Forum Forum prawneGospodarcze

Wyłudzenie płatności za niewykonaną usługę

Wyłudzenie płatności za niewykonaną usługę

kamin5 / 87.205.235.* / 2008-05-10 08:39
Witam

Od dłuższego czasu jestem klientem domenomania.pl, ale korzystam już z niewielu usług. Wiele razy firma mnie oszukała lub po prostu olała. Nie odpowiadają na maile, nie odbierają telefonów , jak odbiorą to odpowiadają bzdety itp.
Tym razem uważam że przegieli.
Zdecydowałem się zakupić tzw. pakiet brązowy, czyli dodanie strony do 1000 katalogów.
Oferta na stronie www brzmi następująco:

"Oferujemy Ci 3 PROMOCYJNE PAKIETY automatycznego dodania serwisu internetowego do polskich i zagranicznych wyszukiwarek, katalogów i stron internetowych w wyjątkowo atrakcyjnych cenach:
49 zł netto, pakiet brązowy, 1 url w 1000 katalogów i wyszukiwarek."

Przed zakupieniem usługi zadałem pytanie e-mailem( nie ma możliwości kontaktu telefonicznego) p. [dane osobowe usunięte przez redakcję] ...........@prociv.com , odpowiedziała w mailu że zlecenie zostanie zrealizowane zgodnie z zamówieniem i że otrzymam szczegółowy raport z wykonania usługi.

Minął miesiąc, otzrymałem informację, że strona została dodana do 1006 katalogów... i to tyle...

Żadnej informacji dotyczącej wykazu katalogów, na moje wielokrotne prośby nigdy nie otrzymałem odpowiedzi, zawsze temat był pomijany.
W ostatnim mailu przyszła odpowiedź:
" Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dodajemy serwis do wyszukiwarek, katalogów oraz stron internetowych ale nie dajemy gwarancji, że serwis zostanie do nich dodany ta kwestia zależy już od administratora strony. Tak jak napisałam wcześniej jest to proces długotrwały i jedyne co Panu pozostaje w obecnej sytuacji to uzbroić się w cierpliwość gdyż nawet jeżeli my dodaliśmy stronę do określonej liczby katalogów to z reguły potrzebny jest czas na jej zaindeksowane. W panelu klienta po upływie 90-ciu dni będzie Pan miał widoczny procent dodanych katalogów i stron internetowych."

Na ich stronie nie ma informacji, że czegokolwiek nie gwarantują. Z tej odpowiedzi wynika, że tak naprawdę jak nie zgodzi się właściciel strony czy katalogu to mój serwis nie musi być nigdzie dodany.
Korzystałem już z tego rodzaju usług poprzez inne firmy i zawsze otrzymywałem szczegółowy raport z wykazem katalogów.

Do dnia dzisiejszego strona nie uzyskała żadnego dodatkowego linka w google co mozna łatwo sprawdzić.

Zostałem oszukany i to perfidnie bez słowa przepraszam, czy czegokolwiek. Zażądałem zwrotu opłaty temat również jest pomijany i pozostaje bez odpowiedzi. Co mogę zrobić, czy można to potraktować jak przestępstwo wyłudzenia ???

Najnowsze wpisy