Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wyjechali na wakacje...

Wyjechali na wakacje...

Money.pl / 2007-11-22 17:40
Komentarze do wiadomości: Wyjechali na wakacje....
Wyświetlaj:
brydzia / 2007-11-22 19:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
HAWE 10,20 41,67
HYGIENIKA 2,69 33,83
ZNTKLAPY 40,20 21,45
MEDIATEL 9,64 20,50
CAPITAL 5,22 20,00
MEWA 0,30 20,00
HBWLOCLAW 498,00 19,14
MOJ 4,60 17,95
LENTEX 27,08 17,79
ELSTAROIL 6,00 16,73
ENERGOPLD 2,80 16,67
SWARZEDZ 0,57 16,33
RADPOL 8,70 15,85
BBIDEVNFI 1,32 15,79
LZPS 8,30 15,28
DROZAPOL 5,18 15,11
ZURAWIE 19,00 15,08
FAMUR 4,20 15,07
TRASINTUR 2,00 14,94
ADVADIS 0,73 14,06
LUBAWA 1,02 13,33
POLNA 25,50 13,33
JUPITER 3,50 12,54
GANT 61,70 12,18
STALEXP 2,81 11,95
RAFAMET 18,00 11,80
CENSTALGD 8,29 11,73
ENAP 2,25 11,39
IBSYSTEM

napewno fundusze poprawiły tymi spółkami swoje wyceny
Krzych / 2007-11-22 20:00 / Płoteczka na forum
Takiej dużej rozpiętości wahań kursów akcji tak wielu spółek, jak to miało miejsce podczas czwartkowej sesji nie obserwowano na warszawskiej giełdzie od jej niemowlęcych lat.
Mimo więc upływu kilkunastu lat, nadal nie można powiedzieć by GPW była rynkiem dojrzałym. Warszawska giełda przeżywa dopiero lata młodzieżowe. Wątpię, by za półtora roku, gdy giełdzie stuknie osiemnastka, można było ją nazwać dorosłą. Nie, gdy mimo upływu lat, zdarzają się takie numery jak w czwartek.
Spekulanci pokazali na co ich stać. Zresztą nie tylko sami drobni inwestorzy, bo ci nie dysponują takimi zasobami kapitałów, jakie zostały zaangażowane do spekulacji na tak masową skalę. W grze musiały wziąć udział fundusze inwestycyjne, przynajmniej częściowo. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, czyli szybkim spadkiem wszystkich indeksów. Nie mogło to zaskakiwać, skoro w środę amerykański Dow Jones przebił listopadowe dołki zjeżdżając do poziomu, na jakim ostatnio notowany był 19 kwietnia.
Dlatego nie dziwił ponad 1,1-proc. spadek WIG20 w porannej fazie notowań. Podobnie jak kontynuacja strat indeksów sWIG80 i mWIG40, notowanych na 3,2 oraz 2-proc. minusach. I nagle stała się rzecz przedziwna. Ni stąd, ni zowąd jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nastroje uległy diametralnej poprawie, a kursy akcji w niesamowicie szybkim tempie zaczęły pędzić co sił w górę. Wyobrażam sobie rozpacz inwestorów, którzy widząc zjazd notowań, w odruchu desperacji pozbyli się rano akcji np. spółki Hawe. Przed południem jej kurs tracił 12,5 proc. Na zamknięciu zaś walory były droższe o 41,7 proc. niż w środę.
Hawe to przypadek ekstremalny, najbardziej spektakularny. To się zdarza, gdy dana spółka trafia na celownik spekulantów. Nie pamiętam natomiast sytuacji, by takie zjawisko dotknęło kilkadziesiąt spółek. Dwucyfrowe wzrosty zanotowało 41 (słownie: CZTERDZIEŚCI JEDEN) firm, choć rano o połowę mniej notowanych było w ogóle było na jakiejkolwiek długości plusie.
tak to skomentowali w podłodze - ale nudno nie było
brydzia / 2007-11-22 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego napisałam że nienawidzę już giełdy bo jak wejść na rynek na którym są takie wahania

kończę swoją przygodę tylko wymyślę jakiś biznes , nie zamierzam stracić swoich pieniędzy na takim rynku
Krzych / 2007-11-22 20:06 / Płoteczka na forum
i kto nam będzie doradzał , ale sama wiesz że niektóre spółki za dużo spadły
brydzia / 2007-11-22 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
mało która spółka a niskie wskaźniki według mnie
A2 / 2007-11-22 19:56 / Spekulantka
Najbardziej rosly te co najwiecej spadaly.
brydzia / 2007-11-22 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
a mi się wydaje że najbardziej spekulacyjne a najmniej fundamentalne
A2 / 2007-11-22 20:01 / Spekulantka
Ja stawiam na wskazniki i na "przeplywy pieniezne w firmie". Obecnie nie jest czas na inwestowanie w spolki z kreatywna ksiegowoscia. Przeszlismy juz czas , ze wierzylismy w kazdy bzdet. Mysle , ze tanie kredytowanie dla firm sie skonczylo. Inwestorzy madrzej beda wydawac swoje pieniadze.
brydzia / 2007-11-22 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
no ale jak zobaczysz co ile urosło to chyba zła strategia chociaż ja też tak uważam , ale co powiedzieć jak rosną spółki bez zysków a dobre tanieją albo stoją w miejscu
rotux / 2007-11-22 19:59 / Uznany Gracz Giełdowy
no i obie Panie zdaje się mają rację :)
brydzia / 2007-11-22 20:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
co dalej przewidujesz , długo takie silne odbicie potrwa
Kenobi / 2007-11-22 20:28 / Uznany malkontent giełdowy
Słomiany ogień nigdy nie trwa długo - zapala się i gaśnie równie szybko. Tego nie można rozpatrywać w ogóle w kategoriach wzrostów, szczególnie że to właśnie przyczyny spadków są obecnie fundamentalne i nasilają się. Każdy dobrze o tym wie, również Ty, stąd takie pytanie. Ludzie zwykle za długo czekają z ewakuacją, bo nie kierują się rozsądkiem, tylko emocjami. Wszyscy wiedzą jak skończyły sesję giełdy w Stanach, czy w Azji. Stąd takie psychologiczne działanie, do tego w momencie opublikowania złych danych wystartowali w górę, żeby jak zwykle zaskoczyć rynek, po ostrej fali spadkowej na początku sesji. Typowe zabawy na fladze, która zapowiada kolejną falę w dół.
A2 / 2007-11-22 20:02 / Spekulantka
Rozum i rozsadek mowi mi , ze od poniedzialku mozemy dalej spadac. Jednak inwestorzy juz sa tak "wyglodniali" zakupow i to wszystkich spolek , ze chyba bedzie odroczenie spadkow.
aszulski57 / 2007-11-22 20:12 / Tysiącznik na forum
a ja mam nadzieję , że od poniedziałku /bo jutro to nie wiadomo co/ zazielenią się USA.
Mam nadzieję , że George -mister President - doprowadzi do opmiętania miejscowych spekulantów.
Być może te hiobowe prognozy to część strategiprzed wyborami.Za rok powiedzą - " A WIDZICIE JAK OCALILIŚMY OJCZYZNĘ PRZED KRACHEM!'
/takie moje luźne myśli/













"piewcom klęski" , że wyśle kontrolę skarbową
brydzia / 2007-11-22 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeżeli by trzymać się AT to Jankesi dalej dól , zobacz wykres DJ , chyba że cały swiat ścieme robi
aszulski57 / 2007-11-22 20:32 / Tysiącznik na forum
Brydziu !
Z AT to ja wyrosłem./ znam b. słabo/
Obejrzyj "Honor Prizzich". Zrozumiesz.
Film dobry.Z Jackiem Nicholsonem.
Krzych / 2007-11-22 20:11 / Płoteczka na forum
mało kto ma akcje , drobni wysprzedani
pss22 / 2007-11-22 19:53 / Bywalec forum
czy dzisiaj wzrost hawe jest czysto spekulacyjny czy bylo jakies info ?? tak sobie myśle , dzisiaj zakonczyło dzien na max. wiec jutro raczej pewne wysokie otwarcie, ale sie tak zastanawiam co potem , czy podciagnie do góry tak jak to bywało ze kilka sesji z rzędu sobie rósł....hymm,
kuzynx / 2007-11-22 20:11 / Tysiącznik na forum
HAWE SA aneksy do znaczących umów zawartych przez spółkę zależną

Raport bieżący 103/2007
Zarząd HAWE S.A. z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu dzisiejszym tj. 22 listopada 2007 roku otrzymał od Zarządu spółki zależnej PBT HAWE Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy datowane na dzień 22 listopada 2007 roku zawiadomienie dotyczące istotnych umów zawartych przez spółkę zależną PBT Hawe, które zostały przedstawione w prospekcie emisyjnym zatwierdzonym dnia 30 marca 2007 roku, o następującej treści:

Zarząd Przedsiębiorstwa Budownictwa Technicznego Hawe Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Legnicy informuje, że w dniu 21.11.2007 roku Spółka oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN z siedzibą w Poznaniu przy ul. Z. Noskowskiego 12/14, Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe (dalej: ICHB PAN PCSS) podpisały:
- aneks nr 4 do umowy nr 117/PCSS/2004 z dnia 13.10.2004 roku na budowę linii światłowodowej w relacji Siedziba TASK Gdańsk ul. Narutowicza 11/12 - siedziba PWSZ Elbląg ul. Wojska Polskiego 1 - siedziba Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego Olsztyn ul. Heweliusza 8 - siedziba Centrum Studiów Bałtyckich Ełk ul. Kościuszki 23 - siedziba filii Politechniki Białostockiej Augustow ul. Wyszyńskiego 3b - siedziba Politechniki Białostockiej Białystok ul. Wiejska 45 a oraz odgałęzienia do Granic Państwa:
-Elbląg- siedziba Międzynarodowego Centrum Edukacji Braniewo ul. Botaniczna 11 - Granica Państwa Gronowo
- Suwałki - Granica Państwa Ogrodniki
- odgałęzienie z odcina Augustow - Białystok do Granicy Państwa w Kuźnicy
Białostockiej.

oraz

aneks nr 4 do umowy nr 118/PCSS/2004 z dnia 13.10.2004 roku na budowę linii światłowodowej relacji: siedziba UMCS Lublin Pl. Marii Skłodowskiej-Curie 1 - siedziba Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji Zamość ul. Akademicka 4 - siedziba Politechniki Rzeszowskiej Rzeszów ul. Pola 2 - siedziba filii Uniwersytetu Rzeszowskiego Dębica ul. Sportowa 26 - siedziba Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Tarnów ul. Mickiewicza 8 - siedziba AGH Cyfronet Kraków ul. Nawojki 11 oraz odgałęzienie do Granicy Państwa w miejscowości Hrebenne

Aneksy wprowadzają do wymienionych umów m.in. następujące zmiany:

1. Nowe terminy zakończenia prac nad dokumentacją projektową na odcinkach:
Gdańsk - Elbląg - Olsztyn;
Białystok - punkt odgałęzienia z odcinka Augustów-Białystok do Kuźnicy Białostockiej - Suwałki - Ogrodniki wraz z odgałęzieniem do Kuźnicy Białostockiej;
Olsztyn - Suwałki; Elbląg - Braniewo - Gronowo;
do 30.06.2008 roku

2. Nowe terminy zakończenia prac nad dokumentacją projektową na odcinkach:
Lublin - Zamość do 30.03.2008 roku,
Zamość - Rzeszów do 30.05.2008 roku,
Rzeszów - Tarnów do 30.04.2008 roku,
Tarnów - Kraków do 30.06.2008 roku,

3. Nowy termin zakończenia budowy na wszystkich odcinkach wymienionych w pkt. 1 - do 31.10.2008 roku.

4. Nowy termin zakończenia budowy na odcinkach
a. Lublin - Zamość - granica Państwa Hrebenne do dnia 30.04.2008 roku,
b. Zamość - Rzeszów do dnia 31.10.2008 roku,
c. Rzeszów - Tarnów do dnia 31.10.2008 roku,
d. Tarnów - Kraków do dnia 31.10.2008 roku.

5. Obowiązek zapłaty na rzecz ICHB PAN PCSS kar umownych w wysokości 0,1% wynagrodzenia brutto za wykonanie dokumentacji projektowej określonego w umowie nr 117/PCSS/2004 i 118/PCSS/2004, za każdy dzień opóźnienia niezależnie od wyznaczenia nowych terminów zakończenia prac projektowych. Kary będą liczone odrębnie dla każdego z ww. odcinków od pierwotnej daty wykonania dokumentacji projektowej na danym odcinku do dnia podpisania protokołu zaawansowania prac potwierdzającego zatwierdzenie przez ICHB PAN PCSS dokumentacji na danym odcinku.

6. Wynagrodzenie PBT Hawe jest wynagrodzeniem maksymalnym i PBT Hawe nie będzie w przyszłości zgłaszać roszczeń zmierzających do podwyższenia tego wynagrodzenia w szczególności z tytułu wzrostu kosztów pracy, materiałów i sprzętu albo wzrostu cen (inflacji).

Mając na uwadze dobro nauki polskiej oraz uwzględniając zaistniałe w trakcie realizacji zawartych umów obiektywne problemy wykonawcze w postaci opóźnienia prac projektowych i wykonawczych w stosunku do wcześniej ustalonych terminów spowodowanego trudnościami w uzyskiwaniu pozwoleń od właścicieli działek na posadowienie infrastruktury (odmowy wyrażenia zgody lub zbyt wygórowane żądania finansowe), przewlekłym procesem wydawania decyzji i innych rozstrzygnięć administracyjnych dotyczących realizowanej inwestycji (wydawanie decyzji z przekroczeniem ustawowych terminów), projektowaniem i realizacją inwestycji na obszarach zamkniętych (np. należących do PKP - utrudnienia i konieczność uzyskiwania pozwoleń i decyzji na szczeblu centralnym) PBT Hawe oraz ICHB PAN PCSS podjęły decyzję o aneksowaniu zawartych umów.

Wydłużony termin realizacji umów prawdopodobnie przyniesie również pozytywne skutki ekonomiczne, gdyż pozwoli wynegocjować z właścicielami działek na których ma zostać posadowiona infrastruktura rynkowe a nie roszczeniowe stawki za udostępnienie nieruchomości. Prawdopodobnie pozwoli również zmniejszyć koszty całej inwestycji z uwagi na stopniowo malejące ceny materiałów budowlanych.

W celu obniżenia kosztów budowy i racjonalizacji wydatkowania środków finansowych inwestycja jest nadal realizowana wspólnie, co oznacza, że Przedsiębiorstwo Budownictwa Technicznego Hawe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Legnicy w trakcie wykonywania aneksowanych umów buduje infrastrukturę światłowodową również dla swoich celów. Realizacja kontraktu z ICHB PAN PCSS umożliwia wybudowanie infrastruktury na znacznie korzystniejszych warunkach cenowych niż w przypadku prowadzenia robót wyłącznie na własne potrzeby. Prace będące przedmiotem aneksowanych umów będą nadal prowadzone w dotychczasowym zakresie.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 2) Ustawy o ofercie; § 5 ust. 1 pkt 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku - w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. Nr 209, poz. 1744).
Navigare----- / 2007-11-22 19:47 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich. Dzisiejszy dzień: miodzio :))) nie mam co prawda rekordów po 40% hehe ale na 3 spółkach udało mi sie przyciąć po 14-18% na innych po kilka procent. Po dzisiejszych zakupach 40% w akcjach, nic nie sprzedałem na koniec dnia - A jutro rano ciaśniutkie stopy i zobaczymy w którą to stronę podąży jeśli w gorę to podciągnę stopy a jeśli w dół to adieu moje akcyjki :)))))
bo wcale nie wiem czy to już koniec zawieruchy... sądze że jeszcze nie...
michoo / 2007-11-22 19:57 / portfel / "Hakuna Matata"
No to gratsy zysków. :)
A co do jutra, to zgadzam się w całej rozciągłości - to jeszcze nie koniec... Będzie taniej :)
michoo / 2007-11-22 19:45 / portfel / "Hakuna Matata"
Witojcież z wieczora.
No ciekawa sesyja dzisiaj była bez dwóch zdań. Mam nadzieję, że wielu z Was choć trochę odrobiło straty ostatniego czasu.
Z ogromną przyjemnością mi się dzisiaj Was czytało, choć z nadmiaru roboty znów się nie podzielałem. Ale te wszystkie emocje, wróżby, przewidywania... heh esencja Forum :)
Ja dziś stałem grzecznie z boku i obserwowałem. Coś mi się ostatnio udziela Warrenowo-Brydziowy klimat... Wszak jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Ale obserwuję zawzięcie Milenkę, może wkrótce będzie dobry moment na zakup. Tak sobie wykombinowałem, że 10,60-10,70 to chętnie bym podebrał...
Wszak jak to mawia Wielki Big, bank w portfelu mieć wypada ;)
No to zobaczymy co przyniesie jutro. Czy będzie druga jaskółka? Moim zdaniem niestety nie.
Kenobi / 2007-11-22 20:01 / Uznany malkontent giełdowy
Nie kupuje się tylko dlatego, że nagle coś tam rośnie, szczególnie, że każdy wie kto i dlaczego robi ten wzrost w trendzie spadkowym, każdy czai się tylko, żeby jak najkorzystniej uciec, a zwykle zrobi to za późno, bo wszyscy nie wsiądą do jednej widny, kiedy niespodziewanie zrobi się tłok, bo z pewnością więcej jest takich, ktorzy jeszcz.e nie sprzedali z różnych przyczyn, najczęściej takiego, że nie docenili siły fali spadkowej i powodów, które ją uruchomiły. A kurs jena i spadek cen domów, to dwa powody, które wspomagały wzrosty w czasie hossy. Oba działają teraz w kierunku bessy i żadne konwulsje tu niczego nie zafałszują.
michoo / 2007-11-22 20:10 / portfel / "Hakuna Matata"
W dużej mierze się z Tobą zgadzam Ken. Sam należę do tych, co po części zostali z akcjami kupionymi po kosmicznych ja na obecną sytuację cenach. Cóż człek uczy się na błędach.
Ale rynek obecnie zbyt 'niepewny' jak dla mnie toteż dziś patrzyłem i czytałem ale sam nie kupowałem, jeszcze nie i pewnie jeszcze jakiś czas nie.
Nie zmienia to jednak faktu, że mam szacun dla tych, którzy dzisiaj weszli na ten rollercoster i ugrali po kilka czy kilkanaście procent. Tyle, że to jeszcze nie moja liga.
pss22 / 2007-11-22 19:39 / Bywalec forum
reka do góry kto jutro kupuje na otwarciu cos ?? i jeszcze pytanie : info msz było podane po sesji ?? pozdro
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 19:21
poczytałem sobie o zblizajacym sie debiucie- wszystko fajnie- zajmuja sie recyklingiem materialow kolorowych- glownie miedz...cena zostala ustalona na dolnych widlach- 18 z czyms, bos wycenia na 23 z czyms.
glowne czynniki ryzyka:
1/cena miedzi
2/stopy procentowe
3/kursy walut

no i nie wiem czy warto sie pakowac

ps. zatrudniaja 18 osob- w razie czego mozna im wszystkim nastukac:))
anonim_03 / 2007-11-22 19:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
założe warzywniak i też na giełdę wprowadzę ;-))
brydzia / 2007-11-22 19:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
To załóż i wprowadź
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 19:33
30 mln przychodu chyba jest minimum, a na new connect chyba mniej- ale nie jestem pewny.
wiesz- reszta pracowników pewnie na działalnościach...
Kenobi / 2007-11-22 19:13 / Uznany malkontent giełdowy
W CNBC mówią teraz o krachu w 1987 r., kiedy też w sierpniu ceny osiągnęły szczytowe poziomy, a w październiku DJ spadł na jednej sesji o blisko 23%.
CNN / 83.23.116.* / 2007-11-22 20:19
Cześć kenobi . Ja zawsze czytam, twoje wpisy choć rzadko komentuję ale muszę zdecydowanie nie przyznać że masz zdrowe spojrzenie na to co się obecnie dzieje. Siedzę w tym bałaganie od 1996 i w 2000 - 2001 topiłem jak młody ze szczęką oklapniętą do kolan no ale przyszły te ostatnie sześć sezonów i sam wiesz jak było uśmiech szeroki . Po tamtej wpadce postanowiłem że nie przegapie kiedy ten moment nadejdzie i dziwię się że inni są tak naiwni i wierzą w jakieś cuda . Ameryka przez ostatnie lata została w extremalny , dotąd niewidziany w historii napompowana kredytem i niestety dostęp do tej pompy się skończył !!! Zwiałem z kasą na koniec czerwca bo jak mowią - to nic złego jak zwijesz pół roku zawcześnie - gożej jak tydzień zapóżno . A kibel to dopiro się zacznie .Cierpliwości .!!!Pozdrawiam
CNN / 83.23.116.* / 2007-11-22 20:21
Oczywiście przyznać - miało być . Sorry !!!
Sancho Panches / 2007-11-22 19:19 / Bywalec forum
zdaze jeszcze kupic szorta??
Kenobi / 2007-11-22 19:23 / Uznany malkontent giełdowy
Tamten spadek nastąpił po wielu sesjach sporych spadków, ale jeszcze sie nie przejmowali, aż nastąpił black Monday.
halo leute / 2007-11-22 19:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie bylo serii sporych spadkow.

http://tinyurl.com/sxcm9
Kenobi / 2007-11-22 19:20 / Uznany malkontent giełdowy
Windows were blocked, so that no one could jump.
Sancho Panches / 2007-11-22 19:24 / Bywalec forum
ale co to byly za windows:) pierwszy powstal w 1985 i znacznie odbiegal od idealu:))) teraz porownujac wszystko smiga:)
moze dlatego nie bedzie krachu??
hehe
anonim_03 / 2007-11-22 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

znacznie odbiegal od idealu

na tym polu wiele się nie zmieniło ;-)
Kenobi / 2007-11-22 19:27 / Uznany malkontent giełdowy
We are all getting orders, two hours before the start. And all are the same - sell.
Kenobi / 2007-11-22 19:30 / Uznany malkontent giełdowy
There was a knock in my stomach, mówi szef CME o tym co działo sie po otwarciu.
Kenobi / 2007-11-22 19:31 / Uznany malkontent giełdowy
It was one straight line, down, down, down.
bollullos / 2007-11-22 18:46 / portfel / Uznany Muł Pancerny
gospodarka nie ma tu nic do rzeczy
wykres nie ma tu nic do rzeczy
Ameryka też nie ma
czysta psychologia sterowana przez fundusze
Sancho Panches / 2007-11-22 19:09 / Bywalec forum
tyle ze fundy na sporym minusie minusie miesiecznym.......
cos kiepsko steruja
lezak64 / 2007-11-22 19:47 / Bywalec forum
Pozdrawiam wszystkich. Ja na swoich misiach zjechałem 23%. Gość w ING proponował mi pozbycie się i kupno superfundu - idiota - teraz to poczekam na wzrosty i zmieniam doradcę po pójdę z torbami. Zaczynam sam decydować będzie bardziej opłacalne.
Kenobi / 2007-11-22 19:25 / Uznany malkontent giełdowy
Oni teraz stosują metodę - rotuj się kto może...zanim zaczną się zapisy na listach społecznych dla umorzenia jednostek.
halo leute / 2007-11-22 18:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dokladnie.Jest oczywiste,ze na rynku o dziennej wartosci ok. 1,5 mld / wdodatku dzielonej na pol,bo kupno-sprzedaz/
zwyczajn ie NIE ma miejsca na 140 funduszow,w tym 13 MiS'ow.nawet odliczywszy te zagraniczne.Ta sytuacja ewidentnie przeklada sie na dziwne zachowanie naszej gieldy.To wszystko bedzie sie uspokajac w miare doplywu nowych spolek,a pod koniec 2008 bedzie ich juz ok. 500,jak zapowiada Sobolewski.
Indeksy mWIG i sWIG beda mialy odpowiednio po ok. 7o i 100 spolek i to tez znacznie poprawi sytuacje
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 18:56
i znajdź wtedy perełkę...
anonim_03 / 2007-11-22 19:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
... tylko z własnej branży.
informatyk / 2007-11-22 18:39
witam wszystkich.
mało udzielam się na tym forum, a właściwie to prawie w ogóle.
wczoraj kiedy moje papiery poleciały po 7-8% w dół, a dzień wcześniej ameryka skończyła na plusie (co skłaniało do myślenia, że może i u nas będzie plus, a jeżeli nie to najwyżej niewielki minus) stwierdziłem że już nie ma takiej informacji która by pozytywnie wpłynęła na naszą giełdę i zacząłem poważnie myśleć o pozbyciu się akcji i zrealizować gigantyczną stratę która dosięgła tych którzy cały czas trzymają akcje. Pewnie bym sprzedał akcje gdybym miał na to dzisiaj czas, ale na szczęście tego nie zrobiłem.
Oczywiście cieszę się z dzisiejszych wzrostów kiedy to moje papiery podskoczyły o 8-10%, ale zdaję sobie sprawę, że to nie koniec problemów.
W zasadzie to od tygodnia czekałem na troche większą korektę tych spadków no i się doczekałem. Oczywiście jak wszyscy albo i większość mam dylemat czy czekać i w ogóle nie sprzedawać czy może sprzedać jutro, w poniedziałek, czy może w inny dzień.....
Nie wiem jeszcze co zrobię, ale mam nadzieję że wzrosty (korekta w trendzie spadkowym) nie skończą się jutro koło południa, co jest dość prawdopodobne.....
Kenobi / 2007-11-22 18:59 / Uznany malkontent giełdowy
Dzisiejsze szarpnięcie nie było niczym innym, jak spekulacyjnym odbiciem, dzięki brakowi napływu kolejnych złych wieści z powodu święta w Stanach, ale to nie oznacza wcale, że problemy, jakie stoją, za potężnymi spadkami jutro znikną, a wręcz przeciwnie, pojawią się z jeszcze większą mocą, bo będą wypadały kolejne trupy z szafy. Można oczywiście kierować się naiwną wiarą, że zdarzy sie jakiś cud, ale samo marzenie o nim nie zmieni realiów, a problem czy lepiej sprzedać z małą stratą, niż z większą za chwilkę, dotyczy dziś każdego posiadacza akcji, wiec jak zwykle jedni zrobili to juz wcześniej, nie kusząc losu, a inni rzucą się tłumem, kiedy stwierdzą błąd w ocenie sytuacji, kiedy nie będzie już chętnych do zakupu, a dużo do sprzedaży. I wtedy rozpocznie się tzw. druga noga, która moim zdadniem ma już miejsce w Stanach, po tym jak zorientowali się, że Fed nie dał im większych nadziei, a on i tak mówi tylko 10% tego, co wie.
Kenobi / 2007-11-22 18:37 / Uznany malkontent giełdowy
Samo to, że Fed obniża w przyspieszonym tempie stopy, potwierdza tylko., że sytuacja jest poważna, a do tego tym nie załatwia sie żadnych istniejących problemów. Pozornie dobre dane z przeszłosci są już historią i nie ma najmniejszych wątpliwosci, że konsument ma coraz większe problemy z rosnącymi rachunkami za energię, żywność czy spłaty kredytów. A problem jest pogłębiony tym ,że brali kredyty o zmiennych stopach, kiedy były jeszcze niskie, a teraz coraz wiecej tych kredytów jest resetowanych, co zwiększa problemy ze spłatą, powoduje, że coraz więcej jest stawianych do natychmiastowego wykupu, co z kolei zwieksza ilość domów oferowanych do sprzedaży, co obniża ich ceny, a przez to możliwość zaciągania kredytów na inne zakupy i kółko sie zamyka, a to hamuje wzrost gospodarki - po 3,9% w II kw. oczekuje się teraz ok. 1,5% w IV kw., co z kolei obniży wytniki spółek, i jest powodem dyskontowania tego przez giełdy. Dlatego trwa swobodny spadek indeksów na świecie i chwilowe przystanki tak jak dzisiaj, nie zmieniają tego trendu, co dokładnie pokazują wykresy. Mogą być tylko okazją do wyprzedaży przez tych, co na to z utęsknieniem czekali, a nie w głowie im są jakiekolwiek zakupy.
bollullos / 2007-11-22 18:41 / portfel / Uznany Muł Pancerny

co obniża ich ceny, a przez to możliwość zaciągania kredytów


to co - tańszy kredyt trudniej wziąć?
Kenobi / 2007-11-22 19:04 / Uznany malkontent giełdowy
Zwiększy ilość domów do sprzedaży, co obniża ich ceny. Że ja Cię jeszcze czytać będę musiał uczyć, to nie myślałem, nie wystarczy nauka ekonomii?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 18:30

2007-11-22 17:47:44 | *.*.*.* | pss22 [ Bywalec forum ]
Re: Wyjechali na wakacje... [0]
no pieknei dzisiaj podciagneliscie, niestety nie uczestniczyłem
w sesji i nei miałem okazji do zakupów, a jak tam prognozy na
jutro ?? otwarcie wysokie i potem sygnał z usa do odwrotu ??


wydaje się oczywiste- prawda?
TOMOK / 2007-11-22 18:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Wieczorkiem witam
0,5 % wygrałeś Ty ... :-))
7-4
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 18:35
wow:))
jutro Tomok wystawię balona- daję Ci fory:))))))
Jaronero / 2007-11-22 19:16 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
ja wystawie capitola :) bo hałke chyba pchne... dostaje z nią choroby morskiej :))) a odpowiadając na pytanie z rana: nie ma sensu At w tej sytuacji jaka była przez ostatnie dni... bo systemy szaleją i czynnik ludzki wraca...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 19:17
tak myślałem- ale teraz?
jeśli to nie jednosesyjne odbicie- to już chyba zaczną kreślić jakieś zygzaki kreślarze...
żubr / 2007-11-22 18:22 / Bywalec forum
DZISIAJ moje urodziny dziękuję ZA PREZENTY -- NO TO Idę DOBRE I 3% CZłOWIEK przyzwyczaja do do tej mamony jak by miała jakąkolwiek wartość a to tylko papier.
Kenobi / 2007-11-22 19:06 / Uznany malkontent giełdowy
Najlepsze życzenia, ale czy je zdążyłeś odebrać, czy zostały na papierze?
menager / 2007-11-22 18:12 / "Mikro Milioner"
proponuję aby yankesi w************ te indory jeszcze przez tydzień.....ale zatęskniłem za zielonym kolorem ;-D
gio / 2007-11-22 18:05 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
.... ......
A2 / 2007-11-22 18:00 / Spekulantka
http://www.holder.com.pl/
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 18:24
tanio jest to kupują:))
Kenobi / 2007-11-22 18:41 / Uznany malkontent giełdowy
Dla kogo tanio i kto kupuje? Czy w ogóle rozumiesz dlaczego spada?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-11-22 18:43
byłeś Ken na tej stronie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy