludzie druga taka okazja sie nie zdazy...10 funtow na reke placa i 200%
nadgodziny, a robisz po 80 godzin...lepszej pracy nie znajdziecie w calej angli.
Niesluchajcie tych kretynow co mowia ze to badna kretynow,No i jeszcze mieszkanie
zapewniaja, full wypas...Pozdrowionka
Jasiu z CNC / 83.10.66.* / 2008-07-31 12:06
ZENO-Swięte słowa w pełni się z Tobą zgadzam.Dziwię sie,że jeszcze tam ktoś robi gdy funt stoi już poniżej 4zł!!!!!
Jasiu z CNC / 83.4.126.* / 2008-06-06 13:13
Witajcie. Pracowałem w AngloEri (wtedy to jeszcze był Mice UK) przez 2 lata.Mógłby mi ktoś napisać co tam teraz słychać bo jestem bardzo ciekaw, a nie mam się skąd dowiedzieć?
Pozdrawiam wszystkich tam pracujących.
zxcvbnm, / 217.171.129.* / 2008-06-08 23:30
jedno wielkie bagno gownó banda kretynów anglo praktycznie nie istnieje tylko nie wszyscy to jeszcze wiedza
Mistrzu / 81.111.91.* / 2008-06-09 20:52
chcialem powiedziec ze Anglo ERI to jest z******** firma i polecam kazdemu zeby tam jechal . Ludzie druga taka okazja sie nie zdazy...10 funtow na reke placa i 200% nadgodziny, a robisz po 80 godzin...lepszej pracy nie znajdziecie w calej angli. Niesluchajcie tych kretynow co mowia ze to badna kretynow,No i jeszcze mieszkanie zapewniaja, full wypas...Pozdrowionka
sajgon43 / 82.160.131.* / 2008-09-28 22:51
no stary!!! Psycholog Cię czeka....co ty wygadujesz....puknij się w ten pusty łeb....!!! to co piszesz to w Mice Eri nie realne......!!!!
Jasiu z CNC / 83.4.135.* / 2008-06-11 21:12
No szkoda ,że się tak tam popsuło.Za moich czasów tj.2005-2006 było w porządku i można było naprawdę nieźle zarobić.Trudno mam nadzieję,że jeszcze tak kiedyś będzie.Pozdrawiam wszystkich.
ZUSTO / 83.18.238.* / 2008-03-17 17:13
Wyjazd z KCI to jedno wielkie nieporozumienie i do firmy Henley bo tam jedziesz nie pracowac tylko strajkowac.Te obie firmy do niczego sie nie nadaja.LUDZIE NIE WYJEZDZAJCIE PRZEZ KCI!!
bolek i lolek / 2008-03-10 22:31
Pozdrowienia dla wszystkich ktorzy zosli wyruchani przez kci . WLASNIE SIE DZIS W PRACY DOWIEDZIELISMY ZE OD JUTRA JUZ NIE PRACUJEMY ,A KONTRAKT MAMY DO KONCA KWIETNIA WSZYSTKICH NAS ZROBILI W CH*** A JEST NAS 15 LUDZI BANDA ZLODZIEI W KONTRAKCIE JEST COS TAKIEGO JAK TYGODNIOWE WYPOWIEDZENIE A MY SIE DOWIEDZIELISMY Z GODZINY NA GODZINY GDZIE TU KONTRAKT .......
nn / 86.3.251.* / 2008-03-18 23:42
to na porzadku dziennym w tej firmie
jupiterek / 198.7.242.* / 2008-03-08 01:40
1. Oczywiscie 5 funtow to jest kwota na reke i nie wazne ze pracujesz w tygodniu 7x11.5=80.5 godziny- to wciaz jest 5 funtow na reke. Nie wazne ze pracujesz w NOCY 7 dni w tygoniu- to jest wciaz 5 funtow na reke.I nie wazne ze nie masz placonej skaldki do emerytury (lata wyjete z zyciorysu)- to jest wciaz 5 funtow na reke. I nie wazne ze jestes traktowany jak szmata przez anglikow- to wciaz jest 5 funtow na reke. I nie wazne - ze dni ustawowo (platne przez panstwo) powinny byc platne, a nie sa i ze trzeba w ten dzien isc do pracy. I nie wazne ze rodzina jes t od cibie 2000 km. I nie wazne ze srednio wydaje sie razem z przejazdami na lotnisko i z biletami 150funtow co jakies 3 miesiace zeby leciec do polski sie z nimi zobaczyc- to jest wciaz 5 funtow...I nie wazne ze pracujesz po 80h/tydzien wciaz masz 21 dni urlopu(tyle co anglicy maja przy 37.5h pracy). Wniosek-ty powinienes mies ponad 42dni urlopu platnego na rok- to jest wciaz 5 funtow na reke... I nie wazne ze przez te srednio 3 miesiace nie widzisz zony, dorastajacych dzieci, znajomych, rodziny- to wciaz jest 5 funtow na REKE. Uwaga na REKE. Prosze sie nie pomylic to jest na REKE. I nie wazne ze nadgodziny sa nie platne i ze jak pracujesz 7 dni w tygoniu to jestes osoba ktora pierwsza wyleci z pracy, no przeciez moze przyjechac inna ktora bedzie pracowala i przynosila wiecej kasyy dla KCI. I nie wazne, ze cokolwiek potrafisz robic, ze masz tytul doktora- i tak jak nie ma co robic to zamiatasz podloge. A czasami jak pokarzesz cos ze potrafisz robic, ze jestes dobry, ze potrafisz myslec---mowie ci to tutaj i teraz -juz tam nie robisz. Jestes zwolniony przy najblizszym zjezdzie. Angole sie tak boja o swoj tylek, jesli tylko wyczuja zagrozenie-WNIOSEK. Udawac glupka, debila, ponizyc sie do takiego kogos kto bedzie za "5 FUNTOW NA REKE" z************. Oczywiscie musisz to zrobic jesli tam chcesz pracowac dluzej. Pamietaj zeby sie byc debilem- za 5 futow na REKE. I nie wazne ze w busie, ktory cie dowozi do pracy musisz stac, bo oczywiscie nie ma miejsc wolnych...I nie wazne ze 5 funtow na reke daje jakie 5.5 brutto+mieszknie i dowoz to jakies 6.5 brutto. I pracujac po 80h za ta stawke to wychodzic ze zarabiasz duzo ponizej minimalnej I nie wazne ze jak ja zostalem "Werbowany" do pracy to nikt mi nie powiedzial o tym ze nie mozesz przejsc na etat u anglikow, bo to KCI musi cie zwolnic, a oni cie nie zwolnia bo ty im przynosisz kase. WIec nie masz co liczyc na angielska umowe. Zreszta oni nie zatrudniaja na anglieska umowe wogole, poniewaz jesli mieli by tak zwonic z dnia na dzien 30 osob, ktorzy by byli na kontraktrach to ta firma po jednym takim tricku by przestala funkcjonowac. I co najwazniejsze.... Anglo Eri nie pociagnie juz chyba dlugo z taka polityka jaka oni prowadza. Wiec raczej zaczal bym sie obawiac...wyjezdzajac tam. I nie wazne ze dzieki takim ludzia jak ja ludzie poznaja prawde. Dowiaduja sie to czego niestaty ja nie moglem sie dowiedziec przed wyjazdem, gdyz te forum jeszcze nie istnialo, chyba. A i najwazniejsze dla niektorych... I nie wazne ze funt nie dlugo bedzie kosztowal 4zl. Jesli porownasz sobie w polsce i angli przy powiedzmy 50h tygodniem pracy za 5 funtow na REKE, przy uwzglednieniu nie platnych nadgodzin, swiat panstwowych, brak EMERYTURY, brak ubezpiecznia -jak by ci sie cos stalo w fabryce- to nie dostaniesz ani grosza odszkodowania,koszty latania do rodziny, brak kontaktu z rodzina, wysokie koszty jedzenia-----to jestem w 100 procentach ze Polsce mozna zarobic wiecej... To tyle co chcialem powiedziec.. Czekam na otwarte komentarze co do mojej wypowiedzi. Sorki za popelnine bledy ale to nie jest najwazniejsze w tym dialogu.... Co do ujawnienia swojej osobowosci, to i tak nie ma sensu, nie to zebym sie obawial lub cos. To jest forum. Tu nie trzeba sie legitymowac domodem. Jesli popelnilem przestepstwo, prosze o zarzad KCI kierowac sie do kierownictwa serwera MONEY.PL. Jeszcze chcialbym skomentowac innych osbob wypowiedzi- otoz w kazdym watku jest ponieco troche prawdy. W jednym wiecej w drugim mniej. A chyba najmniej w tym gdzie jest najwiecej gwiazdek...Pozdrawiam cale anglo eri...
Niewierzący wyzyskiwaczą / 109.243.55.* / 2010-05-15 16:13
"A co do agencji, która oszukuje i wyzyskuje to dlaczego nikt nie powie że wyjeżdżając
z nami nie muszą znać angielskiego?"
- ja znam angielski i nie zaproponowaliście mi wyższej stawki , dokładnie 4.75 GBP ! Czy to jakiś ŻART ?

"że do tego dochodzi darmowe zakwaterowanie warte minimum 160 GBP na miesiąc "
- no tak tylko że za zakwaterowanie płaci (zgodnie z prawem angielskim) pracodawca angielski a nie KCI .


"Najlepszym wyjściem jest poszukanie sobie takiej
pracy (czy to w Anglii czy w Polsce) gdzie zarobki będą wyższe "
- z niższymi zarobkami trudno będzie znależć oferte angielską !
brak2 / 86.151.200.* / 2008-02-20 21:02
Szczyt CHAMSTWA spotkanie w Anglo między KCI- pracownika -przedstawicielami Anglo i zarzuty dlaczego źle piszą w internecie na temat agencji i żeby tego nie robić . Śmiech na sali BANDA OSZUSTóW
wild / 81.153.181.* / 2008-02-29 10:44
dlaczego Zarząd KCI nie napisze ile dostaje od Anglo za godzinę pracy . napiszcie że jest to większa stawka niż ma pracownik. firma zwalniając około 30 osób zaoszczędza 100 tyś. funtów na miesiąc. dlaczego KCI nie dopłaca do mieszkań wynajmowanych przez pracowników , dlaczego pobierane są wysokie opłaty mieszkaniowe . Mówcie o wszystkim a nie tylko o zasługach . ja do KCI nic nie mam , tylko do sytuacji jaka panuje w zakładach pracy jesteśmy traktowani jak szmaty , jak ludzie 2 kategorii można z nami zrobić wszystko. W jednym dniu pracujesz i jest OK na drugi przychodzi angol i karze ci wy...lać bo mu żona albo kochanka nie dała . nie mamy żadnej ochrony , pomocy . dla nich nie ma problemu liczy się sztuka , tak jak dla KCI byle konto się zgadzało. agencja też się nie interesuje , bo jak upadał MICE to nic nie wiedzieli , więcej wiedzieli pracownicy niż agencja taka jest prawda .każdego dnia pracownicy są poniżani i nie można nic zrobić . a prawda jest taka że angole nie mają zielonego pojęcia o prowadzeniu firmy , marnotrawią materiał , potencjał ludzki i pieniądze . i to że jakoś się kręci to cud . a wracając do KCI to firma ta powinna znaleźć sposób na ochronę swoich pracowników , chociaż tych którzy pracują już dłużej ,bo jest wielu naprawdę dobrych fachowców , którzy mogą dać dużo jak i KCI tak i zakładom pracy w których pracują . życzę wszystkiego najlepszego KCI i pracownikom tej firmy . jedna rada , trzymajcie się razem bo w jedności siła . tylko tego boją się Angole.
kumpel jednego z tam pracujących / 79.187.234.* / 2008-02-29 20:48
RAZEM DACIE IM RADĘ POLACY WSPÓLNIE ZWOJUJECIE ŚWIAT!!!!!!!!!!!!!!!!!
JAK WYŻEJ / 79.187.234.* / 2008-02-29 20:51
RAZEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie jeden na drugiego z nożem bo niszczycie samych siebie a ich to bawi !!!!!RAZEM CHŁOPAKI!!!!KTO IM WYKONA TĄ ROBOTĘ LEPIEJ NIŻ WY????? NIKT!!!! RAZEM!!!!!!!I DO DZIEŁA!!!!!
JAK WYŻEJ / 79.187.234.* / 2008-02-29 22:22
DAJCIE SZANSĘ SOBIE A NIE ANGOLĄ A KCI WSTAWCIE SIĘ ZA SWOIMI RODAKAMI!!!!!!!!!!!
Zarząd KCI / 83.14.181.* / 2008-02-25 16:35
Na zebraniu była mowa o tym aby nie pisać na forum nie prawdy.
Dlaczego ci panowie którzy narzekają na niskie zarobki – tylko 5 funtów na godzinę nie dopowiedzą że jest to kwota na rękę?,
- że do tego dochodzi darmowe zakwaterowanie warte minimum 160 GBP na miesiąc (nawet jeśli okresowo od stycznia do maja 2008 w jednej fabryce trzeba częściowo dopłacać)?
- że do tego dochodzi zapewniony transport z miejsca zakwaterowania do miejsca pracy?
- że do tego dochodzi płatny urlop co w UK nie jest oczywiste?
- dlaczego narzekający panowie nie napiszą że w Anglo jest możliwość pracy i 60 godzin tygodniowo i więcej bez wyrywania sobie rąk?
Uwzględniając to wszystko co wchodzi w skład oferty KCI faktyczne zarobki to około 8 GBP brutto. Natomiast Minimum Wage w UK to 5,52 co na rękę przy 65 godzinach daje około 4,5 GBP po odjęciu kosztu zakwaterowania i kosztu dojazdu zostaje około 3,5 GBP. To chyba mniej niż 5 GBP?
Prawda jest taka że w ciągu ostatnich 3 lat osób, które same zrezygnowały z pracy w Anglo jest mniej niż 10 % spośród wszystkich które tam pracowały natomiast w naszej bazie mamy dużo osób, które pracowały w Anglo, wróciły do Polski ze względu na posezonowe zmniejszenie etatów i bardzo chętnie by tam z powrotem wróciły.
Kolejne pytanie do GLOSU PRAWDY – czy w chwili wyjazdu do pracy w UK ktoś w KCI obiecywał dodatki za nocki, za nadgodziny lub pracę w weekendy?
Od początku było wiadomo że jest jedna stawka za każdą godzinę gdyż Anglo nam też płaci stała stawkę za każdą godzinę,
Dlatego apelujemy do wszystkich nie zadowolonych aby przestali się dawać wyzyskiwać i pracować za murzyńskie wynagrodzenia. Najlepszym wyjściem jest poszukanie sobie takiej pracy (czy to w Anglii czy w Polsce) gdzie zarobki będą wyższe i nie będzie wyzysku,
A co do agencji, która oszukuje i wyzyskuje to dlaczego nikt nie powie że wyjeżdżając z nami nie muszą znać angielskiego?
Że organizujemy za panów rejestrację w Home Office?, że umawiamy spotkanie na National Insurance?,
że wykładamy pieniądze na bilet do UK a odciągamy je dopiero z pensji?
Że praktycznie 24 godziny na dobę jest możliwość kontaktu z nami w razie kryzysowych sytuacji?,
A czy ktoś z Panów jeszcze pamięta że w czerwcu 2007 Mice Group zbankrutowało? W kilku ich fabrykach (w tym w Anglo) pracowało 250 osób. Za 6 tygodni ich pracy KCI nie dostała pieniędzy i nigdy nie dostanie. Dla Panów istotne było to czy dostaniecie swoje pensje. Czy ktoś się kiedykolwiek zastanawiał skąd były te pieniądze dla Was?. My do dziś spłacamy zaciągnięte wtedy zobowiązania a przecież mogliśmy tak jak oni także zbankrutować nie zapłacić Panom za miesiąc pensji i założyć nową firmę.
sMell / 83.20.113.* / 2008-02-28 16:28
Ja nie powiem, dostałem trochę w tyłek na początku ale się opłacało.W Anglo Eri wcześniej Mice Anglo praca była prymitywna jak i maszyny ale tak jest na Wyspach. To normalka że jak się nie ma znajomości języka to chociaż trzeba zabrać ze sobą swój sprzęt (narzędzia). Umowę podpisywałem świadomie i wiedząc co czynię. Żeby znaleźć taką pracę jaką oferuje KCI trzeba znać język angielski co najmniej w stopniu komunikatywnym (nie mylić z podstawowym!)Obecnie pracuję w Polsce bo doszedłem do wniosku że już się nie opłaca. Umiesz liczyć to licz na siebie a nie wypłakuj się na forum. KCI zrobiło dla mnie też wiele pozytywnych rzeczy. Wogóle w każdej chwili można się wycofać i nie pracować - są wyrozumiali. A co do zwolnienia przez sms-a - tego nie doczekałem. Pozdrawiam Wszystkich Obiektywnych.

kurs GBP 4,50 - ciężka sprawa, a ma kosztować jeszcze mniej
GŁOS PRAWDY / 84.13.202.* / 2008-02-25 17:22
Witam.A czy zarząd KCI pamięta o zwolnieniach na sms-y?A czy 5 funtów na czysto to tak dużo???????????Biorąc pod uwagę pracę w nocy po 12 godzin,bez dodatków nocnych, bez dodatków za nadgodziny i pracę w weekendy?????Czy to tak wiele??????Biorąc pod uwagę obecny opłakany kurs funta??????Za niedługo nie będzie miał kto tu pracować,bo większośc z osób tu pracujących już myśli powoli o zjeździe. Zwłaszcza z metalu.A pieniądze na wypłaty dostaliście od syndyka,czyli Skarbu Państwa Brytyjskiego.Ja osobiście zjeżdżam już w kwietniu i mam całe KCI gdzieś pozdrawiam.
Zarząd KCI / 83.14.181.* / 2008-02-26 09:17
Rząd Brytyjski nie finansuje bankructw prywatnych giełdowych spółek. Dość mocno mylisz pojęcia Głosie Prawdy. Syndyk to zupełnia inna instytucja niezalezna od rządu, którego zadaniem jest zakończenie działalności bankrutującej firmy. Płacił nam tylko za Waszą prace po 6 czerwca 2007 czyli od kiedy przejął kontrolę na fabrykami.
Za Waszą pracę od połowy kwietnia do końca maja nikt nigdy nam nie zapłacił i nie zapłaci.
Nie wypowiadaj sie więc na tematy o których masz małe pojęcie.
Cała reszta o czym piszesz Głosie Prawdy o niskim kursie funta i braku dodatków to prawda. Zasady wynagrodzenia były znane od początku.
Zyczymy powodzenia Tobie Głosie Prawdy w nowej lepszej pracy od kwietnia.
pamejudd / 134.2.162.* / 2009-03-31 17:30
Zarządzie KCI! Tylko nie zeszczaj się w majty z przejęcia. Ssiecie pałkę i niewiele może to zmienić...
GŁOS PRAWDY / 78.149.144.* / 2008-02-26 21:00
Dzieki i wzajemnie.Pozdrawiam.
GŁOS PRAWDY / 84.13.202.* / 2008-02-25 19:34
Acha apropo urlopu to nie jest on płatny bo nam ściągacie z pensji na niego.Więc sami sobie za niego płacimy.A za dojazdy do pracy płaci Anglo Eri a nie KCI. Pozdrawiam.
GŁOS KŁAMSTWA / 83.14.181.* / 2008-02-26 08:38
po ch...j ty tam siedziś człowieczku, wypier...laj do kraju na zasiłek dla bezrobotnych
GŁOS PRAWDY / 78.149.144.* / 2008-02-26 21:02
Umiesz ćwoku czytać?W kwietniu zjeżdżam do Polski.A ty bedziesz dalej w dupę ruchany.Hahaha...............
ANGLO / 80.7.97.* / 2008-02-20 23:07
Hej brak 2 jak jestes taki mocny to sie podpisz i wtedy sie wypowiadaj tylko masz jeden problem jednego co ci brakuje to rozumu i odwagi nasteny raz podpisz sie cykor
Jarek k / 62.6.240.* / 2008-02-24 09:00
Jesli ja cos pisze to sie podpisuje a jesli mam do kogos problem to mu to mowie wiec kolego prosze cie nie uzywaj mojego nazwiska jesli niewiesz kto to napisl lub zglos sie do mnie jesli masz jakis problem mam nadzieje ze starczy ci odwagi
GŁOS PRAWDY / 84.13.202.* / 2008-02-24 22:21
Ok. jeśli to nie Ty to przepraszam Cię bardzo.Ale ja się i tak dowiem kto się kryje pod pseudonimem ANGLO. Na szczęście są numery IP.Pozdrawiam.
brak / 79.65.239.* / 2008-02-13 23:59
Cos panowie cicho ostatnio na tym forum. Czyżby nikt nie miał do powiedzienia nic. Dziwne. A moze doszliscie do wniosku ze i tak lepiej nic nie mowic bo jak to mowia nie ruszaj gowna bo smierdzi...
djbobo / 83.19.235.* / 2008-02-15 15:01
A ja sobie tak przypadkiem wszedlem na to forum bo zapowiadalo sie ciekawie i mam jedno przemyslenie: jak sie wam uczyc nie chcialo to teraz charujcie za granica!!!!! Za marne czy nie za marne pieniadze zalezy od opinii. Ale zasada jest jedna nie podoba sie to wy*****alaj, a nie jęcz jak jakies babsko. Poza tym to jak widze takich oszolomow to w zyciu bym ich nie zatrudnil bo niby tak zle a jednak tam siedzi. a kto was tam trzyma jak jestescie tacy zaj***bisci to czemu pracy w Polsce nie szukacie? Bo tu was nikt nie zatrudni jak tak tylko pie*****licie zamiast sie do roboty wziac. W obozie pracy to nie jestescie wiec w kazdej chwili mozna wrocic. A skoro tam siedzicie to znaczy ze wam sie to oplaca, a skoro si eoplaca to lepiej zamknac gebe.
bvcfd / 79.187.234.* / 2008-02-18 20:35
nagadali się i poszli w piz..!!!!!!!!!!!!!!!!!
cvx / 79.187.234.* / 2008-02-15 20:04
x
oszukany / 82.160.125.* / 2008-01-31 19:53
kci to lipa zależy gdzie trafisz .jesli nie ma pracy w twoim zakladzie to nie chcą przeżucac na inny zaklad .twoj wyjazd do pracy traktója nie do konca poważnie .mysla ze jedziesz na wczasy ,bo niemasz co inego do roboty.
meblowiec / 77.65.148.* / 2008-01-29 23:19
Witam wszystkich ... mam zamiar wyjechać do pracy na stolarni z kci ... chciałbym pogadać z kimś kto już tam był ... mój numer gg 3074355 . Dziękuje z odpowiedzi ...
galin / 77.45.26.* / 2008-01-29 10:06
kci to jeden wielki ro-------aj
kolejny oszukany / 83.23.159.* / 2008-01-24 17:56
(((ciąg dalszy komentarza))))

5. Wynagrodzenie.
1) za każdą przepracowaną godzinę u Pracodawcy Użytkownika Pracownik otrzyma 4,5 GBP, płatne tylko za przepracowane godziny. Za nadgodziny obowiązuje ta sama stawka, jak również za prace w soboty i niedziele.
2) Dodatkowo otrzyma 6 GBP diety za każdy pełny dzień pracy według nastepujących zasad :
a) gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 71 godzin otrzyma za ten tydzień 7 diet czyli 42 GBP.
b) gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 60 godzin otrzyma za ten tydzień 6 diet czyli 36 GBP.
c) gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 51 godzin otrzyma za ten tydzień 5 diet czyli 30 GBP.
d) gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 41 godzin otrzyma za ten tydzień 4 diet czyli 24 GBP.
e) gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 31 godzin otrzyma za ten tydzień 3 diet czyli 18 GBP.
f) gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 21 godzin otrzyma za ten tydzień 2 diet czyli 12 GBP.
g)gdy w danym tygodniu pracownik przepracuje 11 godzin otrzyma za ten tydzień 1 diet czyli 6 GBP.
3) Pracownikowi przysługuje prawo do płatnego urlopu wymiarze 4,8 tygodnia rocznie, pod warunkiem pracy cały rok kalendarzowy.
kolejne punkty

6) 83 i kazda nastepna godzina w tygodniu jest płatna 5 GBP; na potrzeby wyliczenia urlopu stawka za godzine wynosi 5 GBP


Bardzo ważny punkt

10 składki emerytalne
nie ma zastosowania do powyższego kontraktu

i kolejny ciekawy punkt

14 Jednoczesne zatrudnienie u innych pracodawców
Podczas zatrudnienia przez KCI nie można (bez pisemnej zgody zarządu KCI) byc zatrudnionym u innego pracodawcy lub być zaangażowanym w inna działalność gospodarczą.

Wybrałem takie ciekawsze punkty z umowy o prace. Wiec łatwo mozna sobie wyliczyć że np za 40h x 4,5 GBP = 180 GBP + dieta 18 GBP = 198 / 40 = 4,95 GBP/h
dodam że pracując dziennie 12 godzin do czasu pracy liczy się 11,5 ponieważ odliczają 0,5h na przerwę.
także pracując 6 dni po 11,5h = 69h tygodniowo x 4,5 = 310,5 + dieta 36 = 346,5 / 69h = 5,02 po prostu rewelacja jak łatwo sobie wyliczyć miesięczne zarobki to 346,5GBP/ tydzień x 4 tygodnie = 1386 GBP netto - wyżywienie, telefony itp. to zostaje jakieś 1000 GBP. W przeliczeniu na złotówki 4,85 wychodzi 48500 zl. To są pienądze jakie dostaniesz ty a KCI na tobie zarabia tyle samo, bo Anglo płaci za nadgdziny a KCI nie i na każdego pracownika dostaja 240 GBP na mieszkanie a pracownikom (jak sam wynajmujesz) płacą 160 GBP


Także po przeczytaniu sam odpowiedz sobie czy warto wyjeżdżać z KCI ja już dzisiaj wiem że nie warto,
Banda wyzyskiwaczy
Z nie dokońca sprawdzonych źródeł wiem że klika osób wniosło lub ma zamiar wnieść sprawy do sądu względem nieuczciwego pracodawcy.
były pracownik K.C.I / 79.186.207.* / 2008-01-27 12:01
pracowałem pszez KCI 2,5roku a nakońcu nas olali za kałcją czekałem pół roku az telefon do nich był czerwony i co roku stres bo niewiesz kiedy dostaniesz smsa poprostu kpiny mydlenie oczów a całe te kierownictwo to tylko potrawia liczyc swoje poprostu sciema słyszałem ze teraz dają urlop płatny a le ci potracają 60 funtuw pszez 6 miesiecy czyli ty sam se zbierasz na ten urlop poprostu kpiny a co do anglo eri w tym zakladzie totalny burdel zero ladu niema jak na maszynah robic brak warunków B.H.P.A ztego co wiem to powoli K.C.I się r********* . albo sie boją że się dobiorą im do d **py ,
BYLY PRACOWNIK KCI / 62.6.240.* / 2008-01-25 08:02
oszukany ciebie chyba rodzice oszukali widze ze z matematyki jestes orzel ale jezeli prawie 5000 tysiecy zl odlozonych co miesiac to dla ciebie zla kasa za ta scieme co nieraz tam robicie ( wiem bo bylem tam) no to wracaj do polski z********** na budowe za 2000 no gora 2500 a wtedy ci sie oczka otworza tak jak innym "wyzyskiwanym"
pozdrawiam goraco i zapraszam "gnebionych na obczyznie" do POLSKI
zona / 89.228.207.* / 2009-01-19 00:35
Witam jeste zonom jednego z was,co do tych 5000 tysiecy zl to nie sa tak do konca odlorzone drogi kolego bo moze ty jestes sam ale wiekszosc z was jest zonatych i ich utrzymanie tez kosztuje czyli [rodziny] ja nprz.niepracuje mam male dzieci i niemem je skim zostawic zeby isc do pracy a na opiekunke mnie niestac . dlatego odejmi jeszcze z tego conajmniej 2500zl bo wynajem mieszkania oplaty i zycie to mnie tak kosztuje i zostaje sie 2500 ale tyle masz tylko za 2-gi mc.pracy bo za 1i3-ci mc.pracy z wyplaty ci odciagaja za podroz wiec jak odlozysz z 1i3mca. 1000zl to sie ciesz .Ale to niewszystko pamietaj ze pracuje sie co 3mce.po 3mce. czyli masz 15000zl ale na 6mc-y.No to co zarobisz to przejesz a wtym masz jeszcze podroze wte i spowrotem . Ja niemowie ze jest zle placone ale praca powinna bys przez caly rok i zjazdy na swieta i jakies likendy wtedy bylo by ok i jeste wstanie odlorzyc jakis grosz POZDRAWIAM SERDECZNIE !!!
koleiny oszukany / 83.23.9.* / 2008-01-25 12:18
Słuchaj ja wypisałem tak jak jest w umowie i realne zarobki, przy takiej ilości godzin i zmęczeniu fizycznym to nie jest to jakaś rewelacyjna oferta . Ja obecnie pracuję już w Polsce zakończyłem współprace z KCI i w chwili obecnej pracuję 40 tyg i mam około 4000 zł netto miesięcznie.
A czy jestem orłem z matematyki hmmm cyferki nie kłamią
Kndydat2 / 83.6.164.* / 2008-01-24 22:16
czy w umowie jest podana kwota. czy podpisujesz w ciemno?

Najnowsze wpisy