Forum Forum finansoweBanki

wykluczeni cyfrowo...

wykluczeni cyfrowo...

kinga_Wawa / 83.5.204.* / 2010-07-13 13:25
Witajcie,
przymierzam się do napisania pracy odnośnie zabezpieczeń, a dokładniej autoryzacji (weryfikacji) płatności.
Grupą, która mnie szczególnie interesuje są osoby tzw "wykluczone cyfrowo", a więc osoby starsze, niepełnosprawne czy po prostu nie do końca obeznane z techniką i współczesnymi możliwościami.

Jak myślicie, czy istnieje jakiś sposób weryfikacji, który mógłby być tutaj zastosowany, i tym samym taki, który ułatwiłby takim osobom życie.
A nie ukrywajmy, dla wielu z nich korzystanie z bankomatu, czy użycie karty płatniczej to duże wyzwanie (często problemy z pinem) czy obawa
( bezpieczeństwo, kradzież pieniędzy)

Czekam na Wasze sugestie, każda opinia jest dla mnie na wagę złota.
Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Michał_Alior / 83.6.126.* / 2010-07-14 13:29
a pomyślałaś może o biometrii?
nie chodzi mi tutaj o odciski palców, tylko o biometri naczyń krwionośnych
z tego, co słyszałam są już w Polsce takie bankomaty
jeden na pewno przy płockiej
postaraj się poszukac więcej informacji w tym temacie
kinga_Wawa / 83.6.139.* / 2010-07-20 09:11
dzięki Michał,
poszperałam trochę w necie na temat biometrii.
udało mi się nawet znaleźć materiał na ten temat
dziele się nim z zainteresowanymi:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8009394,Dziala_juz_pierwszy_w_Polsce_bankomat_biometryczny.html

Pozdrawiam,
Kinga
kkkaaia / 83.6.118.* / 2010-08-09 09:50
słyszałam wczoraj o tym,że banki chcą wykorzystywac metodę biometrii głosu
która metoda jest bezpieczniejsza? biometria głosowa czy naczyń krwionośnych?
zooooosia / 83.6.132.* / 2010-07-21 09:32
rzeczywiście fajne rozwiązanie
szkoda że jest tak mało na jego temat.
ciekawe czy będzie możliwość jego implikacji na szeroką skalę..
Jonaa / 83.24.186.* / 2010-07-27 08:35
myślę,że jest to rozwiązanie "przyszłości"
szczególnie biometria naczyń krwionośnych -nie dość, że jest to bezpieczna metoda autoryzacji, to jeszcze nie ukrywajmy tego - bardzo prosta, dzięki czemu można z nią trafić nawet do osób starszych.
Tomasz.Ko / 83.6.203.* / 2010-07-28 09:06
zgadza się, tylko aby trafic do osób starszych najpierw trzeba im pomóc to wszystko zrozumieć
a nie po raz kolejny o nich zapomnieć, jak to się dzieje przy implikacji wszystkich nowych rzeczy...
calicja / 2010-07-29 14:32

zgadza się, tylko aby trafic do osób starszych najpierw trzeba im pomóc to
wszystko zrozumieć
a nie po raz kolejny o nich zapomnieć, jak to się dzieje przy implikacji
wszystkich nowych rzeczy...

Kiedyś pisałam o tym jak moją mamę - emerytkę do karty i rachunku w banku przekonywałam - http://www.finansowy.pl/finanse-domowe/103/jaroslaw-kaczynski-zalozyl-konto-w-banku.html - myślę, że dla większości ludzi starszych / wykluczonych - to jedyna droga, oni nie zareagują na reklamę w TV, internetu nie używają - tylko ktoś bliski może im pomóc. Dlatego taka "akcja docierania do starszych" powinna być pośrednia - poprzez ich dzieci, wnuki itp. - tzn. trzeba trafić do młodszego pokolenia i namówić ich aby poświęcili trochę czasu swoim dziadkom, pokazali, wytłumaczyli, pomogli w formalnościach...
annnna80 / 83.6.129.* / 2010-08-05 09:46
zgadza sie!
nie tylko TV, ale także np jakieś ulotki
i przede wszystkim chęć najbliższych do pomocy!
pustelnik / 2010-07-30 14:00
zgadzam się. coś jest na rzeczy :P powiodła się akcja z zabraniem babci dowodu :P

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: