Forum Forum prawneKarne

Wykorzystanie mojego hasła reklamowego przez konkurencję

Wykorzystanie mojego hasła reklamowego przez konkurencję

amonek2 / 2010-04-23 15:26
Mam problem w firmie (firmie mojego znajomego). Mianowicie wymyślił on hasło reklamowe, które używa już od ponad roku, i które widnieje nie tylko na jego stronie interentowej ale i na ulotkach i plakatach. Ostatnio - to jest jakieś niecały miesiąc temu, firma konkurencyjna znajdująca się w tym samym mieście również na swych plakatach umieściła to samo hasło reklamowe z tym że dodała do tego hasła reklamowego "lepiej niż konkurencja". Wiadomym jest że zostało naruszone prawo autorskie co do tego hasła reklamowego (mojego znajomego).

Moje pytania to:
- Co w takim przypadku można zrobić? (Czy wogóle coś można )
- Gdzie się z tym udać by rozwiązać tę sprawę?
- Na co (na jaki paragraf) się powoływać?
- Czy można starać się o jakieś odszkodowanie / karę grzywny od konkurencyjnej firmy?

Jedyny dowód jaki posiadam ja i ten znajomy to to, że w ubiegłym roku tj gdzieś w okolicach maja-czerwca wysłał mi tę reklamę na maila, oraz to że on ma tę reklamę zapisaną na komputerze już w kweitniu-maju 2009 roku. Czy wogóle to może być dowodem? (Na komputerze wiem że jest możliwość zmiany daty i zapisania pliku z inną (abstrakcyjną) datą, jednak na serwerze onet.pl czy też o2.pl gdzie mamy pocztę nie da się tego zmienić).

Serdecznie dziękuję za wszelkę pomoc i wskazówki!

Mi osobiście udało się dotrzeć do takiego paragrafu:
"Ochrona praw autorskich
Kopiowanie pomysłów jest surowo zabronione i podlega karze przewidzianej w Kodeksie Karnym,
na mocy ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.
(Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) . "
Czy mogę się podać na ten paragraf, czy są inne które regulują tego typu naruszenia??

Najnowsze wpisy