Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wyliczanie wartości funduszy zagranicznych.

Wyliczanie wartości funduszy zagranicznych.

chris-d / 2011-02-08 15:14
Może głupie pytanie ale...
Mam BlackRocka w Aliorze i mam problem z wyliczaniem wartości.
Korzystam dodatkowo z "portfela" i w portfelu pokazuje i nalicza mi wartość funduszu przy kazdej codziennej wycenie oczywiście uwzględniając wzrost wartości oraz kursu waluty i mamy jakąś konkretną wartość,następnego dnia kolejne wyliczenie które jest doliczane do poprzedniej wartości.A w Aliorze pokazywana jest codzienna wartość całości funduszu+kurs waluty z danego dnia w którym "zaglądam" do funduszu.
I teraz moje pytanie...czy wogóle zyski dzienne skorelowane z chwilowa warością waluty mają znaczenie? czy tylko o jakimkolwiek zysku można mówić przy sprzedaży jednostek i aktualnym kursie waluty.
Nie wiem czy nie namieszałem przy tłumaczeniu,ale z góry dzięki za odpowiedz
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-02-08 15:21 / Tysiącznik na forum
do tego powinieneś mieć ściśle określone zasady przeliczania walut, cenę uzyskasz mnożąc wartość w danej walucie przez kurs NBP pomnożony przez spred dla waluty wg regulaminu
jeśli zaś chodzi o kontrolę jak fundusz spisał się danego dnia wystarczy % zmian funduszu +/- % zmiana kursu waluty
PS. też nie wiem czy o to chodziło w razie czego pytaj
chris-d / 2011-02-08 15:27
W zasadzie o to :)
Czyli rozumiem że tak naprawdę codzienne wyliczanie wartości jednostki jest tylko liczeniem takim troszkę na sztuke bo i tak zasadniczo nie ma to znaczenia.Znaczenie ma tylko wartość jednostki i kurs waluty na końcu inwestycji...?
A może wie ktoś jak jest to w BlackRocku.?
max1224 / 2011-02-08 15:36 / Tysiącznik na forum
wszędzie jest tak samo różnice pojawiają się przy spreadach walutowych tu mogą pojawiać się różnice np. w skandii jest 0,2% przy zakupie i -0,2% przy sprzedaży czyli wartość wyznacza się wycena funduszu * 0,998*kurs NBP i masz wycenę netto w zł
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy