wymeldowanie

margo32 / 79.190.57.* / 2008-10-20 12:54
Kochani, prosze o pomoc bo mamy kłopot nie lada.
Chodzi o wymeldowanie byłej zony mojego męża wraz z ich wspólna córką.
Była zona nie mieszka w tym domu juz ponad 5 lat, a nasza pani z USC ma jakies dziwne skrupuły w związku z wymeldowaniem?
Powiedzcie mi czy to ze ona ma meldunek w naszym domu to moze sobie ot tak przyjśc do tego domu i w nim zamieszkać. Dodam jeszcze że tytuł prawny na dom posiada tylko mój mąż, bo w trakcie podziału majątku spłacił ją z tego domu. A ona się z niego dobrowolnie nie ma zamiaru wymeldować, chociaż spłatę wzieła bardzo chętnie.
Co robić w takiej sytuacji?
A teraz jeszcze córeczka, która sie nie odzywa miesiącami, dzwoni ze nie ma co ze soba zrobić i oczywiście "tatuś pomóz" .
Prosze poradzcie cos bo jesteśmy w wielkiej kropce, jak tą cała sytuacje rozwiązać.
Czy jak one obie zechcą wejśc do naszego domu, to będe musiała je wpuścić tylko dlatego ze są tam zameldowane i nic więcej? Nie mieszkaja tam ponad 5 lat, mam na to świadków jakby co...
Wyświetlaj:
dres_gda / 2008-11-10 20:15
Mam zbliżony problem od 4 miesiecy moja zona nie mieszka ze mna chciałbym ja wymeldować jeszcze przed rozwode żeby mieć świety spokój czy jest to możliwe ?Dodam że mam juz przepisane mieszkanie na własność na siebie boję się że jeżeli wezmę ich ze względu na syna bo nie mają juz gdzie mieszkać bo kasa się skończyła na wynajęm a jej rodzice nie chcą zbytnio jej znów u siebie rozpocznie się koszmar u mnie w domu a tego nie chcę
rozsądek / 213.76.167.* / 2008-10-26 23:49
Bez problemu możesz wymeldować , jeśli nie przebywa trzy miesiące pod wskazanym adresem,nawet jak jest współwłaścicielem. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Jeśli nie będzie utrudniać , to wymeldują,jeśli będzie to nie, ale zawsze można się odwołać, ja tak zrobiłam.Z tego co piszesz tytułu prawnego nie posiada bo był już podział majątku wiec nie widzę żadnych przeszkód.Po nowym roku ma to się zmienić, ale jak będzie w rzeczywistości, to czas pokaże.A co do spłaty, że chętnie wzięła to każdy by wziął to oczywiste, Mąż zrobił błąd ze nie zastrzegł tego przy podziale majątku. PAMIĘTAJ-CÓRKA BĘDZIE ZAWSZE CÓRKA I MA PRAWO NA OJCALICZYĆ!
po / 93.105.86.* / 2008-10-22 06:21
Po pierwszym stycznia nie będziesz mieć problemu-zniesienie obowiązku meldunkowego.
vzvvv / 83.13.185.* / 2008-10-21 15:18
nalezy w urzedzie gminy złozyć wniosek o wymeldowanie. postepowanie administracyjne wykaże czy decyzją wymelduje się te osoby czy tez nie będzie ku temu przesłanek. Zawsze można odwołać się od decyzji i ....uzbroić w cierpliwość

Najnowsze wpisy