Forum Forum prawneCywilne

wyłudzanie w obliczu prawa

wyłudzanie w obliczu prawa

gandalf007 / 83.11.156.* / 2009-03-04 18:29
Ciekaw jestem czy proceder który stosuje proboszcz parafi Brzeziny już od kilku lat wysylając po domach młodzież lub tak zwanych rejonowych za zbiórką pieniędzy na potrzeby parafialne jest zgodny z prawem?Mianowicie w tym roku proboszcz za otynkowanie plebani ogłosił że parafianie muszą zapłacić rachunek 60000 zł to jest tylko jeden przyklad można wymieniać ich bardzo wiele na ten rok co nasz proboszcz planuje jakim prawem wyłudza pieniądze od biednych ludzi wysylając po domach swoich windyfikatorów ,..Teraz nasówa mi się pytanie czy aby to jest ksiądz czy zwykly oszust i naciągacz któremu się wydaje że że wierni parafianie oddadzą mu ostatni grosz a on będzie jeździł po calym świecie , co roku wakacje za granicą ,ferie na nartach ,jest doba kryzysu światowego a nasz proboszczyk podniósł haracz roczny z 100 zł na 150 ale jest na tyle wyrozumialy że rozłożył go na 2 raty ,trzeba przyznać że nasza świątobliwa inkwizycja Jozef okazał łaskę .Mam pytanie dokąd będzie ten proceder jeszcze trwał?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 3 osoby - gandalf007, krystian33, aws.]
Wyświetlaj:
parafian009 / 92.236.133.* / 2009-03-13 22:05
ja tez jestem w temacie!! Ludzie dajcie duzo na skadke bo dzieci trzeba mu jakos wychowac!!! Przeciez to jest karygodne! Im wiecej ma tym wiecej wymaga!! To jest ksiac??? Uwazam ze nie!!
butcher / 84.38.160.* / 2009-03-17 19:44
Wiesz co? hahahahahahahah
Pisze się "parafianin" a nie parafian ;)
bollo / 89.231.208.* / 2009-03-18 21:34
jestes tu zeby kometowac bledy czy sprawie jak bledy to do szkoly sprawdzaj dyktanda w przeczkolu
rudolf85 / 89.79.140.* / 2009-03-18 23:13
mam nadzieje ze w moich brzezinach wrze z powodu tego artykułu. a pomysł z przeroszeniem proboszcza jet poroniony. złodziei się nie przeprasza. złodziei się surowo rozlicza. a szczególnie takich którzy chowają się za moralnością i sumieniem. wiec czekam na wasz ruch mieszkańcy brzezin
aws / 2009-03-19 07:24
jasnowidzu "rudolf85" znasz przysłowie: "według siebie sądze ciebie" oraz 'porządny koń Cię nie kopnie, tylko ..." Mnie całkiem to przypomina twoje i tobie podobnych krzykaczy, jeśli mnie by skrzywdził któs, okradł - to z nim miałbym odwagę się rozliczyć uczciwie a nie poprzez podżegania i brednie pisane na forum. Tak jestem za surowym rozliczeniem wszystkich, którzy podobnie jak ty - tupiąc, jak dzieciak nogami - nie szukają uczciwie pradwy i uczciwości, lecz tanich i niesmacznych "splunięć" uwłaczających godności człowieka nie tylko opluwanego, ale i plującego
Luterek:) / 80.50.132.* / 2009-04-08 11:52
Jeżeli tak lubisz przysłowia drogi aws to z całą pewnością nie jest Ci obce to: " Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka":) Nie wiem czy będziesz potrafi -ł /-ła odnieść to do kontekstu, więc wyjaśnię co miałam na myśli. Proboszcz od wielu lat stosuje swoje "windykacyjne praktyki" jednak na początku nie miały one tak dużego nasilenia, z czasem gdy zauważył, że brzezinianie są "dojną krową" poczuł się bezkarny i do tego stopnia bezczelny, że bez konsultacji wykonuje pewne prace remontowe po czym oznajmia , jak dużo to kosztowało i kiedy "rejonowi" będą zbierać pieniądze. Wykazuję się on dobrodusznością, ponieważ rozkłada to na raty:)
???? / 62.133.143.* / 2009-03-16 23:19
A co byłeś materacem jak robil te dzieci????
parafian 01 / 92.236.133.* / 2009-03-13 22:03
Ja jestem w temacie jestem parafianem tej parafi!!! Zacznijmy wlasnie od tego pytania czy to kaplan czy oszust???? To oczywiste ze oszust dla mnie to od dawna blylo jasne i oczywiste!!! Proboszcz naszej p[arafi nawet za msze za zmarlych, pogrzeb czy slub ma ustalona cene!!! I nie jest to cena ile laska tylko tyle i tyle trzeba mu dac!! Nie bede pisac jakie to sumy ale to grube pieniadze, wspolczuje biedakowi ktory planuje slub! To jest zdzierstwo!! jak mozna oszukiwaxc prostych ludzi! Owszem ja jestem za jalomurzna i za skladka ile laska ale to ma byc skladka na potrzby kosciola a nie na wczasy dla proboszcza czy nowy samochod!!! jak mozna ludzie obudzcie sie i nie milczcie to trzeba powiedziec glosno i skonczyc z tym!!! Zacznijmy cos z tym robic!!! Ile bedziemy sponsorowac proboszczowi udane wakacje??? jak sami czasem nie mamy na chleb!! nawet do na msze sam nie przyjedzie do jaszczurowej czy berdechowa tylko trzeba go przywiesc albo mu zaplacic!! Ludzie slepi jestescie???
krystian33 / 2009-03-18 10:43
Ten komentarz jest obrazą osoby duchownej a zarazem niewinnej
0kkkttooss / 92.236.133.* / 2009-03-13 22:13
Nareszcie ktos sie odawzyl i powiedzial prawde o tym proboszczu!! Bo to czaczyna sie robic chore! Pozdrawim i dolaczam sie do protestu i jesli trzeba to podpisze petycje o zmianie proboszcza!
butcher / 84.38.160.* / 2009-03-17 19:51
Obyś nigdy nie musił pisać petycji, żebyś miał w ogóle Księdza.....
iluvatar / 83.11.206.* / 2009-03-13 22:00
Nie znam sprawy ale każdy pod pseudonimem może napisać co chce. Byłbym skłonny podejść do sprawy poważnie gdyby ktoś wykazał się odwagą cywilną i podpisał się imieniem i nazwiskiem. Mając świadomość jak parszywi i "wredni" potrafią być ludzie zgłaszam artykuł do usunięcia. Pozdrawiam parafie św.Mikołaja.
głos54 / 94.40.109.* / 2009-03-14 16:47
iluvatar wiec się przedstaw!!! Dlaczego nie podpisał aś się imieniem i nazwiskiem???
Skoro nie znasz sprawy to zapraszamy do parafii na jakis czas, posłuchać ogłoszeń po mszy to zaraz poznasz sprawę aż uszami Ci wyjdzie!!! Jak widać nie wymyśliła sobie tego jedna osoba żeby zrobić proboszczowi na złość!!! Więc skoro nie jesteś wtajemniczony to się nie wypowiadaj w tej sprawie, i nie obrażaj niczemu nie winnych ludzi od ,,wrednych,, i nie pouczaj bo oni gdyby się naprawdę nie bali konsekwencji to podpisali by się swoimi nazwiskami!!!! Wynika z tego że to ktoś inny jest ,,parszywy,,!!! To jest mam nadzieje pierwszy krok do zmiany postępowania proboszcza!!! Oby nie brakło odwagi ludziom i na tym nie zaprzestali!!! Niech walczą o sprawiedliwość, bo gdzie jak gdzie ale w kościele powinna być!!!
parafianin 33 / 80.50.132.* / 2009-03-12 01:15
Wreszcie widać pozytywne rezultaty tego, że Brzeziny są w "sieci":) Trochę więcej odwagi!!! Proboszcz parafii nie powinien być postrzegany jak egipski kapłan, który jest wszechwładny, wszechwiedzący i może sprowadzać plagi:) Jest tylko zwykłym człowiekiem, który powinien być odpowiedzialny przed prawem jak każdy prosty "zjadacz chleba". Moim zdaniem najtrudniejszy pierwszy krok, może wreszcie ktoś odważy się poruszyć ten temat w realu a nie tylko na forum internetowym? Nie uważacie, że najwyższy czas skrócić te "windykacyjne praktyki"?
po / 89.79.36.* / 2009-03-11 16:54
Co nieco się orientuję w sytuacji opisanej wyżej ;)
Darowiznę można sobie odpisać od podatku -> maks. 1% przychodu - poproście księdza o fakturę :D

A bardziej poważnie, to przecież nikt parafian nie zmusi do tych darowizn - niech każdy da tyle ile może, a przede wszystkim chce i uważa za stosowne.
po / 89.79.36.* / 2009-03-11 16:56
6% dochodu - sorki
Luterek:) / 80.50.132.* / 2009-03-10 20:52
A ja nie boję się "świętej inkwizycji":) Uważam, że wszyscy jesteśmy tak samo równi wobec Najwyższego jak i zarówno wobec praca, a w związku z tym, że żyjemy w państwie demokratycznym każdy może się wypowiedzieć na dany temat wedle swojego uznania. Zazdroszczę odwagi i pomysłu osobie, która jako pierwsza opisała "działalność ks. Józefa". Każdy chyba z jego parafian wie o czym mowa w powyższej wypowiedzi. Wszyscy szeptają o tym po każdej niedzielnej mszy pod kościołem , ale nikt nie ma odwagi aby się temu sprzeciwić. A jak powszechnie wiadomo milczenie oznacza aprobatę, więc nie dziwcie się jak Wasz Wielebny podskoczy z cyt."haraczem" do 200 zł.Czy jest to zgodne z prawem? Z prawem jest , ponieważ jest to tzw. darowizna, którą każdy parafianin ofiaruje jak sama nazwa wskazuje dobrowolnie. Jak ks.proboszcz rozlicza się z tej darowizny z US, to tylko wyłącznie jego słodka tajemnica. Ale jedno jest pewne - taki cyt."haracz" jest sprzeczny z etyką duszpasterstwa oraz nauka kościoła. Jaka jest jedyna rada, aby temu zaprzestać, ot, zwyczajna- PRZESTAĆ DAWAĆ HARACZ!!! Nie nawołuję w tym momencie bynajmniej do strajku i nie dawania na tace, bo to jedno z obowiązków chrześcijańskich ( jałmużna ). Niech każdy da tyle ile uważa za stosowne w momencie dla siebie dogodnym i moim zdaniem będzie po sprawie. Parafianie nie będą czuć się "naciągani" i zaczną uważać proboszcza za swojego partnera w życiu parafialnym, a nie jak wynika z opinii parafian "WINDYKATORA". Na koniec przypominają mi się słowa samego Wielebnego, który podczas jednego z swoich kazań powiedział, że część swojego serca oddał Bogu a drugą część... ( to już jego słodka tajemnica;).Jedno jest pewne serce ma dla kogo ma , to jego sprawa, ale łeb z całą pewnością do interesów:)
parafianin / 83.11.198.* / 2009-03-09 23:01
ciekawy artykuł. ale bojac sie inkwizycji nie bede sie wypowiadał na ten temat !! choc nie napisze ze sie nie zgadzam z tematem!
!!!!!! / 77.254.201.* / 2009-03-16 23:45
Też mnie dziwi ten fakt że wszystkie prace wykonuje jedna firma i to jeszcze z rodziny proboszcza.Czemu nie ma przetargu i nie wykonuje tych usług firma z najkorzystniejszą ofertą?Czy ktoś wogóle ma wgląd w to co robi nasz ksiądz?
!!!!!! / 77.254.201.* / 2009-03-16 23:50
BRZEZINIAK z tym wyższym poziomem intelektualnym,,,,pisze się,,,,,piękny ,,,,,a nie ,,,,piekny.Jak chcesz innych poprawiać to sam wróć do szkoły.
krystian33 / 2009-03-17 17:36
Intelekcie jest różnica miedzy literówką a błędem ortograficznym!
zło dobrem zwyciężąj / 83.11.217.* / 2009-03-17 19:29
i jest różnica między ortografem (patrz kilka słów wcześniej), a uwydatnieniem poprzez podkreślenie wartości porównania: jaki autor, taki artykół ... przepraszam, że dla takich jak ty odrazu nie wziąłem tego w cudzysłów - czuj (czój) się lepiej ...poeto :)
zbulwersowany / 77.254.201.* / 2009-03-16 23:12
Widzę że zwolennicy proboszcza działają na tym forum,bo jeden z moich postów został usunięty.Niestety ale lizusów księżulek ma na wiosce sporo,to i się nie dziwię że już działają na tej stronie.
rudolf85 / 89.79.140.* / 2009-03-10 20:36
byłem kiedy mieszkańcem paraf brzeziny i w rzeczywistości jest jest gorzej. to taka mała Białoruś w centrum Podkarpacia. na dodatek owy pasterz ludu został dziekanem wiec jeszcze wszystko przed nim. na domiar tego posiada on grupę adoratorów w postaci księży pochodzących z brzezin którzy wzmacniają jeszcze blichtr i nadzwyczajność. całe szczęście ze jestem ateistą
obserwator2009 / 213.199.241.* / 2009-03-11 00:49
nie znam sprawy ale widze ze wiekszosc z wypowiadajacych sie tu urzytkowników zna ja bardzo dobrze. mimo to wtrace swoje pięć groszy, pare pytan na poczatek:
1.czy przypadkiem asceza nie miała byc głownym założeniem, według ktorego taki ksiadz powinien rozpatrywac swoje kaplaństwo?
2.czy zadaniem ksiezy jest niesienie pomocy parafianom (umacnianie ich wiary) czy raczej pomnazanie mjątku parafji kosztem tychże parafian?
3.jak daleko posunie sie jeszcze komercjalizacja koscioła?
4.czy zasada im lepszym autem jeździ ksiądz tym mocniej wierza parafianie jeszcze długo bedzie funkcjonowac w społeczenstwie?
jeszcze pare słów odnosnie wypowiedzi gandalfa007, zupełnie sie zgadzam z tutułem komentrza to jest wyłudzenie w majestacie prawa, moim zdaniem takie rozliczenia
z US nie powinny być słodka tajemnicą ksiedza proboszcza/dziekana, wręcz przeciwnie!
życzliwy34 / 94.40.109.* / 2009-03-13 22:12
To co zostało opisane jest najszczersza prawda ale to nie wszystko!! To co sie tutaj wyprawia siega duzo dalej!!! Ludzie boja sie nawet kolędy księdza bo zasze rozkłada swoje zeszyty i dokładnie wszystkich rozlicza z każdego podobno dobrowolnego datku na rzecz kościoła!!! A parafianie daja bo boja sie konsekwencji, bo kazdy ma przewaznie dziecko do komuni badz ślub, a także pogrzeby i boja sie ze nie zostana im udzielone te sakramenty!!! Poza tym mlodziez i dzieci zostaja praktycznie zmuszane do uczestnictwa we wszystkich mozliwych uroczystosciach i wszelkiego rodzaju scholach, i innych zebraniach!!! aby zostac dopuszczonym do Komunii a nawet bierzmowania trzeba chodzic na spotkania juz dwa lata przed uroczystoscia!!! I z jakiej racji parafianie maja remontowac dom ksiedzu tzn. plebanie!!!??? Nam domow nie remontuja i sie nimi nie przejmuja!!!!!!!
ktoś03 / 94.40.109.* / 2009-03-14 11:40
Dojazd księdza na Mszę jest jego obowiązkiem, to jest jego praca!!! Parafianie też maja prace i ich nikt do nich nie dowozi ani im za to nie płaci!!!! Więc i on nie ma prawa narzucać im takie coś!!! Maja swoje samochody i to nie możne powiedzieć, bo całkiem dobre, za ktore tez zapłacili pieniędzmi parafian, przynajmniej po części!!!! A żeby tego było mało to starsi ludzie nie mający swoich samochodów musza zapłacić innym aby pojechali po księdza!!!!
zainteresowany3 / 213.199.241.* / 2009-03-17 20:42
I jeszcze dochodzą obiady dla tych co kościół odnawiają ja jak pracuje to mesze kupić jedzenie za swoje pieniądze i dojechać do pracy eż za swoje
niezazdrosny / 83.11.217.* / 2009-03-17 20:50
biedactwa ... rozumu nie zmienicie / spróbujcie zmienić zawód a może mniej będziecie zawodzić ...
--parafianin-- / 213.199.241.* / 2009-03-14 18:52
wiecie co??? ja tak naprawde to wam sie dziwie!! chcecie slyszec na kazdych uroczustosciach ze kościól parafialny to "perła podkarpacia"- wtedy uśmiechacie sie jeden do drugiego!! uważam rowniez ze samochód ksiedza i pieniadze ktore posiada to tylko jego i wylacznie sprawa!! NIKT NIE ZABRANIA WAM BYC KSIEDZEM!! wlasnie dla was wypowiadajacych sie na tym forum liczy sie tylko kasa, i wasza cholerna zazdrosc!!
wypisujecie tutaj te p******* a tak naprawde- podlizujecie mu sie na kazdym kroku!!
po co wiec chodzicie do kosciola skoro nie odpowiada wam wasz proboszcz?? PODSUMOWUJAC chce dodac ze zamiast wypisywac te glupoty pomodlcie sie sami za siebie, i odpowiedzcie sobie na pytanie czy aby wy jestescie w porzadku..Nikomu ksiadz z kieszonki nie wyciaga!!!!!!!!!!
zainteresowany3 / 213.199.241.* / 2009-03-17 20:48
myślę że do kościoła to chodzi się dla Boga a nie dla księdza
zbulwersowany / 77.254.201.* / 2009-03-16 19:40
parafianin ,mylisz się na księdza powinno iść się z powołania ,więc nie pisz że każdy może nim zostać.A co do wyciągania z kieszonki ,,,skoro chodzi po kolędzie to poco ten zeszycik wyciąga i sprawdza czy wszystko zapłacone.?Zawsze myślałem że jałmużna nie jest przymusowa,ale w naszej parafii jest inaczej.A co do remontu plebani to czemu tylko parafia ma płacić?Przecież to on tam mieszka.Więc po części to też jego obowiązek.A skoro nie poczuwa się do utrzymywania swego miejsca zamieszkania to wypadało by mu ustalić czynsz za to pomieszczenie.
zmartwiony / 83.11.152.* / 2009-03-14 22:08
Zdziwiony jesteś parafianinie?! Ale dlaczego? Dziwi cię,że prostym ludziom robi się pranie mózgu, wykorzystuje się ich naiwność. Od lat wiadomo, że straszenie Bogiem i wykorzystywanie Jego Osoby to najlepsza metoda na ciemny lud. A proboszcz (Wielebny dziekan) dobrze wie jak to działa. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Ci którzy mogliby coś zmienić nie chcą a Ci którzy chcą nie bardzo mogą. A nawiasem mówiąc obnoszenie się naszego Proboszcza z dobrobytem jest po prostu...żałosne!!!
kochajaca Boga / 83.11.183.* / 2009-03-15 11:44
NIE ODPOWIADA NAM PROBOSZCZ ,DLATEGO WSZYSTKO ZOSTAŁO PORUSZONE,WRESZCIE PROSCI I CIEMNI LUDZIE COS ZROZUMIELI,BO DUŻO WIEMY O ŻYCIU NASZYCH KSI EŻY ,ALE MÓWI SIE O TYM TYLKO PO MIEDZY SOBA,NIECH WRESZCIE TO WSZYSTKO WYJDZIE NA JAW.NIECH WIEDZA ŻE TEZ NIE SA BEZKARNI I NIECH GODNIE SPEŁNIAJA SWOJA MISJE WOBEC PARAFIAN BIEDNYCH CZY BOGATYCH.
wierzący / 83.11.174.* / 2009-03-16 17:50
żałosni ludzie jestescie na tym forum!!!!!
poczciwy czlowiek / 82.160.200.* / 2009-03-16 18:21
Ludzie jest 2009 rok obudzcie sie! o ironia to przeciez analogiczna sytuacja jak akcja Ojca Dyrektora i jego Radiowezla, tylko w mniejszej skali.To jest tak nieprawdopodobne, ze trudno uwierzyc, niestety potwierdzam ze jest to prawdziwe i autentyczne. taka sytuacja ma miejsce juz pare lat i nie zmieni tego ktos lub kilka osob.
jest was ludzie 2 000 osob w parafii i nie miejcie pretensji do rady parafialnej czy do sasiada.
kazdy z was musi byc zaangazowany w tej niesamowitej sytuacji, aby znalezc jakis lek. chrzescijanin tez ma prawo do godnosci i kazdy jest rowny i znaczy tyle samo.
przyczyna tego stanu jest fakt ze ludzie w naszej parafii sa bierni a winia wszystkich oprocz siebie!
md555 / 83.11.184.* / 2009-03-17 10:59
moi zdaniem ksiądz katacheta jest najlepszym ze wszystkich
UUU / 83.11.187.* / 2009-03-17 15:00
skad takie wnioski....???? choc zgadzam sie z tym......a co do proboszcza to piszecie bardzo wiele a bardzo niewiele wiecie......samochod to nie wszystko zzera was zazdrosc i tyle...gdyby nie on ten Kosciol by tak nie wygladał a wy na jego miejscu tez nie wyłożyli byscie ze swojej kieszeni...moze i za duzo chce ale zauwazcie ile robi prace w Kosciele ciagle trwaja wiec nasze pieniadze nie ida tak do konca na marne. jego wycieczki jego sprawa a nikomu nic do tego....
butcher / 84.38.160.* / 2009-03-17 20:06
Popieram
Parafianka / 83.11.149.* / 2009-03-21 18:22
Ludzie wezcie juz ksiad jest spoko i stara sie jak moze a ey go tak obgadujecie wstydzcie sie!!!
Parafianka / 83.11.149.* / 2009-03-21 18:24
Ludzie wezcie ksiadz jest spoko a wy go tak obgadujecie wstyd!!małe poprawki błedow
rudolf85 / 89.79.140.* / 2009-03-22 00:26
niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi
członek ludu / 79.186.21.* / 2009-03-24 17:09
Nie mam nic do wycieczek, dopóki są opłacane za pieniądze z jego kieszeni, a co do tego pewności nie mamy.
Nie jest tajemnicą, że wioski należące do parafi Brzeziny nie opływają w luksusach, więc proboszcz powinien to uwzględnić ustalając oplaty na kościół. A, że są to opłaty a nie dobrowolna jałmurzna każdy wie.
Owszem ksiądz też człowiek ,dlatego dajmy mu szanse się poprawić. Ciekawi mnie jaką rolę odgrywa w tym wszystkim rada parafialna, która powinna reprezentować stanowisko wiernych.
olaboga / 2009-03-24 20:21
Odpowiedź jest prosta :
W tej kwestii rada tańczy jak proboszcz gra.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy