Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wyliczyliśmy. Konkordat kosztuje nas ponad 1,8 mld złotych

Wyliczyliśmy. Konkordat kosztuje nas ponad 1,8 mld złotych

Wyświetlaj:
partia w w w / 109.125.45.* / 2012-03-16 15:24
Jeżeli tak jak my masz już dosyć podejmowania ważnych dla Ciebie decyzji, przez wąską grupę ludzi (polityków), zapraszamy do pierwszej "wirtualnej" partii gdzie to ty decydujesz. p a r t i a w w w . p l
Matka nieBoska Polka na uchodztwie od polskiej glupoty / 31.53.132.* / 2012-03-16 15:21
Kosciol NIC nie daje, tylko zabiera.
Zadna religia nie jest Bogu potrzebna ani twoje modly bez konca. Bogu jest potrzeba madrosc,pomyslunek, samodzielnosc twoja a nie twoje wieczne roszczenia do garbatego,ze ma proste dzieci. wezcie sie ludzie za robote i myslenie,ale SAMODZIELNE.Kiedy prostota przestanie radzic w tym kraju i wodzic za nos madrzejsza mniejszosc?
Matka nieBoska Polka na uchodztwie od polskiej glupoty / 31.53.132.* / 2012-03-16 15:19
Kiedy prostota i ciemnota przestanie byc wiekszoscia i gora w oglupialym kraju! Bog nie potrzebuje religii,ani kasy dla kosciola ani nawet kosciola. Bog blogoslawi madrym ,myslacym i pracowitym a nie przemodlonym,zebys sie modlil pod figura nie wiem jak dlugo, to jeslis glupi to glupi zostaniesz.Poczytaj sobie przypowiesc o tym jak Pan rozdawal talenty. Ten kto nie umie szanowac i pomnazac dla dobra wlasnego i innych ten nie bedzie zadnym blogoslawionym, zebracctwo w wykonaniu ortodoksyjnych polskich katolikow i wieczne roszczenia o darmoche to NIE CNOTA, CNOTA wg BIBLI jest " madry i blogoslawiony czlowiek zostawia spuscizne dzeciom swoich dzieci, a prostaczek bedzie biedny. Blogoslawiony jest ten kto przebywa miedzy madrymi, bo jaka korzysc moze dac przebywanie z prostaczkami".AMEN to byl cytat,ale ludziki w Polsce nie czytaja biblii tylko oglupiajace niedzielne szmatlawce, w ktorych kosciol usprawiedliwai swoja chciwosc a karze sie niebogatym dzielic biednymi,zeby sam ciagle trzymac lape na kasie w wysokosci prawie 2 MLD zlotych rocznie, PLUS darmowe setki hektarow po calej polsce. Mam nadziej,ze przyjda takie czasy kiedy ten prostaczek jeden z drugim bedzie musial orac na plebana polu i wtedy zrozumie swoja "biblijna" glupote.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-16 16:39
Polaku, który ukrywasz się pod długim a niemądrze obrażającym Matkę Boską hasłem. Nie wiem, na jakim argumencie opierasz swoje twierdzenie, że wierzący katolicy są głupsi od niewierzących. To wykształceni ludzie wierzący najwięcej pomagają biednym i nieszczęśliwym nie pytając ich o wiarę, ale widząc ich niedolę dają środki na cele charytatywne. Ja Bernard+ jestem inżynierem, który oprócz politechniki ukończył podyplomowe studia administracji i zarządzania, oraz podyplomowe studia rachunkowości, mam wiele certyfikatów zawodowych w zakresie organizacji i zarządzania i różne dodatkowe uprawnienia zawodowe, ale nie uważam się za nieomylnego ani za zdolnego do sądzenia innych inaczej niż po owocach ich pracy i po efektach ich działalności politycznej lub społecznej.
Skoro Polska mimo 20 lat wolności nadal jest jednym z 5-ciu najbiedniejszych krajów Europy to wszyscy, którzy rządzili Polską od 1990 roku, wszyscy, którzy w tym czasie byli posłami i senatorami wojewodami i prezydentami miast, wójtami i burmistrzami, radnymi są odpowiedzialni za to, że My Polacy mamy PKB per capita wynoszący tylko 56% średniego w UE a mogliśmy mieć więcej skoro Czesi mają 80%. Jeżeli dziś w przedziale wiekowym 55-64 lata pracuje tylko 34% Polaków a w Szwecji, której PKB per capita jest o 422% większe od polskiego w tym przedziale wieku pracuje 71% Szwedów to jest to wynik powstały w skutek obowiązującego w Polsce prawa, bo nikt sam sobie emerytury nie przyznaje to władza ustawodawcza i wykonawcza rządzi i dzieli publiczne pieniądze. Dzieliła do tej pory tak, że mamy w Polsce więcej tych, których utrzymuje się opłacając ich luksusowo z publicznych pieniędzy niż tych, którzy płacą różnorodne daniny, aby rząd miał publiczne pieniądze. Publiczne pieniądze wydawane na to, co robi i utrzymuje Kościół Katolicki nie są gorzej zagospodarowane niż pieniądze wydawane na rozdętą kosztowną a niczego dobrego i potrzebnego obywatelom nierobiącą administrację. A jeżeli rząd zatrudnił za dużo kapelanów wojskowych, bo redukuje liczebność wojska a nie redukował liczby kapelanów, to nie jest to wina kościoła tylko Rządu. Jeżeli ubywa uczniów w szkołach z powodu niżu demograficznego to nie jest to wina kościoła, że Rząd nie redukuje liczby nauczycieli w tym i nauczycieli katechetów, proporcjonalnie do liczby dzieci w szkołach! I nikt w kościele nie protestuje i nie będzie protestował, jeżeli wraz ze zwolnionymi nauczycielami innych przedmiotów zredukuje się również liczbę katechetów. Ale póki, co w ostatnich 5 latach zlikwidowano prawie 1000 szkół a liczba zatrudnionych nauczycieli i pracowników administracyjno gospodarczych w szkołach wzrosła o 150tys. Czy to jest wina kościoła? Czy to kościół w ubiegłej kadencji sejmu zwiększył zatrudnienie urzędników ministerialnych o 75 tys.? Teraz, gdy z powodu rozrzutności rządu i parlamentu brakuje pieniędzy i zadłużenie narodu rośnie, co minuta o dziesiątki tysięcy złotych rząd szuka, komu tu można by zabrać pieniądze, aby nie dopuścić do krachu gorszego niż w Grecji, bo majątek Polaków jest dużo mniejszy niż majątek Greków! Żal mi Ciebie, bo widać znasz tylko niektóre fragmenty biblii i dlatego nie rozumiesz nauki Jezusa Chrystusa i błędnie sobie te urywki wiedzy biblijnej tłumaczysz. Przyznam Ci się, że przed 20 laty laty również popełniałem taki sam błąd aż zacząłem biblię czytać dokładnie i analizować zgodnie z nauką kościoła a nie według pokrętnych interpretacji dokonywanych przez Jego wrogów. Największym najniebezpieczniejszym dla ludzi kłamstwem jest bowiem mówienie tylko części prawdy!
m-53 / 83.24.31.* / 2012-03-16 15:16

Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach
około 1 150 mln zł

czy ktoś potrafi wyjaśnić co się składa na tą kwotę.
Czy nie obejmuje ona wynagrodzeń "cywilnych" katechetów.
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-16 15:21
Moze powinnismy wystawic rachunek Anglikom za nauczanie jezyka angielskiego w naszych szkolach. To samo Niemcom i Rosjanom.
Moze rowniez rachunek za nauczanie historii Europy, Azji i Ameryki wyslany do krajow tam lezacych.
Lekcje geografi tez mozna by sfinansowac za pieniadze krajow z calego swiata.
emigrant z zachodu / 87.57.220.* / 2012-03-16 15:15
w porownaniu do tego ile dobrych rzczy wydarza sie dzieki zaangazowaniu kosciola: min. uczelnie, przedszkola etc..to jest malutka suma. jaka kosciol generalnie otrzymuje. Polska jest krajem chrzescijanskim, w wiekszosci katolickim, wiec normalna rzecza jest nauka religi
Katoliczka / 213.189.37.* / 2012-03-16 16:35
jasne tylko jak zechcesz skorzystać z czegoś to musisz słono płacić, a że to dla ludzi to tylko piękna lecz fałszywa idea.
Matka nieBoska Polka na uchodztwie od polskiej glupoty / 31.53.132.* / 2012-03-16 15:27
nie wiem w jakim ty swiecie zyjesz, Kosciol zaklada prywatne ,PRYWATNE lecznice i szkoly za kase z podatkow , z budzetu. Gdzie ty widzisz podaj ADRES i to predko!!! darmowego przedszkola koscielnego, ba!! prosze mi szybko podac adres uczelni, na ktorej kosciol nie robi zysku biorac kase na utrzymanie tylko z budzetu! to ty glupcze wolisz miec samych katechetow i teologow w tym krajui pseudoinnych, bo sie liczy tylko kasa za lebka po byle szkole??? Nie wolisz miec naukowcow, lekarzy, labolatoriow ktorymi mozesz konkurowac na swiecie?? wolisz sie tylko modlic i plesc rozaniec bez konca?? jakie ty wartosci oferujesz mlodym?? jak oni maja byc konkurencyjni,wspinac sie na szczyty swoich mozliwosci, jesli ty ich chcesz uczyc tylko tego,ze bieda i brak samodzielnosci jest CNOTA?? CHORE!
Niepisiak / 77.255.157.* / 2012-03-16 15:03
Wypowiedzieć ten idiotyczny konkordat, żaden odpis, dosyć nagrabili przez 60 lat. Zrównać wszystkich w sprawach podatkowych a nie kombinować.
Partie polityczne tez won na swoje.
Czas na normalność
S&P / 92.25.199.* / 2012-03-16 14:53
Tusk-Łapy precz od Kościoła !!!
Ared1123 / 87.116.254.* / 2012-03-16 14:44
LEKARZE TEŻ Z NAS ŻYJĄ
PALIKŁOTKI i INNE POLITYCZNE MATOŁY TEŻ
NIEROBY FRANCOWATE
EMERYCI
RENCIŚCI

JA CHCE PŁACIC ZA SIEBIE?! Fundusze na wyznania to kropla wody w tym burdelu
hooper983 / 92.41.82.* / 2012-03-16 14:42
opodatkowac ta SEKTE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Schlesier / 83.10.52.* / 2012-03-16 14:42
Nauka religii to nic w porównianiu nakładami na inne przedmioty. Beneficjentami są głównie komuszki z ZNP.
Naklady na szkoły katolickie to pikuś w porównianiu z nakładami na szkoły "publiczne".
Rozwiązaniem jest radykalne odcięcie Kościoła od państwa.
Bezwględny i natychmiastowy zwrot zagrabionej Kosciołowi własności i likwidacja przymusowego finanowania jakiegokolwiek szkolnictwa.
I oczywiście likwidacja funduszu partyjnego, bo członków wszystkich partyj jest mniej niż członków dekanatu a może i większej parafii.
Oprócz tego do likwidacji fundusz "stadionowy" (niech kibice sami je sobie budują), fundusz PKP, fundusz telewizji publicznej, fundusz debilnych pseudoministerstw (edukacji, kultury, sportu!, etc.) i tak dalej...
europol12 / 81.210.106.* / 2012-03-16 15:43
Nareszcie głos rozsądku.Na wolnym rynku komuniści szybko zniknęliby z powierzchni, dlatego posługują się przymusem i szukają wszędzie wrogów.A że szkoły państwowe i inne instytucje państwowe kosztują więcej niż prywatne to mało istotne dla nich.Tak samo kościoły,gdy go zniszczą to dużo więcej będzie kosztować to co robi Caritas czy hospicja nie mówiąć o jakości usługi.Ale rozum i tolerancja to nie jest cecha obecnie rządzących.
Arsen Lippen / 87.116.254.* / 2012-03-16 14:38
Służba zdrowia kosztuje NAS MILIARDY i też nie jest potrzebna? Miliardy z budżetu oraz miliony z prywatnych kieszeni dla lekarzy od wszystkich;emerytów, bezdomnych, rodzin wielodzietnych - MOŻE TYM SIĘ ZAJMIJMY W KOŃCU i SZUKAJMY OSZCZEDNOŚCI TAM GDZIE MOŻNA Wychowanie propagowane przez Kościół jest o bliźnim i szanowaniu słabszych i starszych. PISZECIE BZDURY
arnold / 78.8.153.* / 2012-03-16 15:06
Służba zdrowia jest potrzebna. Kościół zbędny. Do likwidacji.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-16 15:15
Dlaczego ludzi niewierzących tak denerwuje to, że ludzie wierzący dobrowolnie wspierają datkami pieniężnymi na tacę lub do koszyczka kościół katolicki i różne chrześcijańskie osoby prawne. Czy dawanie datków na akcje charytatywne Caritas jest czymś gorszym niż dawanie do puszek Orkiestry Owsiaka? Wszak obydwie te organizacje pomagają innym ludziom a nie zbierają pieniędzy dla siebie. Inny jest zakres pomocy udzielanej osobom potrzebującym pomocy przez Caritas i przez parafie, bo tam udziela się pomocy bezpośredniej określonym osobom chorym niepełnosprawnym i biednym a inny równie potrzebny jest program finansowany przez Świąteczną Orkiestrę, która wyposaża polskie szpitale w nowoczesny sprzęt. Jeżeli, ktoś nie wierzy w życie duchowe i w BOGA to dlaczego oburza się, że ten kto wierzy, dobrowolnie daje swoje już wcześniej opodatkowane pieniądze? Czemu nie oburza niewierzących obowiązek płacenia podatków na utrzymywanie alkoholików i na utrzymywanie rozrośniętej ponad wszelkie rzeczywiste potrzeby administracji, a oburza strasznie niewierzących, że wierzący sąsiedzi dobrowolnie utrzymują swoich kapłanów i różne kościelne organizacje? Czy taka postawa nie jest równoznaczna z próbą ograniczania wolności obywatelskich? Czy wolno każdemu wierzyć jak wolno każdemu nie wierzyć? Dlaczego akurat niewierzący mieliby decydować co wolno a czego nie wolno wierzącym w zakresie dysponowania swoimi pieniędzmi i swoim majątkiem?
Czy jeżeli samotny bezdzietny wdowiec podaruje swoją parcelę i dom parafii lub klasztorowi to ktoś ma prawo to kwestionować? Albo czy władza publiczna świecka ma prawo odebrać parafii lub klasztorowi ten dom i tą ziemię? A Jeżeli zakon specjalizujący się w opiece nad chorymi w tym domu prowadzić będzie zakład opieki nad nieuleczalnie chorymi i wierni z całej diecezji będą swoimi datkami łożyć na utrzymanie tej placówki to niżej wyrażający w postach swoje niezadowolenie, że kościół posiada jakiś majątek mają prawo to kwestionować? A pytam się jakim prawem mnie wierzącemu po zapłaceniu ustawowych podatków i składek ktoś chce zabraniać mi i oceniać na co Ja mam przeznaczać część swoich dochodów. Nie palę papierosów i stać mnie codziennie równowartość paczki papierosów wrzucić w kościele do koszyczka lub do puszki Orkiestry Owsiaka lub innej organizacji pożytku publicznego.
ildefons / 89.231.218.* / 2012-03-16 15:58
P. Bernardzie trzeba czytać ze zrozumieniem. Dobrowolnie - oczywiście , pomysł rządu jest wyśmienity i wpisuje się doskonale w Pana argumentację, albowiem pozwala ludziom którzy czują taką potrzebę dotować kościół. P. Bernardzie nikt Panu jak też innym obywatelom nie będzie zabraniał wspierać datkami kościoła oraz organizacji od niego zależnych.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-16 21:30
Przepraszam ale ja nie napisałem swojego postu jako krytyki pomysłu rządu na wprowadzenie 0,3% odpisu od podatku lecz jako polemikę z tymi piszącymi posty, którzy nawołują nawet do opodatkowania datków na tacę i chcieliby wprowadzić w kościele kasy fiskalne! Ja czytam ze zrozumieniem dobrze. Może tylko swoją opinię napisałem w niewłaściwym miejscu bez odniesienia jej do konkretnych osób chorobliwie nienawidzących Kościół Katolicki!
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-16 15:09

Służba zdrowia jest potrzebna.

Do czego?
Jak lekarze strajkuja mniej ludzi umiera.
Per saldo przynosza tylko wieksze szkody.
Go-judex / 95.50.73.* / 2012-03-16 14:27
Oj moi Żydzi.....!!! I tak nad Kościołem MB Jasnogórska opiekę ma, a Jezus POwiedział, że bramy piekielne nie przemogą go....
eurokolchoznik / 178.37.23.* / 2012-03-16 14:22
Opodatkowac wiernych tak jak w austrii czy niemczech. Odpis to kpina !! Niech kazdy wierzacy sam placi za swoje wierzenia.
Arsen Lippen / 87.116.254.* / 2012-03-16 14:41
Oj patrzysz krótkowzrocznie.Pruby uczenia dobra i rozróżniania go sa tak samo ważne dla tych co wierzą i nie wierzą. Dowód : prawo pięści na ulicach i narkotyki to ich wierzenie do którego maja prawo!?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-16 15:22
Ofiarny i szanowany Ksiądz w Parafii więcej prewencyjnie przeciwdziała przestępczości niż najlepszy policjant. Bo przestępczość rozwija się najbardziej tam gdzie trafia na podatny grunt w postaci obniżonych norm moralnych społeczeństwa. W interesie państwa i narodu jest, więc działalność kształtująca postawy zgodne z dekalogiem i nauką Jezusa Chrystusa. W interesie całego narodu jest dbanie o zabytki sztuki sakralnej, o instytucje opiekujące się ludźmi chorymi i niedołężnymi. I jeżeli robią to różne instytucje świeckie to dobrze to zdaniem kolegów Palikota można to dotować, ale jeżeli kościół jest organizatorem takich działań to zdaniem jego wrogów nie można takiej działalności wspierać państwowymi pieniędzmi? A dlaczego? Bo jeżeli się kogoś nienawidzi to najpierw wróg stara się poniżyć jego wartość w oczach opinii publicznej. Bo zabieranie majątku osobie uczciwej i bezinteresownie pomagającej potrzebującym byłoby czynem nagannym, ale jeżeli wrogowie kościoła przekonaliby społeczeństwo, że kościół jest zły jest zachłanny lub grzeszniejszy niż niewierzący, to zabieranie mu majątku, zakazywanie zbiórek pieniężnych, i wyszydzanie księży będzie dobre, więc Ci, którzy to czynią również będą wydawali się dobrzy. Oto zasada działalności wrogów kościoła i nie tylko kościoła. Podobnie postępowali kolonizatorzy Ameryki, Afryki i Australii, gdy mordowali miliony Indian, gdy bogacili się na handlu i niewolniczej pracy milionów Afrykańskich niewolników, gdy urządzali polowania z nagonką na Aborygenów w Australii strzelając do dzieci, kobiet i mężczyzn albo specjalnie szkolili psy do zagryzania ludzi o ciemniejszym kolorze skóry. zjawisko oczerniania tego kogo chce sie okraść jest stare tak jak ludzkość i jej grzechy.
Eugeniusz - emeryt / 89.231.164.* / 2012-03-16 14:20
Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że tak jak likwiduje się tzw."FUNDUSZ KOŚCIELNY", tak samo trzeba ZLIKWIDOWAĆ tzw. "FUNDUSZ PARTYJNY" !!! DLACZEGO OBYWATELE RP NIE BĘDĄCY CZŁONKAMI ANI SYMPATYKAMI ŻADNEGO UGRUPOWANIA PARTYJNEGO, CZY TEŻ POLITYCZNEGO MAJĄ PONOSIĆ KOSZTY BZDURNYCH DECYZJI RÓŻNYCH PARTII??? BO PRZECIEŻ PARTIE W POLSCE SĄ FINANSOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA! CZYŻ TE PIENIĄDZE NIE BYŁYBY BARDZIEJ POTRZEBNE NA LECZENIE CHORYCH NA RAKA??? POKAŻCIE MI UGRUPOWANIE POLITYCZNE CZY TEŻ PARTIĘ KTÓRA WYDAŁA PIENIĄDZE Z BUDŻETU NA MĄDRY CEL? ALBO SIĘ KŁÓCĄ MIĘDZY SOBĄ, ALBO WYMYŚLAJĄ HAPPENINGI ZE ŚWIŃSKIM RYJEM, CZY TEŻ PENISEM, CZY INNYM RAZEM PUBLICZNIE CHWALĄ SIĘ ILE TO ZA PIENIĄDZE Z OTRZYMANE Z BUDŻETU WYPIJAJĄ ALKOHOLU! NIECH NA PARTIE POLITYCZNE TAKŻE OPODATKUJĄ SIĘ ICH SZANOWNI CZŁONKOWIE!!! ZOBACZYMY ILE TO BĘDZIE TYCH RZECZYWISTYCH CZŁONKÓW POPIERAJĄCYCH DANE UGRUPOWANIE A ILE TYCH MALOWANYCH, GOTOWYCH ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE ROBIĆ CYRK!
@@@ / 89.68.238.* / 2012-03-16 15:07
To moze zamiast wyborow zrobimy sciepe na partie polityczne poprzez odpis od podatku w PIT.
Takie 0.3% na wybrana przez podatnika patie.
Rzadzi ta partia ktora dostanie najwiekszy odpis.
dd3 / 83.29.64.* / 2012-03-16 14:29
Tak! I to w imię tej sprawiedliwości na którą powołuje się Tusk a sam żyje z pieniędzy podatników których łupi bez względu na to jakich są zapatrywań politycznych
ktos123456789 / 178.43.137.* / 2012-03-16 14:18
ciekawe ile głosów bedzie oburzonych na to co napiszę. Ale ja jestem ZA!!! kosciołem na który w dziesiejszych czasach nagonka jest BARDZO DUŻA.
Jako osoba wierząca jestem i będę za.
nicky / 217.113.233.* / 2012-03-16 14:23
zadna nagonka. kazdy ma prawo krytyki. kosciol katolicki zasluzyl sobie na nia.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-03-16 15:11
Pisanie w powyższym artykule, że dotacje dla kościelnych szkół przedszkoli czy hospicjów albo domów opieki czy działalności charytatywnej Caritas to dotowanie kościoła jest zwyczajnym kłamstwem! Każda organizacja, która wykonuje zadania społecznie użyteczne, czyli np. prowadzi noclegownię, dom dla bezdomnych, hospicjum czy organizuje imprezy integracyjne dla lokalnej społeczności dostaje z kasy państwa dotacje. Jeżeli koło gospodyń w mojej wsi zorganizowało festyn dla mieszkańców wsi to dostało dotację i z budżetu gminy i z budżetu UE z europejskiego funduszu społecznego. Jeżeli więc kościół systematycznie prowadzi działalność charytatywną i opiekuńczą np. domy dla bezdomnych matek z małymi dziećmi i odciąża od tego obowiązku państwo to, dlaczego dotowanie tej działalności ktoś kłamliwie nazywa dotowaniem Kościoła Katolickiego? A jeżeli Związek Górnośląski, Stowarzyszenia Górali Podhalańskich czy Kaszubskie Stowarzyszenie Kulturalne organizuje jakieś imprezy np. konkurs pieśni i tańca ludowego i dostaje na to dotację to nikt nie pisze o dotowaniu tych stowarzyszeń, bo dotowanie tego, co obywatele robią społecznie dla dobra całej społeczności nie jest dotowaniem tych osób ani tych organizacji które swoją bezpłatną pracą organizują jakieś działania. Przecież te pieniądze wracają do społeczności, dla której daną działalność się prowadzi. Jeżeli człowiek ciężko chory lub ranny w wypadku ma na koszt państwa zapewniana pomoc psychologiczną to dlaczego Ci Polacy, którzy w czasie pobytu w szpitalu potrzebują usług księdza mieliby za nią osobno płacić?
Rozmowa z księdzem, udzielenie sakramentów świętych więcej znaczy dla wierzącego chorego niż usługi psychologa czy wysiłki lekarza szczególnie wtedy gdy lekarze już są bezsilni. Czy opłacanie kapelana w szpitalu jest więc dotowaniem kościoła czy jest wspomaganiem cierpiącego obywatela?
Co jest ważniejsze: za publiczne pieniądze organizować w telewizji głupawe reality show, czy zapewnić posługę duchową wierzącym umierającym polakom? Czy organizacja meczu na którym za publiczne pieniądze musi być zaangażowanych kilkuset policjantów, czy może prowadzenie domu dla osób niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych np. w wyniku burd i zamieszek na ulicach?
Wrogowie kościoła nie są uczciwi w krytykowaniu! Chcieliby swobody używania narkotyków ale swobodny dostęp do posługi religijnej dla wszystkich wierzących Polaków chcą utrudniać.
Agis IV / 2012-03-16 18:23
Masz dużo racji w tym co piszesz ale nie do końca.
Kapelan który wbiega zdyszany na sale w szpitalu, czy kapelani w wojsku, policji nie spełniają do końca swojej roli w społeczeństwie!. Dotacje kościelne wydawane z budzetu powinny być w klarowny sposób rozliczane a nie są. Księża muszą się zdeklarować społeczeństwu czy to co robią to jest praca za którą dostają pieniądze czy to powołanie? bo to są dwie różne sprawy.

Najnowsze wpisy